PDA

View Full Version : Топ 5 събития по света и у нас



w0sh
05-29-2009, 21:28
Понеже наближава края на това десетилетие ми мина през ум да ви попитам кои според вас са топ 5 събития случили се по света през изминалите десет години (от 2000-та година насам) и ако е възможно също така да дадете и личен топ 5 на събитията в България през същия този период.
Знам че е едва средата на годината, но не ми се чака до декември за да пусна поста.

Това запитване също така ще ми помогне да си създам представа за типа събития, които се помнят най-добре от българина..
надявам се да стане хубава тема :)

Lacroix
05-29-2009, 21:33
мм по света .... 11 септември 2001 само за това се сещам ако се брои .. :х

CheriHool
05-29-2009, 21:48
боже, :-o
въобще.не.се.сещам.за.събит я.в.периода2000г-2004-5
:shock:
сещам.се.за.тези.от.тази.год ина.като.спирането.на.газта ,от.миналата.година.дерайли ралия.влак,смъртта.на.Вили. азасян,концерта.на.Мадона
"Голямото.четене",разправиите.с.Ванко1,транс ера.на.Бербатов.в.манчестъ
сватбата.на.Дани.Кики 8-) , Локомотив Пловдив-шампиони,ареста.на.Плешиви :-o
поскъпването.на.тока.от.2006т а.насам :D ослепяването.на.Трифонов
оле,нищо.не.помня :shock: аа,да.и.участието.на.Левски. в.шампионски.кръг.миналата. годна 8-) такова.нещо.забравя.ли.се :D

за.световно:се.сещам.само.з .разправиите.с.нашите.меди и.и.онази,дето.пее."кен.лиииииии,то.либидибида тююююю""

предимно.в.главата.ми.изкач ат.репортажи.на.деца.убити. т.други.деца
сетих.се.и.за.един.случаи.В. ловдив,дето.две.момиченца
убиха.друго.момичеце.и.го.о тавили.в.една.шахта.на.асан сьор.

CheriHool
05-29-2009, 21:49
сетих.се.за.нещо.тъпо.като.с ватбата.на.Азис.и.Китаеца :D
деба,цял.ден.във.форума.се.п овтаря.Азис,Азис,Азис....

hardball
05-29-2009, 22:34
Това Локото шампиони беше ебати цирка, хахаххаа :D
Слави дойде да ни пее 8) :D


1. Ивет Лалова, първа в националната ранглиста на вс времена след 04-та, най- бързата бяла жена в света, все неща постигнати от '00 насам.
2. Топалов 05-та става световен шампион по шах, сега пак води по резултати и си спечели правото да оспорва световния шампион.
3. 09.11 и всички въпроси, които породи.
4. Приемането ни в НАТО и ЕС
5. Папата умря.

w0sh
05-29-2009, 22:36
мир на праха му.. беше готин папа... не като сегашния (прилича на императора от стар уорс)

hardball
05-29-2009, 22:39
Да бе, пък и като му видиш на предния папа биографията разбираш, че е бил ебати якият човек, тоя сегашния нещо тцъ. Германци, к'во да правим :/

afterforever
05-29-2009, 22:39
мир на праха му.. беше готин папа... не като сегашния (прилича на императора от стар уорс)

Ти тихо, че да не установи империята тука на Земята и да не почнат да излизат сините светкавици от туй-то, че го няма Йода да го омайва..

w0sh
05-29-2009, 22:43
Да бе, пък и като му видиш на предния папа биографията разбираш, че е бил ебати якият човек, тоя сегашния нещо тцъ. Германци, к'во да правим :/
пък като се замислим че планирам да живея там известно време (фейл)
моя топ 5

1.Цунамито в Тайланд
2.Началото на войната срещу терора(Ирак и Афганистан) и нашите контингенти там (мир на праха и на 7-те български боеца, умрели за чужди интереси)
3. Връщането ан Мадридския пед***** в Българя
4. Атентатите от 11 Септември(естествено)
5.Приемането ни в северноатлантическия пакт и евросъюза

CheriHool
05-29-2009, 22:47
Оле,верно.
имам.чувството,че.е.било.пр ди.100века :-o
хайде.сега,сподели.българс ите.такива :)

Canis_Dirus
05-29-2009, 22:53
1. Сватбата на Азис и Китаеца!
2. Сватбата на Азис и Китаеца!
3. Сватбата на Азис и Китаеца!
4. Сватбата на Азис и Китаеца!
5. Сватбата на Азис и Китаеца!

w0sh
05-29-2009, 22:57
ами развода на азис и китаеца?
ами това че ванко едно се е пренсъл да живее с азис?

fall_out_girl
05-30-2009, 17:16
Ама освен,че се ожени и се разведе,дъщеря му се роди...И това е много важно за България...

splendour
05-30-2009, 17:54
2004-влязахме в нато
2007-европейския
2001-близнаците в америка
влака,кризата,цунамито....
2009-хляба пак стана 50 стотинки :-D :-D :grin: :grin: :grin: (да се надяваме сметките билетчетата за градския и другите му там да станат и те както преди-не е кой знае ква новина но да почнем новото десетилетие с цените с които беше всичко когато посрещнахме старото)

Mooo6no
05-30-2009, 18:32
В света:
1. Загубата на Ал Гор, въпреки че имаше по-голям брой гласове от Джорд Буш и идването на най-глупавия президент в историята на САЩ на власт и произтичащите от това събития /11 септември, войните в Ирак и Афганистан като част от "войната с тероризма"/.
2. Световната икономическа криза
3. Утвърждаването на ЕС като институция
У нас:
1. Утвърждаването на политическата ориентация на България и приемането към ЕС и НАТО

Общо взето това са важните събития, които са променили нещата глобално. Другото е ала-бала...