PDA

View Full Version : Проблем с изпотяване на ръце



JeanClaudeVanDamme
05-28-2009, 08:19
1 мой приятел има проблем с изпотяване на ръце,на 15 години е.Знаете ли някакво лекарство или някакъв съвет за този проблем :smt071

JeanClaudeVanDamme
05-28-2009, 19:10
благодаря :)

Nitroglycerin
05-28-2009, 19:43
Нищо ти няма ,времето е топло ,а теб те тресе хормона.

Solitude
05-31-2009, 08:35
Не искам да те плаша, наистина сигурно не е нищо сериозно, но изпотяването на ръцете (силното изпотяване на дланите) може да бъде симптом за хипофункция на щитовидната жлеза- най-добре ходи при личния си лекар, който ще те прегледа и ако прецени ще ти даде направление за ендокринолог.

adore24
05-31-2009, 21:54
За изпотяването на ръцете мога много да ви разкажа, понеже аз имах същия проблем. За съжаление лек няма. Най-вече, защото това не е заболяване, а особеност на нервната система. Аз лично ходих по всякакви лекари, защто дланите ми се изпотяваха толкова обилно, че не можех да върша всекидневните си задачи. Нищо не помогна, но с времето отшумя. Сега съм на 23 и почти го нямам този проблем. Изпотяването започна да намалява преди около година. Когато се нормализират хормоните, ще премине.

clever
06-01-2009, 20:15
Не искам да те плаша, наистина сигурно не е нищо сериозно, но изпотяването на ръцете (силното изпотяване на дланите) може да бъде симптом за хипофункция на щитовидната жлеза- най-добре ходи при личния си лекар, който ще те прегледа и ако прецени ще ти даде направление за ендокринолог.това прозвуча прекалено сериозно!! .... :shock:
и аз имам тоя проблем .. :-o

terawatt
06-01-2009, 20:40
Не искам да те плаша, наистина сигурно не е нищо сериозно, но изпотяването на ръцете (силното изпотяване на дланите) може да бъде симптом за хипофункция на щитовидната жлеза- най-добре ходи при личния си лекар, който ще те прегледа и ако прецени ще ти даде направление за ендокринолог.това прозвуча прекалено сериозно!! .... :shock:
и аз имам тоя проблем .. :-o
Прозвучало или не, съвсем прав/-а е и такива неща е необходимо да се погледнат от специалист. Дори и да не е сериозно нищо не пречи да се отиде на лекар.

Такива изпотявания се наблюдават и при хора с нарушено периферно кръвообращение.

clever
06-02-2009, 15:53
ейй
хора
да ви питам..
тъй като не ми се прави нова тема..
както и изпотяването;така и студените ръце може да са признак на увреждане на периферната нервна система;както много хора+вие тука от форума сте ми го казвали..
та въпросът ми е
ако не се отиде на лекар има ли лоши последствия??
тъп въпрос;но съм чувала;че това не се лекува;а щом като не се лекува какъв е смисълът да се ходи на лекар? :-o
ии ако щще ходя на лекар-колкото се може по-скоро ли е желателно да бъде или може и след няколко седмици да речем... ???
защото нямам време тия месеци ...

хааахх .. е извинявам се за супер тъпия пост
ама ще съм ви много благодарна за отговори :-D
и моля ви-без смях ... :D :oops:

terawatt
06-02-2009, 16:49
Ами аз имах години наред този проблем. Особено се влоши като имах сериозен сърдечен проблем. 1 година си лекувах сърцето, после си почнах пак професиолно да спортувам. Мой наблюдения са, че с трениране на сърце и дишане (аз на това наблягам най-много) се подобрява доста и отшумява. А и с йога се занимавам от тогава до момента. Понякога седмици наред нямам проблеми. А се влошава не само при липса на достатъчно движение, а и когато не пия достатъчно течности, нарушавам хранителния режим, когато съм нервен. Преди си правех и специални бани - слагах си ръцете последователно в съд с топла вода, после в съд със студена, и редувах. А и до сега си правя масажи на ръцете от лактите надолу - самото налягане в съдовете се повишава.

Всъщност, не знам дали се води "увреждане на периферната нервна система" или вегето-съдова дистония/сърдечно-съдова дистония. Чувал съм, че при някой е помагало лечението предписано от вегетолог, при някой дори оперативно. За себе си съм на мнение че трябва да си тренирам сърцето и дишането, да се калявам и да съм спокоен. Поне при мен това даде резултат :)

NecroSadisticSadomiziers
06-02-2009, 16:52
резни ги, няма да се потят 8)

clever
06-02-2009, 16:55
резни ги, няма да се потят 8)
оф
ти с тия съвети в Кофата ходи ...
тук се обсъждат Здравословни проблеми
не е за ебавки ... :?
и аз имам чувство за хумур;но в сериозните теми си пиша сериозно ;)

NecroSadisticSadomiziers
06-02-2009, 16:56
резни ги, няма да се потят 8)
оф
ти с тия съвети в Кофата ходи ...
тук се обсъждат Здравословни проблеми
не е за ебавки ... :?
и аз имам чувство за хумур;но в сериозните теми си пиша сериозно ;)
Не се ебавам ;)

cherubic
06-02-2009, 18:24
:lol:
Хора, к'ви глупости му наговорихте на човека ...
Слушай сега, и на мене ми се изпотяват ръцете понякога. Най-често, когато съм притеснена или превъзбудена и ... нещо да ми има?!
НЕ си промивайте мозъците! Не еди-кой-си му се изпотили ръцете и вече хипофункция ... айде, бе!
На мен това ми е като ген. На майка ми също в такива ситуации й се изпотяват ръцете ... Ако е било болест, до сега не знам какво е щяло да й се случи.
Айде, недейте измисля нови болести и не приписвайте диагнози, много моля. Ако мислиш, че проблема му е сериозен, нека отиде на лекар.
Със здраве! :-)

nightwissh
06-19-2009, 18:05
Да и на мен много често ми се случва..особено преез лятото..не знам някво лекарство срещу тва.. :-o [/quote]