PDA

View Full Version : малко инфо?



PoLiToOo
05-29-2009, 13:25
Здравейте, значи искам да даря кръв просто ей така.. та се интересувам дали трябва преди това да си направя кръвна картина? :) просто не искам да ме върнат за нещо

MrUndaztood
05-29-2009, 14:26
Позволеното даряване на кръв е през 3 месеца,
Ззбранено е да се дарява ако:
-имаш ниско кръвно
-употребяваш наркотици
-болна си (сега или хронично) от нещо

zai4ety13
05-29-2009, 16:10
Междодругото като дариш кръв ти дават един бурканчета със супер вкусен течен шоколад :smt049

Boyd
05-29-2009, 19:56
Междодругото като дариш кръв ти дават един бурканчета със супер вкусен течен шоколад :smt049

Цяла кошница с хубави сладки/шоколадови неща. Поне на мен миналата година ми дадоха..

Иначе задължително трябва да имаш 18 .. не трябва да си болен от всякакви болести; с нормално кръвно и още доста изисквания има, за да не ти стане нещо.

deepinlove
05-29-2009, 20:04
Няма смисъл, като отидеш в болницата те ти правят едни бързи тестчета и ако ставаш те взимат. Аз ходих поминалата седмица, така че ако имаш въпроси питай.

clever
05-29-2009, 20:05
виж в търсачката :)
мога да ти кажа;че ще намериш страхотна и много изчерпятелна информация за даряването на кръв ;)

успех

bebygirl
05-30-2009, 07:47
mnogo vnimavai za6toto na skoro v na maika mi rabotataxodili i koito iskal darqval kruv pak s/y 6okolad te4en obiknoven i nqkakva tenicka mislq ,4e i 1 jena darila i pripadnala polovin 4as nemojali da q opravqt opasno si e :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

deepinlove
05-30-2009, 10:16
mnogo vnimavai za6toto na skoro v na maika mi rabotataxodili i koito iskal darqval kruv pak s/y 6okolad te4en obiknoven i nqkakva tenicka mislq ,4e i 1 jena darila i pripadnala polovin 4as nemojali da q opravqt opasno si e :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:


Разбира се, че може да ти стане лошо след това, все пак ти взимат кръв. Задължително преди кръводаряването трябва да си хапнала много хубаво, а и също не трябва да си в цикъл. Препоръчвам ти да отидеш във Военна Болница, аз там ходих и съм много доволна. Бяха само жени и бяха много внимателни, обясниха ми абсолютно всичко, което трябва или нетрябва да правя, а и много ми се зарадваха защото също като теб дарявах просто така. Оказа се че вече е голяма рядкост да даряваш кръв доброволно или "безвъзмездно" както го наричат те.

PoLiToOo
05-30-2009, 15:42
хей наистина ви благодаря за отговорите :) :) :) :)