PDA

View Full Version : Моля виии.. ПОМОЩ !!! Задачи по физика



leidymimi
06-01-2009, 07:16
Много ви моля за помощ!Спещно ми трябват решенията на тези три задачи по физика :

1з. За разтопяването на топка от мокър сняг е необходимо два пъти по - малко количество топлина от колкото на парче лед със същата маса,чито начална температура е -15 градуса по целзий. Колко % е водата в снежната топка? Специфичният топлинен капацитет е 2,1.10 на трета степен.

2з. Три малки топчета заредени с положителни заряди с еднаква големина q1=q2=q3=2.10 на седма степен келвина са свързани неподвижно с тънки пръчки от електрик.
а) определете електричните сили на взаймодействие между крайните две топчета
б) освобождава се дясното топче, чиято маса m = 0,13g . Пресметнете неговото ускорение в началния момент. Ще се промени ли ускорението на топчето по време на движението? Силата на тежестта не се отчита.

3з. Три еднакви положителни точкови заряда, всеки с големина q, са разположени във върховете на равностранен триъгълник сес страна a . Определете големината на силата F, която действа на всеки от зарядите.


много моля за помощ.решенията ми трябват до 11:15 най - късно.знам че много късно пиша, не не можах по рано , а днес имам тест на тези задачи - ще е поправка.ако не реша поне една задача господинът ще ме остави на поправителен.който знае да пише - аз съм 8ми клас,но съм в профилирана паралелка по физика, така че и да е по сложно няма проблеми.
ще бъда благодарна на всеки който ми помогне.