PDA

View Full Version : Прераждане



detelina101
05-29-2009, 13:54
Какво мислите за тази теория?Може ли действително да сме преродени души?Оставям на вас отговорите.И се извинявам ако вече има такава тема.

storex
05-29-2009, 15:57
Понеже става дума за мнения, аз нямам нищо против да споделя стоето - вярвам в прераждането :) Но според мен не се прераждаш пак в човешко същество, ми може и в други неща - всякакви животни и растения каквито се сетите :П Малцина са тези които се раждат човеци - в момента сме малко над 6 милиарда и половина :П

Genetix
05-29-2009, 16:24
Не вярвам в такива работи за душата и за прераждане. Дано не ме чуят в Египет :oops: :oops:

Sonja
05-30-2009, 21:23
Аз също не вярвам в тези неща,изглежда ми невъзможно...

SuNsEt
05-30-2009, 21:34
^^^И аз така.

clever
05-30-2009, 22:38
Не вярвам в такива работи за душата и за прераждане. ;) същото ..

Jumbie483
06-03-2009, 19:46
И аз не мога да повярвам..

padnaloblak
06-03-2009, 20:14
:D в предишния си живот съм бил ангорски котарак на име Спиридон:D

hardball
06-03-2009, 20:49
Не вярвам в такива работи за душата и за прераждане. Дано не ме чуят в Египед :oops: :oops:
Mwahahhhahahahahahahahahhahahah :D

Genetix
06-03-2009, 21:54
Хаха Съжелявам :oops: :oops: :oops:

r0ssk0
06-11-2009, 10:58
Не виждам логика в прераждането, за това не вярвам в него :) Като населението на хората в света постоянно се множи, откъде идват новите души? Може би се прераждаме от мравки и бълхи? :-o :razz:

sulley
07-09-2009, 20:22
Вярвам,че съществуват.Просто някак не ми се вижда много правдоподобно абсолютният край да настъпва след смъртта,не,остава нещо..

SmiLeHappyEnjoyMyPaiN
07-10-2009, 07:54
не го вярвам

zvezdichkaaa
07-10-2009, 08:14
Не вярвам.След като си в друго тяло,с друг характер и не помниш нищо от предишния си живот,то тогава за какво прераждане говорим?Нещата са съвсем различни,нищо не те свързва с "преди".Значи това е съвсем нов живот и душа,следователно прераждане няма.

Genetix
07-10-2009, 12:22
Определено НЕ ВЯРВАМ в прераждането!
Според мен след смъртта остават едни грозни останки и нищо повече. Разлагаме се и миришем никакъв рай не е това.
Прочетете нещо за ebe (преживявания далеч от смъртта http://ebe-bg.net )

AdmiralJohn
07-15-2009, 16:49
Определено ВЯРВАМ в прераждането!
Осъзнаваме много повече неща като трупаме опит тук на земята. :Р

И като си толкова отворен сподели опита си от другите си животи?
Целта на трупането на опит не е ли да можеш да го използваш по-късно по някакъв начин...как става като си нямаш представа за миналия си живот..?

Прераждането е жалък опит на страхливи глупаци, притеснени, че никой няма да ги запомни в този живот и се надяват, че няма да се проснат със затворени очи без да са направили нищо смислено. Глупаво е. Измислят си разни тъпи идейки, за да не се изправят очи в очи с истината...
Е приемете я- всички умират!И вие ще умрете!Просто живейте пълноценно и се насладете на всичко, което предлага уникалото творение на природата- живота.

it_ends_tonight_
07-16-2009, 20:26
Аз тъй тайничко си мечтая ( е, вече не е тайно ) да се преродя, да вкуся нов живот. Не че ако се преродя ще помня стария си, за да направя съпоставка, ама толкоз ми се живее...

Nafarforii
08-11-2009, 22:08
Не виждам логика в прераждането, за това не вярвам в него :) Като населението на хората в света постоянно се множи, откъде идват новите души? Може би се прераждаме от мравки и бълхи? :-o :razz: Сам си отговори. :) Да,населението на хората расте,но на други видове намалява.

sunflower132
08-12-2009, 13:08
[quote="KumchoValcho"]Определено ВЯРВАМ в прераждането!
Според мен с всеки нов живот ние научаваме нещо ново за живота и се усъвършенстваме.Осъзнавам много повече неща като трупаме опит тук на земята. :Р

И аз мисля така

gigaherz
08-13-2009, 11:09
Вярвам!

xcomplicatedx
09-01-2009, 11:58
.........

MaLkaBira
09-03-2009, 20:04
Вярвам!

Belair
10-21-2009, 10:32
Прераждането е просто една глупава философска измишлютина

Belair
10-28-2009, 11:08
А така живейте си, пропийте са, ходете по к**ви, пребивайте семействата и по-низшите.

И после "ма що само мене бият уе ма що ма е** баща ми кво ма пушляпва само с колана ма що ма обвиняват в неща които не съм правил уе ма що сички гаджета ма зарязват закво съм такъв провал само на мене уе едно и също секаш неква карма имам да ма пребиват и ебат"

Защото "по един път се живее" сигурно.

Неква много натрапчива тая ПОВТОРЯЕМА "СЛУЧАЙНОСТ" при някои хора, бе...
А ти кой живот живееш

Ashcrow
11-01-2009, 14:59
Определено не вярвам! Вярвам само в науката

DirtyDream
07-13-2010, 15:05
еми чесно казано вярвам .. смисъл доста от древните народи са правили всевъзможни неща за душата на мъртвите ..... ама все от някъде трябва да са разбрали че хората се прераждат защото въображението им не е било чак толкова развито че да си го представят че да измислят някакъв начин да го обеснят и на останалите и така ...

AutomatiC
08-04-2010, 18:01
да и не

DarknessAngel
08-31-2010, 20:59
Склонна съм да вярвам. :)

darsit0
09-01-2010, 15:03
Не виждам логика в прераждането, за това не вярвам в него :) Като населението на хората в света постоянно се множи, откъде идват новите души? Може би се прераждаме от мравки и бълхи? :-o :razz:
не, просто населението на някоя друга планета намалява :D а може и самата друга планета да е изчезнала....... :razz:

по темата - вярвам... не знам защо, просто вярвам :-D

slicky
09-01-2010, 16:29
пфф, много от хората се страхуват от смъртта и по този начин някак си се успокояват,но истината е доста по сурова-всеки човек си отива някога от Земята и ако не си сторил нещо стойностно в живота,никой няма да те помни.

Greennight
09-14-2010, 19:36
Що не вярвате ? Просто си задайте въпроса,зашо аз съм точно аз.

NASA
09-14-2010, 23:03
И като си толкова отворен сподели опита си от другите си животи?
Целта на трупането на опит не е ли да можеш да го използваш по-късно по някакъв начин...как става като си нямаш представа за миналия си живот..?

Прераждането е жалък опит на страхливи глупаци, притеснени, че никой няма да ги запомни в този живот и се надяват, че няма да се проснат със затворени очи без да са направили нищо смислено. Глупаво е. Измислят си разни тъпи идейки, за да не се изправят очи в очи с истината...
Е приемете я- всички умират!И вие ще умрете!Просто живейте пълноценно и се насладете на всичко, което предлага уникалото творение на природата- живота.

Ехх, жал ми става за теб...
Тези, които са чели мои постове ще видят, че аз не казвам празни приказки обикновено! И сега няма да са такива, без да ме интересува какво мислите вие! Готови ли сте? Дръжте се!
Прераждането е ФАКТ

Но доста време ще отнеме на повечето (99.9% от хората) да го разберат. Нужни са години на търсене и ровене, за да се доближиш до истината и да узнаеш всъщност кой си бил (това всъщност се разбира мнооого, много рядко). Да говориш с починали хора също е факт, засега ми е известно само за връзка със светци и само за това мога да кажа със сигурност.
По принцип тази информация не се казва на никого, но повечето тук са особено ограничени и толкова неграмотени, че никой няма да ми повярва и мога да си пиша истината спокойно. Все едно да кажа преди 200 години на целослушание, че мога във всеки един момент да се чуя с някой от другата страна на Земята - Хахах, смях!
Не мога да ви гарантирам, че до края на този ви живот ще имате честта да разберете какво говоря, дори силно се съмнявам- мисля, че дооста време ще отнеме докато мнозинството от хората проумеят какво всъщност се случва, но... какво да се прави :)
Успех с вярванията и разбиранията, пишете каквото си искате. Никой няма да ме разбере, знам, но това трябва ли да ме притеснява?
Не се отчайвайте! :wink: :-$

regin19
03-13-2011, 13:27
Не вярвам... абсурдно ми се струва.. Раждаш се, оформят се органи, тъкани, развиваш се и в даден етап умираш.. Тогава и мозъкът ти на функционира, всички жизнени процеси спират, няма мисъл, следователно и характер... просто изчезваш... как така ще се преродиш в друг организъм??? :razz:

cigarettekisses
04-16-2011, 17:10
хубава тема.
надявам се да е възможно.

cigarettekisses
04-16-2011, 17:11
Не вярвам... абсурдно ми се струва.. Раждаш се, оформят се органи, тъкани, развиваш се и в даден етап умираш.. Тогава и мозъкът ти на функционира, всички жизнени процеси спират, няма мисъл, следователно и характер... просто изчезваш... как така ще се преродиш в друг организъм??? :razz:
а душата за кво е според теб.
според мен хората се прераждат няколко пъти..и целта на човек е да се усъвършенства и т.н.т.

KumchoValcho
04-16-2011, 19:28
Вярвам, но имам собствено разбиране

като за начало, не вярвам в душите, а по-скоро в "снопове енергия". Според мен в една ябълка тече също толкова живот, колкото и в един човек, всичко е енергия и всичко е част от колективното съзнание във вселената.
Когато умреш, напускаш физическата гледна точка и поглеждаш през гледната точка на чистата нефизическа енергия. И просто понякога решаваш отново да дойдеш във физическия свят като личност.

Даже смятам, че понякога един човек и домашния му любимец (или пък сестра му, приятеля му и т.н.) преди време са били в 1 човешко тяло и за това са толкова близки, примерно, защото не мисля, че има едно количество енергия, определено за някое си тяло, а просто енергия. Според мен тази гледна точка е създадена от факта, че живеем във физически свят в момента и за това си представяме душата като "бучка енергия" предписана за 'Някое си тяло"

не успях мн хубаво да го обясня май. 8-)

Не мисля, че в нефизическия свят има общество от души, всяка с разл. характер. Донякъде ме плаши мисълта, че не запазваме личността си така, както сме тук.

Всичко това е моята гледна точка. Звучи ми логично и изключително естествено. :)