PDA

View Full Version : Учение



ScionOfStorm
05-28-2009, 15:58
Учение

Битовото е механизъм
просто трябва
с накланяне на главата
като взрян вълк
да го разбереш,
/да го разбереш./

И можеш
дори да си позволиш мечти
из горите и листата
в реките, в езерата
в бетонните градове

Имахме рай с колони
още го имаме, вярно,
но сега бриз него рони
и раят гори и пламти
а вълкът не е феникс
и не ще се прероди.

Тръгваме. Търсим -
всяка стъпка
ехти с каменен стон
и бетонът се пропуква:
със стенание на погром
със сценичен
шум излишен.

Картите са пръснати
и се врязват във душата
Десятка от мечове –
кинжал от съдбата.
А в битовото
някъде нечий вълк гори
от шутовски повей изнизан
по часовников механизъм.

jghgh
05-28-2009, 18:31
Това с бетонните градове и в други твои стихотворения съм го срещала. Не се повтаряй, освен ако не искаш да си посредствен човек който пише само за себе си (във всички смисли), повтарящ думата "болест", "болест", "болест" и "студен свят." xD /мисля че тоя коментар само ти ще го разбереш, може би и Blab 8-)/


Честно, малко се чудих как да подходя към елемента с картите, но явно не е случайно кои точно си ползвал. Исках да те затапвам, баси. :-) {}
Десетка мечове наистина е подходяща, като имаме предвид че ознаменава края на стара ера и началото на нова; Като цяло е трагична карта, пък то има и много други такива де. Избрал си подходяща боя (само да чуя че е случайно :o) - като цяло е боя на 'борба', на действие от страна на.. човека който я получава? Не е толкова 'съдбовна' и от небето като пентаклите, поне по моя интерпретация. Добре, nice work. Няма за какво да се заям!
Шутът винаги си е бил.. не кой знае колко лоша карта обаче.
Въпреки личните ти интерпретации тя си остава една нелоша карта в повечето случаи, ейш! (освен ако не се разглежда като шанс да се изложиш и провалиш..) Чак толкова трагедия в нея няма, и да се търси..
Но мисля че все пак си я вкарал добре, без да слагаш (излишен) трагизъм

А в битовото
някъде нечий вълк гори
от шутовски повей изнизан
по часовников механизъм.
;-)

/ако не съм чак толкова разбираща, ми подмини коментара/


Идеята като цяло ми харесва, ама без вълка. Човекът не е нужно да е представян като вълк, не е чак толкова достолепен. Говоря за всяко едно споменаване на "вълк", а не само за по-горния куплет. Тва "взрян вълк" също не ми се връзва някак. Може и без него.

Като казах нещо за идеята, ако някой по-неограничен се опита да я схване, ще успее да го стори. ;) Нема се плашиш.

Също раят ще да е хубаво да е ронен от нещо много по-силно от бриз, но това е само мое мнение.

Битовото е механизъм
просто трябва
с накланяне на главата
да го разбереш.

И можеш
дори да си позволиш мечти
из горите и листата
в реките, в езерата
в бетонните градове
пак nice, за по-прозорливите

Но туй бягство от света би било по-добре да бъде описано по-цветно.
Това да избягаш и да помечтаеш (ползвам 'избягаш' в абсолютно преносен смисъл) е нещо.. уникално. Постно ми се вижда, трябва аз да си създавам емоцията. Иначе за разбиране не е ЧАК толкова hard творението ти. Липсва ми в произведението ти това да усетя каква е красотата да избягаш от сивата улица и да се озовеш точно там, кдето искаш - в мечтите си. (и чрез мечтите си.)


Не разбирам чак цялостната идея, щото е низ от хубави и не дотам картини, но.. става
/me likes

Наистина малко се повтаряш,
но! какво ли разбира едно емо от тея неща. xD


Тръгваме. Търсим -
всяка стъпка
ехти с каменен стон
със сценичен
шум излишен.
nice.

Опитвай се да пишеш малко по-просто. ^_-



(виждаш, че нагло съм ти махала и поправяла работи в цитатите, дето съм пускала - това са вариантите, които на мен по- ми харесват)



{}{}}}}}}}}}{}{}}}~
една лигава фенка.(:

ScionOfStorm
05-28-2009, 18:53
/ядосва те/
случайно го избрах. сериозно, помислих какво има и какво ми харесва по случайност, ама явно такива неща не са "просто" тъй :п

вълкът на лично ще ти го обясня, макар че си права за достолепността. не би била контекстуална в много други неща /дъх, ай рили хейт хюменити понякога, ахах/, но тук нарочно е тъй.

объркано е, защото бягаш от битовото...в битовото, но погледнато от друг начин. и това трябва да ти го обясня на лично.

ще видя кое от препоръките относно стиха ми харесва като форма и леене :P

{}

jghgh
05-28-2009, 19:05
Те не са най-прекрасните като форма и леене, просто последното което постнах например, за излишния сценичен шум, го "очистих" от тромавост. Или доколкото съм го "очистила" де, нали е въпрос на възприятеие. Показах ти само примерно как според мен ще е по-добре, пак силно, но не толкова натрупано, без толкова наслагване, без да е мъчно за рзбиране. Просто по-простичко, само това.


Битовото е механизъм
просто трябва
с накланяне на главата
да го разбереш.

И можеш
дори да си позволиш мечти
из горите и листата
в реките, в езерата
в бетонните градове
Тука просто съм ти разкарала вълка и повторението, пак да не е много тромаво, но не си мисли че много съм се стремяла да го направя в 'перфектна за леене форма'. Просто някакви примерни едити.
Погледни си ги там, отразяват мнението ми, а не дали са идеален или най-удачен вариант.
Махала съм, слагала съм, както на мен ми звучи по-добре, по-ясно, по-ненатрупано и същевременно без да се губи смисъл и емоция. Олекотена версия, ако щеш.