PDA

View Full Version : За боклука



Blab
05-27-2009, 16:37
http://www.kultura.bg/article.php?id=15656

RAWRRR
05-27-2009, 22:36
Съжалявам да го кажа,но..
да съдиш и оценяваш хората е също толкова фрапиращо боклуджийско.

Blab
05-28-2009, 09:31
"Съдя" в смисъл на "укорявам" няма нищо общо с "разобличавам" с идеята на "разкривам", "споделям".

hardball
05-28-2009, 12:28
Айде боклучарите от форума да си признават :o

RAWRRR
05-28-2009, 16:12
Думата боклук просто трябва да се замени със сеирджия.
Както и самото писание предполага гледане на сеир - също както критикуваните от него работи,то претендра за оригиналност,също както кандидатстудентските писания има обобщителен характер,също както тях трогва сърцата на обикновения читател,създавайки усещане за разкриване на някакво гениално откритие.

Българските медии отдавна не изпълняват службата си да информират обществото,каквато е идеята на журналистиката по принцип.Българските медии отдавна са се превърнали в морален съдник и възпитател на масовия читател.Те не информират,те вменяват емоции (предимно негативни).
И всичко това е защото Българинът обича да гледа сеир,обича и самосъжалението.По някакъв извратен начин се успокоява,когато нещо се прецака в държавата (да го кажем общо) ,защото това му дава право да мрънка,да обвинява,да псува,да клюкари..
За това и се наблюдава и тенденция текстовете в тези статии да са с възможно най-скандилизиращ и хиперболизиращ стил.Много често дори заглавията не отговарят на съдържанието а са висящи фрази,целящи само да привлекат вниманието на читателя.


Но,нещото което не ми харесва в статията е,че за това се обвиняват младите хора.Винаги актуален е бил проблемът със сменянето на поколенията и с това сменянето на възгледите и морала.Винаги по-старите не са разбирали младите.Толкова е просто,ако си търсиш оправдание на проблемите си,на това че си останал забравен,пренебрегнат,нера збран,защото си възпитан в различен дух..

За разлика от автора,аз не съм живяла много преди 89,не знам как е било тогава,не познавам хуманизмът и толерантността,ширеща се тогава..но знам само,че ако искаш да си добродетелен и мил с хората,винаги можеш да се научиш да бъдеш.Аз съм се научила на това в първите 7 години от живота си и затова и нямам нужда да критикувам другите,затова че са боклуци и че не са толкова добри с мен,колкото аз с тях.Защото на мен ми стига само това,че аз съм добра,това осмисля мислите и действията ми и ако отсрещната страна не ми отговаря със същото не ми пука,важното е че аз съм направила каквото трябва и ми е лекичко на душата..

За това и не одобрявам критиката,ако си добър и небоклук-бъди си,но не парадирай с това,не се поставяй над другите,не ги съди..