PDA

View Full Version : Просто сън или нещо друго?



Nadelina
06-03-2009, 08:17
Вярвате ли в сънищата си, вярвате ли на съновниците, вярвате ли, че нещо сънувано може да означава и нещо реално? Снощи сънувах, че приятеля ми ми предлага брак, аз есетествено казах "Да" и после избирахме дата и се чудехме за меден месец... Беше едно много силно усещане, аз още не спирам да мисля за това.
Истина е, че не е толкова далеч момента, в който може би наистина ще се омъжа, тъй че ми е още по-реално.
Дали означава нещо? И ако да, какво?

Jumbie483
06-03-2009, 08:21
Бях чела някъде, че сънищата са неосъзнати мисли..
Може би прекалено много си мислила за това как ще ти предложи и т.н. и за това си го сънувала. А може и наистина скоро да ти предложи ;)
Аз лично не вярвам в сънищата кой знае колко.. Но понякога такива неща сънувам, че ми се иска да повярвам, че ще се случат наистина.

Ilikeliljon
06-03-2009, 08:23
Вярвате ли в сънищата си, вярвате ли на съновниците, вярвате ли, че нещо сънувано може да означава и нещо реално? Снощи сънувах, че приятеля ми ми предлага брак, аз есетествено казах "Да" и после избирахме дата и се чудехме за меден месец... Беше едно много силно усещане, аз още не спирам да мисля за това.
Истина е, че не е толкова далеч момента, в който може би наистина ще се омъжа, тъй че ми е още по-реално.
Дали означава нещо? И ако да, какво?

Виж Наделина остави съновниците нямат да ти подскажат почти нищо. Да съня евентуално означава нещо. Да са каже какво точно означава, обаче зависи от много неща, твоите усещания в съня, изобщо това, което се е случило в деня преди да легнеш да спиш, отношения и други работи. Може просто желанието ти да се омъжиш да е толкова голямо, че да си го реализирала насън.Това е само един вариант, може да е това, може да е нещо друго :) :)

experiment_m
06-03-2009, 08:34
Повечето сънища са резултат на нашите желания или страхове.
Но част от тях са и реалност.
Като малък сънувах, че с приятелите ми сме на една пропаст, която никога не бях виждал. В съня ми аз паднах и до там. А няколко седмици след това скитахме с едни съученици и минахме точно през това място. Вярвай ми като видях пропаста чак се сетих за съня и направо си умрях от страх. Е минах и не паднах и дори 10-15 години след това, както забелязваш ти пиша в форума. :-D
Абе махни,махни! Луда работа. Не си пренебрегвай съня. Може и наистина да означава нещо.

Nadelina
06-03-2009, 08:38
Хора, аз нямам желания да се омъжвам сега. Имам желания за в бъдеще, но на този етап не съм си представяла, че е възможно. Интересното е, че в съня ми бях най-щастливия човек на света, че е дошъл момента.

Ilikeliljon
06-03-2009, 08:43
Хора, аз нямам желания да се омъжвам сега. Имам желания за в бъдеще, но на този етап не съм си представяла, че е възможно. Интересното е, че в съня ми бях най-щастливия човек на света, че е дошъл момента.

Именно за това ти говоря, съня се появява вероятно, за да каже нещо. За да се каже какво означава или поне аз да мога да кажа, трябва да те познавам, защото съня зависи и от личността на този, който го сънува. Може да означава много неща, че сега ти е времето, че сега е моментът на избор и изтървеш ли го после няма да е същото. Може пък да означава, че прекалено много бързаш и искаш да вържеш някой до себе си. И какво ли още не :-o :-o

П.П. А за по-горния пост, съня може да се е появил именно, за да те предпази от това, което е щяло да се случи. Има случаи на сънища предсказващи по някакъв начин бъдещето. :) :)

w0sh
06-03-2009, 08:44
за пореден път казвам... сънят е компенсаторно събитие, което ни дава това, което искаме да получим, но не можем!!!!

Ilikeliljon
06-03-2009, 08:45
за пореден път казвам... сънят е компенсаторно събитие, което ни дава това, което искаме да получим, но не можем!!!!

А аз ще повторя, че не може да се каже еднозначно това ли е или не. Зависи от контекста на съня, личността на сънуващия и така нататък. :) :)

Lysit0
06-03-2009, 09:22
Вярвам,и само това ще кажа: ( сънищата са забравения език на Бога) :) Дано ти говори нещо...

NeZaPoznat
06-03-2009, 10:02
Вярвате ли в сънищата си, вярвате ли на съновниците, вярвате ли, че нещо сънувано може да означава и нещо реално? Снощи сънувах, че приятеля ми ми предлага брак, аз есетествено казах "Да" и после избирахме дата и се чудехме за меден месец... Беше едно много силно усещане, аз още не спирам да мисля за това.
Истина е, че не е толкова далеч момента, в който може би наистина ще се омъжа, тъй че ми е още по-реално.
Дали означава нещо? И ако да, какво?

Мнооого сериали гледаш :-P

Wrathchild
06-03-2009, 10:13
Понякога сънищата ни подсказват развоя на някое събитие. Понякога са просто скритите ни желания. А трети път са абсолютни небивалици.
Зависи какво ти подсказва интуицията, след като смяташ, че значи нещо - напълно възможно е да си права.

Niakoitam
06-03-2009, 10:16
Аз мога да кажа че вярвам около 80% че съществуват и пророчески сънища т.е. тези, който показват бъдещето ни. Мозъкът е доста сложна машина и учените все още са направили само първите стъпки в изучаването му. Даже и те си признават това. Само че, поне аз си мисля така, пророческите сънища доста рядко са едно към едно. Мозъкът работи предимно със знаци, знаци от нашият живот. Така че аз си мисля, че съновниците и разни тълкуватели могат да помогнат на даден човек само да хване нишката, но от самият човек зависи да разбере какво означават неговите си сънища на базата на мислите, картините и усещанията в съня му и тези в реалността. Може би когато внимаваме забелязваме какво ни говорят сънищата ни иначе просто го отминаваме. Един такъв пример. Даден човек сънува куче. В съновниците има определения, но един човек може да го е страх от кучета, друг може да ги обича, трети да ги мрази и по това може едно и също нещо да показва различни неща.Тази сватба може да стане в близкото или далечно бъдеще или да е само желание или страх. Ти най-добре може да знаеш какво означава този сън. Ако си сънувала и дата и година още по-добре. Но може да не означава сватба, а съвсем, съвсем друго нещо. Аз знам че например не било хубаво да си виждаш сватбата насън, защото значело раздяла, но може и да не е така за различните хора е различно.Един съученик беше сънувал сватбата на една съученичка и гаджето и впоследствие те се разделиха. Е, сега пак са заедно и както са тръгнали може и да се оженят,нищо не се знае. Но все пак според мен мозъкът ни има някаква функция по някакъв научен метод, неизучен досега да вижда и да ни показва бъдещето ни, по често със знаци и ако сме достатъчно "дораснали" да ги разберем ги разбираме.Така че според мен всеки човек може най-добре веднаги или в пристъп на прозрение след време да разбере какво са означавали сънищата му и дали изобщо са били пророчески. Мисля че всички имаме тази дарба само че доста хора улисани в материалното пък и като цяло не я забелязват. Но може би в бъдеще тя просто ще се развие и ще може да бъде използвана от повечето хора.

fluffka1
06-03-2009, 10:50
Аз не вярвам в съновници, за мен са някви измишльотини. Обаче често ми се случва да ми се сбъдват сънища.. разбира се не съвсем точно, но ми се сбъдват наистина. Дори, веднъж бях сънувала нещо и чак след 2 години ми се сбъдна :D Незнам, може и да означава нещо в твоя случай. :)

lipstik
06-03-2009, 11:18
На съновници не вярвам както и много на сънища.Човек сънува това което иска да му се случи(понякога и подсъзнателно)или това от което го е страх.

Aicken
06-03-2009, 11:19
вярвам че . . точно така

Niakoitam
06-03-2009, 11:27
На съновници не вярвам както и много на сънища.Човек сънува това което иска да му се случи(понякога и подсъзнателно)или това от което го е страх.

Значи разбрах. На мен много ми се разхожда по Софийската гара или ме е страх да се разхождам по нея при положение че съм от съвсем друг град и в момента ме вълнуват съсвем други неща. :D

elsy
06-04-2009, 18:25
Вярвам в символиката на сънищата, но не и в това, че могат да станат реалност.

aia_nini
06-06-2009, 17:39
Сънищата са много интересна тема. аз лично няколко пъти съм сънувала неща, които или са се случвали изцяло, или горе-долу. Естествено повечето ми сънища не са се случвали, защото са някакви невъзможни.

anito0
06-06-2009, 17:51
sani6tata sa otrajenie na tova koeto iskame,ili na ne6to koeto ni se e slu4ilo,no opredeleno ima golqma istina v tqh :( [/b]

Beautyful
06-06-2009, 18:21
Не знам,но при мене подобен тъп сънища винаги,са на подсъзнателно ниво...т.е.май,често си мислиш за това? 8-)

Kostadin_682
06-06-2009, 18:24
Сънищата са просто игра на подсъзнанието ни 8-)

Take_That
06-06-2009, 18:25
Мисля, че човек сънува онова, което иска да му се случи или онова, от което се страхува :) Чувала съм, че сънищата не бива да се тълкуват, защото може да се случи точно обратното .....

Niakoitam
06-06-2009, 21:46
Сънищата са просто игра на подсъзнанието ни 8-)

... и Вселената се е образувала след големият взрив.

Знаеш ли защо сложих две абсолютно различни неща в едно изречение?

Защото се казва че Вселената се е образувала от Големият взрив, мо не се знае от какво е тръгнал той, та така и със сънищата. Много е лесно да кажеш: "Сънищата са просто игра на подсъзнанието ни" без да се замисляш,но е трудно да разбереш защо е тази иигра, защо подготовката за тази 5 минутна трета фаза на съня е предшествана от две доста по дълги и защо мозъкът ни през тази къса трета фаза е с доста по силни и непредсказуеми вълни от будното му състояние,включени са всички дялове освен този за логиката и логическото мислене.Доста от органите са изключени,но мозъкът в тази фаза се нуждае от два пъти повече кръв отколкото в будно състояние. Трудни въпроси нали? :)

punkrock
06-06-2009, 22:00
Тва е на подсъзнателно ниво, явно искаш да се ожените и затва си го сънувала :-P

InnchetO
06-07-2009, 12:10
Стига с това "Желания/страхове" .. нямам огромно желание да ме отвличат извънземните... :?
Най-точният отговор е, че ти сама можеш да прецениш какво е означавал. Сети се за малките детайли от съня и за нещата на които не си обърнала внимание. Искаш ли да се ожените? Или не си готова за брак? Помисли над връзката ви напоследък и ще разбереш какво е означавал съня.

На този, който каза, че нямало сънища, които предсказвали бъдещето ще кажа - ДА БЕ ДА... За пророчески сънища чували ли сте? Някой път да ви се е струвало, че даден момент сте го виждали/преживявали ? Еми какво мислите, че е това.. спомен от предишен живот? Еми сън е било, какво да е.. Сънувате даден момент и после, може и след години, го преживявате и си казвате "Абе това съм го виждал..". Нормално е, всеки има такива сънища. :)

Margoto0
06-16-2009, 13:24
Какво всъщност представлява сънят?

Това са невероятни съчетания на неща от действителния живот. Всички елементи, даже на най-фантастичния сън, са реални. Но върху сънищата действат и много други фактори. Картините се усложняват и от външните дразнения. Твърда възглавница, в стаята се говори или лампата е светната - всичко това нашите сетива се опитват да съобщят на заспалите центрове в главния мозък. Тогава съобщенията се отправят към единствено останалите "будни" центрове. Като писма, които се доставят на погрешен адрес. И се получават още по-странни сънища.

Историкът Мори например разказва как веднъж сънувал, че се намира в Париж в бурните дни на Френската революция. Залавят го и го осъждат за измяна на отечеството. В съня си Мори преживял последните си дни като осъден на смърт, минал в шествието към гилотината, качил се на нея, подложил главата си под ножа и... усетил реално удара върху шията си. Когато се събудил в ужас, видял, че върху шията му е паднало парче от рамката на кревата. Целият сън е породен от усещането на удара, но това усещане не е отишло в съответния център, който е спял. То се отправило на друго място - към центровете, които са запаметили прочетеното за Френската революция. И ето комбинацията.

В такива будни центрове понякога се доразвиват наши мисли или се
"доиграват" сцени от обикновения ни живот.

Например може да са се случили някои дребни на пръв поглед неща, на които не сме обърнали внимание, но те да са сигнал за големи неприятности. През деня нашето съзнание просто ги отминава. Но по време на съня бодърствуващите центрове "доработват" фактите. Ние се събуждаме със съзнанието, че сме сънували лош сън. И когато неприятностите наистина дойдат, ще смятаме, че сънищата са ни ги предсказали. Много често и случайността играе роля. Сънищата, които не са се сбъднали, ние изобщо не помним. Остава в ума ни само рядкото съвпадение. Ние само него ще разкажем на близките си. От съвпаденията ще се изгради впечатлението, че сънищата са предсказали нещо. Така при внимателно разглеждане тайнствеността от нашите сънища отпада.

Сънищата са интересували хората от доста отдавна. Най-древните писмени свидетелства за по-особени сънища са от около 3000 години преди Христа, от вавилонско време, описани в "Епоса на Гилгамеш". Още в началото на произведението се казва, че великият владетел Гилгамеш имал два съня, които помолил да бъдат изтълкувани от майка му.



Нещо интересно от една статия :) , аз не помня какво съм сънувала :(