PDA

View Full Version : какво означава да имаш бърз метаболизъм



nikkiiii
05-29-2009, 18:20
личната ми лекарка каза,че имам бърз метаболизъм а си нямам на представа какво е това :D

melinor
05-29-2009, 18:36
Това значе, че когато приемеш храна тя бързо се ....ох не мога да се сетя за думата :? :shock:

MrUndaztood
05-29-2009, 19:31
При бързият метаболизъм - каквото и храна да приемеш се разгражда много бързо и няма време да се натрупа като "сланина". Много се дразня на тези дето ядат като разпрани,а са хилки,а аз примерно ако хапна нещо и ми се отразява някъде и лично аз търся начин да си го засиля :x Та това е благословия ;)

Бавният - обратното на горното.

Boyd
05-29-2009, 20:15
Бърз метаболизъм - всичката топлина, която се отделя от веществата, които приемаш се натрупва под формата на макроергична връзка в АТФ. Всичко това е енергия и затова не се трупа като мазнина. При бавният метаболизъм не всичко се усвоява като енергия, част от веществата се пазят като мазнини.

При момичетата най-често се получава трупането на мазнини/целулит в области, които при по-хладно време биват разголвани. Любовни дръжки както им казват..целулит по ръцете и прочее.

Nitroglycerin
05-29-2009, 20:36
Бързо усвояване на веществата които се приемат под формата на храна.

melinor
05-29-2009, 20:41
Това значе, че когато приемеш храна тя бързо се ....ох не мога да се сетя за думата :? :shock:обработва от организма?


Да :smt023 :---)

DeathRogue
05-29-2009, 21:18
Това значе, че когато приемеш храна тя бързо се ....ох не мога да се сетя за думата :? :shock:обработва от организма?

Obrabotva,razgrajda..kakto iska6 si go razbirai..predpolagam nqma6 problemi s kilogramite :] i az sum taka..za koeto mn se radvam :grin: 6toto gi gledam kak moite fr se opitvat da smuknat kilcata ti4aiki po stadiona :D

bloodyF
05-29-2009, 21:38
значи,че нищо не ти се лепи с 2 думи :D :D

nikkiiii
05-30-2009, 04:53
наистина нищо не ми се лепи.. 8-)

Mi6inka
05-30-2009, 07:40
дам... късметлийка си...

Infinity
05-30-2009, 19:19
Бързо усвояване на веществата които се приемат под формата на храна.
Точно така.За сега и аз имам бърз метаболизъм и това е мн добре :grin: :)

gabrovoman
05-30-2009, 21:42
То е добре да имаш бърз метаболизъм... Метаболизма е обмяната на веществата в организма, напр.: като се нахраниш за колко време организма ти ще преработи храната и след колко време ще я изкараш... По-бързият метаболизъм означава че тялото работи по-барзо и така е по-здравословно за тебе

fOreverReD
05-31-2009, 11:44
Означава, че си невероятно слаба и дори да ядеш 24/7 ще си останеш пак слабичка. Означава също, че се напиваш "по - бързо от другите". Малко е относително, но...

plmn
05-31-2009, 12:27
наистина нищо не ми се лепи.. 8-)

GotTheLife
06-01-2009, 14:00
ака се сравнително по-често :D

RadoslaWZ
06-03-2009, 16:53
Метаболизма се променя . Аз лично толкова много съм си играл с моя ... ако са застояваш вкъщи без да праиш нищо и ядеш тестяни постоянно ,ще ти стане бавен. Такаче внимавай ;)

clever
06-03-2009, 16:59
ака се сравнително по-често :D
значи и моят е бърз
:lol:

batkodoki
06-04-2009, 21:03
личната ми лекарка каза,че имам бърз метаболизъм а си нямам на представа какво е това :D

спокойно!

и ТЯ очевидно не знае какво е!

ако би знаела - би била наясно, че тези неща "на око" не се диагностицират, а само след прецизни хормонални тестове!

нищо не значи и индикира само слаба квалификация на твоят ОПЛ, или стремеж чрез псевдомедицинска терминология да отпраща пациентите си!

qsmin
06-07-2009, 15:46
а как се разбира дали е бърз или не.мен така или иначе ми правиха хормонални но кой хормон се гледа и какви стойности

liubopitko
06-10-2009, 22:12
и моя е мноу бърз :D Ама ся ми се иска да кача няколко кг. Аз съм момче 171 и тежа 60кг. А ям като разпран и то почти всичко. Кажете кво да напрая че да кача 5-6кг само и нямам абсолютно никакви мазнини. Сигурно мноу от вас ме псуват сега и ми завиждат, нали? Аххахахаах......Сега почнах да вземам бирена мая и да вечерям малко покасно. :D

Boyd
06-11-2009, 17:32
и моя е мноу бърз :D Ама ся ми се иска да кача няколко кг. Аз съм момче 171 и тежа 60кг. А ям като разпран и то почти всичко. Кажете кво да напрая че да кача 5-6кг само и нямам абсолютно никакви мазнини. Сигурно мноу от вас ме псуват сега и ми завиждат, нали? Аххахахаах......Сега почнах да вземам бирена мая и да вечерям малко покасно. :D

"Мноу ти завиждат"...кретен!
Почвай да тренираш. "Не става само с ядене.."

KarlDionic
06-12-2009, 20:56
пф и аз имам такова май но съм момче мн е шибано кат си момче да имаш бърз метаболизъм щот никви мускули не правиш мн тапо :x ако си момиче обаче е яко няма да са притесняваш дали ще станеш дебела щот това никога няма да стане :)

liubopitko
06-12-2009, 21:17
и моя е мноу бърз :D Ама ся ми се иска да кача няколко кг. Аз съм момче 171 и тежа 60кг. А ям като разпран и то почти всичко. Кажете кво да напрая че да кача 5-6кг само и нямам абсолютно никакви мазнини. Сигурно мноу от вас ме псуват сега и ми завиждат, нали? Аххахахаах......Сега почнах да вземам бирена мая и да вечерям малко покасно. :D

"Мноу ти завиждат"...кретен!
Почвай да тренираш. "Не става само с ядене.."

По-добре кретен, отколкото комплексар избиващ комлексите си върху кретените :grin: :grin: :grin: