PDA

View Full Version : За 8 клас



SuNsEt
05-31-2009, 20:45
Да попитам тези,които са 8 клас и ще правят изпит по език:
Класната ми чете,че на оценяването на писмения изпит освен,че се дават точки се и взимат.Примерно за еди си колко грешни се взимат еди си колко точки.Вярно ли е?Моя изпит е по немски.И въобще някой знае ли как става това оценяване с тея точки?Колко е общия брой...дали само се дават или се и взимат...?

justbebsi
05-31-2009, 20:52
Аз миналата година държах по английски и доколкото си спомням не се взимаха точки . Не вярвам тази година да го променят

SuNsEt
05-31-2009, 21:11
Единственото нещо,което можах да намеря в гугъл по моя въпрос беше в един друг форум.Там пишеше в общи линий,че всяка година или през няколко,начина на оценяване се бил сменял.За това не можело с точност да се каже какво ще е оценяването.Нищо не казаха за взимане или даване на точки...Преподавателката трябвало да ни каже само,че тя не обяснява както трябва.
Пише,че за да имаш 3ка,трябва да са ти верни поне половината неща :shock:

justbebsi
06-01-2009, 04:31
На тоя изпит 3-ка се искарва лесно , но предполагам че ти се бориш за повече. А за начина на оценяване дори и да го променят по някакъв начин , ми изглежда много странно една година да се взимат точки а друга година - не :o :-o Доколкото знам на повечето подобни изпити , не се взимат точки . Ако учителката ви не може да ви обясни , както трябва попитайте някой от останалите класове , или някой друг учител

dark_wings
06-01-2009, 06:04
Аз също съм 8ми клас и ше имам по английски.За 3ка..винаги се иска поне половината точки.Иначе и аз не съм много запозната с оценяването.В нета не намирам нищо за това външно оценяване-нито примерни тестове,нито поне няква скала за тази година.

Sisito941
06-01-2009, 10:37
Аз също съм 8ми клас и ше имам по английски.За 3ка..винаги се иска поне половината точки.Иначе и аз не съм много запозната с оценяването.В нета не намирам нищо за това външно оценяване-нито примерни тестове,нито поне няква скала за тази година.

И аз нищо не намирам :( Няма никакви приемрни тестове да се поупражнявам малко. :? Ако някой намери тест някакъв примерен да даде линк тука.Благодаря предварително :-)

XTREMEFREERIDE
06-01-2009, 11:20
Моя е по английски. Незнам, но мисля, че за грешен отговор не се отнемат точки, а просто не се присъждат такива. ;) Успех.

XTREMEFREERIDE
06-01-2009, 11:23
Между другото, не си правете труда да търсите скала за оценяване. Първо, че скалата ще се изпрати от МОН заедно със самия тест. Плюс това, още не се знае дали ще има Listening или диктовка. Примерни тестове, можете да потърсите от преподавателите си, мисля, че в интернет малко трудно ще откриете такива. Оценката от изпита е просто оценка от външно оценяване и се пише като текуща. Нищо не ти зависи от нея, дори и двойка да имаш, все едно имаш дойка от изпитване на дъската или обикновен тест. Това е просто нещо като изходно ниво и оценката си се пише със син химикал във графата при другите оценки. ;) Успех ви желая на всички.

SuNsEt
06-01-2009, 20:18
Всъщност,за мен оценката е важна,защото госпожата каза,че много ще я има впредвид.Понеже знаела,че преписваме на контролни и т.н. пък не хваща всички,не можела да си даде ясна представа колко знаем. :o

dark_wings
06-02-2009, 06:30
Първо, че скалата ще се изпрати от МОН заедно със самия тест. Плюс това, още не се знае дали ще има Listening или диктовка. Примерни тестове, можете да потърсите от преподавателите си, мисля, че в интернет малко трудно ще откриете такива.

Да,всичко ше се разбере в последния момент както винаги.Мойта госпожа каза,че ше ни пусне един пробен,ама аз мислех и сама вкъщи да се упражнявам...И за сега го карам само на граматика вкъщи.

И да,ако някой намери някъв тест,дори да не е външно оценяване (някъв подобен),да даде линк. :)

pam1
06-02-2009, 16:14
наща даскалка каза че примерно ако на съчинението са 120-150 думи а ние надмишим доста ще се отнемат точки

gigaherz
06-03-2009, 08:55
Аз съм сега 8 клас и аз ще имам изпит по немски,но не съм чул за взимане на точки

clever
06-03-2009, 12:30
споко бе хора
ако имате 6 за годината и ако не направите нищо на изпита-демек 2;в най-лошия случай ще стане 4 ...
така че няма как да ви се наложи да повтаряте;да напускате гимназията или нещо такова ... :D :P
аз ще пправя по английски
не се притеснявам :)

LittlePrincess
06-03-2009, 12:35
наща даскалка каза че примерно ако на съчинението са 120-150 думи а ние надмишим доста ще се отнемат точки

Това е тъпо да напишеш повече и да ти отнемат точки :D На мен вече н е ми пука от изпита, защото ни казаха, че е като текуща оценка и никой няма да го гледа особено ако е с 2ка като оценка

pam1
06-03-2009, 14:52
вярно че ще е текуща оценка ама ако се издъниш с две а през цялата година си имал 6 ще излезе че нищо незнаеш

clever
06-03-2009, 14:56
трябва да имаме повече от половината от общите точки за 3 . .
това предполагам ви е ясно ...
но все пак реших да го кажа :-o

DJEB
06-03-2009, 18:35
споко бе хора
ако имате 6 за годината и ако не направите нищо на изпита-демек 2;в най-лошия случай ще стане 4 ...
така че няма как да ви се наложи да повтаряте;да напускате гимназията или нещо такова ... :D :P
аз ще пправя по английски
не се притеснявам :)

:shock: ако не си вземеш изпита,си ходиш или оставаш да повтаряш

dark_wings
06-03-2009, 18:45
споко бе хора
ако имате 6 за годината и ако не направите нищо на изпита-демек 2;в най-лошия случай ще стане 4 ...
така че няма как да ви се наложи да повтаряте;да напускате гимназията или нещо такова ... :D :P
аз ще пправя по английски
не се притеснявам :)

:shock: ако не си вземеш изпита,си ходиш или оставаш да повтаряш

Ако имаш 2 те гонят!

clever
06-03-2009, 19:43
споко бе хора
ако имате 6 за годината и ако не направите нищо на изпита-демек 2;в най-лошия случай ще стане 4 ...
така че няма как да ви се наложи да повтаряте;да напускате гимназията или нещо такова ... :D :P
аз ще пправя по английски
не се притеснявам :)

:shock: ако не си вземеш изпита,си ходиш или оставаш да повтаряш

Ако имаш 2 те гонят!при нас не е така ;)
естествено не смятам да получавам 2 де :lol:

impassive7
06-03-2009, 21:41
Тцтцтц, нямам думи! Повечето ученици се молят да изкарат 3 на изпита! Егати мързела, егати чудото! Цяла година да учиш по 18 часа седмично и накрая да се стремиш към 3 е потресаващо! Аз съм твърдо решил да науча езика и се стремя към 6.00 на изпита! Егати хората! :? :? :? :? :?

А информацията, която аз имам е, че ще е на 23 юни, НЯМА да има диктовка, ще има писане на есе, Reading & Listening и граматични упражнения. Щяло да има и устен изпит!

petervuto
06-04-2009, 04:42
Точно защото се учи по 18 часа седмично - никой не би искал да изкара 2 заради вложените усилия. А колкото и да знаеш, винаги може да се случи да нямаш никакъв късмет и да не разбереш условието/да сбъркаш нещо. Например брат ми веднъж по английски не беше разбрал, че трябва да загражда отговорите - пишеше ги с букви под задачите. И после - 2.
Примерът ми не е много добър, но дано схванеш. И аз се стремя към 5 - 6, ала страхът пред двойката също го има.

dark_wings
06-04-2009, 05:57
споко бе хора
ако имате 6 за годината и ако не направите нищо на изпита-демек 2;в най-лошия случай ще стане 4 ...
така че няма как да ви се наложи да повтаряте;да напускате гимназията или нещо такова ... :D :P
аз ще пправя по английски
не се притеснявам :)

:shock: ако не си вземеш изпита,си ходиш или оставаш да повтаряш

Ако имаш 2 те гонят!при нас не е така ;)
естествено не смятам да получавам 2 де :lol:

Ем то май самото училище го решава тва.А даскалът/ката решават как да смятат тази оценка.

DJEB
06-04-2009, 08:41
споко бе хора
ако имате 6 за годината и ако не направите нищо на изпита-демек 2;в най-лошия случай ще стане 4 ...
така че няма как да ви се наложи да повтаряте;да напускате гимназията или нещо такова ... :D :P
аз ще пправя по английски
не се притеснявам :)

:shock: ако не си вземеш изпита,си ходиш или оставаш да повтаряш

Ако имаш 2 те гонят!

в нашето даскало не гонят , дават шанс :) явно си е индивидуално за всяко училище

SuNsEt
06-04-2009, 18:48
споко бе хора
ако имате 6 за годината и ако не направите нищо на изпита-демек 2;в най-лошия случай ще стане 4 ...
така че няма как да ви се наложи да повтаряте;да напускате гимназията или нещо такова ... :D :P
аз ще пправя по английски
не се притеснявам :)

Ехеее къде отиде ти 6 за края на годината?Казвам ти,ако беше ученик на мойта класна по немски и беше в моя клас,щеше и на 4 да се радваш.Нямаш си напредстава колко трудно се изкарва 6 при нея.В класа ми има деца,които са живеели в германия по няколко години и пак имат 3,4,5.Тя просто не помни какво е казала,винаги дава повече от колкото трябва и най-важното НЕ ОБЯСНЯВА както трябва.Винаги е недоволна и после защо не знаем езика. :o :-o На мен специално ми остава малко до 5.00 ,само че тя винаги гледа от къде да ме прецака или затрудни.Не съм само аз...
Та шашкам се!Не мога да повярвам,че не ни дава информация за изпита.Питах я,тя нищо не ми казва,все едно,че не ме чува.Уж ни котви за него,пък през часовете говори за личния си живот. :lol: :-x