PDA

View Full Version : Проблем с вируси и анти-вирусна



MissitY
05-28-2009, 17:40
Здрасти,пичове!
Имам проблемче.Мисля си,че имам вирус.Компютърът върви бавничко,а скоро му сменихме RAM-a.И си мисля аз, че имам от тези "невидимите" вирусчета, които някои анти-вирусни не засичат.Можете ли да ми препоръчате някоя анти-вирусна, която да инстална?Сега на моя комп има нод-че.Ама не намира,дявол го взел!AVG-то ми забива като започна да инсталирам.Шашава работа.Вируса е упорит!Айде мерси предварително!

bonbogoko
05-28-2009, 18:49
Справяне с вируси Step by Step
1. На компютъра трябва да имаш добра и при това осъвременена антивирусна програма : NOD32 е добра. Пишеш че AVG забива като започнеш инсталацията, а деинсталира ли NODa. Две антивирусни на един компютър е груба грешка, несъвместима с живота на подопечния ти комп.
2. Трябва да имаш и защитна стена- препоръчвам ти Zone Alarm - първоначално пита въпроси, на кои програми да разреши и на кои не достъпа до интернет. Не позволява изпращане на инфо от твоя комп.
3. Антишпионска програма. Сред безплатните са Spybot: Search and Destroy и AD - Aware.
Проверявай компютъра винаги във Safe Mode.
Но ми идва и друга идея пишеш нещо за RAMта - да не би тя да е дефектна.

rosenhristev
05-28-2009, 21:54
Не само от вирус може да ти е бавно животното а и не само рама е от значение... ако го използваш като "щайга за картофи" нормално... те тези неща искат и малко поддръжка

DrugarqM
05-28-2009, 22:12
Сега първото което е,е че RAM паметта е най-евтината част в Компа :-x !Второ за spyware си запиши SpyBot-Search and Destroy :-D !Ако питаш мене преинсталирай го и си сложи хубав НОД и мани туй AVG :-x :-x :-x !

rosenhristev
05-29-2009, 12:42
леле как преинсталирате така работещи компютри...