PDA

View Full Version : Автобус уби 17 души, 20 са ранени



Lucho
05-28-2009, 14:33
29 МАЙ Е ОБЯВЕН ЗА ДЕН НА НАЦИОНАЛЕН ТРАУР !
________________________

Жертвите вече са 17 !



Шенгюл Мехмедова Яшарова е починала тази сутрин към 5.20 ч. (БТА)

31-годишната Шенгюл Мехмедова Яшарова е 17-тата жертва след трагичното произшествие край Ямбол. Тя е починала тази сутрин към 5.20 ч. вследствие на белодробна емболия, причинена от множеството тежки травми, съобщиха от лечебното заведение.

Тя беше най-тежко пострадалата от четиримата приети на лечение в София. Другите настанени в "Пирогов" пациенти са в стабилно състояние.

И двамата са със сътресение на мозъка, но състоянието им не е критично. На 61-годишния Г.Г. (шофьор на автобуса) и 52-годишната И.С. предстоят днес консултации с психолог.

_________________________

Драма край Ямбол: Автобус уби 17 души, 15 са ранени



Шестнайсет души загинаха на място, а 15 са ранените при тежък инцидент в местността Бакаджиците край Ямбол. Единадесет от жертвите са жени, четирима са мъже. Сред загиналите е и 16-годишно момче. Всички са били пешеходци.

Автобусът, шофиран от 61-годишен водач от Ямбол, е превозвал 19 души от Дом за стари хора към храм за ежегодното честване на Спасовден. След като пътниците напуснали автобуса, той потеглил обратно в посока към Ямбол. На около 200 метра от храма, по неизяснени към момента обстоятелства (най-вероятно повреда на спирачната система), водачът изгубил управлението и се врязал в изкачващите се пеш, встрани от пътното платно, хора.

Посетителите на събора, на който по традиция се събират над 2000 души, са в шок. На шофьора му е взета кръвна проба за алкохол. Всички пострадали са в ямболската болница. Състоянието на трима от тях е тежко.

При спасителните работи е пострадал и полицай, който е откаран в болница. Болниците в Сливен и Бургас имат готовност за оказване на помощ.

Автобусът, причинил инцидента, е в експлоатация от над 30 години. Той е собственост на частна ямболска фирма. "Чавдар"-ът е преминал технически преглед в началото на този месец.

Премиерът Сергей Станишев отпътува за мястото на катастрофата. Правителството обяви 29 май за ден на национален траур. (Видеото към текста е по последна информация към 12:30 ч.).

Информация за ранените и жертвите дават на телефон 046/633 112.

Извънредна емисия на bTV Новините в 15 ч. вж. тук.

Картина от мястото и информация преди 12:30 ч. вж. тук

Преди две години на моста край град Бяла, Русенско загинаха 18 души. Причина за трагедията отново бяха неизправни спирачки, само че на камион. На 7 декември, 2006-а автобус с 30 души полетя от моста, след фатален сблъсък с камиона. 18 загинаха, 12 бяха ранени.

Автотехническата експертиза показа, че камионът, който връхлетя автобуса с жертвите, е бил с неизправни спирачки и претоварен. 25-годишният шофьор Синан Алиев сам поправял камиона си, за да спести пари. Той беше осъден на 10 години затвор за престъпление по непредпазливост.

Пътният участък Русе - Бяла е един от най- опасните в страната и катастрофите по него са почти ежедневие. Въпреки това до днес не е направено необходимото разширение.


Нямам думи просто. Хората са били там за събор, а са станали курбан...съдба. Ранени са повече хора от автобуса, а убитите 16 души автобусът ги е "премлял" като това са били търговци или купувачи от крайпътните сергии... :(

ПП - автобусът от катастрофата е същия като този в подписа и аватара ми.

DjBaloon
05-28-2009, 14:46
Фарс!
има и клипче в днес.бг
стелат се тела

hottie
05-28-2009, 15:15
Ужасно, много нелепо.

CheriHool
05-28-2009, 15:19
Цял следобед се чудех кой ще тоя форумен юзър, дето ще пусне тема за тоя случай.

Ирония ли е, че за тази седмица станах свидетел на 4 репортажа по телевизията за умрели хора, сега и този.

Като го гледах се разревах малко, не знам що... иначе неска цял ден си рева такава на сериалите ми. 8-)

Кой беше се филмирал миналата година в подобна тема, че вече нито в автобуси, нито във влакове щял да се вози. :D

Бе, де да знам, тия медии как надушват всичко толкова бързо 8-) и правят толкова пари върху подобни неща,аман

Луда работа.

А днес цял Пловдив е задръстен от катастрофи, за сега жервти няма 8-)


ама голяма глупост ми е поста 8-)

Lucho
05-28-2009, 15:22
ама голяма глупост ми е поста 8-)
;-)

bulgarche
05-28-2009, 15:22
Ебаси простотията, изсипа се цяла България, за да спасява 15 ранени!
Да, загинали са 16 души, да, това е страгедия, но беше ли нужно толкова шум и навалица на Бакаджиците?
Станишев явно бил, чудих се бившия ни кмет ли ще да е този с 3 коли, при положение че Вицепрезидента Ангел Марин последния път дойде с 2. Само между Сливен и Нова Загора се разминахме с 2 линейки на Военна болница, 2 или 3 реанимационни линейки, 3 софийски линейки, 1 кола с червени номера, 3 черни коли със затъмнени стъкла с пуснати червени и сини светлини под маската, екип на БНТ, както и някаквиси "news", не знам какви точно.
Защо всичко живо се е втурнало натам? Над 5 часа по-късно какъв е смисълът да се ходи? Мъртвите са си мъртви, останалите 15-тина пострадали или са вече по домовете, някой по-сериозно ранен да остане в болницата. Ако се прецени нека го закарат в София, щом имат по-добра техника, ама защо всички са край Ямбол?
За мен това е още по-голямо почерняне на трагедията, с това предизборно показване на обществеността.

GossipGirl89
05-28-2009, 16:23
Трагедия! :(
Иначе съм съгласна с bulgarche... Ама все пак идват избори и сега всеки се пъне да се покаже колкото се може повече... Странно е как българите дори и от трагедия ще намерим начин да печелим... :?

LizZz
05-28-2009, 17:02
Покрай тея избори толкова намразвам всички скапаняци в това скапано правителство, че няма на къде...
Често гледам надписи, че купуването на гласове е престъпление, а в същото време навсякъде вдигат концерти, тука в парка в младост 3 опънали някви тенти, кафета, скари, работи...
След всичките работи, на които сме свидетели се чудя КАК НЕ ГИ Е СРАМ, МАМКА МУ!
Как е възможно, не проумявам...

А трагедията си е трагедия, време е да сменят умрелите Икаруси, Чавдари и всичко подобно с нещо по-ново и сигурно, това е прекалено. Хубави автобуси са БИЛИ едно време. Това също отива към онея келеши, дето не ги е срам да се правят на загрижени за народа и да ходят да се дуят по инциденти, вместо да се хванат в ръце и да премахнат предпоставките за възможни нови такива.

Lucho
05-28-2009, 17:16
bulgarche е прав. И медийте раздухват твърде много нещата. При качествен технически преглед на Чавдар-а ще го усетят че има проблем, ако обаче той е минал само на документи или при "някой познат майстор" ясна е работата. Сега най-лошото ще е, че ще изкарат моделите 11М4 на Чавдар негодни за работа, което не е така. Попитайте експерти и ще разберете, че ако катастрофата при Бяла е била с автобус 11М4 - Чавдар то той е нямало да падне от моста, а най-много хората са щяли да имат натъртвания....но, уви. Не винаги чавдарите работят като хората...

bulgarche
05-28-2009, 17:31
Лъчо, фен си на чавдарчетата, но не ни ги пробутвай тия. Коментирахме с бащата дали може да се овладее засилен чвдар на завой. Казват да е включил на скорост, да, така е, ама виждали ли сте шофьорчетата на чардари как сменят скоростите? Трудно е за описване, смешно е на гледане: натиска се с двата крака педала на съединителя, после пускаш волана и с двете си ръце увисваш на скоростния лост, с които обикаляш половината автобус, за да намериш другата предавна, хххууубавата напъваш, "хъркат" зъбците и някак си влиза. И това в градски условия се повтаря пред 30-тина секунди.

jghgh
05-28-2009, 17:57
Изобщо не мога да си представя какво е да умреш по тоя начин. Да те премажат...
Това е отвратително. В шок съм, наистина.
Чета и не вярвам, и не мога да си представя.
Да си отидеш по тоя начин от живота.
А тоя човечец как ли ще живее после, а? Убил е 16 човека, 16 човека с различни съдби и мечти в живота. Съсипал е от мъка 16 семейства и родословни дърва, които ще оплакват децата си/съпругите-зите/еtc че са си отишли по тоя грозен начин.
Наистина е нелепо.

Как ще живее тоя човек, а? Oф, тоя какъв е тъп и безотговорен!!! Какво ли ще му е на душичката!
Наиситина съм потресена. И не мога да си представя в един хубав ден как е възможно някой да си замине ПРЕГАЗЕН от неконтролируем автобус. Наистина НЕ МОГА да си представя. :shock: И не искам.

Мир на прахта им.

Dumb
05-28-2009, 18:03
Трудно мога да се обясня...
Излишни са думите понякога...
Нека просто кажем- Нека почиват в мир

Lucho
05-28-2009, 18:10
Лъчо, фен си на чавдарчетата, но не ни ги пробутвай тия. Коментирахме с бащата дали може да се овладее засилен чвдар на завой. Казват да е включил на скорост, да, така е, ама виждали ли сте шофьорчетата на чардари как сменят скоростите? Трудно е за описване, смешно е на гледане: натиска се с двата крака педала на съединителя, после пускаш волана и с двете си ръце увисваш на скоростния лост, с които обикаляш половината автобус, за да намериш другата предавна, хххууубавата напъваш, "хъркат" зъбците и някак си влиза. И това в градски условия се повтаря пред 30-тина секунди.
А, не, моля ти се. Че Чавдар имат технически грешки и недостатъци-имат, но начина на смяна на скорости който ти описа, не мога да се съглася с теб. Возил съм се хиляди пъти най-отпред, винаги очите са ми били в шофьора и реакцийте му и точно мога да ти кажа че точно при 11М4 подобно нещо като
Трудно е за описване, смешно е на гледане: натиска се с двата крака педала на съединителя, после пускаш волана и с двете си ръце увисваш на скоростния лост, с които обикаляш половината автобус, за да намериш другата предавна, хххууубавата напъваш, "хъркат" зъбците и някак си влиза. И това в градски условия се повтаря пред 30-тина секунди. няма ! Не казвам че скоростите са като при мерцедес 0303 например, но ако има поддръжка автобуса, то той най-спокойно си вкарва на скорост, а конкретно в този случай шофьора не е успял да реагира. Ти може би ми говориш за онези градските Чавдари, дето двигатела е отпред при шофьора, нали ?

OtherDimension
05-28-2009, 18:35
стига сте се правили на специалисти, бе!
особено тоя малкия леш
псувате ама и вие не знаете защо
станишев и гоце били отишли там ... ами какво, по-хубаво да си седят в хола и да го барат ли?

elsy
05-28-2009, 18:53
На обяд като чух по новините останах ужасена.

Infinity
05-28-2009, 19:00
Ужасно, много нелепо.

Lucho
05-28-2009, 19:43
особено тоя малкия леш

Ако това е насочено към мен, не ме познаваш за да говориш кой кой е и кой какъв е. Аз експерт попитах, в друг форум го обсъждахме точно случая "Бяла" така че подобни мнения по мой адрес са смешни !

jghgh
05-28-2009, 19:48
^ :lol: :?


1во - разваляш собствената си явно неискрена тема с тея простотии
2ро - не е тема за разискване на шибания чавдар
3то - много смешно е да плашиш по нета
4то - чудя се как може да обсъждате не трагедията, ми някви несъществени неща от рода на дали чавдар са мега яките автобуси и дали си се возил 5 пъти отпред... :-o


5то - за жалост рей е прав : Ф



едит: лъчо, куче, едитна си мнението твърде бързо, язък че не го куотнах
"внимвай сизказванията !!"
:lol:

но айде , няма и аз да осирам темата, просто защото е грубо.
последният ми постинг.

sladkish_14
05-28-2009, 20:10
Нека почиват в мир хората :(

Goebbels
05-28-2009, 22:28
Кой идиот направи темата важна? :-x

TykaSePisheNick
05-28-2009, 22:46
:? Много жалко..

OtherDimension
05-28-2009, 23:00
тая ли тема е важна?
излиянията на пубертет-фен на чавдар :lol:
jgjghg как е заплашвал, малкия? :)

afterforever
05-29-2009, 00:14
Мен ме дразнят няколко неща.
1. мненията на българчето, завива ми се свят като ги чета... просто заради червеното 8-)
2. темата стана важна след като се изляха компетентните цитати от експерти по чавдарите.
3. понеже и по темата с катастрофата - дразни ме фактът, че по скайп хукна веднага тоя х който има навик да прониква и да вселява на хората да го сложат до ника си... :-o

Jesus
05-29-2009, 09:15
Много е жалко че всичкото това нещастие ще се използва за печелене на повече гласове, но най-лошото е че пак няма да има виновни или ако има то те ще са 1 бедни хора, абсолютно невинни :(

afterforever
05-29-2009, 09:43
Оф, хората не са толкова тъпи, че да гласуват за "тези-които-сега-са-на-власт" само заради тая катастрофа.

bulgarche
05-29-2009, 10:13
Напротив, ще гласуват. И аз ако бях от Ямбол и баба ми е прегазена от автобус, а след седмица са избори...няма да гласуваш за човека дошъл да те отешава, да ти плати за човешкия живот, който вече е изгубен (колко смешно звучи, нещо подобно се получава, зависи от гледната точна, но финансовата помощ е до някъде хубаво нещо). Лъжат, мажат и ако не ги знаеш какви са в действителност няма ли да напнеш кукичката?

Лъчо, да, за тези чавдари говорех, единтични са всички с кълбата дим зад себе си.

afterforever, ти пък какво против имаш нарушаването правилата на форума?

Lucho
05-29-2009, 10:16
Моля модераторите на форума да прочистят спам-диалога между мен и потребителя bulgarche на тема "Спирачки на автобуси Чавдар" защото изглежда това е твърде голям проблем на някой потребители. Но това е нормално за България - хора загиват, те се заяждат за глупости.
Също така и това мнение. Благодаря !

Extremescream
05-29-2009, 12:01
Да,трагедия е.Да,ужасно е.И наистина жалко за ранените и загиналите,но такива неща стават всеки ден по света.Какво ли щеше да стане ако правехме всичко на такъв проблем.So get over it.Хора са умирали и по по-нелепи начини и ще продължават да умират.

bulgarche
05-29-2009, 12:21
Extremescream, добре казано, но едва ли ще бъде разбрано. Не че се умаломажава случая със 16-те жертви, но...това е ежедневие, нека не правим от мухата слон. Никой освен медии и политици не печели, ние само губим от това!

stealthyGirl
05-29-2009, 12:27
Знаех си аз, че заради тия стари Чавдари ще страдат хора, ама... :x
Мале, с такъв гняв се изпълвам, че ми идва да ги избия всичките. Аз до колкото разбрах пак някой, за да си спести парички си е спестил някое прегледче-две без да мисли, че друг ще плати за това. :?

addict3d
05-29-2009, 12:37
сега само не разбрах кой ще изкарат виновен ..дали автобуса (уж заради спирачките) или шофиора..аз разбрах че шофиора е бил с 0.25 промила алк. и даже не е имал пътен лист и договор с тази фирма,а от друга страна казват че автобуса е минал преглед преди около месец,но тая машина е на 30 години...и според мен вече не са годни за транспорт :?

Belair
05-29-2009, 12:53
Така ще бъде,докато в тая шибана държава няма накакъв контрол

Jumbie483
05-29-2009, 16:28
Ужасно наистина.
Никога не съм имала доверие на превозните машини, точно заради такива инциденти.
Спомням си преди години пътувах с един такъв "Чавдар" и някъде по средата на пътя нещо се изпотроши и всички пътници трябваше да слезем от автобуса. Чакахме близо 3-4 часа и чак след това дойде друг автобус, който ни откара.

Cathylicious
05-29-2009, 16:29
Като чух новината вчера останах потресена и същевременно адски тъжна..Та преди почти 3 месеца загубих четирима страхотни приятели в такава нелепа катастрофа,причинена от автобус ..
Няма контрол,няма закони,а умират невинни и държавата продължава да не прави нищо по въпроса ..А сега политиците може и да направят нещо нужно,за да извлекат полза за предизобрните си кампании.Долна работа ..

Лека им пръст ..

woshata
05-29-2009, 19:11
Ужасена съм.
Като го чух направо .. нз очите ми се насълзиха.
Човешкия разум не може да побере такова нещо.. поне не и моя.. наистина нз дори кво кажа. До такава степен е абсурдно и .. сякаш е некъв филм.. като повечето неща в тая държава де.
Жалко за хората.. много, много жалко. Тъжно е.. и нелепо. Но и друго нещо в тая история ме накара да се замисля за човешката природа. Изказването на някъв свидетел дето каза че шофьора е убил тези хора умишелно. Първо ми стана тъжно, а после побеснях. Може ли да говорят такива глупости бе... тъпи селяни.. нещастници.. същите като ония дето не са си направили техническия преглед като хората.. същите като тези дето все още вярват че рейс набор на майка ми може да работи нормално както нов от 2 години, примерно. Една малка несъобразителност до какво може да доведе.. ужасно е.

stefity
05-29-2009, 19:30
Трагедий след трагедий... Да видим до къде ще се стигне така...

CheriHool
05-29-2009, 20:44
Трагедий след трагедий... Да видим до къде ще се стигне така...
хората.не.сме.'програмирани '.да.се.размножаваме.в.такав а.прогресия,която
да.запази.числеността.на.съ отношението.на.триторията. а.земята.с.хората 8-)

тъпо.го.обесних :D

stefity
05-29-2009, 20:47
Трагедий след трагедий... Да видим до къде ще се стигне така...
хората.не.сме.'програмирани '.да.се.размножаваме.в.такав а.прогресия,която
да.запази.числеността.на.съ отношението.на.триторията. а.земята.с.хората 8-)

тъпо.го.обесних :D

Мисля, че те разбрах... 8-)

detelina101
05-30-2009, 09:45
Изобщо не мога да си представя какво е да умреш по тоя начин. Да те премажат...
Това е отвратително. В шок съм, наистина.
Чета и не вярвам, и не мога да си представя.
Да си отидеш по тоя начин от живота.
А тоя човечец как ли ще живее после, а? Убил е 16 човека, 16 човека с различни съдби и мечти в живота. Съсипал е от мъка 16 семейства и родословни дърва, които ще оплакват децата си/съпругите-зите/еtc че са си отишли по тоя грозен начин.
Наистина е нелепо.

Как ще живее тоя човек, а? Oф, тоя какъв е тъп и безотговорен!!! Какво ли ще му е на душичката!
Наиситина съм потресена. И не мога да си представя в един хубав ден как е възможно някой да си замине ПРЕГАЗЕН от неконтролируем автобус. Наистина НЕ МОГА да си представя. :shock: И не искам.

Мир на прахта им.

Nikneg
05-30-2009, 10:08
Така ще бъде,докато в тая шибана държава няма накакъв контрол

ТАКАВА САМИ СИ Я НАПРАВИХМЕ !!!!!!!!!!!!!!!!!!:x :x

Lucho
05-30-2009, 12:37
Жертвите вече са 17 !



Шенгюл Мехмедова Яшарова е починала тази сутрин към 5.20 ч. (БТА)

31-годишната Шенгюл Мехмедова Яшарова е 17-тата жертва след трагичното произшествие край Ямбол. Тя е починала тази сутрин към 5.20 ч. вследствие на белодробна емболия, причинена от множеството тежки травми, съобщиха от лечебното заведение.

Тя беше най-тежко пострадалата от четиримата приети на лечение в София. Другите настанени в "Пирогов" пациенти са в стабилно състояние.

И двамата са със сътресение на мозъка, но състоянието им не е критично. На 61-годишния Г.Г. (шофьор на автобуса) и 52-годишната И.С. предстоят днес консултации с психолог.

Mooo6no
05-30-2009, 18:08
Кофти история... но след като корупцията стига до толкова ниски нива, то това е нормално следствие на нещата...

clever
05-30-2009, 23:16
оф тия мизерни и стари автобуси не трябва да са позбовени за пътуване!!!
случилото се е ужасно ... :cry:

tonie__
05-30-2009, 23:38
неска в "24 часа" имаше статия за автобуса и една снимка на майка и дъщеря прегърнати и под снимката пише "Загубих си братчето,какво ще правя сега" .Става въпрос за 16-годишното момче,което било там с баба си.Като го прочетох и ми се насълзиха очите..какво ли правят роднините на тея хора сега..въртят се в леглата си и сигуро още не могат да асимилират какво е станало. :(

magicfairy
05-31-2009, 08:29
много гадно е станало :(

точно тогава, когато по новините са съобщили за този автобус, явно без подробности, аз с още няколко класа бяхме на екскурзия и бяхме на място, където нямаше обхват..
след това телефоните ни загряха от обаждания от родителите ни..


защо не вземат да поправят тези автобуси, колко хора вече изгубиха живота си..
трагедия!

Sarityyy
05-31-2009, 10:59
Като гледах новините видях един баща, който плачеше за сина си, починало в катастрофата 16 годишно момче. И се замислих как животът на това момче тъкмо е започвал и е имал планове, мечти и бъдеще.. и изведнъж умира! Ей, така! Просто е тъжно. Един живот струва адски много и не бива да се допуска да се отнемат толкова много животи, заради неотговорноста на някой друг. Просто е... не знам, просто не трябва да се случа. :o :x :x

Lucho
05-31-2009, 15:04
Вчерашният брой на 24 часа:
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=144664

Аз работих по спирачката - не е натисната!

Спирачната система на автобуса "Чавдар" е невъзможно да не задейства, защото е двойно подсигурена, твърди инж. Васил Маринов, единият от конструкторитe на рейса, модел М4, произвеждан в края на миналия век у нас.

Г-н Маринов, който от 10 г. живее в САЩ, се обади в редакцията на "24 часа" вчера. Той е възмутен от твърденията, че техническа неизправност на спирачките на автобуса е предизвикала трагедията край Ямбол в четвъртък, когато 17 души намериха смъртта си.

"Аз съм един от инженерите, които работеха по спирачната система и окачването на автобус "Чавдар М4", създаден по лиценз на "Сетра".

Имам морално задължение да се установи истината за трагедията, казва живеещият в университетския град Уест Лафайет, щата Индиана, българин. "Като инженер съм водил силовото предаване на автобусите М4 в завода "Чавдар" в Ботевград и познавам достатъчно добре тази спирачна система. Провел съм и много тестове. След като автобусът се е движил и спирачната система е работила, каквито и да е инцидентни проблеми да са настъпили, спирачката може да действа в намален капацитет, но не и да откаже. Спирачната система в "Чавдар М4" е двукръгова и с нормално блокирани спирачки на задния мост. Ако възникне проблем в единия кръг, то ще задейства другият. Конструктивно няма шанс при натискане на педала на спирачката и двете системи едновременно да откажат", обясни инж. Маринов.

Ако се прекъсне внезапно въздухопровод за захранване или падне налягането на спирачната система, автоматично задните спирачки се блокират. Ако водачът на рейса е почувствувалче спирачките му отказват, просто е трябвало да освободи ръчката от лявата му страна под таблото, каза Маринов. Така спирачките на задния мост автоматично щели да блокират и автобусът щял да бъде под контрола на шофьора. Задните спирачки се задействат от 2 независими цилиндъра и спирането се осъществява от силни пружини. Невъзможно е едновременно да дефектират и двата цилиндъра, при положение, че са работили до момента, твърди инженерът. "Смятам, че тази трагедия се е случила не заради отказ на спирачната система, а заради незадействането на управлението й. Никакви неизправности в електрическата система, съединителя или скоростната кутия, както и дали автобусът е минал редовно технически преглед и други административни пропуски, както и нередовно свидетелство на водача и т.н. не могат да влияят на спирачната система", казва Маринов. Твърденията, че ръчната спирачка не е работила, били глупост, тъй като този автобус няма класическа ръчна спирачка.

"Защо не е задействана спирачката, не мога да кажа, но отговорно заявявам, че дори и рейсът да е на повече от 30 г., ръждясал и амортизиран, доокомплектован с части от други автобуси, спирачната система не може да излезе от строя. В Щатите много от ученическите автобуси са на 50 г., но няма проблеми", казва Маринов.

mitakavg
06-01-2009, 15:20
Ужас как може такова нещто!! :!:

_donna_
06-06-2009, 13:17
Стари машини,които не минават през прегледи.
Стандарти - няма. Кой да ги поправя или забранява тия автобуси - няма.Защото никой не го интересува и защото никой не би отишъл да ремонтира чавдари за 250лв. на месец.Шофьорът - виновен?Че защо?Защото са му казали карай тоя рейс и ако можеш го пооправи,защото може би това му е прехраната,защото няма друг превоз,защото спирачките може да са отказали и в движение.Защото би предпочел да премаже 17 души вместо да натисне спирачката? ...
Друг е виновния,но никой не пита кой.Само гръмват вестниците за една седмица,всички са много нещастни и съчувстващи и после - аре пак.

TheBlackStranger
06-12-2009, 17:09
Като гледах новините видях един баща, който плачеше за сина си, починало в катастрофата 16 годишно момче. И се замислих как животът на това момче тъкмо е започвал и е имал планове, мечти и бъдеще.. и изведнъж умира! Ей, така! Просто е тъжно. Един живот струва адски много и не бива да се допуска да се отнемат толкова много животи, заради неотговорноста на някой друг. Просто е... не знам, просто не трябва да се случа. :o :x :xБаща му ще си направи нов пикоч, примерно.

CeLyVka
06-13-2009, 12:19
Като гледах новините видях един баща, който плачеше за сина си, починало в катастрофата 16 годишно момче. И се замислих как животът на това момче тъкмо е започвал и е имал планове, мечти и бъдеще.. и изведнъж умира! Ей, така! Просто е тъжно. Един живот струва адски много и не бива да се допуска да се отнемат толкова много животи, заради неотговорноста на някой друг. Просто е... не знам, просто не трябва да се случа. :o :x :xБаща му ще си направи нов пикоч, примерно.

това беше грубо ... :x

Vincitore
06-13-2009, 19:32
Ужасно е просто .. нямам думи . А какво решиха - ще вкарат ли шофьора в затвора ?