PDA

View Full Version : LINUX



Sexer
05-27-2009, 18:35
Кои според вас е наи-използвания и добър линукс :?

Genetix
05-27-2009, 19:09
Ubuntu

Sexer
05-27-2009, 19:48
Хора чета тука разни работи за линукс защото смятам да минавам на него и гледам тука някави форуми че линукс скапвал хард диска .. някои се оплакват че им е изгорял заради линукс .. и въпроса ми е ТВА ВЪЗМОЖНО ЛИ Е ????
И линукса които искам да слагам е

http://zamunda.net/details.php?id=120752

Burn94
05-27-2009, 19:58
по принцип линукс е на светлинни години напред пред Win естесвено 2 мнения има но нека защитя моето:
1. Перфектен е както за слаби домашарки така и за мощни сървари
2. Не бъгва! или не толкова често
3. Много по малко вируси. Бях чел че вирусите за линукс са около 3 хиляди а за Win са в пъти повече.
4. Удобен интерфейс и десктоп

но най-големия недостатък са програмите и игрите и то повече игрите аз защо карам на XP аз не играя игри много може да мине месец без да се сетя да играя но съм като наркоман доиграе ли ми се искам го веднага :D не че и с линукс не може но е мъка. Най-големия ташак който си направиха с майкрософт беше когато пуснаха Age of Empires на Linux и тя тръгна по добре от колкото на Windows а уж се води "Games for Windows" :D :D :D

CucAgMuH
05-27-2009, 20:30
Убутно далеч не е най-използваният, нито пък най-добрият :) Единственият му плюс пред останалите дистрибуции е че не се налага коефициента ви на интелигентност да е по-голям от цифреното изражение на възрастта ви за да го ползвате :smt011

Това че скапвал дисковете е глупост... всички дискове се сдухват рано или късно при употреба.

Genetix
05-27-2009, 20:32
Нещата които искам да ти кажа:

- Няма начин от Линукс-а да е изгорял харда. Просто му е дошло времето. Типичен пример аз в първите години като се занимавах с линукс форматирах по 2 3 пъти на седмица (с експериментална цел на различни дистрибуции) и никога не ми е горял хард от това.

-Линукс е напълно безплатен! ( освен ако в себе си не включва платен софтуер). Затова сваляй дисковете от официалните сайтове на дистрибуциите: http://www.ubuntu.com/ Кликаш Download и си готов. Така получаваш най-актуалната версия за момента. Забрави zamunda.

-Да настина Линукс ОС-тата имат слабост в игрите но те не са породени от самият Линукс. А от това, че производителите правят игрите за Windows за да може да си плащаш за тях и всяка година да си купуваш нова видео карта вс е с комерсиална цел. Въпреки, че алтернативните мозъци на Линукс девелоперите са измислили и начин да подкарваш игри под Линукс Wine Cedega но не ти се гарантира стабилност при играене. http://www.linux-gamers.net/

-В началото ще ти бъде трудно да разбереш как работят нещата, но не се отказвай има толкова много форуми и портали с всякаква информация. Знай, че проблемите които имаш с Линукса някой ги е имал преди тебе и решенията вече са писани в нета просто трябва да прочетеш.

Genetix
05-27-2009, 20:35
Убутно далеч не е най-използваният, нито пък най-добрият :) Единственият му плюс пред останалите дистрибуции е че не се налага коефициента ви на интелигентност да е по-голям от цифреното изражение на възрастта ви за да го ползвате :smt011

Това че скапвал дисковете е глупост... всички дискове се сдухват рано или късно при употреба.

Не мисля, че на новак би трябвало да се предложи друга дистрибуция тъй като Убунтуто е най-узерфрендли. Според Distrowatch и Google Ubuntu е най-популярната дистрибуция. За това, че не е най-добрият да но не най-използваният ?

skuck
05-27-2009, 20:50
ооо за Линукс мога да говоря с часове, мога да кажа, че е по ефикасен от прозореца ... и може да прави много повече неща от него, пък и файловата система е брутална има един сайт http://www.whylinuxisbetter.net/index_bg.php може да погледнеш защо е по добър, м като за начало ползвай убунту, после мини през федора и накрая си направи собствена дистрибуцийка, ти си избери подходящите драйвери, пакетни менаджери, програми, демони и така нататъка. За тва може да се обърнеш към ArchLinux ;)

Jesus
05-27-2009, 20:57
Ако не се лъжа Windows са по-добри в Wi-Fi и IPv6 или това е само мит ?

Genetix
05-27-2009, 21:23
Ако не се лъжа Windows са по-добри в Wi-Fi и IPv6 или това е само мит ?

Всичко зависи от задмониторното устройство.

CucAgMuH
05-28-2009, 00:29
Genetix, най-популярна - може би(популярен<>използван). Но обърни внимание на какво им се крепи статистиката - "*H.P.D. = hits per day" статистика в собственият им сайт...

За другите неща не ми се говори, нищо хубаво не мога да кажа нито за Ubuntu, нито за потребителите които имат нужда от "user-friendly" интерфейс.

ПП. Само един съвет: след като не можетe да си инсталирате и поддържате нещо правилно - има си хора които могат и биха го направили срещу заплащане. Стига с тая българска работа - сами да си поправяте колата, сами да си поправяте хладилника, сами да си поправяте компютъра... че после се оказва че нямате спирачки, сладоледа ви е станал на кубче лед, а компютъра ви е по-нископроизводителен и от елка...

rosenhristev
05-28-2009, 15:21
CucAgMuH йес... много си голям от всичко разбираш ... и с коментарите ти по 2 тона... ужас :booooomb:

Sexer
05-28-2009, 20:16
slojix si ubunto no ne6to ne moga da naglasq neta .. az s1m s akaunt i parola (broadband) .. nqkoi imali ideq kak da si go napravq i izob6to v1zmojno li e ..
izvinqvam se 4e pi6a taka no nqmam flex type

rosenhristev
05-28-2009, 20:36
Цък (http://www.honeytechblog.com/how-to-connect-broadband-in-ubuntu/) виж тука е обяснено доста подробно

Sexer
05-28-2009, 21:19
dobre az nito imam takofa ethernet nito router .. az s1m s kabel koito fliza v byksa sv1rzana kam d1noto .. tam ne pi6e za takova ne6to