PDA

View Full Version : Студенти - сесия?



BlackWings
05-30-2009, 09:51
Добре де , знам , че повечето са ученици в тоя форум , но искам да запитам и малцинството от студенти , как учите по време на сесия? В смисъл , за последно ли оставате нещата , целия материал подробно или само най-важните неща , или зависи от дисциплината? Учите за оценка , или просто да изкарате? Най-общо се опитвам да разбера докъде ни стигат амбицията и силите , и дали някой учи по време на семестъра ... или само като опре ножа до кокъла...
Аз да си призная са ми излязли няколко изпита , от чийто предмети - да ме убиеш - нищо не знам. И изобщо докъде е нормално да ти се преподава 30% (примерно) от материала , а останалото да трябва сам да го намериш и научиш, и само при мен ли е така , че изискват повече , отколкото са ни дали? Не се оплаквам , просто събирам впечатления.

plmn
05-30-2009, 12:28
up 8-)

Sham
05-30-2009, 13:40
Аз мога да ти кажа как уча по принцип.
По предметите, които са ми интересни, се ровя по всяко време, уча си, занимавам си се, по останалите - виждам какво се иска за заветната оценка, сядам и си налагам да покрия базата.

И да, нормално е да се обучаваш сам. Не сте клас 20 души, за да се занимават с всеки персонално, да ви диктуват планчета и прочее. Оттук насетне всеки за себе си решава какво иска да знае и как да го научи.

lmao
05-30-2009, 15:22
в момента уча по време на сесията
очертава ми се по 1 седмица за учене преди изпит, като все още уча за да мина просто, защото няма предмет който в момента да ми харесва особено
през семестъра си имам достатъчно други работи за вършене като курсови работи например :)

lLady_MooN_RaiN
05-31-2009, 06:29
Уча за изпити по време на сесията по много причини. 1-През семестъра не ми остава време, защото програмата ни не е от най-леките. А и постоянно трябва я нещо да се прочете за някое упражнение, я контролно ще правим и...така. 2- Ако уча през семестъра докато дойде време за изпита 100 % ще съм го забравила. Колкото до ученето, не бих казала, че уча колкото да изкарам. Уча, колкото да го науча. Друг е въпроса, че има изпити, по които се моля, наученото от мен да стигне за 3, но има и случаи, когато съм се ядосвала за петици...
Според мен е нормално да преподават само част от материала. Това не е училището, където ти го дават сдъвкан и изплют. Но не е проблем според мен.Стига да кажат кои книги да прочетем е нормално.

DjBaloon
05-31-2009, 12:47
три дни преди изпита уча
кой нормален ще седне по-рано?

PainMonopoly
06-01-2009, 05:38
Различно.

Понякога уча през семестъра, понякога си разпределям материала равномерно през дните, които имам през сесията, понякога изобщо не уча и преписвам или изобщо не уча, защото си го знам.

lanelor
06-01-2009, 07:05
След лекции по малко, презе ваканциите като за сесия и по време на сесията вече ми е писнало да чета. Иначе най-доброто си е да се освободиш.

tedinkata_
06-05-2009, 04:58
Добре де , знам , че повечето са ученици в тоя форум , но искам да запитам и малцинството от студенти , как учите по време на сесия? В смисъл , за последно ли оставате нещата , целия материал подробно или само най-важните неща , или зависи от дисциплината? Учите за оценка , или просто да изкарате? Най-общо се опитвам да разбера докъде ни стигат амбицията и силите , и дали някой учи по време на семестъра ... или само като опре ножа до кокъла...
Аз да си призная са ми излязли няколко изпита , от чийто предмети - да ме убиеш - нищо не знам. И изобщо докъде е нормално да ти се преподава 30% (примерно) от материала , а останалото да трябва сам да го намериш и научиш, и само при мен ли е така , че изискват повече , отколкото са ни дали? Не се оплаквам , просто събирам впечатления.

Така е и аз съм разочарована че искат да пишем неща непредадени от професорите . Аз уча на куп всичко . Преди сесията само може да препрочитам но основно уча през сесията.

ra4ence
06-05-2009, 07:53
Според това колко е материала за четене :) Досега обикновено беше най-много 3-4 дни преди изпита,но тази година отделихме за 2 изпита по 2 седмици за учене,а другите ги изтеглихме преди сесията :) Така че..доста време ще е тая година

Loshotia
06-05-2009, 07:57
Един кандидат студент на гости 8-)

Айде да кажете и какво учите

bebygirl
06-05-2009, 08:36
Един кандидат студент на гости 8-)

Айде да кажете и какво учите
+1 na men o6te mi e mn rano da mislq za tova kavo 6te se y4i no mi e interesno mislq da kandidatstvm v svi6tov v stopanskata akademiq-bankovo delo nqkoi znae li koi sa to4nite predmeti koito se izo4avat ,4e mi e interesno :)

gia_sena_mono
06-05-2009, 12:56
..

gia_sena_mono
06-05-2009, 13:00
По време на сесията :oops: Даже сега трябва да чета и след малко ще отивам на там.
Почвам да се замислям и да осъзнавам,че това студентство няма особен смисъл - повечето четат в последния момент, по някои предмети може да се преписва и за какво следваме? - за една хартийка, дето после не се знае ще ни помогне ли!
Ама нали да сме по-образовани...
Аз по принцип чета и колкото изкарам, защото и без това чета през сесията и не се знае дали ще изкарам или дали ще изкарам висока оценка.Колкото до оценките, ако изкараш по-високи може да кандидатстваш за стипендия (което зависи и от доходите ти) или ако ще учиш и за магистър там искат оценка над 4,00 или 4,50 (не съм сигурна).
'айде успех на всички през сесията! :)

Minerva
06-06-2009, 10:48
По принцип целта ми е да взема изпита- не да имам висока оценка и уча преди него най-важното. През семестъра не мога да седна, а на лекциите предават материала, ама да има кой да ходи :P