PDA

View Full Version : Избори 2009



SWASTIKA
05-28-2009, 13:05
Мисля, че темата е ясна...

Не я слагам в политика, защото там "движение", почти няма. :)

w0sh
05-28-2009, 13:15
Къде са БЗНС Анастия мозер?

SWASTIKA
05-28-2009, 13:24
Къде са БЗНС Анастия мозер?
Няма ги. :)

kristo
05-28-2009, 14:14
Само ВМРО-БНД, съответно движение НАПРЕД :)

hottie
05-28-2009, 14:16
Съвет : добави ДРУГО :)

Но за кои избори става дума? Може би трябва да уточниш?
Ами защо ДСБ и СДС отделно? Трябва да "синята коалиция" !
Хмм някой май не е слядял какво се случва :)

CheriHool
05-28-2009, 14:21
я, обеснете дословно кво, що, кой, къде, че имам нужда да пусна ненужния си глас. :)

hottie
05-28-2009, 14:28
я, обеснете дословно кво, що, кой, къде, че имам нужда да пусна ненужния си глас. :)

По сайтовете им ги има кампаниите :)
Обаче анкетата е неправилна.

тянко : не съм трила. Не знам..ако си писал извън темата може би?

SWASTIKA
05-28-2009, 14:29
Съвет : добави ДРУГО :)

Но за кои избори става дума? Може би трябва да уточниш?
Ами защо ДСБ и СДС отделно? Трябва да "синята коалиция" !
Хмм някой май не е слядял какво се случва :)

Защото като влезнеш да гласуваш не пускаш "Синята коалиция"...

И какво друго, след като това са всички партии, за които може да се гласува? :)

stayhigh
05-28-2009, 14:29
Не виждам отговор - "няма да гласувам за тия боклуци, да си ебат майката"

w0sh
05-28-2009, 14:30
Не виждам отговор - "няма да гласувам за тия боклуци, да си ебат майката"

защото цъкайки това всеедно цъкаш ДПС

hottie
05-28-2009, 14:31
Съвет : добави ДРУГО :)

Но за кои избори става дума? Може би трябва да уточниш?
Ами защо ДСБ и СДС отделно? Трябва да "синята коалиция" !
Хмм някой май не е слядял какво се случва :)

Защото като влезнеш да гласуваш не пускаш "Синята коалиция"...

И какво друго, след като това са всички партии, за които може да се гласува? :)

Синята коалиция е едно цяло. Пък и трябда да уточниш за кои избори точно. Аз ще гласувам различно и на двете :)

SWASTIKA
05-28-2009, 14:34
Няма нужда от две теми... Във всички случаи едни и същи ще са на власт...

kristo
05-28-2009, 21:36
Анкетата наистина е неточна.

Както казах ВМРО-БНД е в движение НАПРЕД заедно с Гергьовден, ЗНС и Единната народна партия на Мария Капон.
СДС и ДСБ плюс някои от социалдемократите са в Синята коалиция. А, и плюс Обединени земеделци на Мозер.
ЛИДЕР и Новото време също са коалиция, а СПС"Защита" засега са плаващи, но гравитират към НАПРЕД, възможно е да се включат към него след евроизборите. Но това вече е друг въпрос. Това, което трябва да се знае е, че има Синя коалиция, има коалиция НАПРЕД, има коалиция ЛИДЕР-Новото време :wink:

SWASTIKA
05-28-2009, 21:43
Анкетата наистина е неточна.

Както казах ВМРО-БНД е в движение НАПРЕД заедно с Гергьовден, ЗНС и Единната народна партия на Мария Капон.
СДС и ДСБ плюс някои от социалдемократите са в Синята коалиция. А, и плюс Обединени земеделци на Мозер.
ЛИДЕР и Новото време също са коалиция, а СПС"Защита" засега са плаващи, но гравитират към НАПРЕД, възможно е да се включат към него след евроизборите. Но това вече е друг въпрос. Това, което трябва да се знае е, че има Синя коалиция, има коалиция НАПРЕД, има коалиция ЛИДЕР-Новото време :wink:

Защо не спориш със сайта, посветен на изборите? :)

Jesus
05-28-2009, 21:48
За тия дето се гавреха с бойко костов :)

kristo
05-29-2009, 08:17
За тия дето се гавреха с бойко костов :)
Недей, ще сбъркаш, Нова Зора са в коалиция с БСП... Те са леви националисти(национал-болшевики, демек комунисти), хвалят комунизма, говорят за "фашизъм" и "разруха" за България преди 9.09.1944 г., честват годишнини на отряд "Антон Иванов" и други партизански разбойнически банди. С две думи помияри, които подкрепят БСП и са изцяло тяхна креатура :oops:

Disrespect
05-29-2009, 08:30
как може глупавия ГЕРБ да води??? къде ви е акъла бе, нещастници??

Jesus
05-29-2009, 08:33
Глас също са ми симпатични :)

CheriHool
05-29-2009, 10:53
как може глупавия ГЕРБ да води??? къде ви е акъла бе, нещастници??

:-x :-x :-x :-x :-x :-x
явно не знаят всичките им цели и намерения, някои, от които може и да ги бива, но има и няколко, които са просто недопустими :x :x :x :-x

Loshotia
05-29-2009, 11:23
Тази анкета за евро изборите ли е или за парламентарните избори?

babity
05-29-2009, 11:51
Гласува се не само на избори, но и през останалото време. Аз ще гласувам за създаването на партия ДOИП. Ако и други гласуват така, тя ще може да се създаде.

Добре, че няма. 8-)

Belair
05-29-2009, 11:58
Ще гласувам за ГЕРБ,макар,че смятам,че всички трябва да си ебат мамата

CheriHool
05-29-2009, 12:10
Ще гласувам за ГЕРБ,макар,че смятам,че всички трябва да си ебат мамата
.................................................. ................

StayFly
05-29-2009, 12:22
Гласува се не само на избори, но и през останалото време. Аз ще гласувам за създаването на партия ДOИП. Ако и други гласуват така, тя ще може да се създаде.
Ти си некъв яко спрел. Аре стига с тая простотия!

gogomana
05-29-2009, 17:54
такава тема вече има

kir40
05-29-2009, 19:00
как може глупавия ГЕРБ да води??? къде ви е акъла бе, нещастници??

:-x :-x :-x :-x :-x :-x
явно не знаят всичките им цели и намерения, някои, от които може и да ги бива, но има и няколко, които са просто недопустими :x :x :x :-x
Някакъв по-добър избор да виждаш,ГЕРБ е най доброто от най-лошото

YakUZa777
06-06-2009, 19:45
как може глупавия ГЕРБ да води??? къде ви е акъла бе, нещастници??

:-x :-x :-x :-x :-x :-x
явно не знаят всичките им цели и намерения, някои, от които може и да ги бива, но има и няколко, които са просто недопустими :x :x :x :-x
Съгласен ! Не живея в София, но съм ходил няколко пъти, дето уж много оправял улиците, единия булевард оправен и още в първия завой има дупка с размерите на Марта Вачкова... Ако така ще оправи Бойко и България, да събирам от сега пари да отивам другаде ...

Dennitsa
06-06-2009, 21:56
Както обичам да казвам - Бат' ни Бойко една София не може да асфалтира и изчисти,а тръгнал цяла България да оправя,и наистина тъй хубавичко ще ни оправи всичките.
Апел към всички,подкрепящи ГЕРБ:
Помислете трезво,може ли толкова елементарен и прост човек,за което издава и селския му акцент, да представя България?! Идиотизмът в тази жалка партия блика отвсякъде. Наистина ли мислите,че лидерът й като известна личност в страната,НЕ се ползва с цел популизъм? Наистина ли мислите,че ГЕРБ е партия,която стои твърдо против БСП или това е чиста проба манипулация,защото върху БСП изливат помията почти всички партии (не,че нямат право,но това така или иначе стана модерно) ??
Та за "партията на Бойко Борисов" почна да се тръби още преди да бъде регистрирана. Наистина ли вярвате,че ГЕРБ,моля ви се,са надеждата на България?? Нищо,че обещава на циганите да бъдат включени в списъка й,а обвинява пенсионерите и българите мюсюлмани за самото им съществуване...
Арен народ,ама прост.

LiveFlower
06-07-2009, 15:54
ДOИП БЕ ВАЩА МАМА !

lipstik
06-07-2009, 16:20
Защо няма Атака?

Loshotia
06-07-2009, 18:43
А бе тоя Димитър Стоянов заеква ли? :-o

Diam0nD
06-07-2009, 20:44
к у р за герб ! :)

LiveFlower
06-07-2009, 20:48
к у р за герб ! :) 3 мазни и дебели !

Българския народ винаги е бил прост , прост е , и прост ще си остане !

malone
06-07-2009, 21:02
к у р за герб ! :) 3 мазни и дебели !

Българския народ винаги е бил прост , прост е , и прост ще си остане !Абсолютно прави.Стари муцуни в нова партия.Ние българите винаги вярваме на гръмките обещания,знаейки че са захаросани.Хубавото от тези избори се вижда,че РЗС и Напред имат шанс при парламентарния вот да влязат в парламента,което значи,че с Атака биха били интересна опозиция.

Nam3less3
06-08-2009, 00:37
Не знам, но като гледах по телевизията дебати, и като слушах и виждах кви хора са се кандидатирали за евродепутати, най ми допаднаха няколко кандидата на БСП. А това не ми харесва, много ми е противоречиво мнението за тая партия. Уж защитават интересите на по-бедните и са социалисти, пък се оказаха по-сини и от сините. Е, нормално, все пак политиката на света е богатите да стават по-богати, а бедните по-бедни, и колкото и власт да имаше БСП нищо не можеше да направи. Но май те просто си изневеряват на идеалите, заради които толкова пенсионери гласуват за тях(не говоря за комунизма). Борбата за власт е във всички, но поне вместо тройна коалиция БСП да се бяха коалирали със сините. Обаче доколкото разбрах, от целия ЕС, само в България има такава омраза между социалисти и демократи, чак и на политическо ниво, това е, което води турците на власт, защото българите не са единни.

Diam0nD
06-08-2009, 16:18
от септемврииското насам е така огромна омразата между едните и другите :-x

kristo
06-08-2009, 18:56
Не знам, но като гледах по телевизията дебати, и като слушах и виждах кви хора са се кандидатирали за евродепутати, най ми допаднаха няколко кандидата на БСП. А това не ми харесва, много ми е противоречиво мнението за тая партия. Уж защитават интересите на по-бедните и са социалисти, пък се оказаха по-сини и от сините. Е, нормално, все пак политиката на света е богатите да стават по-богати, а бедните по-бедни, и колкото и власт да имаше БСП нищо не можеше да направи. Но май те просто си изневеряват на идеалите, заради които толкова пенсионери гласуват за тях(не говоря за комунизма). Борбата за власт е във всички, но поне вместо тройна коалиция БСП да се бяха коалирали със сините. Обаче доколкото разбрах, от целия ЕС, само в България има такава омраза между социалисти и демократи, чак и на политическо ниво, това е, което води турците на власт, защото българите не са единни.
Не знам с абсолютна точност за кои евродепутати говориш, но не виждам от БСП, та и от която и да е друга партия някои евродепутат да защити националните ни интереси досега в ЕП. Още повече, че БСП са за влизането на Турция в ЕС, техния евродепутат Евгени Кирилов го потвърди преди няколко седмици, което е отчайващо зле.
Иначе и БСП, и ГЕРБ си приличат в това, че са популистки партии, които нищо не правят и няма да направят за българския народ. И двете партии се водят от интересите на богатите(олигархията) и защитават преди всичко тях. С две думи по нищо не се различават. Още по-лошото е, че толкова много хора им вярват, макар че се вижда какво представляват. БСП вече втори мандат се дъни здраво и изневерява на идеала си за социална политика, за която говориш точно. Не, че от другите партии може да се очаква нещо кой знае какво, но все пак такива като Атака, ВМРО, РЗС са лъч надежда и свеж въздух. Останалите НДСВ-та, Сини коалиции и прочее отдавна се доказаха като национално безотговорни. Това в най-пълна сила важи както посочих по-горе и за останалите партии от Тройната коалиция.

Nam3less3
06-09-2009, 01:23
Имам предвид Ивайло Калфин и Кристиан Вигенин, като личности ми харесаха, но се съмнявам да успеят дори и да искат да вършат социална политика. Иначе гласувах за движение Напред, макар че не познавах някой партии от коалицията като ЕНП и ЗНС.

Love_Boy
06-09-2009, 12:23
Samo ATAKA!

kristo
06-10-2009, 21:02
Имам предвид Ивайло Калфин и Кристиан Вигенин, като личности ми харесаха, но се съмнявам да успеят дори и да искат да вършат социална политика. Иначе гласувах за движение Напред, макар че не познавах някой партии от коалицията като ЕНП и ЗНС.
Извинявай, ама Вигенин е позорно смешен и абсолютна мижитурка... разбира се, лично мнение, не го налагам. Просто това момченце да защитава националния ни интерес... смехотворно е да се случи. За Калфата долу-горе същото би могло да се каже, макарче определено е по-добре от него.
А за движение Напред- ами слаба коалиция както и да я погледнеш за съжаление. Безпринципна и без ясна визия. Този път Каракачанов определено се издъни с тази коалиция и за съжаление повлече и ВМРО към дъното. Ако не настъпят промени нещата все повече и повече се влошават. То членовете на ВМРО не разбрахме какво е това движение Напред, камо ли хората да убеждаваме да гласуват за него...

Diam0nD
06-10-2009, 21:40
аз и аз заради калфин за бсп гласувах . гледах листите ... а бе то тия хора не ги познавам повечето О.о само кунева ... ама тя ми е противна . За парламентарните ще се замисля за кого да гласувам ,но май и с мен и без мен герб 1ви бсп 2ри и 2те в коалиция :D

Pagan_man
06-11-2009, 21:20
А защо няма БНС.

kristo
06-12-2009, 09:35
А защо няма БНС.
Защото не са особено влиятелна организация. Поне на този етап. Колко процента си мислиш, че можете да изкарата на парламентарните избори?

Pagan_man
06-13-2009, 09:25
Ами това зависи от хората, но зелените, знс. епн и подобни да не би да са мн влиятелни, или подобните коалицийки който се правят само с цел да могат да влязат в парламента и след това да се рападнат.

YaNcHeToOo
06-16-2009, 09:28
Не виждам отговор - "няма да гласувам за тия боклуци, да си ебат майката"

Заради ей такива като тебе, България е на такъв ред!

kristo
06-16-2009, 15:52
Ами това зависи от хората, но зелените, знс. епн и подобни да не би да са мн влиятелни, или подобните коалицийки който се правят само с цел да могат да влязат в парламента и след това да се рападнат.
Не са, но все пак се регистрираха за евроизборите, а БНС не се регистрира за тях, защо се сърдиш тогава че ви няма?

Pagan_man
06-17-2009, 12:05
A темата се казва Избори 2009, а не евроизбори, ама както и да е.
Евроизборите са 1 на ръка , битката за България е за Българският парламент.

Diam0nD
06-22-2009, 13:04
DSB ili GERB trqq se glasuva za tiq /ataka i za tqh moje/ BSP totalno me otvratiha ... ultra nekadyrno rykovodstvo . Stanishev e prosto pionka qvno ...ne trqbva turci da upravlqvat pak ,a lubimcite mi pak se sgushvat s tqh . Aide glasuvaite za 1 ot tiq 3 partii ,che da ne se kysat glasovete i DPS da byde razmazano ! :-x

/sry za latinicata , neshto mi stana na ezicite O.o/

kristo
06-22-2009, 16:33
DSB ili GERB trqq se glasuva za tiq /ataka i za tqh moje/ BSP totalno me otvratiha ... ultra nekadyrno rykovodstvo . Stanishev e prosto pionka qvno ...ne trqbva turci da upravlqvat pak ,a lubimcite mi pak se sgushvat s tqh . Aide glasuvaite za 1 ot tiq 3 partii ,che da ne se kysat glasovete i DPS da byde razmazano ! :-x

/sry za latinicata , neshto mi stana na ezicite O.o/
Радвам се, че го осъзнаваш приятелю и то навреме! Защото БСП доказва вече втори мандат, че е национално и социално безотговорна партия, отделно се сраснаха изцяло с ДПС и това е истинска трагедия за България. Герб пък са нищо повече освен техен проект, по-точно проект на Тройната коалиция. За тях също не трябва да се гласува. Алтернативите наистина са единични, но за мен в момента като такава се явяват РЗС на Яне Янев заедно с ВМРО, Атака и донякъде Български национален съюз, макар че те не са особено големи политически реалисти и в това им е най-големия проблем.

Mooo6no
06-26-2009, 01:33
^ ВМРО, обаче, направиха най-слабата кампания от всички партии и затова резултатите за тях са отчайващи.

П.п. Кампанията на НДСВ е най-добрата (не говоря каква партия са те, а фактът, че кампанията им е положителна (без черен PR), изкарали са на преден план разпознаваеми личности, за които хората биха гласували) и това им дава доста добри резултати в сравнение с това, което беше преди половин година.

Sashakiss
06-27-2009, 08:14
Защо Лидер и новото време си ги сложил поотделно? Те са в коалиция.

bulgarche
06-28-2009, 11:23
Анкетата е необмислена, с измислени партии, липсват регистрираните такива, което за мен си е умишлено изкривяване!

http://www.youtube.com/watch?v=SnmPvPKDfZE