PDA

View Full Version : Не е ли тъпо?!



w0lf
05-30-2009, 17:16
Вчера седя си аз в час по история почти заспал и се кефя че г-жата ми писа 6 за годината, викам си "ся моеш да си драпаш макарите без да се страхуваш"...изведнъж влиза една дама от администрацията дава на даскалката някакво листче с нещо напечатано и излиза. Г-жата го погледна малко и стана сериозна и вика "станете сега всички и не искам смехове и лигавене". В съобщението пише - един заек, 9 клас се самоубил.......супер тъпо ми стана, в последствие разбрах че било заради несподелена любов. Докога ще стават такива неща?! Защо въобще заради някакво глупаво увлечение трябва да бъде прекратено едно съществувание което е едва в началото си?! Шибан свят!

GabisiTa
05-30-2009, 17:19
Според мен е ужасно тъпо да се самоубиеш и то заради несподелена любов, има толкова много алтернативи... С една любов живота не свършва, още повече в 9 клас.. Не знам, аз не мога да ги разбера такива хора! :?

Hilary_
05-30-2009, 17:21
Ами явно никой не цени живота, който има щом го правят заради едно глупаво увличане... :? Според мен това трябва да се отнесе и към родителите... все пак те са тези, които го учат в първите години на всичко!!!! :?

gabri3lla
05-30-2009, 17:24
Това са пълни глупости. Как можеш на 16 год. да сложиш край на живота си заради една тъпа любов? Убедена съм, че никога няма да направя такава простотия за момче. :(

w0lf
05-30-2009, 17:26
Това са пълни глупости. Как можеш на 16 год. да сложиш край на живота си заради една тъпа любов? Убедена съм, че никога няма да направя такава простотия за момче. :(
И си права. Никой не трябва да го прави бе дееба!
Иве, ти също добре го каза, 100% не се е радвал на голямо внимание и приятелство от родителите си :/

sladkish_14
05-30-2009, 17:27
Глупаво дете и то заради несподелена любов ?! :?
АЗ , че се разделих с човек с който бяхме толкова много време , родителите ни се познаваха , с майка му кафе пиех и той й плачеше на рамото за мене , не си и помислих за такова нещо пък камоли заради несподелена любов !!!
Не знам какво направо да кажа.

smileforyou12
05-30-2009, 17:31
ее хубава работа заради такова нещо да си прекратиш живота който едва започва :?

got2Bthe1
05-30-2009, 17:31
Това са пълни глупости. Как можеш на 16 год. да сложиш край на живота си заради една тъпа любов? Убедена съм, че никога няма да направя такава простотия за момче. :(
Нито пък аз

Riva
05-30-2009, 17:38
Защото да си бял и да си в нормално семейство просто не е достатъчно! Ако беше го/я сгазила кола щеше да ми стане гадно,ама да трябва да си много тъп да се самоубиеш щот няква пача/коч се прави на важна..

jghgh
05-30-2009, 17:50
има и по-чувствителни хора на тая земя..
подценявате ужаса и трагедията, които един човек може да изпита при любовно разочарование...

да, не е трябвало да постъпва така
не е правилно, не го подкрепям
но ето, случило се е, няма смисъл да обсъждаме

а може и (още) други проблеми да си е имал на главата...

haritov
05-30-2009, 18:34
не е тъпо трагично е

ПРЕЗИРАМ САМОУБИЙСТВОТО ШАНСА ДА СЕ РОДИШ Е 1НА90МИЛИАРДА
НО ОТ ГЛЕДНАТА МИ ТОЧКА НА ЛЕКАР БИХ КАЗАЛ ЧЕ ЧОВЕК ЗА ДА ИСКА ДА СЕ САМОУБИЕ ТРЯБВА ДА ИМА ПСИХИЧНИ ПРОБЛЕМИ

bubblebabe
05-30-2009, 18:39
Явно психиката му е била слаба. Не бих пропиляла живота си, заради несподелена любов.

xplay
05-30-2009, 18:51
Всеки сам си прави избора. Аз не бих се самоубила заради някого.

Extremescream
05-30-2009, 19:25
Всеки сам си решава.Признавам си,и на мен са ми минавали такива мисли,но не ако е несподелена.И ако иска ще цени живота,негов е все пак.Всеки сам се справя с болката (било от несподелена любов или прекъсната връзка).Някои хора не могат да живеят с нея.Разбирам ги,но всичко е много относително.

NecroSadisticSadomiziers
05-30-2009, 19:27
Абе к'во ще се режеш за няк'ва курва, разфасовай нея и т'ва е.
На такива ситуации решението им е моторна резачка+гориво (за резачката, па може и да пийнеш малко, аз най-много обичам напалм, ама други се кефят на бензин, ти ти решаваш)

AFT
05-30-2009, 19:50
Оф, наистина ужасно. Ние се смеем на имотата и всичките им глупости, но това са пропилени животи. Родителите трябва да обръщат повече внимание на децата си, да се опитват да ги разберат и да им помогнат, а явно родителите на това дете не са го правили.

Python5
05-30-2009, 19:57
Изумява ме как хората натрапват своето мнение по една толкова комплексна тема, с аргументи състоящи се от 1-2 реда ...

Който може и иска да чете да кликне тук (http://asoiaf.westeros.org/index.php?showtopic=36661&st=0) и после да помисли дали отговора е толкова прост, колкото се опитвате да го изкарате.

Riva
05-30-2009, 20:09
Ако си роден тъп си оставаш тъп точка!То да не ви е Ромео и Жулиета,я се събудете и стига сте приказвали глупости.Не ви е гадно за малките сомалийчета,дето измират от болести и глад,а сте готови да се разплачете за някъв малумник.Не е ли тъпо да си отнемеш живота по собстено желание при положение че имаш покрив над главата си,вашите ти осигуряват храна,дрехи,обич и бъдеще..тъжно е наистина че има хора,които не мислят...ама въобще не мислят.

Extremescream
05-30-2009, 20:21
Ако си роден тъп си оставаш тъп точка!То да не ви е Ромео и Жулиета,я се събудете и стига сте приказвали глупости.Не ви е гадно за малките сомалийчета,дето измират от болести и глад,а сте готови да се разплачете за някъв малумник.Не е ли тъпо да си отнемеш живота по собстено желание при положение че имаш покрив над главата си,вашите ти осигуряват храна,дрехи,обич и бъдеще..тъжно е наистина че има хора,които не мислят...ама въобще не мислят.

Мммм,не е точно така.Хората са различни-за някои просто това,че имаш дом,храна и тн не е достатъчна причина да са щастливи.Те се радват на това дали има човек,които да ги обича от цялото си сърце.Когато този човек си отиде (по различни причини),те не могат да го приемат.Но тук говоря за единствената,истинската,го лямата любов,не за дребни увлечения.Просто болката надделява.Но в този случай е малко нелепо,заради несподелена любов...Надали е била голямата любов....

Riva
05-30-2009, 20:31
Ще си мислиш ли за любов ако не си ял/а от 5 дена?Ако всичко,което виждаш около тебе е пълна нищета и мизерия?Не съм сиг. :) Не че си налагам мнението,ама има хора с много по-големи проблеми от несподелената любов..

AFT
05-30-2009, 20:36
^ Така е, но колко според теб са хората, които сутрин стават с усмивка, защото са спали в удобното си топло легло, под здравия покрив, със закуска, чакаща ги в другата стая? Колко са хората, които действително оценяват това, което имат и са благодарни за него? Жалко е, но трябва да загубиш нещо, за да го оцениш. Не би трябвало да е така, да, но нещата стоят по този начин. А любовта никога не е излишна според мен. Може да не е храна и вода, но определено може да те държи жив. (:

Riva
05-30-2009, 20:42
Прав/а си.Точно за това говоря,хората не мислят.Любовта е нещо много хубаво,ама определено не трябва да си посягаш на живота заради нея при положение че си на 15(както в случая) и имаш доста да живееш.

AFT
05-30-2009, 20:54
Точно затова казах, че родителите са виновни. Би трябвало да му покажат всичко това, което то пропуска, да му обяснят как стоят нещата и да се опитат да направят човек с нормална ценностна система, който оценява поне малко живота, който води, а не цялата му психика да се скапе още при първото любовно разочарование.

Послепис: Момиче съм. ;]

sladur4etyYy
05-30-2009, 20:59
пак се правите на много разбиращи. родителите били виновни, детето било тъпо и не оценявало какво има... алоо, самоубийството не се извършва, просто защото не оценяваш какво имаш. повечето хора не оценяват какво имат, но много малък процент от тях се самоубиват, нали? всичко е на психическа основа. тва дете най- вероятно е имало и други проблеми, които много са го тормозели и несподелената любов е била капката, преляла чашата, накарала го да се пречупи напълно. може да е било малтретирано в училище, може да е имало някакъв здравословен проблем, може да е всичко... как може да се отсече: ''родителите са виновни'', при положение, че проблемните деца не споделят с родителите си и таят всичко в себе си? как да помогнеш, като детето не ти позволява да разбереш какъв точно е проблема? и се учудвам как без много да ви пука, раздавате насам- натам ''копметентни мнения'' и отсичате кой бил тъп и кой не. не сте в ситуацията, не знаете какво е било, може поне малко уважение да проявите към случая. ами ако това беше някой близък за вас човек? надали щяхте да сте толкова категорични в оценките.

Riva
05-30-2009, 21:08
Близките ми не са с IQ на синигер.

sladur4etyYy
05-30-2009, 21:13
Близките ми не са с IQ на синигер.

хаха, не е нужно да си с IQ на синигер, за да бъдеш пречупен от проблемите в живота, още повече пък в тийнейджърска възраст, когато много хора са все още доста неориентирани и объркани.

AFT
05-30-2009, 21:19
1. Къде съм показала неуважение към някого? Искрено съжалявам за случилото се.
2. Не знам какъв ще е този родител, който няма да разбере, че детето му преминава през труден период, че го малтретират, че има здравословен проблем и т.н. Защото колкото и да работи (щото това е извинението по принцип), винаги трябва да намира време за собственото си дете, все пак за него ги изкарва тея пари, но ако не му обръщат внимание и го оставят да се затваря все повече и повече, парите за какво ще им послужат? За хубаво погребение? Има толкова много начини да помогнеш на детето си, ако видиш, че има проблеми! Дори без да броим разните лекари (психиатри и "компания"), които не одобрявам напълно, но все пак предполагам са помогнали на някой някога.

sladur4etyYy
05-30-2009, 21:25
^ коментара ми не беше към теб, но и ти не си съвсем права. има много затворени деца, които по принцип почти не говорят- нито в компания, нито с родители, и трудно се отпускат. в такива случаи, ако всички хора о/о него са свикнали да го виждат мълчаливо и знаят, че по принцип не обича да общува, наистина не би могло да се разбере дали има някакъв проблем.

AFT
05-30-2009, 21:32
Абе, според мен и самият факт, че не обича (и по-скоро не може) да общува си е проблем. В моя клас има момче, което за две години съм го чула да казва нещо само два-три пъти без да броим говоренето, когато го изпитват. Всички се опитваме да го накараме да говори, постоянно му дрънкаме на главата, но той най-много да се усмихне или да каже нещо тииихичко под носа си така, че никой да не може да го чуе. Не разбирам какво му е, но определено ми е странен и не мисля, че е като всички останали. Едва ли в тях говори нон-стоп, защото един приказлив човек не би могъл да издържи да мълчи цял ден. Тогава родителите му къде са?

Riva
05-30-2009, 21:34
Напротив,нужно е.Един средностатистически тийн(а.к.а. пубер) би се замислил преди да направи нещо подобно,нали?Ама има една част,които просто не го правят.Като си объркан молиш за помощ или мислиш над проблема,а не се хвърляш от някой мост.
Пак казвам не си налагам мнението..

w0lf
05-30-2009, 22:26
Аз предлагам да поуспокоим личните страсти и да преустановим говоренето по темата, въпреки че постъпката е глупава да го оставим да почива в мир.

AFT
05-30-2009, 22:33
^ Луд ли си, аз по-нормална дискусия в тоя форум не съм водела. Направо евала, че никой не започна с псувните. ;д Пък и баш по темата говорим, ти какво очакваше?

w0lf
05-30-2009, 23:42
Г/д нищо просто изказах възмущение от случилото се, а.к.а споделих :)

nasito88
05-31-2009, 00:26
има и по-чувствителни хора на тая земя..
подценявате ужаса и трагедията, които един човек може да изпита при любовно разочарование...

да, не е трябвало да постъпва така
не е правилно, не го подкрепям
но ето, случило се е, няма смисъл да обсъждаме

а може и (още) други проблеми да си е имал на главата...

+1 съгласна съм

vampirekiss
05-31-2009, 10:26
Това е повече от тъпо според мен.Те тези повечето на 16 си ги менкат гаджетата през седмица,а се самоубиват.Това са пълни щуротии.Вярно е,че може много да го е боляло,но пък хората на този свят са много.Можело е един ден да срещне по-подходяща.

Krasencety
05-31-2009, 11:03
Наистина не самоубийството е решение на проблема, въпреки че и аз съм си го мислила по същата причина.., но станалото станало... Дано почива в мир!.. :(

Jumbie483
05-31-2009, 11:17
Не познавам това дете, не знам какво мога да кажа.
Но със сигурност да отнемеш сам живота си не е решение на нито един проблем. Каквото и да става.. надеждата и вярата, че всичко един ден ще се оправя би трябвало да те държат на ниво. Човек калява чувствата си докато израства..
Явно не е намирало причина да живее.. А може любовта да е била по-силна от колкото предполагаме. Не се знае.
Но явно само си е намерило причини да направи това, което е направило.. И за него надеждата и вярата.. чувствата приключват своето израстване, още преди дори да са започнали.

cinderella_gugutka
05-31-2009, 12:09
еми тъпо е въпреки 4е и на мен са ми минавали подобни мисли през главата :o