PDA

View Full Version : Какво мислят днешната младеж за Бог?



SWASTIKA
05-29-2009, 19:57
Моето мнение ще прозвучи по - късно, защото имам малко работа...

Темата НЕ Е в другия раздел, защото обхваща едно друго съсловие, а и тук активността ще бъде най - голяма... :)

Sham
05-29-2009, 20:01
Мисля, че ако има Бог, следва самосъзнанието ни да е като на роби от раждането до смъртта.

afterforever
05-29-2009, 20:03
Не разбрах дали тряа обсъждаме младежта и мнението й, или да кажем своето...
Ако е второто - аз съм агностик.

DimovB
05-29-2009, 20:04
мислим, че те пере съчмата и си шибан промит мозък

SWASTIKA
05-29-2009, 20:06
мислим, че те пере съчмата и си шибан промит мозък

По - добре, нали не съм мръсен мозък...

cMon
05-29-2009, 20:08
Хах мисля, че днешната младеж е обсъждала подобни теми хиляди пъти и никога не е постигала консенсус относно отговора..

woshata
05-29-2009, 20:10
Самоубий се.

Joc
05-29-2009, 20:11
Има Господ... един е, и е само нашия. алах НЯМА! буда НЯМА и други НЯМА

SWASTIKA
05-29-2009, 20:11
Хах мисля, че днешната младеж е обсъждала подобни теми хиляди пъти и никога не е постигала консенсус относно отговора..
Вярата отива по дяволите...

1n5ub0rd1na73
05-29-2009, 20:13
Нека все пак има и адекватно мнение по зададената тема; нали все някой трябва да започне. ;)

Мисля, че "Бог" е във всичко, включително и в нас.

Sham
05-29-2009, 20:14
Има Господ... един е, и е само нашия. алах НЯМА! буда НЯМА и други НЯМА
кон с капаци

не можеш да даваш определения и имена на една абстракция, сещаш ли се? Или желаеш да обясниш станалата тривиална думичка "любов"?

SWASTIKA
05-29-2009, 20:23
Има Господ... един е, и е само нашия. алах НЯМА! буда НЯМА и други НЯМА
кон с капаци

не можеш да даваш определения и имена на една абстракция, сещаш ли се? Или желаеш да обясниш станалата тривиална думичка "любов"?

С малката разлика, че Бог е Иисус Христос, а "любовта" не е Иванка Иванова... :)

InnchetO
05-29-2009, 20:28
Според мен бог няма.
Ако имаше първо нямаше да има 918437 различни (алахове,буди,христоси и тн..) и второ нямаше всяка религия да противоречи на останалите. БОГ няма. Ако някой мисли друго.. нека кажа само, че съм убедена, че няма да може да се обоснове. Какво е бог? Сила? Къде я? Аз що я не виждам? Или може би бог е Великия Христос? Доказателство, че го е имало има ли?.. Бог може да се нарече вярата на хората. Някои просто имат нужда да вярват в нещо..

Аз съм атеистка и по мое мнение няма бог, няма рай, няма ад.. Всичко си е каквото си го направиш. Ако чакаш само бог да ти отговори на молитвите... ще си останеш с чакането.

ЕДИТ: като влеза в църква и ми прилошава..

Sham
05-29-2009, 20:29
Има Господ... един е, и е само нашия. алах НЯМА! буда НЯМА и други НЯМА
кон с капаци

не можеш да даваш определения и имена на една абстракция, сещаш ли се? Или желаеш да обясниш станалата тривиална думичка "любов"?
С малката разлика, че Бог е Иисус Христос, а "любовта" не е Иванка Иванова... :)
Наричай нещата с имената, които си им дал, тогава.;

Joc
05-29-2009, 20:31
абе аз си изказвам мнението ... НЕ ПРИЗНАВАМ НИЩО!

sword
05-29-2009, 20:35
Защо поставяте Бог в ограниченията на религията?
Бог си ти, Бог съм и аз. Изкуство.
Ако щеш - Бог е лист хартия.

Sham
05-29-2009, 20:36
^^неподплатено, демек - бълваш думички, ей така, за спорта, а?

^авторът го прави;

cMon
05-29-2009, 20:38
Вяра има, просто не е концтрентрирана върху "добрия старец в небето".А като гледам в темата има около 30 страници живот, стига някой скромен модератор да не реши, че сме се изчерпали тотално...


и нека войната Сириние срещу Кашкавал продължи...

sword
05-29-2009, 20:46
^ Вярвам в това, в което искам.

Lacroix
05-29-2009, 20:52
За мен Бог има : ) Това че не го виждаме, и не го чуваме, не значи че не съществува. Ако вярваш в Бог, значи той съществува : )

stefity
05-29-2009, 20:53
Нема такова нещо като бог... вярата е едно, религията съвсем друго. А да вярваш в нещо, за което не е доказано, че съществува и да чакаш от него да ти помогне в труден момент или нещо от сорта е повече от глупаво. Но пък... затова има различни хора, за да има и различно мислене и виждане за нещата.

Dumb
05-29-2009, 20:53
Joc, 1-во Библията обмисли добре, после се удряй по гърдите какъв голям християнин си!

Canis_Dirus
05-29-2009, 20:54
Подкрепям този старец!
http://www.youtube.com/watch?v=MeSSwKffj9o

hardball
05-29-2009, 20:54
Днешната младеж сме деца, на хора, на които религията си е била направо забранена и растем във време, в което МТВ и Космополитън издигат и съсипват кумирите ни. Десетте божи заповеди са на трета страница, всяка втора 12 годишна е КуЧчКъЪъъ и т.н.
По някой път ми е гузно, че не вярвам, така както ми се иска, защото религията е в тясна връзка със запазването на националното Аз през вековете и личното Аз на милиони хора :/

SWASTIKA
05-29-2009, 20:58
Добре се развива темата. :)

пп: Атеизма също е вяра. :-D

Sham
05-29-2009, 20:58
^^к'ви са тея безцеремонни обобщения?

Каквото е, такова.
А да вярваме в утопии, за да бъде всичко по-красиво, ли?

Lacroix
05-29-2009, 20:58
Знам че ще ви прозвучи тъпо, обаче много ме боли като разбера че някой не бярва в Бог :?

SWASTIKA
05-29-2009, 21:02
Знам че ще ви прозвучи тъпо, обаче много ме боли като разбера че някой не бярва в Бог :?

Повече от 65% са атеисти...

sword
05-29-2009, 21:02
Ще ти вадя думите с ченгел..
В какво искаш да вярваш ?
...
отделен въпрос: Това в което искаш да вярваш реално ли е или е измислено първо от човека?

Извини ме, погледнах повърхностно на нещата.

Зависи под какъв ъгъл ще го разгледаш.. Искам да вярвам във способностите да прибавям по нещо красиво в душата си. Главно на такава основа е. Старая се да приемам/изживея всичко като едно изпитание, дадено ми от живота.

Относно отделният въпрос - мисля, че можеш да си направиш изводите.

Lacroix
05-29-2009, 21:03
Знам че ще ви прозвучи тъпо, обаче много ме боли като разбера че някой не бярва в Бог :?

Повече от 65% са атеисти...
и аз какво да направя компот ли да им отворя ?

Sham
05-29-2009, 21:09
и какво те боли?
дреме ли ти?
аз защо виждам една незаинтересованост от всичко/всеки, по-далеч от нечие носле?

HexGirl
05-29-2009, 21:11
Бог хм бог не е нещо за което може да се мисли , това е усещане ...Незнам как да го обясня ако става дума за бог християнския бог тои е фъш . Християнство заедно с ислеяма са се превърнали в едни от най мрачните религии . Бог не съществува .Хората са просто поредния жив организам измислил си свои тотеми , просто измислица :) Като хубава приказка за да си мислим ,че сме по важни за да се чувстваме "хора".Чиста религия е будизма защото не е налагаща се както другите по нови религии :)
Това е моето мнение

Lacroix
05-29-2009, 21:14
и какво те боли?
дреме ли ти?
аз защо виждам една незаинтересованост от всичко/всеки, по-далеч от нечие носле?
ми виждай си .... да дреме ми и просто ми е странно как човек не вярва в Бог и ако каже че вярва, значи е тъп ..

Canis_Dirus
05-29-2009, 21:15
И мен ми е странно, как хората вярват в бог, торбалан, дядо коледа и тн...

VQTUR
05-29-2009, 21:16
Aз вярвам в Бог!
За мен това е логичното и естествено.

Sham
05-29-2009, 21:17
о, не слагай думички в устата ми!;
и как така вярваш? (това е еквивалент на твоя "как така не вярваш"))

Lacroix
05-29-2009, 21:18
то явно вече е грешно да се вярва в Бог ...

ULTRA_LEVSKI
05-29-2009, 21:19
С какво ви манипулира християнството бе, келеши? Нали се сещате, че ако всички бяха вярващи, немаше през ден да се вайкаме за състоянието ни ?

Осъзнайте се, докато е време, щото после ще е късно.

Sham
05-29-2009, 21:24
то явно вече е грешно да се вярва в Бог ...
разбирам, че си малък/ка още, но аз просто те питам, не давам оценки
ти не можеш да защитиш вярата си с... нищо?
тогава оправдани ли са едни такива надежди, молитви, преклонение?

VQTUR
05-29-2009, 21:28
Знам че ще ви прозвучи тъпо, обаче много ме боли като разбера че някой не бярва в Бог :?

Точно, и изобщо не е тъпо.
ще дам един малко странен пример...
Всички сме виждали мухите по стъклата на тролеите, автобусите и т.н. как се опитват да излязат, но не могат.
Те виждат външния свят и са убедени, че ще полетят към него и продължават и продължават да опитват... Но истината е друга, света наистина е там, но не е този начина и колкото и да опитват, никога няма да успеят да полетят през стъклото.
Същото е и с атеистите...

sword
05-29-2009, 21:28
Не мисля, че трябва да се визират факти и оправдавания.

Lacroix
05-29-2009, 21:30
Виж, на 14 почти 15 цъм. Не съм толкова малка. Наслусшала съм се на толкова глупости, изчела съм толкова коментари на тази тема и те пак не могат да разколебаят моята вяра. Това е лошото при невярващите, винаги им трябват доказателство, а как да ти докажа какво чувствам :)

Lacroix
05-29-2009, 21:31
Знам че ще ви прозвучи тъпо, обаче много ме боли като разбера че някой не бярва в Бог :?

Точно, и изобщо не е тъпо.
ще дам един малко странен пример...
Всички сме виждали мухите по стъклата на тролеите, автобусите и т.н. как се опитват да излязат, но не могат.
Те виждат външния свят и са убедени, че ще полетят към него и продължават и продължават да опитват... Но истината е друга, света наистина е там, но не е този начина и колкото и да опитват, никога няма да успеят да полетят през стъклото.
Същото е и с атеистите...
добър пример :)

DimovB
05-29-2009, 21:34
Добре се развива темата. :)

пп: Атеизма също е вяра. :-D

Да. Вяра, че няма в какво да се вярва. И е корава.

Canis_Dirus
05-29-2009, 21:34
Знам че ще ви прозвучи тъпо, обаче много ме боли като разбера че някой не бярва в Бог :?

Точно, и изобщо не е тъпо.
ще дам един малко странен пример...
Всички сме виждали мухите по стъклата на тролеите, автобусите и т.н. как се опитват да излязат, но не могат.
Те виждат външния свят и са убедени, че ще полетят към него и продължават и продължават да опитват... Но истината е друга, света наистина е там, но не е този начина и колкото и да опитват, никога няма да успеят да полетят през стъклото.
Същото е и с атеистите...
Е па. Екстра е примера. Това сте вярващите - мухи и ядете лайна!

w0sh
05-29-2009, 21:36
хахаха

по темата :Ботев си го казва в "моята молитва"

Sham
05-29-2009, 21:36
аз съм способна да докажа всяко едно от чувствата си,
защото са истинни и адекватни

ПП: И не съм атеист, доста по-вярваща от масата, всъщност.
Е и?

DimovB
05-29-2009, 21:36
вярващите са лайна. точка.

VQTUR
05-29-2009, 21:39
Знам че ще ви прозвучи тъпо, обаче много ме боли като разбера че някой не бярва в Бог :?

Точно, и изобщо не е тъпо.
ще дам един малко странен пример...
Всички сме виждали мухите по стъклата на тролеите, автобусите и т.н. как се опитват да излязат, но не могат.
Те виждат външния свят и са убедени, че ще полетят към него и продължават и продължават да опитват... Но истината е друга, света наистина е там, но не е този начина и колкото и да опитват, никога няма да успеят да полетят през стъклото.
Същото е и с атеистите...
Е па. Екстра е примера. Това сте вярващите - мухи и ядете лайна!
Не виждам защо е необходимо да се обиждаме.
Всеки си има виждане по въпроса.

SWASTIKA
05-29-2009, 21:39
вярващите са лайна. точка.

Отиваш твърде далеч... :)

Goebbels
05-29-2009, 21:42
Тянко, ти чист българин ли си?

Lacroix
05-29-2009, 21:43
жалко е да не вярваш във нищо, а да си само едно себично егоцентрично нищо

Sham
05-29-2009, 21:44
Хайде някой да ме прочете и да ми отговори на въпросите, или ще си чешкаме езиците и ще четем през редче, защото така ни изнася?

В какво вярвате?

DimovB
05-29-2009, 21:45
жалко е да не вярваш във нищо, а да си само едно себично егоцентрично нищо

аз вярвам, в себе си. доволен?

TellMeYourName
05-29-2009, 21:46
Вярвам в Джо Пеши :lol:

LiveFlower
05-29-2009, 21:47
В днешно време,когато моето поколение е осакатено и провалено от системата,в какво да вярва?И има ли смисъл въобще да вярва в нещо и някой? ( и тая тема много ме замисли над тоя въпрос) и нека някои от вярващите ми отговори :)


Болни мозъци сте за мене,вие вярващите.Болни и много долно промити.

Lacroix
05-29-2009, 21:47
Ами който е решил да не вярва в Бог, да не вярва ....

w0sh
05-29-2009, 21:48
Благословен Бог наш..."


О, мой боже, правий боже!
Не ти, що си в небесата,
а ти, що си в мене, боже -
мен в сърцето и в душата...


Не ти, комуто се кланят
калугери и попове
и комуто свещи палят
православните скотове;


не ти, който си направил
от кал мъжът и жената,
а човекът си оставил
роб да бъде на земята;


не ти, който си помазал
царе, папи, патриарси,
а в неволя си зарязал
мойте братя сиромаси;


не ти, който учиш робът
да търпи и да се моли
и храниш го дор до гробът
само със надежди голи;


не ти, боже, на лъжците,
на безчестните тирани,
не ти, идол на глупците,
на човешките душмани!


А ти, боже, на разумът,
защитниче на робите,
на когото щат празнуват
денят скоро народите!


Вдъхни секиму, о, боже!
любов жива за свобода -
да се бори кой как може
с душманите на народа.


Подкрепи и мен ръката,
та кога въстане робът,
в редовете на борбата
да си найда и аз гробът!


Не оставай да изстине
буйно сърце на чужбина,
и гласът ми да премине
тихо като през пустиня!..

източник : Христо Ботев - "моята молитва"
(съвременен прочит)

Sham
05-29-2009, 21:48
Край!
Това беше.
Неадекватен/на си.
Уклончивостта ти е в клавиатурата, да не кажа "природа" или "кръв":Д

Canis_Dirus
05-29-2009, 21:57
жалко е да не вярваш във нищо, а да си само едно себично егоцентрично нищоВярвам в себе си. Личността ми е достатъчно дълбока и всестранна, за да задоволи
нуждата ми от вяра, че и за други да има. ЖАлко за вас - малки душици, които не намирате достатъчно вярва в себе и и я търсите другаде.

Sham
05-29-2009, 21:58
Изключително много ме дразните. Евтини сте. И знаете ли защо?
Защото твърдите нещо, което не мислите, не чувствате, нещо внушено, нещо претендиращо за изконно и изчовешко. Ако наистина чувствате и вярвате в Нещо, е, щяхте да имате какво да кажете.

Празни думи, празни обещания. Псевдо вяра и хиперболизирани метафори, нарекли себе си "надежда".

Жалко е, жалко е, защото има вярващи. Има добри хора. Но те знаят в какво се кълнат, наясно са кои са и за какво се борят. Толкова.

Lacroix
05-29-2009, 22:01
жалко е да не вярваш във нищо, а да си само едно себично егоцентрично нищоВярвам в себе си. Личността ми е достатъчно дълбока и всестранна, за да задоволи
нуждата ми от вяра, че и за други да има. ЖАлко за вас - малки душици, които не намирате достатъчно вярва в себе и и я търсите другаде.
аз имам вяра в себе си, това не ми пречи да вярвам и в други неща. Аз просто исказах мнение, обаче то вече не е на мода да вярваш, нали ? :) Незнам какво ти преча и защо ми се заяждаш, обаче... говори си, не ми пречиш ; ]]

DimovB
05-29-2009, 22:04
жалко е да не вярваш във нищо, а да си само едно себично егоцентрично нищоВярвам в себе си. Личността ми е достатъчно дълбока и всестранна, за да задоволи
нуждата ми от вяра, че и за други да има. ЖАлко за вас - малки душици, които не намирате достатъчно вярва в себе и и я търсите другаде.
аз имам вяра в себе си, това не ми пречи да вярвам и в други неща. Аз просто исказах мнение, обаче то вече не е на мода да вярваш, нали ? :) Незнам какво ти преча и защо ми се заяждаш, обаче... говори си, не ми пречиш ; ]]

кви са тея други неща, давай по-конкретно

Lacroix
05-29-2009, 22:08
другите неща са Бог :D

SWASTIKA
05-29-2009, 22:10
Вие май живеете в прокопсан свят, атеисти.

На ден умирали толкова деца, умирали толкова хора, не сте станали милионери... Странно е как човек с някаква степен на интелигентност, може да напише толкова простотии за единица време.

Не всеки вярва в Бог, ако ти кажеш: Господи, моля те, нека ми се сбъдне това, няма да стане, защото не вярваш в Бог. Ако някой, който вярва го каже, също може да не се сбъдне, защото има хора, които си налагат, че трябва да вярват в него, но не е така. И въпреки всичко, 30% от истинските вярващи, ако го помолят, пак може да не стане... Защо ли?
Бог чува всичките ни молитви, но на всички отговора е "Да"! :)
Нормално е да умират хора, има кръговрат, ако не знаеш.
Нормално е да има болни, след като има болести.
Жалко е да си представяте Бог като имунитет срещу злото. :)Много е жалко, че Бог не показва какъвто и да е било имунитет срещу злото. Ти си ми много интересен да не кажа "жалък"... Как така има болести и убийства и какво ли не? Защо Бог е измислил болестите и чумата. Може би милионите жертви на нея всички разбираш ли не са вярвали в него? Или не са вярвали достатъчно? Нищо, че са се пръскали още и от римско време да се молят на боговете си да се излекуват от чумата. Религиозните хора също умират и боледуват сещаш ли се? Но Библията не дава отговор на тези събития, които са си съвсем реални. Ами зло има ама Бог сякаш го пречинява ТВЪРДЕЕЙКИ ви на вас вярващите, че всичко е НАРЕД, а ако не е, че ще ви спаси.


Най - интересното сред атеистите е начина им на мислене.


Дали наистина е така?































Не. Просто сарказъм.


Атеизма също е вяра. Факта, че всички псевдо атеисти не го разбират е очевадно. Казвам псевдо атеисти, защото 90 и повече % от вас сте просто пионки, поставили си за цел да подкрепят теорията за липсата на Бог, без доказателства и факти, разбира се.


Защо атеизма е вяра?

Да бе, защо ли?


Всеки един атеист вярва, че Бог НЕ СЪЩЕСТВУВА. Факт, че вяра има, било то и в малоумната теза като тази.


Ще се опитам да обясня още някои неща...


Много е жалко, че Бог не показва какъвто и да е било имунитет срещу злото. Ти си ми много интересен да не кажа "жалък"... Как така има болести и убийства и какво ли не? Защо Бог е измислил болестите и чумата. Може би милионите жертви на нея всички разбираш ли не са вярвали в него? Или не са вярвали достатъчно? Нищо, че са се пръскали още и от римско време да се молят на боговете си да се излекуват от чумата. Религиозните хора също умират и боледуват сещаш ли се? Но Библията не дава отговор на тези събития, които са си съвсем реални. Ами зло има ама Бог сякаш го пречинява ТВЪРДЕЕЙКИ ви на вас вярващите, че всичко е НАРЕД, а ако не е, че ще ви спаси.


Бог не е доктор.

Седнал един ден Бог и решил да измисли болестите...

Общо взето така си го представяте, нали?


Създаването на човечеството внася голям риск за него, още в самото начало. Защо?


Много хора си мислят, че всичко трябва да е наред, че всичко трябва да е розово... Мислят си, че когато е лошо, то би следвало да има някакъв виновник.


Малко се парирах от главния смисъл, но искам да добавя.



Интересни факти за атеистите.


98% от атеистите са били хора в неравностойно положение.

90% от атеистите са претърпели големи загуби.

Атеисти са тези хора, които имат кофти живот - нещо не им е наред, не получават това, което искат, не просперират и т.н. В такъв момент си мислят, че Бог няма, щом са в това положение... Мислят си, че АКО имаше Бог, той нямаше да остави нещата така и бла, бла, бла...



Защо има болести?



Искам всички атеисти и всички псевдо атеисти да потърсят информация за ЕТИОЛОГИЯТА. Освен търсенето на информация, обработването и също е добро предложение.


Това за болестите.


Защо Бог НЕ е Дядо Коледа или Златната рибка?


Мисля, че тук отговора е елементарен. Желанията ги отправяйте към тези два персонажа.


Какво би се получило, ако нямаше болести и хората живееха по 120 - 130 години?


Земята е ограничена територия с ограниче ресурси, като изключим кислорода примерно...



Ще ви е хубаво ли да си купувате хляб с билетче?


Ще ви е хубаво ли вместо 15 души на кв.км да сте 150 души на кв.км?


Ще ви е хубаво ли?


Нали знаете какво става, след като Земята се пренасели?


Предполагам, да.
















Какво ни помага на нас вярващите?





В момент в който си слаб и нямаш никакви надежди, започваш да се молиш... След време се оправяш, ако е писано. Кое те е спасило?

Ами самата воля, породена от вярата в Бог! Бог е просто крайната цел към която се стремим, истината е във вярата докато я постигнем!

Това постигане при нас е цял живот...

Дали Бог е голямо кълбо или човешка фигура, няма значение.
Надежда и сила ни дава вярата в това нещо, какво и да е. Не самия Бог, а вярата! Тук не става дума за Бог, деца.


Тук става дума за вяра...








Поздрави, Свастика.

Canis_Dirus
05-29-2009, 22:10
другите неща са Бог :D
А Дядо Коледа?

А торбалан?

А какво представлява този бог?

FakePlasticTree
05-29-2009, 22:12
Не мисля, че тийнеджърите често се замислят за Бог. Аз поне не го правя.. В какво вярвам? В себе си най-вече..в някой хора. Всъщност и като се замисля няма често моменти, в които се нуждая да вярвам в нещо.. I just go with the float някак си.
Мале к'ви глупости пиша, прекалено късно е да се изразя разбираемо, както трябва..egal)

Sham
05-29-2009, 22:13
Свастика е направил тема, за да си постне стар коментар.
Е, няма такъв идиот.

Продължавайте да четете избирателно, зомбита!;

Lacroix
05-29-2009, 22:17
другите неща са Бог :D
А Дядо Коледа?

А торбалан?

А какво представлява този бог?
за тая работа има гугъл ; ]]

VQTUR
05-29-2009, 22:17
Сега е модерно да вярваш единствено в себе си!
ТИ си най-великия,
ТИ си господар на себе си
Силата е в теб и строи пак от теб!

А вярващите в Господ ги мислят за дребни заблудени душици, които се доверяват сляпо на нещо и нямат собствено мнение...

Погледнато от страно обаче - точно атеистите са заблудени и объркани в мрака слепци, нахъсани че те могат всичко сами. Замислете се от къде идва вашата сила... от самите Вас?! малко трудно ми е да си го представя...
Бог ни дава вяра да вярваме в Него.
Той ни помага и когато не искаме помощ от Него.
И най-важното - дал ни е право на избор дали да вярвавме в Него или не!

afterforever
05-29-2009, 22:17
Свастика каза едно много важно нещо. Атеизмът е вяра.

afterforever
05-29-2009, 22:19
Сега е модерно да вярваш единствено в себе си!
ТИ си най-великия,
ТИ си господар на себе си
Силата е в теб и строи пак от теб!

А вярващите в Господ ги мислят за дребни заблудени душици, които се доверяват сляпо на нещо и нямат собствено мнение...

Погледнато от страно обаче - точно атеистите са заблудени и объркани в мрака слепци, нахъсани че те могат всичко сами. Замислете се от къде идва вашата сила... от самите Вас?! малко трудно ми е да си го представя...
Бог ни дава вяра да вярваме в Него.
Той ни помага и когато не искаме помощ от Него.
И най-важното - дал ни е право на избор дали да вярвавме в Него или не!

Ок, нека бъде така. За теб е така и ти си убедена, че е така. Защо обаче да има правилно и грешно?

Lacroix
05-29-2009, 22:22
И пак спорове и спорове, за едни Бог съществува, за други не ... ама тряя да спорим иначе ... :(

VQTUR
05-29-2009, 22:22
Сега е модерно да вярваш единствено в себе си!
ТИ си най-великия,
ТИ си господар на себе си
Силата е в теб и строи пак от теб!

А вярващите в Господ ги мислят за дребни заблудени душици, които се доверяват сляпо на нещо и нямат собствено мнение...

Погледнато от страно обаче - точно атеистите са заблудени и объркани в мрака слепци, нахъсани че те могат всичко сами. Замислете се от къде идва вашата сила... от самите Вас?! малко трудно ми е да си го представя...
Бог ни дава вяра да вярваме в Него.
Той ни помага и когато не искаме помощ от Него.
И най-важното - дал ни е право на избор дали да вярвавме в Него или не!

Ок, нека бъде така. За теб е така и ти си убедена, че е така. Защо обаче да има правилно и грешно?

Никъде не съм посочила кое е правилното и кое грешното.

Друг е въпросът, че не може паралелно да съществуват 2 истини... все едното трябва да е грешно, но това е друг въпрос.

Canis_Dirus
05-29-2009, 22:23
Сега е модерно да вярваш единствено в себе си!
ТИ си най-великия,
ТИ си господар на себе си
Силата е в теб и строи пак от теб!

А вярващите в Господ ги мислят за дребни заблудени душици, които се доверяват сляпо на нещо и нямат собствено мнение...

Погледнато от страно обаче - точно атеистите са заблудени и объркани в мрака слепци, нахъсани че те могат всичко сами. Замислете се от къде идва вашата сила... от самите Вас?! малко трудно ми е да си го представя...
Бог ни дава вяра да вярваме в Него.
Той ни помага и когато не искаме помощ от Него.
И най-важното - дал ни е право на избор дали да вярвавме в Него или не!
Е за къв хуй ни я дава тая вяра? Че да му я връщаме? Важното е вярата да се върти. Ако някой даваше вярва, нямаше да има обезверени хора.
На мен не ми е помагал. А да помагаш на някого, когато не иска е груба намеса в личния живот. много бой и псувни за такива нахалници!

Права нямаш, докато не си ги потърсиш. Никoй не ти дава права. Ти сам си ги извоюваш.

Давал господ. Да дава пари бе. Сила и акъл бол. Пари няма!

VQTUR
05-29-2009, 22:24
И пак спорове и спорове, за едни Бог съществува, за други не ... ама тряя да спорим иначе ... :(

Нали попринцип в спора се ражда истината...


Таа, ако нямаше Бог, защо тогава това ще е една от най-дискутираните теми ever?

Canis_Dirus
05-29-2009, 22:25
Свастика каза едно много важно нещо. Атеизмът е вяра. А може и знание да е.

А какво общо има вярата с религията?

DimovB
05-29-2009, 22:25
Сега е модерно да вярваш единствено в себе си!
ТИ си най-великия,
ТИ си господар на себе си
Силата е в теб и строи пак от теб!

А вярващите в Господ ги мислят за дребни заблудени душици, които се доверяват сляпо на нещо и нямат собствено мнение...

Погледнато от страно обаче - точно атеистите са заблудени и объркани в мрака слепци, нахъсани че те могат всичко сами. Замислете се от къде идва вашата сила... от самите Вас?! малко трудно ми е да си го представя...
Бог ни дава вяра да вярваме в Него.
Той ни помага и когато не искаме помощ от Него.
И най-важното - дал ни е право на избор дали да вярвавме в Него или не!

горе десно червения хикс, успех!

afterforever
05-29-2009, 22:26
Братовчед ми, когато беше на 4-5 години, преди 1-2 години :D ме попита "Бате, нали Господ е добър?" и аз какво да му отговоря, казах му, че е добър, и той ме попита "А защо тогава онази жена прави така?" и ми посочи една циганка, дето просеше с бебето в ръцете... от ония картинки, сещате се. И аз какво трябваше да му отговоря?

w0sh
05-29-2009, 22:26
а защо винаги вярващите повдигат темата за Бог?

Canis_Dirus
05-29-2009, 22:27
Братовчед ми, когато беше на 4-5 години, преди 1-2 години :D ме попита "Бате, нали Господ е добър?" и аз какво да му отговоря, казах му, че е добър, и той ме попита "А защо тогава онази жена прави така?" и ми посочи една циганка, дето просеше с бебето в ръцете... от ония картинки, сещате се. И аз какво трябваше да му отговоря?Кажи му, че е добре циганите да се мъчат, да гладуват и да бъдат бити. Защо не му каза истината?

afterforever
05-29-2009, 22:27
а защо винаги вярващите повдигат темата за Бог?

Шото обичат да спорят и да натякват мнението си. :-o

afterforever
05-29-2009, 22:29
Братовчед ми, когато беше на 4-5 години, преди 1-2 години :D ме попита "Бате, нали Господ е добър?" и аз какво да му отговоря, казах му, че е добър, и той ме попита "А защо тогава онази жена прави така?" и ми посочи една циганка, дето просеше с бебето в ръцете... от ония картинки, сещате се. И аз какво трябваше да му отговоря?Кажи му, че е добре циганите да се мъчат, да гладуват и да бъдат бити. Защо не му каза истината?

Защото аз не вярвам, че е така. Защото на едно дете, което няма представа от заобикалящия го свят и се опитва по всякакъв начин да го разбере, подобно внушаване на предразсъдъци е излишно. Ако истината е такава, ще я разбере само. Не знам..

w0sh
05-29-2009, 22:29
а защо винаги вярващите повдигат темата за Бог?

Шото обичат да спорят и да натякват мнението си. :-o

това не е християнско

VQTUR
05-29-2009, 22:30
Сега е модерно да вярваш единствено в себе си!
ТИ си най-великия,
ТИ си господар на себе си
Силата е в теб и строи пак от теб!

А вярващите в Господ ги мислят за дребни заблудени душици, които се доверяват сляпо на нещо и нямат собствено мнение...

Погледнато от страно обаче - точно атеистите са заблудени и объркани в мрака слепци, нахъсани че те могат всичко сами. Замислете се от къде идва вашата сила... от самите Вас?! малко трудно ми е да си го представя...
Бог ни дава вяра да вярваме в Него.
Той ни помага и когато не искаме помощ от Него.
И най-важното - дал ни е право на избор дали да вярвавме в Него или не!
Е за къв "мъжки полов орган" ни я дава тая вяра? Че да му я връщаме? Важното е вярата да се върти. Ако някой даваше вярва, нямаше да има обезверени хора.На мен не ми е помагал. А да помагаш на някого, когато не иска е груба намеса в личния живот. много бой и псувни за такива нахалници!

Права нямаш, докато не си ги потърсиш. Никoй не ти дава права. Ти сам си ги извоюваш.

Давал господ. Да дава пари бе. Сила и акъл бол. Пари няма!

Oбезверените хора сами избират да са такива.

Може да не си разбрал, за подкрепата Му!
Но... явно в крайна сметка теб само парите те интересуват...
а, ако имаше пари дали щеше да вярваш или пак щеше да твърдиш, че Господ не ти е помагал?!

afterforever
05-29-2009, 22:31
^Не е християнско, факт. Че днеска има ли християни. И как да си християнин изобщо...

Lacroix
05-29-2009, 22:31
бе то да се ражда, обаче тука няма да се стигне до никаква истина

w0sh
05-29-2009, 22:32
^Не е християнско, факт. Че днеска има ли християни. И как да си християнин изобщо...

аз съм кръстен в църква

afterforever
05-29-2009, 22:32
То и аз, и какво от това?

w0sh
05-29-2009, 22:33
То и аз, и какво от това?

официално се водим християни.

VQTUR
05-29-2009, 22:34
бе то да се ражда, обаче тука няма да се стигне до никаква истина

точно тук и точно в тази тема едва ли, но маже след време в нечий разум или сърце да се роди нещо от това изписано до тук.

Lacroix
05-29-2009, 22:34
бе аз утре съм на даск и нещо ми се доспа ше хода да лягам ( няма нищо общо )
п.п. Бог съществува : ))

Sham
05-29-2009, 22:34
официално се водим и хора

Canis_Dirus
05-29-2009, 22:35
Доводите за съществуването на бог са направо страхотни.

afterforever
05-29-2009, 22:38
То и аз, и какво от това?

официално се водим християни.

Няма такова нещо. Нали Бог бдеше над всички. Няма значение кръстен ли си или не... друг ташак, че кръщението е объркано, че вече не сме в Средновековието и децата не умират до 40-тия си ден...
Аз имах предвид, че няма християни в смисъл на истински вярващи.. намират се тук-таме, но не са преобладаващата част. Когато отидеш на литургия впо Великден и питаш едно 90% няма да могат да ти кажат защо изобщо са там. Да ти разкажат историята на Възкресението и т.н. А как да бъдеш християнин, когато има едно 4-5 различни течения със свои различни канони. Че и празници едни и същи празнуват по разилчно време.

Canis_Dirus
05-29-2009, 22:40
Деца вярващи, как се казва господ според вашата християнска библия?

afterforever
05-29-2009, 22:41
^Това си го пазех... пфу, как ме лиши от тоя въпрос :lol: :lol:

FakePlasticTree
05-29-2009, 22:41
^На подобно мнение съм, но само да вметна, малко е глупаво, (защото винаги търсим логика иначе системата ни се прецаква ) да търсим винаги математическо, научно обеснение, доводи и тн. Има някои неща, които по-добре да не бъдат обеснявани. (но това са романтични, 'женски' глупости, и е късно, и трябва да лягам, защото само бръщолевя глупости, които нямат пълен смисъл :Д)

Към мнението на Канис

w0sh
05-29-2009, 22:45
Яхве!!!

hardball
05-29-2009, 22:46
Погледнете демографските статистики за християните и за всички останали и какво се случва бавно и сигурно.
Докато се чудите вярвате ли или не ще се претопим напълно.
Факт, религията сплотява. Факт, религията ни е запазила.
Различни течения има във всяка религия. Има 5 различни вида ислям, смятайте. Това никакво оправдание не е защо хората не вярват.
Друго е.

Canis_Dirus
05-29-2009, 22:46
Всичко може да бъде обяснено! Просто хората нямат достатъчно капацитет за това. Хаоса си има закономерности, просто не можем да ги проумеем. Едвам смогваме на три-четири измерения при налични десет.

afterforever
05-29-2009, 22:46
Тъдъъъъъъъъъъъм (нека в главите ви прозвучи минорен... много минорен акорд) :lol:

Canis_Dirus
05-29-2009, 22:48
Яхве!!!мне

w0sh
05-29-2009, 22:58
Яхве!!!мне

Йо̀сиф Джугашвѝли?

Canis_Dirus
05-29-2009, 23:13
Яхве!!!мне

Йо̀сиф Джугашвѝли?
Вашият бог на християните се казва Иисус! Онзи дъртия. жестокото копеле, дето е анихилирало някоко десетки милиона не му се знае името, понеже в древния иврит няма букви за гласни и на латиница името му се изписва YHVH. Та цялата работа на Мадона, ДOИП и тяхната секта Кабалaта това й е върховната цел - да разбере, какво аджеба е името на бог. Въпросното име е документирано да разцепва морета (предимно червени), да призовава орди насекоми (това и с бучка захар става), да прави тояга от змия (днес налични в усъвършенстван вариант - фолк-тупалка), срутва градски стени и прочее абсолютно непотребни днес неща.

Имаше един научно-фантастичен разказ "Шестте милиарда имена на бога". Четете, ей!

afterforever
05-29-2009, 23:22
Всъщност... Иисус е синът Божий... Бог си е Бог... точно както Аллах е Бог ("аллах" е думата за "господ" на арабски)...

StayFly
05-29-2009, 23:24
аз съм кръстен в църква

И аз, ама кво от тва.
Пълни глупости.

DimovB
05-29-2009, 23:26
Всъщност... Иисус е синът Божий... Бог си е Бог... точно както Аллах е Бог ("аллах" е думата за "господ" на арабски)...

а бог кво е, вятър, въздух, небе, вода..?

afterforever
05-29-2009, 23:29
Всъщност... Иисус е синът Божий... Бог си е Бог... точно както Аллах е Бог ("аллах" е думата за "господ" на арабски)...

а бог кво е, вятър, въздух, небе, вода..?

Бог го е фанала липсата.

w0sh
05-29-2009, 23:30
отца; сина и светия дух... в това официално вярват християните

Canis_Dirus
05-29-2009, 23:31
Всъщност... Иисус е синът Божий... Бог си е Бог... точно както Аллах е Бог ("аллах" е думата за "господ" на арабски)...В Християнството Бог е един и е съставен от три основни неща както следва:

1. Ярка бяла светлина - символизираща дъртия.
2. Хипърлив на вид брадясал и косясал младеж с отношение към хората от което можеш да хванеш диабет
3. Бял гълъб.

Тези три нещица са така наречената тройца, или триединствено. Оригиналното три в едно (още се чудя, защо патриаршията не съди нестле)! Причината да ползвате три пръста докато се кръстите.

afterforever
05-29-2009, 23:34
Не съм съгласен, но в момента не съм и способен да изтъкна причината поради която не съм съгласен... затова се съгласявам :lol: :lol:

DimovB
05-29-2009, 23:38
възможно ли е едно от трите да е имало възможността да се eбe с човек

w0sh
05-29-2009, 23:42
светлината.... тя е проникнала през тръбите на дева Мария

ScionOfStorm
05-29-2009, 23:42
каниса цепи ;п

иначе..
Jhva Elohim Meth!

мухахаха..ха..ха..х?

кръстен съм, но не вярвам. но имам известно уважение - и от родни причини, и от принципни такива.

DimovB
05-29-2009, 23:42
пхахах, излишно е да се коментира просто тази божествена глупост :lol:

StayFly
05-29-2009, 23:42
Ако Инишъл-а види тая тема ше побеснее :D

SWASTIKA
05-29-2009, 23:56
Брей, че доводи за липса на Бог...

PainMonopoly
05-30-2009, 00:00
Каквото и за баба яга и за торбалан.

ScionOfStorm
05-30-2009, 00:01
внимавайте да не излезна с гениалната мисъл, че Бог е еди-кое си коляно потомък а Древните богове, защото тогава става лошо.

примерно внук на Мардук, за да има рима.

О.о

Dennitsa
05-30-2009, 04:02
Какво мислИ днешната младеж...

Не мога да говоря от името на хората,но е факт,че българското общество е едно от най-атеистичните в Европа.
Моето мнение е,че Бог/боговете във всяка една религия не съществуват и колкото по-бързо човечеството се освободи от тези окови,толкова по-добре.

SWASTIKA
05-30-2009, 07:41
Какво мислИ днешната младеж...

Не мога да говоря от името на хората,но е факт,че българското общество е едно от най-атеистичните в Европа.
Моето мнение е,че Бог/боговете във всяка една религия не съществуват и колкото по-бързо човечеството се освободи от тези окови,толкова по-добре.

В противен случай?

Смърт за вярващите?

Апокалипсис?

Умници...

hardball
05-30-2009, 08:13
И откъде стигнахте до извода, че да се "освободи" от религията възможно най- бързо е хубаво?
Интересно ми е просто :-o

Briseis
05-30-2009, 08:17
вярата е потребност. религията/църквата задоволяват тази потребност. на обикновените, прости хора от предишни епохи им е било достатъчно да знаят, че след тежкия живот, ги чака "рая".
интересувам се от теология, много чета и институцията "църква" /католическа, православна, протестантска/ е една голяма манипулация.
Иисус е реална историческа личност, но не е никакъв "божи" син.

Иначе не знам в какво вярвам. В себе си - да, в Господ - по-скоро не. За мен най-истинската "религия" е будизмът. :)

PainMonopoly
05-30-2009, 08:47
И откъде стигнахте до извода, че да се "освободи" от религията възможно най- бързо е хубаво?
Интересно ми е просто :-oИмаме прецеденти.

Швеция: една от най-развитите държави - 23% религиозни. В много други европейски държави броя на атеистите расте (Франция, Холандия, Чехия, Естония). Само при поляците не расте (защо ли :-D ). Не виждам да имат сериозни проблеми или?

А какви са предимствата на по-големия процент атеисти? По-малък процент ИДИОТИ разбира се. 8-)

Sham
05-30-2009, 09:04
Оценките ни пречат, не вярата, пък била тя и опакована в религия.

hardball
05-30-2009, 09:06
Сега сравни демографските данни за страните, с по- голям процент атеисти и тези с по- малък.
Германия беше с по- малка раждаемост, отколкото България, с въвеждането на 100 вида помощи стана по- голяма, а турското население стана 10 % от общото.

Infinity
05-30-2009, 09:18
Ми не знам...може би съществува някаква сила.. :-o

Loshotia
05-30-2009, 09:31
О, мой боже, правий боже!
Не ти, що си в небесата,
а ти, що си в мене, боже -
мен в сърцето и в душата...
"Моята молитва"- Христо Ботев

Sham
05-30-2009, 09:52
Към тези, които цитират Ботев:
Какво е олицетворението на Бог в човека?
Какво го характеризира като съществуващ в тази му форма?
:)

Jesus
05-30-2009, 10:13
Jesus Christ is in Heaven :)

Всеки има свободата да вярва или да отрича :)

DimovB
05-30-2009, 10:23
Към тези, които цитират Ботев:
Какво е олицетворението на Бог в човека?
Какво го характеризира като съществуващ в тази му форма?
:)

идеята е, че човека е бог/господар на себе си, а не че бог е в него..

afterforever
05-30-2009, 10:26
Към тези, които цитират Ботев:
Какво е олицетворението на Бог в човека?
Какво го характеризира като съществуващ в тази му форма?
:)

идеята е, че човека е бог/господар на себе си, а не че бог е в него..

Muse_of_Madness
05-30-2009, 10:38
Свасо, синдромът на топлата вода те тресе в пълна сила...

Ако не хора, то двукраки прасета в дрехи, нали знаете.

LizZz
05-30-2009, 13:39
Като цяло съм ЗА - света щеше да едно по-добро място, ако всички бяха вярващи и наистина спазваха законите на религията, било то Християнство, Мюсюлманство и пр. Но истинските!
А не всички да мислят, че греховете се наказват, а не да ходи да се изповяда и да получи опрощение, с което е спокоен, че няма проблем пак да съгреши като нарани някого, примерно.
Защото Човекът, колкото е умен и способен - толкова е и глупав и егоцентричен и винаги трябва нещо да му слага ограничение, защото той сам не може да си го наложи.

Аз лично съм атеист, защото мисля, че сам мога да се контролирам и не предпочитам някой друг да го прави вместо мен. И знам какво правя, чрез действията си.
Неща, които доста хора не умеят, но поради известни причини (колкото и да не ми се иска) не вярват в Бог и започват да мислят, че разполагат с живота на други хора и нещата се оплескват тотално и затова всеки го е страх, заради въпросните "центрове на света".

Другата простотия на хората е, че религиите са враждебни. Та всичките въпросни богове (които дефакто са една личност, представена по малко по-различен начин в различните религии) са родени (така се знае) от връзката на ЕДНА ДВОЙКА(мюж и жена, нали).
И всички диктуват мир, спокойствие и уважение на другия, а не масови изтребвания.

Лошото е, че някои се изхитряват и попроменят тълкуването на свещенните книги и пак става мазало...

Изводът ми е, че човекът е глупаво същество,и в края на краищата каквото и да му се наложи ще бъде развалено......

Dennitsa
05-30-2009, 14:20
И откъде стигнахте до извода, че да се "освободи" от религията възможно най- бързо е хубаво?
Интересно ми е просто :-o
Заради религиозни войни,в света са избити милиони хора. На верска основа и днес се извършват редица престъпления. Нужно ли е да споменавам как някои много симпатични нам политици се опитват именно чрез религиозните различия в българското общество да асимилират и манипулират цели региони?

http://img33.imageshack.us/img33/2824/020009.jpg

Някога всеки народ е вярвал в различни богове,чрез които е намирал обяснение за природните стихии,дадености,собствени те си чувства и т.н. По-късно част от тези религии се разпространяват било насилствено,било доброволно,сред другите народи и това са днешните християнство,ислям,будизъм и прочее.
Науката вече може да обясни подробно огромна част от явленията в заобикалящата ни среда и в самите нас,за които човечеството преди няколко хилядолетия,както му се вика,и хабер си е нямало.
Религията наистина е давала опора и надежда на хората,но много повече им е отнемала.
Дори когато сменяме Тангра с Бог,е било от политически съображения. Така,че няма нищо истинско в каквато и да било религия. Чиста манипулация и нищо свръхестествено,нищо свято.

Sham
05-30-2009, 14:25
Да разграничаваме религия от вяра, все пак!

А и една простичка истина - хората, повече от всичко, обичат да се делят, независимо по какви черти и белези. Също така отиграно сграбчват всяко възможно извинение, за да мразят и сеят неприязън.

Canis_Dirus
05-30-2009, 15:03
Защо намаляването на населението се счита за "демографски срив"? Това е напълно нормално в природата. Нито една система, която е оцеляла продължително време не е растяла безкрайно.

Иисус на кале!

skuck
05-30-2009, 15:08
Интересна тема....

От тея 11 страници не можах да разбера ... автора за кой "Бог" говори и как определя той "Бог"!

погледнете тва:

Бог е божество, мислено от монотеистите като най-висша реалност. Бива разглеждан като творец, въплътител на вселената.
Философи и теолози му приписват някои атрибути на божественото, включително всезнание, всемогъщество, вездесъщност, всеблагост, божествена простота и вечно съществувание. Описван е като нематериален, като личност, източник на всеки морален дълг и най-великото от всички възможни същества.С всички тези атрибути Бог е охарактеризиран в една или друга степен от юдейските, християнските и мюсюлманските мислители и духовни учители, включително Св. Августин, Ал-Газали, и Маймонид. Зигмунд Фройд осмисля това гледище за Бог, като стремеж към построяване образа на идеалния баща, докато марксистките автори откриват корените му в безсилието на мъжете и жените в условията на подтисническите общества.
В различните митологии различните божества биват представени като антропоморфни (с вид на човек), зооморфни (с вид на животно) или дори аморфни (без материална форма). Представата за образа на божествата е показател за развитието и типа на съответната религия. Така, например, за тотемистичните религии са по-характерни зооморфни божества, а за анимистичните — антропоморфни.
Според това дали приемат съществуването на персонифицирани божества или не, религиите могат да бъдат съответно теистични и атеистични (от старогръцки θεος/теос — бог).
Според това колко божества признават и почитат, религиите могат да бъдат монотеистични, политеистични и примотеистични. При монотеистичните религии (като християнство и ислям) се зачита съществуването само на един бог, който често е наричан просто Бог, Господ (т.е. господар) или Аллах (арабски الله — бог). Политеистичните религии признават съществуването на множество богове и богини, всички със свои важни функции. Примотеизмът по същество е политеистична религия, но при него едно божество се счита за върховно и особено важно за света и хората, а останалите божества се възприемат като по-низши, подчинени нему.
source: Wikipedia

Та.... надявам се ви стана ясно, всеки вярва в някакъв собствен Бог!
Що се отнася до мене, аз вярвам в Източно- Православния Християнски Бог! За тезко който не са разбрали... ето по подробно в какво вярвам:

Символ на вярата (Символ веры)
Никео-Цариградски символ на вярата



1. Вярвам в един Бог Отец, Вседържител, Творец на небето и земята, на всичко видимо и невидимо.
2. И в един Господ Иисус Христос, Сина Божий, Единородния, Който е роден от Отца преди всички векове: Светлина от Светлина, Бог истинен от Бог истинен, роден, несътворен, единосъщен с Отца, чрез Когото всичко е станало.

3. Който заради нас, човеците, и заради нашето спасение слезе от небесата и се въплъти от Духа Светаго и Дева Мария и стана човек.

4. И бе разпнат за нас при Понтия Пилата, и страда, и бе погребан.

5. И възкръсна в третия ден, според Писанията.

6. И възлезе на небесата и седи отдясно на Отца.

7. И пак ще дойде със слава да съди живи и мъртви и царството Му не ще има край.

8. И в Духа Светаго, Господа, Животоворящия, който от Отца изхожда, Комуто се покланяме и го славим наравно с Отца и Сина, и Който е говорил чрез пророците.

9. В едната, света, вселенска (съборна) и апостолска Църква.

10. Изповядвам едно кръщение за опрощаване на греховете.

11. Чакам възкресение на мъртвите.

12. И живот в бъдещия век! Амин.


Обеден съм че Богът в който вярвам съществува и мога да си дам разумно обяснение, на всеки проблем който бива поставен било то "Що има войни?", "Що хора гладуват?" и така нататъка!
Според мене, и всеки друг би могъл, стига поне да е прочел Библията. В този ред на мисли трябва да добавя, че Библията не е роман.Тя се чете паралелно с ръководства, които поясняват написаното в нея!Също така не мисля, че деца на по 15 години (нищо лично) могат да разберат истинската същност на християнската религия и Бог. За да може някой да говори за християнство, въобще, му е нужна поне 10 годишна подготовка (за да се нарече богослов) ;)
Амин!
Мир!

ULTRA_LEVSKI
05-30-2009, 15:25
Има само един Бог и той беше описан в предишното мнение.

ПП Днешната долна младеж не може да мисли, затова повечето говорят срещу Християнството.

LizZz
05-30-2009, 15:32
Вярвам в себе си.

skuck
05-30-2009, 15:33
Ми ... нали знаеш, ако си чел "Апокалипсис" ... се сещаш за кво иде реч.... нали?

LizZz
05-30-2009, 15:36
Ми ... нали знаеш, ако си чел "Апокалипсис" ... се сещаш за кво иде реч.... нали?
Не съм го чел, но не се и сещам за какво иде реч..
Ще се радвам да споделиш.

skuck
05-30-2009, 15:54
ще се сметне за офтопик, не искам да правя попара

skuck
05-30-2009, 15:55
ще се сметне за офтопик, не искам да правя попара

LizZz
05-30-2009, 15:57
Благодаря.

SWASTIKA
05-30-2009, 16:27
Да опишеш вярата е сложно нещо...

Canis_Dirus
05-30-2009, 16:34
Да опишеш вярата е сложно нещо...
Знаем, че ти ще се справиш с лекота. Айде копирай си още някое старо мнение, че да ахнем, колко си умен!

SWASTIKA
05-30-2009, 16:38
Да опишеш вярата е сложно нещо...
Знаем, че ти ще се справиш с лекота. Айде копирай си още някое старо мнение, че да ахнем, колко си умен!

Ти си се разахкал от доста време...

Особено в подписа!

:)
Нямам време сега, мислиш си, че ми е до форума постоянно, работа имам... Като я свърша, ще обясня. :)

Canis_Dirus
05-30-2009, 16:41
Ти си се разахкал от доста време...

Особено в подписа!

:)
Нямам време сега, мислиш си, че ми е до форума постоянно, работа имам... Като я свърша, ще обясня. :)

А така. Можеш да намериш изход от световната финансова криза междувременно!
:D

SWASTIKA
05-30-2009, 17:10
Ти си се разахкал от доста време...

Особено в подписа!

:)
Нямам време сега, мислиш си, че ми е до форума постоянно, работа имам... Като я свърша, ще обясня. :)

А така. Можеш да намериш изход от световната финансова криза междувременно!
:D

Канисе, ела да ми сготвиш, аз през това време ще се обяснявам тука...

Няма друга схема иначе. 8-)

splendour
05-30-2009, 17:58
повечето го споменават само в израза "омфг"
явно не е "на мода"
което е и + и -
защото преди всички са били длъжни да вярват.а то трябва да ти идва отвътре.насила хубост не става....

Jesus
05-30-2009, 19:53
http://vbox7.com/play:b247f650 това е хубава песен има истина в нея и тя ми вдъхнови ника

PainMonopoly
05-30-2009, 19:54
Аз го споменавам и в JFC. :D

Lucho
05-30-2009, 20:00
Колкото и да се правим че "нехаем" и че "не ни пука" за бог, не се влияем от религия, религията е нещо "немодерно", именно всички ние него (бог) "викаме" в трудните моменти - много често ще ви се случи ако паднете случайно да си кажете "о, боже", "о, господи" или пък често "ох, боже, все на мен ли"...малко или много всички вярваме в бог - дали в Иисус, Аллах, Яхве(Йехова), Буда, Тангра, Перун...все е същото, вие пак вярвате в нещо. Всички вярваме в нещо. Всички сме се кръстили (или показвали символът на своята религия) поне веднъж в живота си... :)

Extremescream
05-30-2009, 20:36
Не вярвам в Бог

fall_out_girl
05-30-2009, 20:44
Повечето влизат в църквата веднъж в годината...

Sham
05-31-2009, 02:33
Повечето влизат в църквата веднъж в годината...
олтар на безсилието и празните надежди?
необходимо ти е място, за да се отърсиш от греховността и античовешкото?
слаба воля и убеждения?

ПП: Само въпроси;

skuck
05-31-2009, 09:45
хах, кой го каза хахах!Според тебе, този който извисява мисълта си и търси отговори и си обяснява нещата има ограничено мислене, а този който вярва само на тва кото вижда има по обширен поглед над нещата?

Интересно, наистина!

PainMonopoly
05-31-2009, 09:52
Не, но този който си обяснява нещата с измислени магически същества, а не с помощта на логиката и е на повече от 13 годишна възраст, е идиот.

skuck
05-31-2009, 10:20
Не, но този който си обяснява нещата с измислени магически същества, а не с помощта на логиката и е на повече от 13 годишна възраст, е идиот.


"измислни магически същества" :D :D

Сигурен съм, че въобще не си се постарал да попрочетеш поне малко за същината на християнството, а си тръгнал да класифицираш Бог по този начин. Та... както споменах по горе, ако беше попрочел малко, щеше да видиш, че и в християнския култ нещата се обясняват логически!

Sarityyy
05-31-2009, 12:11
Тъжно е колко ограничени, бездушни и невярващи същества са хората напоследък. :( Как може да се живее с мисълта, че няма бог.. :?
Аз лично, вярата не я асоциирам директно с "религията" :? Религията е с цел власт, контрол и разделение на хората. Хубаво е всеки да вярва, че има някаква висша сила, някаква добра енергия, която просто съществува и не трябват доказателства, за да се вярва в нея.

PainMonopoly
05-31-2009, 12:51
Хубаво е всеки да вярва, че има някаква висша сила, някаква добра енергия, която просто съществува и не трябват доказателства, за да се вярва в нея.Хубаво е, да. Прекрасно е да прехвърлиш отговорността за действията си и всички събития в твоя живот на ВИСШАТА СИЛА. Яката работа.

Extremescream
05-31-2009, 13:11
Хубаво е всеки да вярва, че има някаква висша сила, някаква добра енергия, която просто съществува и не трябват доказателства, за да се вярва в нея.Хубаво е, да. Прекрасно е да прехвърлиш отговорността за действията си и всички събития в твоя живот на ВИСШАТА СИЛА. Яката работа.

Така е.Аз лично не вярвам в Бог.Ако нещо лошо ми се е случило,не започвам да се моля на нещо си всичко да се оправи,или да възлагам надежда,че това 'нещо' ще ми помогне.Не,приемам неща за дадени от съдбата и се опитвам да продължа напред.Вярвам,че аз самата контролирам съдбата си-това е моята надежда.

skuck
05-31-2009, 14:27
Хубаво е всеки да вярва, че има някаква висша сила, някаква добра енергия, която просто съществува и не трябват доказателства, за да се вярва в нея.Хубаво е, да. Прекрасно е да прехвърлиш отговорността за действията си и всички събития в твоя живот на ВИСШАТА СИЛА. Яката работа.

Така е.Аз лично не вярвам в Бог.Ако нещо лошо ми се е случило,не започвам да се моля на нещо си всичко да се оправи,или да възлагам надежда,че това 'нещо' ще ми помогне.Не,приемам неща за дадени от съдбата и се опитвам да продължа напред.Вярвам,че аз самата контролирам съдбата си-това е моята надежда.

PainMonopoly - За десйтвията не, за събитията от части! Все пак имаме Свободна човешка воля.

Extremescream, дано успееш да контолираш падащата тухла (примерно) върху главата ти!Успех ти пожелавам!

:D

Skullbreaker
05-31-2009, 20:10
Според мен бог няма.
Ако имаше първо нямаше да има 918437 различни (алахове,буди,христоси и тн..) и второ нямаше всяка религия да противоречи на останалите. БОГ няма. Ако някой мисли друго.. нека кажа само, че съм убедена, че няма да може да се обоснове. Какво е бог? Сила? Къде я? Аз що я не виждам? Или може би бог е Великия Христос? Доказателство, че го е имало има ли?.. Бог може да се нарече вярата на хората. Някои просто имат нужда да вярват в нещо..

Аз съм атеистка и по мое мнение няма бог, няма рай, няма ад.. Всичко си е каквото си го направиш. Ако чакаш само бог да ти отговори на молитвите... ще си останеш с чакането.

ЕДИТ: като влеза в църква и ми прилошава..


Много ми е мъчно за теб...И за всички като теб...

Просто отворете сърцата си и ще повярвате - Бог е във всеки един от нас...

Доказателство ,че Бог съществува е факта ,че ти съществуваш..
Бог е всичко добро в хората...

Имаше една приказка на старите хора "Господ помага,но в кошара не вкарва.." ..

Не знам как да ти обясня...

Ще ти кажа аз защо повярвах в Бог.

Водих празен живот без смисъл...Без любов,без реална цел..Просто нормалните младежки заблуди..Бях убеден в същите глупости като теб..

Не вярвах ,че Господ съществува...Не вярвах в нищо...
Поне не истински...В моменти на отчаяние съм се молил , без внезапен ефект..

Докато в един момент в живота ми не се случиха опредлени неща...Появиха се хора които да помагат на семейството ми...Появи се КИТАРАТА която преобърна живота ми...

Появи се момичето което обичам и с което ще прекарам живота си...
Всички неща които са ми се случили са чудеса и сами по себе си доказателства ,че Бог съществува...

И аз го знам..Не защото съм го виждал..Не защото ми е говорил..
Защото знам че е там...Знам го в сърцето си :) ...

Осланяйте се на любовта и доброто..Следвайте сърцата си и ще намерите вярата - само това мога да ви кажа засега :) >

sword
05-31-2009, 20:13
Това ми хареса. Много, много ми хареса. :) *sun*

Sham
05-31-2009, 20:14
^Да разбираме, че вярваш в доброто, защото ти се случва и си щастлив?
То така и баба знае!:Д

Skullbreaker
05-31-2009, 20:20
Ами повярвай в доброто и ти , нищо не губиш...
Просто самия ти ставаш по-добър (sun)

Sham
05-31-2009, 20:23
Не отричаш.
Разбирам.^^
Много е лесно така.;

PainMonopoly
05-31-2009, 20:23
Ами повярвай в доброто и ти , нищо не губиш...
Просто самия ти ставаш по-добър (sun)Звучиш като дрогиран.

Това е и скъпоценния ви бог - ХЕРОИН.

sword
05-31-2009, 20:29
Някои от вас май не са открили щастието => решават да избягват всякакви теми свързани с него. ;р Лесно е? Ами, да.. лесно е, но е нужен начален тласък.

babity
05-31-2009, 20:39
Ами повярвай в доброто и ти , нищо не губиш...
Просто самия ти ставаш по-добър (sun)Звучиш като дрогиран.

Това е и скъпоценния ви бог - ХЕРОИН.

Което ми напомня за един от моя клас, 'дето като се напука и почва да обяснява, че иска да живее като Иисус и, че ни обича всички и ни прощава... :lol:

По темата: вярвам в Господ по мой си начин, но като цяло не съм религиозна, не знам повечето ритуали и какво точно се прави в църквата на определените празници... Вярвам си, но не разчитам на него за важните решения в живота ми. Не чакам знамения, значи, сигнали... старая се да завися само от себе си.

PainMonopoly
05-31-2009, 20:49
Някои от вас май не са открили щастието => решават да избягват всякакви теми свързани с него. ;р Лесно е? Ами, да.. лесно е, но е нужен начален тласък.Щастието не е в никакъв случай безусловно. Трябва да си го извоюваш.

Не да се надрусаш с БОГ и всичко да ти стане розово.

skuck
05-31-2009, 20:55
бахти как осъдихте човека ....

Извода е, че някой като почне да мисли за доброто, за духовното е смятан за наркоман....

да ви имам и обърнатите ценности и представи, майна!

sword
05-31-2009, 20:59
Спорът е безсмислен. Всеки за себе си. :)

Sham
05-31-2009, 21:01
Няма спор, защото "добрата" страна не дава доводи.;

skuck
05-31-2009, 22:30
Няма спор, защото "добрата" страна не дава доводи.;

доводи могат да се дадът на някой който разбира....

Riot
06-01-2009, 00:12
бог и религията като цяло са най голямото оръжие за масова манипулация
СЪК ИТ

Skullbreaker
06-01-2009, 05:58
"Тежко брате се живее между глупци неразбрани..."


Само моля ви ограничавайте се с "Не вярвам"....
Недейте да псувате Господ , недейте да нападате и тези които вярват в него...Наистина ми е много тъжно...

Вярата наистина няма нищо общо с изкривените закони на някой църкви...Божието слово , Библията е едно... Всеки го тълкува по различен начин..Важното е само да вярваш в Бог..
От там нататък ти няма как да не си добър..Просто вярата трябва да е истинска... Ще се моля за вас :) .

Sham
06-01-2009, 06:11
http://www.youtube.com/watch?v=QgbntWU7pG8
"Explain yourself!"
Ама не можеш, затова изглежда смешно.(И всички с лекота подминахте купищата ми въпроси, никой не каза дори едно нещо, обуславящо вярата му;))
Защото нито едно чувство или емоция не са безусловни.
И което е, не просто е, то съществува с причина и цел.;

skuck
06-01-2009, 11:07
за да можеш да си отговориш на тези въпроси, ти трябват най малко 5 години обучение!И да ти отговоря, няма да разбереш!

То да не е халва - режиш и ядеш!

w0sh
06-01-2009, 11:22
аз пък съм сциентолог!!

skuck
06-01-2009, 12:26
5 години обучение, за да обясниш в какво вярваш?

Вярата явно е доста сляпа, щом трябва да бъдеш обучаван как да я защитиш... я, по-добре отговори, а ние и да не разберем- ще си купим халва и ще я хапваме... ;)


За да СИ обясниш!
Задай конктерен въпрос, ще се опитам да отговоря!

GossipGirl89
06-01-2009, 12:26
Ами честно казано доста пъти съм се замисляла дали има Бог или всичко е въпрос на внушения и психическа нагласа... Въпреки всичко съм вярваща! Понякога се случват чудеса и не съм много сигурна, че всичко е чист късмет...

Sarityyy
06-01-2009, 13:23
Хубаво е всеки да вярва, че има някаква висша сила, някаква добра енергия, която просто съществува и не трябват доказателства, за да се вярва в нея.Хубаво е, да. Прекрасно е да прехвърлиш отговорността за действията си и всички събития в твоя живот на ВИСШАТА СИЛА. Яката работа.
Не затова говорех. :o Просто ако приемем, че ние сме някакви жалки, нищожни същества, с кратък и бесмислен живот, защо по- дяволите съществуаме ако няма бог, ако няма нищо по висше от това което представляваме ние хората,,,, и ако след смъртта всичко свършва. Никога не бих могла да живея щастлива, невярвайки в бог. :) Не мога да ви убедя в нещо, което не вярвате,, това са глупости :lol: Ако вярваш, за това не са нужни доказателства и е напълно бесмислено да ви натрапвам моето мнение... Сигурна съм, че всеки, който не вярва си мисли, че дрънкам някакви бесмислени глупости, а останалите поне отчасти са ме разбрали. :)

Canis_Dirus
06-01-2009, 14:00
За да СИ обясниш!
Задай конктерен въпрос, ще се опитам да отговоря!

Защо от всички налични девици, бог е избрал една женена да роди сина му и така е нарушил брака, който самият той е обявил за свещен?
Защо всички християнски празници съвпадат с предишни такива езически?

Как по дяволите Дявола е лош, като дявола е убил едва 5 човека, а господ няколко десетки милиона (според Библията). или тук не трябва да четем дословно, ами да четем между редовете?

И като чета Писма от Земята на Марк Твен ми се ще да отида в ада - по-малкото зло е.

Нали знаеш, че гениалните неща са прости. Защо тогава толкова гениалната и велика религия е толкова сложна и неразбираема и изпълнена с противоречия?

Riot
06-01-2009, 16:44
http://www.vbox7.com/play:cd4bc3ac

Riot
06-01-2009, 16:44
Zeitgeist

w0sh
06-01-2009, 17:04
значи ако си купя китара, Бог ми е помогнал..

ами флейтата? и тя ли е помощ от Бог

guinessgirl
06-01-2009, 17:39
Не мога да ви убедя в нещо,в което не вярвате

;-) ,и за двете страни.

лично аз не съм вярваща.

skuck
06-01-2009, 17:42
Защо от всички налични девици, бог е избрал една женена да роди сина му и така е нарушил брака, който самият той е обявил за свещен?

За кой брак говорш?Дева Мария не е била омъжена като е заченала...


Защо всички християнски празници съвпадат с предишни такива езически?

Тва от "Шестото клеймо" ли го знаеш?
За кои празници става въпрос?



Как по дяволите Дявола е лош, като дявола е убил едва 5 човека, а господ няколко десетки милиона (според Библията). или тук не трябва да четем дословно, ами да четем между редовете? ?

По своята природа Господ не може да върши зло, злото се случва по Негово допрощение, а доброто по негов промисъл. Един вид е позволил на дявола да убие тези хора, пък за дявола тва не е проблем!


И като чета Писма от Земята на Марк Твен ми се ще да отида в ада - по-малкото зло е.

Марк Твен според тебе е бил и на двете места...
Между другото, рая и ада не са физически места, дори не са и места, тва са състояния на душата.



Нали знаеш, че гениалните неща са прости. Защо тогава толкова гениалната и велика религия е толкова сложна и неразбираема и изпълнена с противоречия?
Прост Пример:
Нима компютара от който пишеш е проста схема?За тебе не е, но за компютърния инженер е.Така както Християнството е сложно за тебе а за мене напълно разбираемо и логично ;)

Точно за тва стааше въпрос ... обучението и т.н.

PainMonopoly
06-01-2009, 17:47
Не мога да ви убедя в нещо,в което не вярвате

;-) ,и за двете страни.

Разбира се, че е така. Всеки избира в какво да вярва. В бог, розовото пауър метъл пони или в науката и логиката.

skuck
06-01-2009, 17:51
5 години са те учили да отговаряш неграмотно и уклончиво? :lol:

ххах, грамотно се говори и пише само на испит!Стига си се правил/а на "света вода ненапита" и ти правиш грешки!

И твоето си е чисто заяждане вече!

PainMonopoly
06-01-2009, 17:53
ххах, грамотно се говори и пише само на испит! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

С такива защитници как искате религията да прокопса... 8-)

PainMonopoly
06-01-2009, 18:09
И аз мога да си променя мнението за някого само според това дали е вярващ или атеист. :D

Ее що го изтри. 8-)

skuck
06-01-2009, 18:10
Не си спомням да съм казвал, че сте бездуховни или квото и да е било!

Определено търсиш само с кой да се заядеш!

Мисля, че форума не е място в което тряя да се старая да пиша правилно ... (лично мнение), смятам, че в общи линии се разбира какво съм искал да кажа от всеки мой пост!

До тука съм за тебе ;)

Canis_Dirus
06-01-2009, 18:18
...

личи ти, че си добър християнин. Успяваш да говориш много и да не казваш нищо.

Потопа, Содом и Гомор са Божи дела п негова воля. Сам ги е причинил.

Това добри неща ли са?

skuck
06-01-2009, 18:23
А досещаш ли се защо ги е причинил?

Canis_Dirus
06-01-2009, 18:53
^
4. Бог е безкрайно добър, но просто поставя нашата вяра на изпитание, за да можем да докажем, колко силно вярваме в него! Ще гориш в ада, защото не си като Авраам и не си готов да жертваш сина си, за да докажеш вярата си!


Но идеята - давам ти син, че да го убиеш е нереално извратена. Дори КунчЪТ не е способен на нещо такова.

Vincent
06-03-2009, 11:13
Ами мисля,че повечето не вярват в него, а трябва...поне малко :?