PDA

View Full Version : изсветляване на косата



DiDiChKa
05-28-2009, 11:34
някой зне ли как може да си изсветля косата бързо ии дълготрайно??? смисъл да не е с боя

Nadelina
05-28-2009, 11:45
Не се сещам за такъв начин, но дори някой да ти каже някакъв метод за изсветляване, ще бъде по-вредно за косата ти от боята.

OneGirl
05-28-2009, 11:55
Кое е по-вредно боята или кислородната вода? :-o .

Nadelina
05-28-2009, 12:05
Кое е по-вредно боята или кислородната боя? :-o .
Няма кислородна боя, а кислородна вода, която въобще не е за коса.

DiDiChKa
05-28-2009, 12:10
кислородната вода не е за коса но са ми казвали че изсветлява действа ли?? някой с опит да каже :)

smileforyou12
05-28-2009, 12:14
преди съм се изсветлявала с кислородна вода и действаше но чух че кислородната вода не била като преди

LittlePrincess
05-28-2009, 12:20
кислородната вода не е за коса но са ми казвали че изсветлява действа ли?? някой с опит да каже :)

Действа, ама си личи. Една приятелка се изсветли така и в корените си се вижда, че не е нейния цвят, ама пак е хубаво и й отива.

DiDiChKa
05-28-2009, 12:28
кажете как точно се прави смисъл косата маже ли се или се измива??? ии по колко пъти на ден??

TheGirlNextDoor
05-28-2009, 12:31
за да не правя нова тема тук ще ви питам : ))
..чувала съм,че може да си изсветлиш космите по ръцете например с кислородна вода..някои пробвал ли е ;s ..и какво точно се прави и има ли резултат

Nadelina
05-28-2009, 12:35
за да не правя нова тема тук ще ви питам : ))
..чувала съм,че може да си изсветлиш космите по ръцете например с кислородна вода..някои пробвал ли е ;s ..и какво точно се прави и има ли резултат
Аз си ги изсветлявах така преди, действа, ама трябва доста пъти да третираш мястото, докато стане наистина светло и за да се запазва. А как се прави? - С памуче намазваш и за по-добър резултат седиш на слънце!

TheGirlNextDoor
05-28-2009, 12:39
за да не правя нова тема тук ще ви питам : ))
..чувала съм,че може да си изсветлиш космите по ръцете например с кислородна вода..някои пробвал ли е ;s ..и какво точно се прави и има ли резултат
Аз си ги изсветлявах така преди, действа, ама трябва доста пъти да третираш мястото, докато стане наистина светло и за да се запазва. А как се прави? - С памуче намазваш и за по-добър резултат седиш на слънце!

мерси много : ))
..ще пробвам пък да видим какво ще стане

clever
05-28-2009, 13:45
майка ми си изсветляваше косата след къпане с някакъв чай
и сега лятото от слънцето се изсветлява ..

само че не си спомням какъв беше чаят :-o

justbebsi
05-28-2009, 13:57
с чай от лайка (но без мед или захар :D) Но не знам дали действа

wigito
05-28-2009, 14:00
Ами да ти кажа чувала съм за цветна кана , но незнам какво по-точно имаш предвид изсветляване.Каната подхранва косата и не я гори.Затова най-добре отиди в някой фр. салон или магазин :) .

AutumnTears
05-28-2009, 18:24
с чай от лайка (но без мед или захар :D) Но не знам дали действа
при мен действа ама аз съм си руса по принцип :D

OneGirl
05-28-2009, 19:26
Пробвала съм тва с чая ама при мен не действа :( .

kartof4e
05-29-2009, 09:58
ето виж аз какво намерих :P
За руса коса:
Попарете 50 г жълти венчелистчета от слънчогледов цвят. След 40 минути ги прецедете. Обтрийте предварително добре измитата и подсушена коса с памучен тампон, напоен в запарката.

Оставете косата да изсъхне, без да я миете или избърсвате. Същия ефект ще получите, ако вместо слънчогледови венчелистчета използвате цветовете на едрата (римската) лайка.

Пригответе отвара от лайка – 100 г за светлорусите и 250 г за тъмнорусите коси. Запарете билката в 500 мл вряща вода и след 40 минути прецедете.

Натрийте добре измитата и подсушена коса с потопен в запарката памучен тампон. Поддържайте получения цвят, като веднъж седмично миете косата си с отвара от лайка – 5-6 чаени лъжички билка варете 15-20 минути в 1,5 л вода.

Смесете отвара от лайка и настойка от ревен. Мажете с памучен тампон, потопен в течността, добре измитата и подсушена коса.

Не знам колко действа, но майка ми е руса и редовно накрая си изплаква косата с чай от лайка и до сега(на 44 години е) не си е боядисвала косата и има стахотен блясък. А също така и лимона изсветлява, но малко. Поне на мен така ми действа. Успей! :-) 8)