PDA

View Full Version : Обърквация



Koteto0o0o0
05-28-2009, 16:59
Здравейте,
Аз просто искам да споделя с някого как се чувствам. Имам само една истинска приятелка, на която мога да разчитам. Споделяла съм и как се чувствам, но просто няма как да ми помогне.
И така... преди извесно време приключих дългогодишна връзка. В началото ми беше много трудно да го преодолея, но с поведението си, ме отблъсна тотално. Не мислех, че дори мога да намразя човек, който толкова дълго време съм „обичала”. Сега дори и немога да го погледна. Бих казала дори, че ме отвращава.
Другия ми проблем е, че си мислех, че имам още една приятелка на която наистина мога да разчитам. То така си и беше до преди година... След това тръгна със сегашното си гадже и тотално забрави за нас. А преди не минаваше и ден без трите да се видим или ако се пак неуспявахме, на следващия ден се държахме така сякъш не сме се виждали от години. Всичко сме си споделяли, във всичко сме си помагали, никога нямахме тайни една от друга. А сега... сега сякаш е забравила какво беше едно време. Явно всички хубави и лоши моменти са нямали никъкво значение за ния. Но това не е най-лошото! Твърди, че сме егоистки и само я използваме. А това изобщо не е така, а е точно обратното. Техните не са много добре с финансите и с нашите съм я водила на море, на село при баба сме ходили, когато ми дойде на гости и си хареса нещо и го давам, а ако се пак не и позволя тя сама си го взима. Преди няколко дена и звъннах да я помоля да ми даде лака си на заем, а след това заяви, че съм я използвала. Та това е само лак и аз ще и го върна, а в нея имам поне 3 и не си ги искам. Та ето за етакива лапешки истории ме боли ужасно много. Разбирам да сме направили нещо, да сме я обидили, че да се държи така, но тя няма никъкво право. Дори и сега да ми се обади за помощ пак бих и помогнала. Аз незабравям, няма и да забравя, каквото и да се случи на тях двете ще помагам винаги.
Преди бях човек който разсъждава много трезво. Понякога дори прекалявах, мислех и предвиждах неща които дори и някои от възрасните не могат. Имах много висок успех, всички учители, съседи, роднини и т.н. ме уважаваха страшно много. Сега понякога забелязвам как започвам да говоря механично, да не влагам нинъква мисъл в казаното. Успеха ми страшно много падна. Тази година я пропилях, но най-важното е, че се усъзнах и се старая да се поправя.
Родителите ми винаги са ме упреквали, каквото и да направя те винаги ще забележат това което не съм свършила. На изпитите бях изкарала високи оценки, приеха ме там където исках с най-висок бал в класа. Майка ми започна да ми се кара, защо оценките ми били толкова ниски. Скапа ми изцяло настроението, почувствах се като нищожество. Много рядко ще се случи да ми кажат ЕВАЛА. Много се тормозя. Майка ми „искала да бъдем приятелки и всичко да си споделяме”. Когато се опитам да и кажа нещо и знам, че ще се скара за нещо от историята я видоизменям малко и въпреки това пак намира за какво да ми врещи. Затова изобщо не споделям с нея.
Другия голям проблем е сестра ми. Това същество само докато се събуди и започва да ме ядосва. Понеже делим една стая, веднага щом стани си включва телевизора. Добре няма проблем да си гледа, но защо усилва, така сякаш е баба и нечува. Всъшност няма проблеми със слуха. Само се заяжда с мен и ми прави всичко на пук. Заплашвам я, че ще я набия, но номера не минава, защото знае, че няма да го направя. Просто нямам силите да я ударя. Жал ми е. Но за едно много я обичам, каквото и да направя, не ме изказва на нашите, както много други хлапета правят.
Не съм от много общителните хора, не се надувам, е само пред хора които се мислят за нещо повече и се държът надмено с мен. Мисля, че всеки трябва да си знае мястото. Това, че почти не излизам ме влудява. Имам супер много енергия а няма къде да я израсходвам. За мен нищо друго няма значение стига да имаш човек който винаги да е до теб и да ти помага. Според мен любовта движи света, но започнах и в нея да не вярвам. Като знам как се държат всички момчета. Тъкмо когото започна да си мисля, че нещо може и да се получи, изведнъж незнайно защо всичко рухва. Когато си с човек, който наистина да те уважава и подкрепя, могат да се преодолеят всякъкви премеждия. И чакам да намеря този човек... Но как да стане като си стоя вкъщи? Супер е тъпо да тръгна сама и да обикалям улиците. Не ми е приятно да тормозя постоянно моята приятелка, се пак и тя си има проблеми и задължения...
Незнам какво написах, всичко ми е много объркано, но ако се пак сте прочели моята история, много благодаря. Можете и да напищете своя коментар, независимо какъв е той.

GossipGirl89
05-28-2009, 17:21
Ами мила какво да ти кажа... Според мен не си на повече от 16, защото проблемите, които си описала се срещат общо взето на тия години... Дребни неща, за които няма смисъл да се тормозиш ;)
Сега за приятелката ти... Преди може да сте били много близки, но хората се променят. Както виждаш тя самата се е променила и моят съвет е или да поговриш с нея и всичките тия неща дето си ги написала тук да й ги кажеш, или просто да започнеш лека-полека да се отдалечаваш... Дано сама се усети и се поправи :)
За вашите - родители, какво да ти кажа... Всички са такива, всички искат най-доброто ЗА и ОТ нас... Поговори и с нея и й кажи, че много искаш да сте приятелки и да можеш да й споделяш, но това, че постоянно търси нещо, за което да те упреква, те дразни... В крайна сметка перфектни хора няма и всеки прави грешки нали? ;)
За сестра ти - ми аз лично не съм ги имала тия проблеми, защото съм едно дете, но съм чувала от приятели и приятелки, че всички са така :) Бият се, карат се, но се обичат много...

Общо взето всичко ще премине с възрастта ;) Не се затваряй вкъщи. Илизай дори и сама понякога... Общувай с други хора, не затваряй кръга само около твоята приятелка :)

Python5
05-29-2009, 02:26
Написаното в трети абзац го кажи на майка си - това в четвърти на сестра си. Що се отнася до останалото - не си в по-лошо положение от 2/3 от връсниците си, даже сигурно си по-добре. Оценявай какво имаш, а не мисли какво нямаш.

П.П. Забравих "приятелката" - майната и. Нека се радва на лака ...

NeZaPoznat
05-29-2009, 06:59
За съжаление - нищо ново.

DevilWish
05-29-2009, 09:54
Vij mila, pro4etoh ti temata i mi izlejda6 mnogo razumno momi4e.
Za priqtelkata ti te razbiram napylno - imah sy6tia slu4ai to4no tretata priqtelka trygna s edno mom4e i ni zarqza po4ti i sled tova ni se moli6e, za6toto a ostavihme - tova trqbva i ti da go napravi6, za6toto tq ne zaslujava tolkova dobri ne6ta ot teb pri polujenie ,4e se dyrji taka i vi se obajda samo, kogato priqtelqt i q nqma i tn.
Za sestra ti - naistina nai-dobre pogovori s neq.
A za maika ti - ne6tata 6te se promenqt.I az predi ni6to ne kazvah na maika mi, no sega mi e po-dobra i ot nai-dobrata mi priqtelka.Kazvam i abqsolutno vsi4ko, daje lo6ite ne6ta, koito pravq - bez taini trqbva da e, za da se uvajavate i obi4ate.Ne i gubi doverieto govori si s neq.A kato se izvika zamisli se, 4e e maika i iska samo nai-hubavoto za deteto si, za tova go pravi ina4e nqma6e da te poglejda dori.
Za tova kato napravi6 dobro delo da ne ti go za4itat, a kogato e lo6o da kre6tqt sys sedmici navsqkade go ima i pri mene e taka.Taka 4e spokoino.
A tova, 4e poslednoto ti mom4e te e razo4arovalo ne zna4i ,4e nqma da doide pravliniq za teb.prosto malko tyrpenie.Ne go tyrsi.Toi sam 6te doide pri teb.
Nadqvam se pone mako da ti pomognah.Sorry za latineca, no sym v u4ili6te i v Belgiq nqma kak da si pusna kirilica ...