PDA

View Full Version : въпросче за учащите в испания



plamenushka
05-31-2009, 20:44
искам само отговори от хора,които наистина са запознати с това,защото съм говорила с много познати и всеки ми казва различни неща и накрая все остава неясно.. :? сега ще завърша задължителното образование в испания (ESO) и се колебая след това какво да правя,защото съм решила за университета да се върна в България. И искам да знам в България на какво преравняват Bachillerato и Ciclo Formativo de Grado Medio. Много ще съм благодарна :) предварително мерси на всеки който може да помогне :)

Hysteric_Bitch
05-31-2009, 23:29
Как на какво се преравнява? Средно образование. Без бачийерато няма университет. А ти хубаво си учиш, а после мислиш да следваш в България, ще трябва да наваксваш с български, история....това го знаеш нали?! Скучната испанска история никак няма да ти помогне.
А защо така си решила?

Сикло формативото не го знам хич какво представлява, за университета трябва да преминеш и Супериор. Имаше едни само караха колела и яздиха коне, други с разни кабелчета се занимаваха.
Прости работи, учи бачийер.

plamenushka
06-01-2009, 20:48
еми аз тук ходя на бг даскало ... не мисля,че помага много ама пак е нещо ..
и за историята да суперр тъпа е :-&
иначе аз искам в бг,защото все още немога да свикна и то в училище,а пък приятелите ми тук са българи .. ии общо взето си искам в България въпреки че имам още 2 години да му мисля.
и аз си мисля,че е така както казваш ти , но супер много години се губят така .. примерно ако караш градо медио и после градо суперирор и чак тогава в университет... а пък това градо медио неможе ли да се сметне както са техникумите в България ?
а ти какво си учила ?
мерси много :)

Hysteric_Bitch
06-02-2009, 16:43
Не ги разбирам техникумите в България, но мисля че е същото, да.
Аз съм завършила Бачийерато Артистико= изкуство.

Значи градо медиото ти е 2 години да, и другото не знам една-две. Например:

CICLE DE GRAU MITJA DE FABRICACI