PDA

View Full Version : Прическаа .. Помоощ :]



infinity05
06-01-2009, 18:59
а някой може ли да ми обясни как се прави прическа като на мацката от клипа на Dj David & Donny-Sexy Thing
Благодаря Предварително! :-)

InnchetO
06-01-2009, 20:57
Предполагам с тупиране, много лак и фиби :)

kapinka
06-02-2009, 12:05
За да не пускам нова тема, имам и аз въпрос..Как да си начупя така горните пластове на косата като Райна в този клип и да седи обемно : http://www.vbox7.com/play:c46c2d3e
btw пяната ми като изсъхне и косата побелява все едно е пърхут ? (на Тафт черната е)

infinity05
06-02-2009, 12:33
моята коса по принцип е такава като не я изправям :grin:

та значи на леко влажна коса сложи пяна Taft Curly Style-тая синята ... навеждаш се надолу и мачкаш .. след т'ва сешоар и си готова :P

TeenSpirit
06-02-2009, 16:05
За да не пускам нова тема, имам и аз въпрос..Как да си начупя така горните пластове на косата като Райна в този клип и да седи обемно : http://www.vbox7.com/play:c46c2d3e
btw пяната ми като изсъхне и косата побелява все едно е пърхут ? (на Тафт черната е)
Една приятелка използваше същата и нейната коса ставаше бяла- от пяната е, вземи си по-свястна пяна.
За прическата- може да използваш гел-пяна. Много яко начупва косата, - по-добре от обикновена коса... и след като я начупиш може да я топираш в корените за обем :}

slim__shadygirl
06-02-2009, 16:12
Тупира се най-горният пласт на косата правиш го като "гребен" и отстрани хващаш косата с няколко фибички,не е тругно :)
Използвай мн лак за коса за да ти се задържи по-дълго.

tonie__
06-02-2009, 16:14
моя съвет е - www.youtube.com 8-) толкова много съвети за грим и прически ама там(доста добри при това) разтърси се там за нещо подобно..поне с тупирането ако искаш нужда от помощ :)

RubiGlum
06-03-2009, 08:25
накъдряш я с ролки, хартийки, маша, каквото ти хрумне, но на малки къдрички. После за да се получи небрежия ефект пъхаш пръсти в корените и я разбухваш хубаво, навлажняваш леко с вода и слагаш пяна.
А моя въпрос е каква е подстрижката на Райна в клипа? Как е направена косата и за да изглежда дълга? Филирана ли е?

kapinka
06-03-2009, 15:43
Филирана е, но на нея косата и е мн дълга..

Infinity
06-03-2009, 16:00
kapinka вземи си на Лореал пяната за къдрава коса,защото тя допълнително начурва косата...Много е добра,аз я използвам и съм доволна+това никога няма да ти остави такива следи,поне затова давам гаранция :)

xcomplicatedx
06-04-2009, 17:54
..........

tWiLigHtgIrL
06-04-2009, 18:39
Днес си взех тази на Тафт Curly Look и честно казано нищо не става .Изобщо не се къдри. :( :( Досега не съм ползвала но съм чувала че на влажна коса трябва да се навда да нанеса пяната и да мачкам -да ама при мен не се получава.Някой дали ще може по-подробно и ясно да ми обясни?

tWiLigHtgIrL
06-04-2009, 18:40
Днес си взех тази на Тафт Curly Look(синята с оранжевата капачка) и честно казано нищо не става .Изобщо не се къдри. :( :( Досега не съм ползвала но съм чувала че на влажна коса трябва да се навда да нанеса пяната и да мачкам -да ама при мен не се получава.Някой дали ще може по-подробно и ясно да ми обясни?

eHoT4e
06-05-2009, 10:57
За да не пускам нова тема, имам и аз въпрос..Как да си начупя така горните пластове на косата като Райна в този клип и да седи обемно : http://www.vbox7.com/play:c46c2d3e
btw пяната ми като изсъхне и косата побелява все едно е пърхут ? (на Тафт черната е)
Една приятелка използваше същата и нейната коса ставаше бяла- от пяната е, вземи си по-свястна пяна.
За прическата- може да използваш гел-пяна. Много яко начупва косата, - по-добре от обикновена коса... и след като я начупиш може да я топираш в корените за обем :}

Получава се заради това че пяната е с наистина МНОГО силна фиксация.. а като цяло аз ползвам единствено и само Тафт лак и пяна.. другите просто не могат да ми задържат косата.. а за топирането след начупване с пяна... ще стане доста трудничко и по-скоро може да се получи ефект - "заплетен гребен в буйно руно".

eHoT4e
06-05-2009, 11:01
Днес си взех тази на Тафт Curly Look и честно казано нищо не става .Изобщо не се къдри. :( :( Досега не съм ползвала но съм чувала че на влажна коса трябва да се навда да нанеса пяната и да мачкам -да ама при мен не се получава.Някой дали ще може по-подробно и ясно да ми обясни?

има 2 вероятност - или косата ти да е прекалено права и да не е склонна към начупване или пяната да не е с хубава фиксация.. не съм я ползвала тази на тафт затова не мога да кажа дали е от пяната, но на мен специално косата ми лесно се начупва.. ползвала съм от всички пяни на тафт - най съм доволна от златистата, а сега ползвам зелената ама нещо не ми харесва това че не прави много мокър ефект :) а даже и косата ми не е мокра като почна да я начупвам - напълно суха си е защото първо си я топирам за да стане с обем и после я начупвам