PDA

View Full Version : VIdeo card



lubo111
05-27-2009, 14:16
zna4i imam problem s video kartata az poprincip si igraq WoW i mi dava nqkav error 132 mislq 4e moje da go znaete i gledah v internet kak se upravq tam pi6e da si pogledna gradusite kato poglednah 54 gradusa poprincip sa 45 kak moga da gi svalq na 45

CucAgMuH
05-27-2009, 17:24
Дай повече информация за този "error 132"(препиши на листче ако не можеш да направиш скрийншот, или снимай с телефон/фотоапарат). Едва ли проблема е в температурата, понеже почти всички видео карти търпят тормоз до 70-80 градуса минимум, а някои модели и до 100-110 градуса. Отделно - по принцип ако удариш висока темпертура би трябвало да последва изключване на компютъра, а не изписване на грешка.

А как да си намалиш температурата на самата карта(ако все още те интересува):
Вариант 1 - чистене от прах и боклуци които е засмукал вентилтора
Вариант 2 - Подмяна на термопастата(след време се спича и топлопроводимостта спада)
Вариант 3 - Ново охлаждане за самата карта(ако оригиналното се е сдухало)
Варинат 4 - добавяне на подходящ вентилатор в кутията(който да издърпва горещият въздух надалеч от картата, или да вкарва свеж въздух към охлаждането й - според зависи каква е кутията и как са разположени нещата вътре)
Тия неща са добри като начало да си смъкнеш температурата...

DrugarqM
05-28-2009, 21:29
Старата ми Видеокарта беше Радеон 4850 и си правих яйца на температура 100 градуса :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: !

hamilcar
05-29-2009, 12:19
точка 1.