PDA

View Full Version : можеби



haritov
05-31-2009, 12:31
да Ви попитам парите пречка ли са за любовта и те ли са причината за всички нещастия

да дам пример за най-бедния и най-богатия град в света най-богатия хората се избиват за пари а в най-бедния се избиват за храна защото нямат пари да си купят

Re5peC7
05-31-2009, 12:56
Парите не биха били пречка за една истинска любов, такава каквато всички си я представяме, според мен! :)
А за примера с градовете...хората са такива, че винаги ще намират причини да са във война помежду си, жалко, но факт! :?

BaiToq
05-31-2009, 12:59
В много философски теми навлизаш. :D

Riva
05-31-2009, 13:03
Парите като цяло са пречка за всичко.Гледай Zeitgeist 2 да разбереш за какво става въпрос.

haritov
05-31-2009, 13:06
Парите като цяло са пречка за всичко.Гледай Zeitgeist 2 да разбереш за какво става въпрос.

искам да видя как мислите не да отговаряте лично на мен :) просто искам да знам как расъждавате

Hilary_
05-31-2009, 13:29
Не са били и няма да бъдат пречка... :?

Jumbie483
05-31-2009, 13:48
Зависи си от хората. За мен не са пречка.

blackvelvet
05-31-2009, 14:40
Зависи си от хората. За мен не са пречка.

+1

DeViLgIlrL16
05-31-2009, 15:16
оффф пак същата история.... :(

за мен парите не значат нищо, ф смисъл не че не ги ценя, но за една любов не са от значение, да не би като си богат ще си купиш истински приятели или голямата ти любов... не мисля може да си мислиш така, но ще е до едно време и като свършат ще усъзнаеш кой ти е приятел, и кой не...
когато обичаш някого истински те няма да са от значение... ти ще си влюбен в него а не в материалните неща които притежава (е има и такива хора които не са влюбени в човека а в протмонето и колата му... :? ) обичам хората по характера не по външността или каквото и да е било друго... ще дам пример за това, че никога не съм била материална;
един приятел ми предложи да ми купи нещо за спомен, а аз категорично отказах каквото и да е било защото ми беше неудобно... така се случва когато изляза с наще някъде, като ме питат хареса ли си нещо си казвам не, не че нямаме вазможност просто не съм свикнала да искам каквото и да е било...


П.п. Увлякох се... :D Но се пак за една истинска любов, не мисля, че е важно нещо материално... :-)

ANEw
05-31-2009, 16:19
С пари можеш да си купиш всичко материално: коли, къща, маркови дрехи и каквото още искаш, но с парите любов и щастие не може да се купи, и според мен те не са чак от такова значение в една връзка, ако двама души наистина се обичат.

elsy
05-31-2009, 16:35
Зависи си от хората. За мен не са пречка.

Punisherrr
05-31-2009, 16:41
На чувсвтата между двама души не пречат,но определено могат да попречат(липсата им) на двамата да бъдат заедно... :( за жалост го изпитвам.
А от тоя проблем понякога могат да дойдат и проблеми с отношенията..

Не веднъж сме си казвали с гаджето ми ''ебати дори шибаните пари могат да ни скапат всичко''

Така че ..парите ,малко или много, имат значение за всичко за жалост.. :?
Но всичко е поносимо ако има воля и любов.. :)

Take_That
05-31-2009, 17:36
Парите не биха били пречка за една истинска любов, такава каквато всички си я представяме, според мен! :)
А за примера с градовете...хората са такива, че винаги ще намират причини да са във война помежду си, жалко, но факт! :?


++++

kobrichka
05-31-2009, 17:47
Парите са много важна част от живота на всеки човек. Точно в любовта и приятелството парите нямат роля. Да бъдеш човек, не означава да имаш пари. В любовта е без значение дали имаш пари или нямаш, там играят роля чувствата и нищо друго. Така е и при приятелите, приятели колкото щеш в радостите, но в мъките идват истинските, какно се казва " Истинските приятели в радостите чакат покана, за да присъстват,а в мъките идват сами...". Но в реалният свят парите са много важно нещо, необходимост за всеки. Праите са сигурност.