PDA

View Full Version : Изнасяне на деца.../Протест, вижте в темата/



tuzaro
05-29-2009, 07:53
http://sportal.bg/news.php?id=176110


http://www.vbox7.com/play:dab7d60b

up
.: machoka :.

ПРОТЕСТ ДНЕС /31.05.2009/
ОТ 20 ЧАСА ПРЕД ПОЛСКОТО ПОСОЛСТВО!

AutumnTears
05-29-2009, 07:57
това е просто ужасно къде е държавата и уж "социалните" служби :?

ULTRA_LEVSKI
05-29-2009, 09:05
НЕДOПУСТИМО!
БЕЗУМНО!
БЕЗПРЕЦЕДЕНТНО!


ДНЕС ВСИЧКИ НА УЛИЦАТА - 18:00 часа на Попа! Нека заедно да покажем, че българският народ не е осакатен и още има смели хора сред нас готови на реални действия срещу несправедливостта!

Infinity
05-29-2009, 09:14
:-x :-x :-x Божичко,ужас..потресена съм толкова е жално....Момиченцето крещи за помощ,а те го бутат в тая кола :( :( :( :shock: :shock: :shock: :shock: Разтреперих се... :shock: :shock:
:smt070 :smt070 :smt070

ULTRA_LEVSKI
05-29-2009, 09:28
Видео гледах, статии препрочетох, правих си какви ли не изводи, затова кой е виновен и как се е стигнало дотук и пак не мога да осъзная как могат да се случват такива неща и как може ДЪРЖАВАТА да действа толкова неадекватно...

ULTRA_LEVSKI
05-29-2009, 10:02
Да... Точно в това се замислих преди да влезна във форума. Очаквах въобще да няма и тема де..
На всички, дето не им пука им пожелавам нещо подобно да се случи на тях и да няма абсолютно никой, който да се застъпи за тях.

Не сме народ, а мърша !

Canis_Dirus
05-29-2009, 10:06
Евала на нашата мила родина! Ашколсун на политиците!

В същото време процедурата за осиновяване на деца трае 3 години. Поклон за тази фамилна политика!

Mi6inka
05-29-2009, 10:12
Евала на нашата мила родина! Ашколсун на политиците!

В същото време процедурата за осиновяване на деца трае 3 години. Поклон за тази фамилна политика!



наистина!!!Ако искаш да си осиновиш детенце, да дадеш шанс на един човек... ще минат най-малко 3 години (да не задълбаваме и в безсмислието на това, че и там има какво да се каже!!!), а тук.... отнемат детето против собсвената му воля!!Айде да оставим желанието на който и да било..но детето крещи и плаче, елементарно е...!!! Незнам... просто ... потресаващо е това

Canis_Dirus
05-29-2009, 11:20
АРЕ БЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ

Хората са заети да четат последния брой на "Нов фолк". Защо ги занимаваш с глупости сега?

GossipGirl89
05-29-2009, 11:33
Ооо аз още от снощи се бях навила да ходя!



18:00h ВСИЧКИ НА ПОПААА !!!!!

CheriHool
05-29-2009, 11:41
то хубаво си пише "не е препоръчително за хора със слаби нерви"
:shock:
все неща са се случвали, ама дори аз не мога да повярвам още на тва, бе?!??!!?!??!

А другото дете сега къде е???

GossipGirl89
05-29-2009, 12:00
Ами доколкото разбрах е избягало да се скрие в съседите и в момента е все още при баща си, но майката май има намерение да го вземе и него...
Това е ненормалщина! Направо съм изумена как може да има такива безскрупулни хора и най-вече... става дума за МАЙКА бе е*ати :shock:

Хора, давайте довечере 18:00h всички на Попа да се съберем и да му помогнем по някакъв начин на човечеца... То се е видяло, че на държавата ни й пука - поне ние да покажем, че сме задружен народ...

Water_lili
05-29-2009, 12:04
таткото каза в ефира на нова тв сутринта ,че младата лелка ,която излиза от входа и дърпа ръцете на детето да се пусне от вратата е началничката на отдела за закрила на детето в града !!!!!! А тази която го носи дори не е майката, а няква приятелка на майката...рускиня..... Това си е равносилно на отвличане

ScionOfStorm
05-29-2009, 12:13
аз мисля да съм там.

PainMonopoly
05-29-2009, 13:18
Там съм. :)

StayFly
05-29-2009, 13:28
Me too!

SunSmile
05-29-2009, 13:36
Тва като го гледах снощи по новините ми се насълзиха очите!!!
И как детенцето вика "помощ!"... ужас...
И служителка от "Закрила на детето" съдейства за цялата работа...
Каква е тази процедура бе, че то животни не се отнемат така... какво остава за 8-годишно момиченце и 7-годишното й братче...
Това ли ни е оправданието после... "такава е процедурата" абе да ви ..... и процедурата!!! Кви са тия малоумници, които са я измислили бе... да си наврът... някъде!!!
Подигравка с беззащитността и собственото желание на едно дете! Тва е нечовешко отношение... и нищо не им дава право да отнемат така деца, независимо от причините, доводите, процедурите и каквото и да било!
Абе цялата ни работа е..... сейр да има братче и тва е... Всеки си взема парите и не го интересува психиката на хората.... Всичко се връща!!!

НЕЧОВЕШКО, НЕДОПУСТИМО.....!!!

Да, бих дошла и аз ... но не съм от Асеновград. Иначе морално съм с вас!!!!!

babity
05-29-2009, 13:44
^Съгласна съм, че е нечовешко. Те малтретираните деца не отвеждат така. Една травма в такава възраст може да им опропасти целия живот на тези деца.

п.п. Става дума за София, а не за Асеновград.

StayFly
05-29-2009, 14:06
http://www.vbox7.com/play:92b999a6 :x

marry
05-29-2009, 14:12
Всички казвате "това е нечовешко/недопустимо" и така нататък, което е вярно, но факт е, че такова нещо като човещина, справедливост и морал вече отдавна е рядкост... Факт е, че когато българското законодателство трябва да защити гражданите си, него изобщо го няма. Жалкото е, но това надали е единичен случай.

Въпреки че не мога да дойда, понеже не съм от София, все пак ви подкрепям, дано сте достатъчно много, за да покажете, че българина продължава да се бори.
Успех!

LovelyGirl
05-29-2009, 14:42
Въпреки че не мога да дойда, понеже не съм от София, все пак ви подкрепям, дано сте достатъчно много, за да покажете, че българина продължава да се бори.
Успех!

Аз също!

Направо сърцебиене получих докато го гледах.Ужасно е.
А горкият баща и той как ли се чувства :-k

TheGirlNextDoor
05-29-2009, 14:49
Това си е равносилно на отвличане


да и цялата тази ситуация се разиграва пред полицаи и толкова много други хора..

..ей в такива момент ме е срам,че съм българка

Дори не мога да проумея как такива неща се случват все едно си е нещо нормално..добре и това момиченце сега като го отвлякоха (буквално) няма ли някои в мизерната ни държава да се заинтересува как е??????????

Goebbels
05-29-2009, 15:17
УЖАС ТАКА ДОРИ С ЖИВОТНИТЕ НЕ СЕ ПОСТЪПВА,
ОТИДЕТЕТЕ БЕ ХОРА, ТОВА УТРЕ И НА ВАС МОЖЕ ДА СЕ СЛУЧИ, 2 МИЛИОНА ОВЦЕ В СОФИЯ, СРАМ

afterforever
05-29-2009, 15:37
Искам да попитам само, понеже днес нямам възможност да отида, а получих по фейсбук покана за събитие - протест пред полското посолство на 31. май и 1. юни, съответно от 11h и 13h. Та въпросът ми е нали и тогава ще има протести, защото искам да отида поне единия ден?

RichKidsOnLSD
05-29-2009, 15:39
Отивам!

NaskoKaulitz
05-29-2009, 15:47
Жалко че съм от Пловдив и не мога да дойда.Но все пак ужасно е меко казано........нечовешко просто.Но бъдете спокойни, всичко се връща на този свят :) дано всичко се оправи и да няма сериозни психични последици за детето :(

Serseri91
05-29-2009, 17:32
Само в Софията ли ще има протест? Дайте и другите градове да се организираме, да ни чуят !

Аз съм от Търговище, и не знам как може да се започне организация на протест.. да пусна съобщение в толкова часа на това място .. едва ли някой ще дойде .. кажете нещо, че не ми се стои безучастен а софия ми е много далече :-x :-x

Serseri91
05-29-2009, 17:39
АЙДЕ БЕЕЕЕ СЪБУДЕТЕ СЕ !!! ОСТАВЕТЕ АЗИС 5 МИНУТИ НА СТРАНА ВИЖТЕ КАКВО СТАВА В ДЪРЖАВАТА :-x :-x

GossipGirl89
05-29-2009, 17:57
Абе аз очаквах да сме много по-малко 8-) Горе.долу добре бяхме...

А някой от присъстващите да ме светне защо искаха да бият бакшиша на Попа след като бяхме направили блокадата ? 8-)

ULTRA_LEVSKI
05-29-2009, 18:01
Днес обичайните запозрени бяха на линия, а други просто нямаше.
Не знам какво трябва да се случи, за да се "събудим".

ScionOfStorm
05-29-2009, 18:01
Дали имахме 200 души не знам..

дано по-натам е по-настоятелно, наистина.

Serseri91
05-29-2009, 18:28
Днес обичайните запозрени бяха на линия, а други просто нямаше.
Не знам какво трябва да се случи, за да се "събудим".

Ако след това което стана не се събудим, то тогава нищо не би ни обединило.

ULTRA_LEVSKI
05-29-2009, 18:37
Толкова човека убиха, толкова животи провалиха, а този случай е един от многото...

tuzaro
05-29-2009, 18:43
Според мен протести трябва да се направят във всички по големи градове, а по голям педерaст от ушев във България няма! Че даже са го взели детето и с дипломатическа кола...

DjBaloon
05-29-2009, 19:08
Чудех се как няма тема за тази случка,а то била качена

Случея е фрапантен...
правя евала на хората които са участвали и са се опитали да попречат на взимането на децата

toni_nemezis
05-29-2009, 19:28
Цялата ни държава и политика е един БОКЛУК.И тва ми били хора на реда.Да им е*а майката.Жалко че не видях за протеста по-рано.Но българите като цяло ни е страх от държавата.Вижте кво направиха гърците преди няколко месеца.Евала им.А ние се крием като некви мижитурки.Трябва да се събудим и да се противопоставим малко на тва маниполиране наложено от държавата ни.Просто нямам думи.Незнам към какво вървят нещата но няма да е към добро освен ако не се намеси народа. :x :x :-x

stefity
05-29-2009, 19:28
Разплаках се докато го гледах... Думите направо са излишни... То не бяха мизерии, мизерии в тая държава ама... мислех, че повече нищо не може да ме учуди, но явно съм грешала. А тея всичките хора, които бяха там... толкова ли не можаха да спукат гумите, да потрошат прозорците, да не ги пуснат мамка му! Да стоят пред колата, ще махат един, още 10 да легнат! Ако не друго, поне да ги забавят и да измъкнат детето... И как за бога темата е толкова малка?! Защо?! Българската младеж с какво толкова е заета, че да изолира тази случка? Не би трябвало протестите да са само в София. Нека поне този път бъдем сплотени и се направи нещо по въпроса! Нека не седим със скръстени ръце!

MissBitch
05-29-2009, 19:35
божеее господиии... разплаках се :( ... това е ужасяващо :( :-# :smt089

CheriHool
05-29-2009, 19:42
божеее господиии... разплаках се :( ... това е ужасяващо :( :-# :smt089
ти.мани
ма.и.има.хора,които.защитав т.майката.......

afterforever
05-29-2009, 19:47
добре, обаче аз некадърното дете, неграмотно компютърно и неспособно да намери каквато и да е информация, искам да знам за какво изобщо става въпрос. Защото ок, видяхме клипчето, видяхме как дърпат детето, ама аз разбрах, че има съдебна заповед. Кво гласи тя и за кво са се съдили... разяснете ми, ако не ви мързи.
мерси

DjBaloon
05-29-2009, 19:50
http://www.dnes.bg/article.php?id=71673

tuzaro
05-29-2009, 19:50
значи родителите са се запознали преди 10 години в Петербург, и са се оженили в Полша, децата са родени там, но майката заминава да работи в Майорка и не се прибирала сумати години. Бащата преди 2 години решава да си доведе децата във България и след тва тя го съди за международно отвличане и българския съд я оправдава.... И сега с помоща на посолството и съда си връщат децата в Полша.

kir40
05-29-2009, 19:57
На тая възраст осакатиха децата психичиски до живот,това ли е Агенция за закрила на детето,така ли се защитават децата.
Тези деца обичат баща си и искат да са с него,поне това трябва да ги спира да ги отведат.
А що за майка е това,кой знае какво е правила няколко години и изведнъж се сещач,че има деца.Тия деца ще я мразят
Но баща им няма да спре да се бори за тях,той ще успее :)

Serseri91
05-29-2009, 19:59
На тая възраст осакатиха децата психичиски до живот,това ли е Агенция за закрила на детето,така ли се защитават децата.
Тези деца обичат баща си и искат да са с него,поне това трябва да ги спира да ги отведат.
А що за майка е това,кой знае какво е правила няколко години и изведнъж се сещач,че има деца.Тия деца ще я мразят
Но баща им няма да спре да се бори за тях,той ще успее :)

тя изведнъж се е сетила, че може да си купува алкохол с парите заплатени от държавата като детски.

afterforever
05-29-2009, 20:01
Аха, значи от това, което разбрах, поправете ме, ако греша, бащата върви против закона и против решението на български и полски съд (тъй ли?). Иска да задържи децата в България, въпреки че е осъден за международно отвличане. :|

tuzaro
05-29-2009, 20:04
бащата иска да задържи децата защото майката не се грижи за тях!

Sham
05-29-2009, 20:06
Аха, значи от това, което разбрах, поправете ме, ако греша, бащата върви против закона и против решението на български и полски съд (тъй ли?). Иска да задържи децата в България, въпреки че е осъден за международно отвличане. :|
да, именно
nakev. blog. bg/novini/2009/05/29/ujasiavasht-opit-za-otvejdane-na-deca-protiv-voliata-im. 341251

тук се е получила добра дискусия, разбира се, по български:Д

CheriHool
05-29-2009, 20:08
Аха, значи от това, което разбрах, поправете ме, ако греша, бащата върви против закона и против решението на български и полски съд (тъй ли?). Иска да задържи децата в България, въпреки че е осъден за международно отвличане. :|
спокойно,и.аз.го.забелязах. ова
и.ми.стана.в.пъти.по-тъпо.и.гадно,защото.закона. .срещу.него...
дефакто,то,той.ако.си.беше.в .правата,всичкото.това.в.мо ента.нямаше
да.се.случва... :(

tuzaro
05-29-2009, 20:10
Аха, значи от това, което разбрах, поправете ме, ако греша, бащата върви против закона и против решението на български и полски съд (тъй ли?). Иска да задържи децата в България, въпреки че е осъден за международно отвличане. :|
спокойно,и.аз.го.забелязах. ова
и.ми.стана.в.пъти.по-тъпо.и.гадно,защото.закона. .срещу.него...
дефакто,то,той.ако.си.беше.в .правата,всичкото.това.в.мо ента.нямаше
да.се.случва... :(чери кажи на твойте дружки да не спят ми и в Пловдив да се направи нещо.

Serseri91
05-29-2009, 20:18
Абе хора, какво е това ?

"Кажи на тоя нещо да направи, кажи на оня нещо да направи"

Дайте един с идеи да се изкаже, да ни насочи какво ако направим ще бъде най ефективно, ако няма такъв, нека сами да решим обсъждайки като бели хора.

CheriHool
05-29-2009, 20:21
Абе хора, какво е това ?

"Кажи на тоя нещо да направи, кажи на оня нещо да направи"

Дайте един с идеи да се изкаже, да ни насочи какво ако направим ще бъде най ефективно, ако няма такъв, нека сами да решим обсъждайки като бели хора.
като.не.знаеш.за.кво.става.в ъпрос,кво.говориш,не.моа.ра бера?!??!

тузаро,тва,че.ти.не.знаеш.ни що,,не.означава,че.не.правят .нищо 8-)

stefity
05-29-2009, 20:22
Хайде ако има от Варна повечко хора да се съберем и да организираме нещо? Може да се обсъди идеята както за Варна, така и за други по-големи градове. Нека ни видят! Нека ни чуят!

Serseri91
05-29-2009, 20:24
Абе хора, какво е това ?

"Кажи на тоя нещо да направи, кажи на оня нещо да направи"

Дайте един с идеи да се изкаже, да ни насочи какво ако направим ще бъде най ефективно, ако няма такъв, нека сами да решим обсъждайки като бели хора.
като.не.знаеш.за.кво.става.в ъпрос,кво.говориш,не.моа.ра бера?!??!

изглежда.и.ти.знаеш.много.п -въпроса.даже.ти.май.си.най.к омпетентната.по.този.тип.пр облеми.

stefity
05-29-2009, 20:25
Айде поне тая тема не осирайте с караници де! Все ще се намери нещо за което да се дърлите...

CheriHool
05-29-2009, 20:28
не.се.ебавай.с.моите.точки 8-)

tuzaro
05-29-2009, 20:28
Абе хора, какво е това ?

"Кажи на тоя нещо да направи, кажи на оня нещо да направи"

Дайте един с идеи да се изкаже, да ни насочи какво ако направим ще бъде най ефективно, ако няма такъв, нека сами да решим обсъждайки като бели хора.
като.не.знаеш.за.кво.става.в ъпрос,кво.говориш,не.моа.ра бера?!??!

тузаро,тва,че.ти.не.знаеш.ни що,,не.означава,че.не.правят .нищо 8-)пиши у скайпО кво става, че у форумО никви внимание не обръщат...

Serseri91
05-29-2009, 20:30
не.се.ебавай.с.моите.точки 8-)
да.ти.е.б.а.точките. 8-) ама сериозно .. има ли желаещи да дадат мнение какво можем да направим освен да се караме по интернет, и да се надяваме на софиянците да направят нещо.

tuzaro
05-29-2009, 20:30
Абе хора, какво е това ?

"Кажи на тоя нещо да направи, кажи на оня нещо да направи"

Дайте един с идеи да се изкаже, да ни насочи какво ако направим ще бъде най ефективно, ако няма такъв, нека сами да решим обсъждайки като бели хора.
като.не.знаеш.за.кво.става.в ъпрос,кво.говориш,не.моа.ра бера?!??!

изглежда.и.ти.знаеш.много.п -въпроса.даже.ти.май.си.най.к омпетентната.по.този.тип.пр облеми.ти като си у форумО от скоро кво да правим, тука си има общност която се познаваме. А то пише кво се прави и как евентуално може да се помогне, мощно шествия да покажем че не сме съгласни с нещата в държавата. Кур за българина с фес!

CheriHool
05-29-2009, 20:32
не.се.ебавай.с.моите.точки 8-)
да.ти.е.б.а.точките. 8-) ама сериозно .. има ли желаещи да дадат мнение какво можем да направим освен да се караме по интернет, и да се надяваме на софиянците да направят нещо.
аз, пък, да ти ебa майката!

Serseri91
05-29-2009, 20:33
Абе хора, какво е това ?

"Кажи на тоя нещо да направи, кажи на оня нещо да направи"

Дайте един с идеи да се изкаже, да ни насочи какво ако направим ще бъде най ефективно, ако няма такъв, нека сами да решим обсъждайки като бели хора.
като.не.знаеш.за.кво.става.в ъпрос,кво.говориш,не.моа.ра бера?!??!

изглежда.и.ти.знаеш.много.п -въпроса.даже.ти.май.си.най.к омпетентната.по.този.тип.пр облеми.ти като си у форумО от скоро кво да правим, тука си има общност която се познаваме. А то пише кво се прави и как евентуално може да се помогне, мощно шествия да покажем че не сме съгласни с нещата в държавата. "мъжки полов орган" за българина с фес!


мерси имах нужда от комплимент и "мъжки полов орган".

И аз не съм от скоро, това, че не пиша мнения безсмислени не означава, че съм новак.Само виж кога съм се регистрирал, а имай в предвид, че преди този акаунт имах и друг.

Serseri91
05-29-2009, 20:34
не.се.ебавай.с.моите.точки 8-)
да.ти.е.б.а.точките. 8-) ама сериозно .. има ли желаещи да дадат мнение какво можем да направим освен да се караме по интернет, и да се надяваме на софиянците да направят нещо.
аз, пък, да ти ебa майката!
ах нещо ти се оправиха точките май :-P

CheriHool
05-29-2009, 20:37
не.ме.дразни :x

tuzaro
05-29-2009, 20:37
не.се.ебавай.с.моите.точки 8-)
да.ти.е.б.а.точките. 8-) ама сериозно .. има ли желаещи да дадат мнение какво можем да направим освен да се караме по интернет, и да се надяваме на софиянците да направят нещо.
аз, пък, да ти ебa майката!
ах нещо ти се оправиха точките май :-P
[b]не си показвай тъпотата точно в тази тема!

Canis_Dirus
05-29-2009, 20:51
В конкретния случай и бащата не е без вина. Да, вярно, че това става по възможно най-отвратителния начин, но бащата се противопоставя съзнателно на закона, а институциите. Абсолютно всички са виновни в случая и са за бой. Пълен провал на родители и институции.

sladurka_f
05-29-2009, 20:55
Давайте за големите градове...Уведомявайте не само за София...
Нека се направи за Пловдив,Варна,Бургас...Аз вече доста хора съм събрала но все пак Бургас не ми е в скайпа..

machoka
05-29-2009, 20:56
В конкретния случай и бащата не е без вина. Да, вярно, че това става по възможно най-отвратителния начин, но бащата се противопоставя съзнателно на закона, а институциите. Абсолютно всички са виновни в случая и са за бой. Пълен провал на родители и институции.

И какво като се противопоставя? Тук не обсъждаме какво той е направил, а тоталния провал на институциите и полицията.

Ако сме нормални хора - трябва да има МНОГО уволнени от всички замесени структури.

tuzaro
05-29-2009, 20:57
Давайте за големите градове...Уведомявайте не само за София...
Нека се направи за Пловдив,Варна,Бургас...Аз вече доста хора съм събрала но все пак Бургас не ми е в скайпа..то да се направи ама не е толкова лесно, аз ще се помъча за Пловдив ама до ся такива неща не съм правил, някой ако е запознат да пише да видим кво може да стане по въпроса.

Canis_Dirus
05-29-2009, 21:00
И какво като се противопоставя? Тук не обсъждаме какво той е направил, а тоталния провал на институциите и полицията.

Ако сме нормални хора - трябва да има МНОГО уволнени от всички замесени структури.

А той не се ли проваля като баща? Защо е оставил да се стигне до тук и след като му е ясно, че ще вземмат децата го прави по такъв грозен начин?

За провала на институциите не спора, но все пак имаме само една версия. Да не стане като преди години с едно уж отвлечено от "черно БМВ" дете, когато в крайна сметка след като такситата блокираха София да се окаже, че мъжката е невменяема.

DieFrau
05-29-2009, 21:05
http://bgpetition.com/dve-bulgarski-detza/sign.html

DieFrau
05-29-2009, 21:06
http://bgpetition.com/dve-bulgarski-detza/sign.html

Serseri91
05-29-2009, 21:09
Не, че е по темата, ама ме заболя гъза от сядане 8-)

juliana_joli
05-29-2009, 21:49
Значи, аз знам какво е насилие и какво остава в психиката на едно невръстно след години и просто.. това е катастрофално.. Много ми е мъчно като го гледам това клипче и напрао ми идва тая полякиня да и разбия мутрата.. Мразя когато става с лошо!! Не съм в БГ иначе щях да се присъединя към вас :( Успех...

GossipGirl89
05-29-2009, 22:03
http://www.vbox7.com/play:7e33172b

Това е от днешният протест в София...

afterforever
05-29-2009, 22:11
Бащата не ни интересува, виновен е, че въобще се е оженил за полската измет...

Нас ни интересуват децата, които преживяват нещо нечовешко...

Факт, обаче не сме ние хората, които можем да решим къде да ходят те, именно защото си имат майка и баща, които не са определени като невменяеми. Той самият казва, че нямат развод с майката, значи дори юридически се водят семейство.

Колкото до полицаите - те изпълняват заповеди. Нямат право да заемат страна.

FakePlasticTree
05-29-2009, 22:34
Баси..толкова ми е болно, че цялата ни държава е толкова и става още по-зле. Просто не мога да си го представя..
Да не говорим, че това в клипа е както се каза провал и от двете страни.

И плюс това, както всички вече сме виждали, нищо не става, ако 200-300-500 души протестират, за да почне да им пука на управляващите и тн., трябва поне половината народ да се дигне..измет :?

Canis_Dirus
05-29-2009, 23:14
Бащата не ни интересува, виновен е, че въобще се е оженил за полската измет...

Нас ни интересуват децата, които преживяват нещо нечовешко...

Факт, обаче не сме ние хората, които можем да решим къде да ходят те, именно защото си имат майка и баща, които не са определени като невменяеми. Той самият казва, че нямат развод с майката, значи дори юридически се водят семейство.

Колкото до полицаите - те изпълняват заповеди. Нямат право да заемат страна.

Това с изпълняването на заповеди е просто начин да се скриеш...

Едно дете пищеше помощ и беше изпаднало в истерия, докато дебелите заптиета припомняха на българският народ една традиция, която е отнемала българските деца през вековете...

Тук не е въпрос до съдилища и закони, а до човечност... именно в този си тест се провали майката, руската к***а, полските педали, курвата от "закрила на детето" (трябва да се преименуват май) и заптиетата...
и бащата

afterforever
05-29-2009, 23:28
Аз съм съгласен с тебе, само се опитвам да обясня, че полицаите не могат да хукнат да "спасяват" детето, викащо "помощ", защото на тях не им е това работата. Те трябва да са хладнокръвни и да не се размекват при всеки вик за помощ. Съдът е решил нещо, те са хората, които трябва да изпълнят присъдата. Не можете да ги обвинявате, че си вършат работата. Че присъдата е безумна - факт. Но те не са хората, които имат право на глас. Те недето не са го докоснали с пръст. Ясно се вижда кой го тика в колата (която също не е полицейска, а дипломатическа).

PainMonopoly
05-30-2009, 08:37
Българският съд не беше ли потвърдил решението на полския? :-o

Goebbels
05-30-2009, 09:02
Отново се гаврят с нас като нация, един вид да ни покажат, че сме безгласни букви.
Начинът, по който откраднаха децата е престъпление, дори с животните така не се процедира.
Разбира се не без помощта на еничерите в сини униформи.

Infinity
05-30-2009, 09:25
Снощи по новините чух,че момиченцето е напусало България....ужас,представет си какво му е... ](*,)

afterforever
05-30-2009, 10:11
Българският съд не беше ли потвърдил решението на полския? :-o

Serseri91
05-30-2009, 10:16
Българският съд не беше ли потвърдил решението на полския? :-o

Във връзка с това, дали е потвърдил или не няма значение, но питам аз, КАК може дело водено в Полша да диктува какво да става на БЪЛГАРСКА територия ?

PainMonopoly
05-30-2009, 10:19
Не може да диктува, освен ако не сме го позволили.

Serseri91
05-30-2009, 10:21
И сега както преди години, всички са се крили в домовете си и от страх не са подслонили Христо Ботев и четата му, дори залък хляб не са им дали, всички си стоят у домовете и бездействат само изразявайки съчувствия и балалайкат глупости, освен малцината които наистина се опитват да помогнат.Но няма да стане така, за всяко нещо 500 човека да се вдигат на протест, накрая правителството напълно ще ги игнорира като нищо извънредно, не че сега не го правят, и ще си правим протести за разнообразие.

Отклоних се малко, та мисълта ми беше, че българина си остава българин и след 100 години, и след 1000 пак ще сме си същите сейрджии.

afterforever
05-30-2009, 10:25
Българският съд не беше ли потвърдил решението на полския? :-o

Във връзка с това, дали е потвърдил или не няма значение, но питам аз, КАК може дело водено в Полша да диктува какво да става на БЪЛГАРСКА територия ?

Децата са с двойно гражданство и баща е осъден за международно отвличане. Дали пък не може да диктува какво да се случва където и да е, след като е осъден?

Serseri91
05-30-2009, 10:29
Българският съд не беше ли потвърдил решението на полския? :-o

Във връзка с това, дали е потвърдил или не няма значение, но питам аз, КАК може дело водено в Полша да диктува какво да става на БЪЛГАРСКА територия ?

Децата са с двойно гражданство и баща е осъден за международно отвличане. Дали пък не може да диктува какво да се случва където и да е, след като е осъден?

Дали ? Какъвто и да е случая, не ми се ще дело водено от някакви никаквици да решава както на тях им угажда.Разбира се, това е лично мнение, какво искам и не искам не ги топли поляците..

afterforever
05-30-2009, 10:30
8-) 8-) и аз бях отчаян романтик едно време...

Serseri91
05-30-2009, 10:31
8-) 8-) и аз бях отчаян романтик едно време...

8-) 8-) Викаш време е за реализъм а ? 8-)

afterforever
05-30-2009, 10:32
мъничко поне 8-) 8-)

Serseri91
05-30-2009, 10:32
мъничко поне 8-) 8-)

Съвсем ама съвсем мъничко 8-)

Айде стига сме спамили отивам да хапна :>

OtherDimension
05-30-2009, 10:54
вие не сте циници... вие сте идиоти!

ULTRA_LEVSKI
05-30-2009, 13:59
http://www.sector-b.com/index.php?p=show_news&id=39

20:00ч пред полското посолство !

m1n7
05-30-2009, 14:35
v klipa se vijda kak toq i varva zdrava tupanica na taq gadna mur6a s o4ilata

LizZz
05-30-2009, 15:15
Левскари, та левскари.. Какво знаачение е от кой отбор си?
Малко се отклонявам от темата, ама случайно да влияете някак на играта, че толкова мразите феновете на останалите отбори????
Излиза, че аз като не съм фен на отбора Левски (не съм фен на никой отбор, не бъркайте) не мога да защитя децата.
Малко тъпо ми се вижда..

PainMonopoly
05-30-2009, 15:19
Доста се отклоняваш даже.

Интересното е, че има и друг протест за утре, от 2: http://www.facebook.com/event.php?eid=99886936881

А този на левскарите е от 8.

ULTRA_LEVSKI
05-30-2009, 15:19
Само да ти кажа, че вчера от тия 200 човека, които бяхме поне 20-30 бяха цесекари - прави си изводите.

LizZz
05-30-2009, 15:38
Извинявам се за отклонението, друга ми беше мисълта като цяло. :)

woshata
05-30-2009, 15:40
Утре ще бъда там с приятели.

tuzaro
05-30-2009, 17:15
Кур за Миглена Тачева и полското посолство!

ULTRA_LEVSKI
05-30-2009, 17:16
Извинявам се за отклонението, друга ми беше мисълта като цяло. :)

Всеки може да присъства, просто това е инфо за организацията на нас - Левскарите за след края на мача с Миньор. Затова и написах, че вчера, освен Левскари имаше и фенове на други отбори.

Това от 14:00 ми е доста измислено, защото се "организира" от някаква си фейсбуук група в която още вчера имаше 4000 члена, а бяхме едва 200 човека на Попа, така че правете си сметка дали някой от тия интернет патриоти е дошъл.

tuzaro
05-30-2009, 17:21
Извинявам се за отклонението, друга ми беше мисълта като цяло. :)

Всеки може да присъства, просто това е инфо за организацията на нас - Левскарите за след края на мача с Миньор. Затова и написах, че вчера, освен Левскари имаше и фенове на други отбори.

Това от 14:00 ми е доста измислено, защото се "организира" от някаква си фейсбуук група в която още вчера имаше 4000 члена, а бяхме едва 200 човека на Попа, така че правете си сметка дали някой от тия интернет патриоти е дошъл.тва фейсбук жив ташак, и аз гледах вчера групи ама те повечето интелектуалци които много мислят... Може би другата седмица и в Пловдив ще се организира протест, но не се знае със сигурност.

Bianca
05-30-2009, 17:32
Клипът е повече от ужасяващ. ИЗКЛЮЧИТЕЛНО неадекватна постъпка от страна на органите на реда...
Нямам думи.

tuzaro
05-30-2009, 17:34
някои хора бяха против по мачовете като се пееше ушев педерaст, вижте кви работи прави тоя същия... просто някой хора не са толкова прозорливи.

Mooo6no
05-30-2009, 17:59
Всъщност защо приемате думите на бащата относно майката за чиста монета? Той е избягал от Полша без да е получил родителските права. Нормална е и реакцията на децата, след като 2 години са били при бащата. Изобщо не защитавам майката, но в този случай в масовото обществено мнение отново действа законът на тълапата съчетан с известна доза шовинизъм. По принцип нещата трябва да се проучат и тогава да се изрази мнение. Не сме и запознати относно дали това са последните инстанции в света, които решават родителските права на кого да са.

Защо всички сте толкова убедени, че бащата е прав? Чули-недочули нещо, видяли едно клипче от десет минути, разбрали за твърденията на бащата + недоверие към чуждото => вече присъждате родителски права. Само дето масовата част от българите са толкова компетенти по тея въпроси, че... по-добре нищо да не казват.

Преди някой да ми се нахвърли... изобщо не заставам на страната на майката. Не заставам на ничия страна, защото смятам, че не аз съм осведомен и мога да бъда съдник относно това. Но съм против чисто импулсивната реакция на българското общество, която веднага защитава бащата, защото е наше момче, което твърди, че лошите чужденци и институции са му отнели правата и твърди, че някой е пияница, наркоман или скитник. Не мисля, че той е най-достворният изночник за това и думите му трябва да се приемат като чиста монета.

Bianca
05-30-2009, 18:03
Всъщност защо приемате думите на бащата относно майката за чиста монета? Той е избягал от Полша без да е получил родителските права. Нормална е и реакцията на децата, след като 2 години са били при бащата. Изобщо не защитавам майката, но в този случай в масовото обществено мнение отново действа законът на тълапата съчетан с известна доза шовинизъм. По принцип нещата трябва да се проучат и тогава да се изрази мнение. Не сме и запознати относно дали това са последните инстанции в света, които решават родителските права на кого да са.

Защо всички сте толкова убедени, че бащата е прав? Чули-недочули нещо, видяли едно клипче от десет минути, разбрали за твърденията на бащата + недоверие към чуждото => вече присъждате родителски права. Само дето масовата част от българите са толкова компетенти по тея въпроси, че... по-добре нищо да не казват.

Преди някой да ми се нахвърли... изобщо не заставам на страната на майката. Не заставам на ничия страна, защото смятам, че не аз съм осведомен и мога да бъда съдник относно това. Но съм против чисто импулсивната реакция на българското общество, която веднага защитава бащата, защото е наше момче, което твърди, че лошите чужденци и институции са му отнели правата и твърди, че някой е пияница, наркоман или скитник. Не мисля, че той е най-достворният изночник за това и думите му трябва да се приемат като чиста монета.
Подкрепям те донякъде.... Но сам видя как майката НАСИЛА отмъкна детето, опита се да направи и същото с другото. Не мисля, че е много разумно.
От друга страна, децата по принцип са много податливи на манипулация. Нищо не пречи на бащата да ги настрои срещу майка им в негова полза.
Тук вече можем само да гадаем.

Sham
05-30-2009, 18:10
А как да ги отведе, като таткото не е позволил цивилизовани действия?

ULTRA_LEVSKI
05-30-2009, 18:12
По злободневните теми:
Решението на шибания полски съд, всъщност е решение на наши и техни съдии по Хагската конвенция, според която децата били отвлечени от бащата (май има решение на полски съд, което после е зачетено от нашия, щото не разбирам каква е тая юрисдикция на полски и наши съдии)... Ташака е, че в делото не са допуснати неговите свидетели и искания за експертизи, които да докажат неадекватното поведение на майката. Което иде да покаже, че защитата на нашия човек (която според мен трябва да бъде осигурена от държавата) е била малоумна.
Но мисля, че трябва да има още механизми за защита и държавата трябва да ги ползва.
И КЪДЕ ПО ДЯВОЛИТЕ В СВЕТА ГО ИМА ТОВА ПРИ ИЗПЪЛНЕНИЕ НА СЪДЕБНО РЕШЕНИЕ ДА ПРИСЪСТВА ДИПЛОМАТИЧЕСКА КОЛА НА СТРАНАТА, ЧИЙТО ГРАЖДАНИН Е ПРАВОИМАЩ ПО ТОВА РЕШЕНИЕ??!?!?!!?!?!
Само в БГ, майка им дееба малоумна.
Само не виждам куките какво са виновни като те са там по задължение и едва ли им е било приятно да пазят полските курви.
Причината за трагедията в Ямбол сигурно ще се окаже техническа повреда, "появила" се 2 седмици след успешно минатия технически преглед. Подобно на случая "Лим" и сигурно много други. Едва ли шофьора е виновен. Имало е един рушвет - някой е дал, а друг взел.

Написано от адвокат.

tuzaro
05-30-2009, 18:13
Ти като не си запозната, хората които пишат са запознати!

Bianca
05-30-2009, 18:16
За мен ли беше това?!

Sham
05-30-2009, 18:17
Кой "ти"?
^^Юристите така ли пишат?(с "май" и "юни"):Д

tuzaro
05-30-2009, 18:18
ЗА всички които казват че не са запознати.

Mooo6no
05-30-2009, 18:23
То понеже ти си много запознат и знаеш всичко....

tuzaro
05-30-2009, 18:26
То понеже ти си много запознат и знаеш всичко....може и да не съм много запознат, но съм повече от тебе. Пък и кво е тва "щото е наше момче го защитавате", ми много ясно че ще го защитаваме щото в българин, тва от кога е лошо нещо?

Mooo6no
05-30-2009, 18:38
^ т.е. Ако не е прав ще го защитаваме и ще се само убеждаваме, че е прав, защото е българин, а тя е лошата полякиня, която иска да му отнеме добрите деца на България. Казвам го леко изкривено, но мисля че е повече от ясно какво имам в предвид. Няма нищо лошо в това да защитаваме български гражданин, но когато е прав. Това трябва да се изясни...

А относно защитата на българското.... всички много защитаваха медиците, докато бяха в Либия. Но после всички се обърнаха срещу тях заради един апартамент и няколко хиляди лева... бду какво ти е мнението за медиците?

ULTRA_LEVSKI
05-30-2009, 19:01
Кой "ти"?
^^Юристите така ли пишат?(с "май" и "юни"):Д

Във форум юристите пишат, както си искат, пич.
Междудругото написалият мнението е един от организаторите на протеста на 14.01 и е доста свестен и нормален човек ( което е доста странно, като се има предвид, че е адвокат) :D , но идеята ми е, че бил на доста места и е говорил по наболелите проблеми на обществото и няма как да кажеш, че е някой пишман юрист.

tuzaro
05-30-2009, 19:01
Аз не ги защитавам, по собствено желание са отишли да изкарват пари. Освен тва са правели и ракия което там е много забранено. Не ми се вярвя да са заразили децата нарочно със спин, може би поради хигиенни причини е станало. Не ми беше ясно защо толкова много шум се вдигна заради тях. Ще кажа и за катастрофата в Ямбол, добре убити са 16 човека, още не се знае дали е станало нещо на рейса или е направен опит за убийство, но трябва ли да занимават хората толкова много. Почти цялата емисия новини за тях се говори, е добре имало едно момче на 16 то е било най-малкото и най-много ме боли за него, но тези старци по на 70 години са си изживяли живота. Тва че вече 16 човека са умряли на куп всички с тях се занимават. Правителството дава по 10 000 за загиналите, тва много добре, но ако не беше преди избори дали щяха да дадът нещо?? Снощи има само в София 3-ма загинали в катестрофи и 16 ранени от които 2 са в тежко състояние и опасност за живота, защо нито една медия не го разпространи?

PainMonopoly
05-30-2009, 19:17
^ т.е. Ако не е прав ще го защитаваме и ще се само убеждаваме, че е прав, защото е българин, а тя е лошата полякиня, която иска да му отнеме добрите деца на България. Казвам го леко изкривено, но мисля че е повече от ясно какво имам в предвид. Няма нищо лошо в това да защитаваме български гражданин, но когато е прав. Това трябва да се изясни...

А относно защитата на българското.... всички много защитаваха медиците, докато бяха в Либия. Но после всички се обърнаха срещу тях заради един апартамент и няколко хиляди лева... бду какво ти е мнението за медиците?Това не се прави заради бащата, а заради децата. Не погледна ли видеото как момиченцето пищи за помощ? Мислиш ли, че й се отразява добре този стрес и прилагане на сила?

Да приемем, че бащата е крив и й е промил мозъка. По-малка ли ще е психологическата травма върху нея поради този факт?

Boot
05-30-2009, 20:04
От Ребийз:

Извинявай, а каква страна по делото е рускинята, която отива да прибере децата? Защото Хагската конвенция, която всички така щастливо цитират е Конвенция за дец, които са били отвлечени. А в случая бащата е минал преминал няколко национални граници без проблеми и то ПРЕДИ 2 години. Не искам да се впускам в някакви подроности и размишления, но ако децата наистина са били отвлечени (от което да влиза в сила споменатата конвенция), то тогава щеше да има пролеми още по границите или най-малкото щеше да има много по-бърза ответна реакция. Такава няма...

Има една рускиня и един дипломатически автомобил, които НЕ СА страни по това дело, които отвличат дете с услужливата помощ на български полицаи и служители на други институции. И това е направено в нарушение на протокола в подобни ситуации... Детето бива скрито в посолство (което е чужда територия) и евентуално изведено от България с ясното НЕСЪГЛАСИЕ на единият родител.

;)


ПП. Всеки, който чуе дете да пищи помощ толкова сърцераздирателно трябва да се замисли дали има нещо нередно... всеки нормален човек.

tuzaro
05-30-2009, 20:19
Хората се замислиха, тва че ушев не е човек всеки го знае.

Mooo6no
05-30-2009, 20:27
Това не се прави заради бащата, а заради децата. Не погледна ли видеото как момиченцето пищи за помощ? Мислиш ли, че й се отразява добре този стрес и прилагане на сила?

Да приемем, че бащата е крив и й е промил мозъка. По-малка ли ще е психологическата травма върху нея поради този факт?
Изобщо не. И, да наистина, може би, не е този начинът да бъде отнето. Но това не значи, че бащата е прав.

А относно минаването на границите. С бутане на рушвет всичко става. Самият аз съм запознат със случай, при който е бутнат рушвет за да мине българското дете през българската граница понеже майка му не му е направила нужните документи, с които удостоверява, че бащата е съгласен за преминаване на границата и бащата го няма. Детето въпреки липсата на тези необходими документи е минало,а после се е и върнало в България. И не е отвлечено, но някой, който отвлича детето си, също може да бутне въпросния рушвет и да минава през границите наред. Така че не съм съгласен с тази теза на Райбез...

GossipGirl89
05-30-2009, 21:21
Според мен в случая не става дума за кой е прав и кой е крив, а за самото отношение към децата. НЕДОПУСТИМО е една майка да се отнася по тоя ужасяващ начин с децата си, сякаш те не са живи същества, а чували с картофи... Самият факт, че детето крещи "Помощ!" би трябвало да я трогне и да я накара да спре да го дърпа, а не да продължава насилствено да го вкарва в колата... Лично аз вчера бях на протест и се надявам, че и утре ще успея да отида, не за да заемам нечия страна, а за да покажа недоволството си от начинът, по който тази майка се опитва да си върне децата и най-вече от отношението й към тях... Ся аз не ги чаткам много много тия неща и не знам кой е прав в случая ама дори и тя да е правата - има много по-цивилизовани и нормални начини да си вземеш децата...Не е нужно да упражнява насилие и да им нанася психически тормоз...

PainMonopoly
05-30-2009, 21:41
Това насилствено отвеждане на деца въпреки техните сълзи и писъци за помощ не ви ли напомня на нещо?

Кръвен данък? Еничари?

Bellatrix
05-30-2009, 21:44
Очевидно е, че децата искат да останат при баща си, а не при алкохолизираната си майка.

Нещата всъщност са много прости: В съда за попечителство се гледа не щастието на бащата или на майката, а на децата!!!!!
Повече от ясно е, че децата не искат да останат при майка си, а искат при баща си.

Какво повече, дявол да го вземе, трябва да се знае в този случай???

Освен това дори само по начинът, по който тия деца бяха отнети, по този изключително травмиращ за тях начин (рускинята носеше момиченцето като торба!) показва колко е нормална майка им и как се грижи за тях.

ПП. Мили Боже, защо доживях да видя как Бъ;гария стигна до там, че детските писъци и молби не я трогват... ? :cry: :cry: :cry: :cry:

Bellatrix
05-30-2009, 21:48
Това насилствено отвеждане на деца въпреки техните сълзи и писъци за помощ не ви ли напомня на нещо?

Кръвен данък? Еничари?
Да. И аз за това се сетих.
Нещо наистина не е в ред със света днес.
Мамка му, току що видях как полицаи отвличат деца.
КАК МОЖЕ ТИЯ САДИСТИ ДА НЕ СЕ ТРОГВАТ ОТ ДЕТСКИ ПИСЪЦИ!!!!???
Аз лично ще сънувам кошмари тази нощ. За другите не знам. За децата не искам и да знам.

machoka
05-30-2009, 21:54
^^абстрахирайки се от този случай, децата в крехка възраст не могат да преценят при кой родител ще получат по-качествено възпитание и по-добър живот. За това е нормално в Съда да се решават тези въпроси, а децата искат или не искат, ще трябва да се примирят.

А децата на тази възраст, ако не получат сладоледа който искат, преживяват да не кажа същата 'емоционална травма', така че не вярвам това да им остави някакъв белег или каквото и да било друго изказване.

ОСВЕН ТОВА
ми направи лошо впечатление изказването на момченцето: 'мама страда от алокохолизъм, пие водка'... това малко дете нито знае какво е алк. нито знае какво е водка, да не говорим че не може да ги произнесе правилно - още повече да го образува в изречение - значи имайте предвид каква пропаганда и промиване на съзнанието бива оказвано в/у него от бащата, за да каже тия неща на репортерите. Кой знае този какво им говори и как ги манипулира.

Днес е бил поканен на среща с адвоката си от министър на не знам си какво да уточнят какво да правят, но не е отишъл, защо? За да направи поредната хорска драма за сметка на изпълнението на законова съдебна заповед?!

Mooo6no
05-30-2009, 22:02
...
И аз мисля така.

Bellatrix
05-30-2009, 22:02
machoka, за това си прав. И бащата не изглежда стока. Но видя ли как рускинята носеше детето като куфар, като вещ... Не като дете. :( Това ли е начинът, по който трябва една майка да се отнася към децата си? Така ли се отвеждат деца... Аз не мисля, че тя може да се грижи за тях.

А те няма да са щастливи с нея, това се вижда. Те са в ужас от нея :(

MrBig
05-30-2009, 22:46
Не мога да разбера едно: как без развод ги дават на майката/или пък имат развод/ защото според действащите закони в България,деца не навършили пълнолетие не могат да напускат страната без изричното съгласие/в случая на бащата/ на родителя!
По арогантно и непристойно поведение на МВР не съм виждал никога.Те действали по заповед верно ,но не говоря за редовите полицайчета-марионетки ,а за техните БИГ БОСОВЕ.
Но този случай е показателен,как се защитават чуждите граждани в БГ от техните си ведомства и как нашите дупедавци пак се надупиха сами/говоря за цялата разскапана съдебна система/ и си свалиха гащите.

Bianca
05-30-2009, 23:07
Един родител е способен на всичко, за да получи децата си.
Едни манипулират, други ползват сила, и така нататък. ;)
Наистина не може да се знае какво точно е станало, но е тъпо да се смята на 100 процента, че бащата е Добрият спасител, а майката – злата пияндурница. И така да е, едва ли някой от нас е способен да твърди това със сигурност.
И мен са ме настройвали като малка срещу един от родителите ми. Мислите ли, че не съм позволявала да бъда манипулирана? И аз щях да крещя с пълна сила "Помощ!", ако този, срещу когото са ме настроили, се опитва да ме вземе със себе си, било то и насила.

clever
05-30-2009, 23:15
пълен ужас ....потресена съм просто!!! :cry: :cry: :cry:

TERRORMACHINE
05-31-2009, 00:34
От Ребийз:

Извинявай, а каква страна по делото е рускинята, която отива да прибере децата? Защото Хагската конвенция, която всички така щастливо цитират е Конвенция за дец, които са били отвлечени. А в случая бащата е минал преминал няколко национални граници без проблеми и то ПРЕДИ 2 години. Не искам да се впускам в някакви подроности и размишления, но ако децата наистина са били отвлечени (от което да влиза в сила споменатата конвенция), то тогава щеше да има пролеми още по границите или най-малкото щеше да има много по-бърза ответна реакция. Такава няма...

Има една рускиня и един дипломатически автомобил, които НЕ СА страни по това дело, които отвличат дете с услужливата помощ на български полицаи и служители на други институции. И това е направено в нарушение на протокола в подобни ситуации... Детето бива скрито в посолство (което е чужда територия) и евентуално изведено от България с ясното НЕСЪГЛАСИЕ на единият родител.

;)


ПП. Всеки, който чуе дете да пищи помощ толкова сърцераздирателно трябва да се замисли дали има нещо нередно... всеки нормален човек.на мен това също ми направи впечатление, как точно две деца, които 14 нямат, а не 18 напускат Полша, минават през граница и влизат в България без никой да ги спре? Някой хора са излизали от България преди да направят 18 години и им е ясно, че трябва съгласие и от двамата родители на детето, то да излезе! :?

SolusChristus
05-31-2009, 01:04
btw, децата са ми втори братовчеди. :?


Сега виждам темата...

Bellatrix
05-31-2009, 08:08
btw, децата са ми втори братовчеди. :?


Сега виждам темата...
И как са наистина нещата? Майката алкохоличкали е? Бащата настройва ли ги?

Boot
05-31-2009, 11:38
Това не се прави заради бащата, а заради децата. Не погледна ли видеото как момиченцето пищи за помощ? Мислиш ли, че й се отразява добре този стрес и прилагане на сила?

Да приемем, че бащата е крив и й е промил мозъка. По-малка ли ще е психологическата травма върху нея поради този факт?
Изобщо не. И, да наистина, може би, не е този начинът да бъде отнето. Но това не значи, че бащата е прав.

А относно минаването на границите. С бутане на рушвет всичко става. Самият аз съм запознат със случай, при който е бутнат рушвет за да мине българското дете през българската граница понеже майка му не му е направила нужните документи, с които удостоверява, че бащата е съгласен за преминаване на границата и бащата го няма. Детето въпреки липсата на тези необходими документи е минало,а после се е и върнало в България. И не е отвлечено, но някой, който отвлича детето си, също може да бутне въпросния рушвет и да минава през границите наред. Така че не съм съгласен с тази теза на Райбез...

Пак Рейбийз:

Ами тук не е мината само една граница, а няколко и явно искаш да кажеш, че полските митничари са подкупни (нека уважаемите поляци се занимаят с това).

Второ - това "отвличане" е станал преди 2 години, а чак сега има действия- защо? Дали не се дължи на факта, че майката тогава не я е интересувало какво се случва с децата, а сега може да има някаква изгода?

Трето - тази рускиня, която взима децата каква страна се явява? Не подминавай и този въпрос толкова елементарно, защото ако може да се говори за отвличане то гражданката на трета страна, която НЯМА отношение по делото, но има аудио-визуални (вече) доказателства, че се отнася зле към децата ги взима със СИЛА.

Тук не защитаваме бащата, няма да е зле да го разберат някои хора, най-малкото е трябвало след като изведе децата от чубина да иска ългарски съд да се произнесе по въроса, а не да чака незнайно какво...

Serseri91
05-31-2009, 12:28
Жалки сте :lol: :lol: пак само стоите и философствате .. колко от вас отидохте на протеста ? а колко се опитаха да направят нещо друго ..

PainMonopoly
05-31-2009, 12:49
Ти да не би да отиде?

SolusChristus
05-31-2009, 13:21
btw, децата са ми втори братовчеди. :?


Сега виждам темата...
И как са наистина нещата? Майката алкохоличкали е? Бащата настройва ли ги?

Да, майка им наистина е алкохоличка. :(

Serseri91
05-31-2009, 13:25
Ти да не би да отиде?

Не съм, но и не философствам напразно.Тъй като не ми понася София, опитвам се в моя град да организирам протест, жалко, че на хората от моя град не им пука много.Ако не се получи, здраве да е .. няма за всяко нещо протест да вдигаме я .. пф :booooomb:

bloodfrozen
05-31-2009, 17:09
Прещраквайки каналите, попаднах на новините на БТВ. Излъчваха репортаж за отвлеченото момиченце, Николета. Журналистите й зададоха въпрос дали е щастлива при майка си, а тя въодушевено отговори с 'да'.
Не можах да хвана началото на репортажа. Вероятно съм изпуснала още някоя сензационна новина по случая.

Съвсем се обърках вече. :-s

Serseri91
05-31-2009, 17:28
Ти да не би да отиде?

Не съм, но и не философствам напразно.Тъй като не ми понася София, опитвам се в моя град да организирам протест, жалко, че на хората от моя град не им пука много.Ако не се получи, здраве да е .. няма за всяко нещо протест да вдигаме я .. пф :booooomb:

Ами тогава защо не се скриеш някъде?

Щом искаш :> както винаги няма да стигнете до никъде, особено с тая злоба :neutral: ако питаме вас трябва да ругаем майката, да флуудим плачещи емотиконки и да съчувстваме на бащата и децата, и така ще стигнем до решение.. деа бъдете малко реалисти :?

ПП: След този пост няма да следя тази тема вече, така че може да не си правите труда да ме псувате.

Mooo6no
05-31-2009, 19:51
Но колко лесно се манипулират децата и се променя мнението им. Вижте какво казва детето пред телевизията от Полша на видеото...

http://www.btv.bg/news/news_details.pcgi?cont_id=132258

Raybeez
1. Ами те повечето митничари са подкупни, независимо на коя граница. Разликата не е в морала, разликата е в цената. Аз като минавах границите с автобус на една фирма, с която ходихме на екскурзия в Италия даваха цигари, пари и какво ли не още, за да не губим време по границите с проверки на багажа. И това стана на всички граници с изключение на Сръбско-Харватската, където единия път просто митничарите искаха да ни покажат колко велики са те (митничарите, а и сърбите), бавейки ни. Но на всички останали граници се минаваше само с лична карта (или международен паспорт на сръбските граници), но без проверка на багаж. А на връщане дори минахме и Италиано-Словенската граница без да влязат в автобуса ни и да ни проверят кои хора сме вътре и имаме ли лични карти, след като екскурзоводът се извини на митничарите с това, че е 3 часа през ноща и хората спят. Хипотетично така може да се прехвърлят престъпници от една държава в друга. Сам си прави изводите....

2. За това не мога да коментирам, защото не знам. Тук всичко е възможно... да има финансова изгода, родителите и да са я натиснали, да е проговорило майчинското чувство и съвестта, всичко. Няма как да знаем на този етап.

3. Да, тук си прав. Но и сега има аудио-визуално документирано как детето вече е щастливо само 2 след като е ревяло за помощ. Доказателство за това колко лесно се манипулира едно дете.. и от двете страни.

Аз не съм съвсем запознат, но мисля че вече български съд се е произнесъл в полза на майката и то не като просто е прекопирал полската версия, а е преразгледал нещата. Ако бащата е прав, то и той има вина, че не си е наел добър адвокат да му защити правата и за това "не са били допуснати неговите свидетели, който да обърнат процеса в негова полза" (цитирам като смисъл какво беше казал бащата).

Mooo6no
05-31-2009, 20:06
^ Имаш в предвид режисирано? .... със сигурност. Много е жизнерадостно, а и кой е операторът.... не изглежда да е от националната полска телевизия... Но не вярвам да могат да накарат насила детето да е толкова щастливо пред камерата.

Mooo6no
05-31-2009, 20:14
Аз такива смели мнения и предположения не бих дал без доказателства... но е възможно по принцип. Въпреки че имам съмнения да е точно това. Просто децата се контролират, манипулират и си сменят мнението изключително лесно.

GossipGirl89
06-03-2009, 11:47
http://www.vbox7.com/play:895f5fe6

ПОКЛОН!!!
Сълзите ми потекоха докато го изслушах :-# :smt022

cherinka
06-03-2009, 14:51
http://www.vbox7.com/play:895f5fe6

ПОКЛОН!!!
Сълзите ми потекоха докато го изслушах :-# :smt022
http://gong.bg/view_article.php?article_id=79097
същото.и.в.сайта.на.гонг..
мани,и.аз.се.разревах :(

Mooo6no
06-03-2009, 18:24
Мхм... не обиждам никого, но конкретното предаване е изключително просто и е на много ниско (емоционално, не смислово) равнище.

GossipGirl89
06-03-2009, 20:12
Абе не знам предаването какво е ама знам, че Томислав Русев е единственият човек, който всеки път застава на трибуната и казва мнението си без да му пука за последствията... Доколкото разбрах сега искат да го съдят за нещо ... най-вероятно за това, което е казал по въпросния случай и е срамота ако наистина го осъдят.. :x Срамота е българският съд да позволява на една полякиня, на една чужденка, да идва и да взима, да дърпа и да причинява психически тормоз на българчета... а в същият момент да упреква човекът на когото му пука за тия деца - човекът, който им казва истината всеки път ...

Lucho
06-07-2009, 08:12
Пичове, снощи гледахте ли новините на НОВА ? Малкото дете стоеше пред лаптопа и беше отворило страниците на форума на....teenproblem ! Виждате ли каква млада аудитория си имаме ! :D

Momchence
06-12-2009, 11:18
поредното реалити шоу...

очакваме да обяват номерата "ако подкрепяте бащата наберете 7896" "ако пдокрепяте майката наберете 9678"

само дето децата са изкупителната жертва...

Бащата е глупак