PDA

View Full Version : моля вии от това ми зависи оценката за срока ...



lolipop1
05-28-2009, 10:52
хора помощ .. трябва ми сбит преразказ на косачи на елин пелин .. гледах в нета имаше в помагало.ком ама нещо компа ми се прецака ии ... немога си напрая рег плс който има да ми го изтегли мн ви моля от този шибан преразказ ми зависи оценката за срока по бел ... а сега трябва да заминавам на часни по мат а е за утре ии няям кога ... разберете ме ии не ме нападайте с тфа да си го пиша сама


т.1
хоти

faststep
05-28-2009, 11:44
Добре...Щом от това зависи оценката ти за срока, не е зле ти да си го напишеш, защото ако го препишеш отнякъде, най-много да минеш с някой лебед в бележника. 8-)

Infinity
05-28-2009, 12:10
Хахаха...Ти знаеш ли това колко е елементарно...и вместо да си молиш по форумите по-добре помисли малко..Точно това може би е едно от най-лесните неща,от които може да ти зависи оценката..! :? :? :?

lolipop1
05-28-2009, 12:19
хора плс който има рег в помагалото да ми го изтегли моля ви ... знам че е елементарно.. обаче първо съм тъпа и ще ми отнемеат 2 часа за да го направя а с такова време не разполагам плс вместо да ми давате акъл колко е елементарно ми помогнете .. дано да не съм ви била досадна ... ии благодаря предварително :)

LittlePrincess
05-28-2009, 12:22
^ поне си го знаеш

Ако седнеш и се опиташ да го направиш гарантирам ти, че за половин час НАЙ-МНОГО ще си готова! Ноо.. не ти не разполагаш с време пхах. Както и да е.. - нямам регистрация, не мога да ти помогна.

detelina101
05-28-2009, 13:42
Косачи
(сбит преразказ)

Лятната нощ в безкрайното тракийско поле е прохладна и изпълнена с приказна тайнственост. Група косачи са дошли от загорските села тук, в Тракийското поле.
Един от тях, Лазо разпалва огъня и наблюдава прекрасните му отблясъци. Друг, Благолажа, чиито очи светят хитро, започва да разказва приказка за красива царска дъщеря. Лазо не вярва на приказката, а разказвачът се опитва да обясни, че истините от живота са тягостни и не бива да се натрапват на хората.
Лазо продължава да не разбира значението народни умотворения, а Благолажа разказва ли, разказва... Царкинята била зла жена, самодива, пиела от кръвта на съпрузите си...
Другите косачи коментират приказката, а Лазо дори заявява, че би искал да бъде в прегръдките на тази царска дъщеря. Един от стоящите край огъня му напомня, че и той си има златокоса невяста, която може би го очаква. Разговорът се пренася към Пенка, жената на Лазо, останала да си живее на село. Стамо изказва съмнение във верността на Лазовица, защото останала сама, тя би си намерила някой друг...
Напрежението в Лазо нараства. Продължително мълчание се възцарява наоколо. Лазо тежко въздъхва, а Благолажа му припомня народната песен за невярната Стояница. Младоженецът се сърди истински на всички. Думите на другарите му го парят като въглени. Той знае, че жена му го обича, но след като не си е вкъщи, очи, които не се виждат, се забравят...
Скоро косачите заспиват, а само Лазо е буден и неспокоен, под влияние на разговорите. Привиждат му се мъчителни картини и той не издържа. Става и тръгва към селото, където е неговата Пенка.
Сутринта косачите са с един по-малко.

alexandra00
05-28-2009, 17:59
Направи подробен дословно, след което съкрати подробностите и готово! :-D