PDA

View Full Version : как да направя мускули без да ходя на фитнес



oziris0
06-03-2009, 13:04
на 13 години съм тежа 82 кила и искам да направя мускули без да ходя на фитнес

1n5ub0rd1na73
06-03-2009, 13:45
Пробвай с лост, успоредка, лицеви опори, коремни преси, клекове, спринтове и гирички. Можеш и да ходиш на плуване.

Naik1
06-03-2009, 17:18
има шанс, но зависи от гена и организма ти.пиши ми на скайп kanibala0201 и ще получиш помощ

Myrth
06-03-2009, 18:07
Има изключително голямо разнообразие от упражнения със собствено тегло, които можеш да правиш. Просто този път е доста по-труден от фитнеса, особено ако си по-тежък и нетрениран. А ти май спадаш в тази категория. Защо не искаш да ходиш на фитнес?

Cybershot
06-03-2009, 18:19
А защо не тръгнеш на фитнес? Мислиш си че ще ти се подиграват ли? Напротив! Хората пият сумати химии за да имат маса и се тровят, пък ти я имаш. Почни да ходиш ако редовно ходиш ще станеш машина! Имам един познат който и той беше така почна да ходи и сега като го видиш не можеш позна че преди е бил по-така :o

ZipFail
06-03-2009, 18:57
Без фитнес ще стане доста по бавно и по трудно..

padnaloblak
06-03-2009, 19:27
фитнеса му е майката ...

Genetix
06-03-2009, 21:04
КайзеН!



Глезени/ Прасци

Подскоци (заешки подскоци)

С изправени крака скачай напред или само на едно място, така, че да скачаш максимално всеки път. Това заяква бързите мускулни влакна, нужни за експлозивна сила.

Начало (начинаещ) - 50 / Напреднал – 100

Повдигане на пръсти

Това заяква бавните мускули, нужни за издръжливост и цялостна сила на мускулните влакна. Намерете стена или някой неподвижен обект. Застанете пред него, колкото може по-прави, стегнати. Сега се изправете на пръсти възможно най-високо, като запазвате баланса. Пълно движение нагоре и надолу. Никакво лъжене! Петите до край нагоре и до край надолу!

Начало (начинаещ) - 50 / Напреднал – 100

Колене! Много са важни!

Клякания

Клекнете докато бедрата са паралелни на земята и се изправете да изходната позиция. Внимавайте гърба да е прав, за да имате правилна стойка. Това подобрява формата ви при кацане и претъркулване.

Начало (начинаещ) - 50 / Напреднал – 100

Клякания с подскоци

Същото движение, само че със скок в края на всяко клякане. Скок след всяко една клякане, едно след друго

Начало (начинаещ) - 25 / Напреднал – 50

Ядро / Коремни мускули

50 – 100 коремни преси

50 – 100 коремни преси, където съвсем леко се повдигате от пода

50 – 100 докосвания на петите – лежи по гръб и докосвай лявата и дясната пета една след друга

50 извъртащи се коремни преси

Ръце, Фаланги (пръсти)

15 – 25 хендстенд лицеви опори

50 – 100 лицеви опори

25 – 50 подскачащи лицеви опори ( или с пляскане), като подскачаш максимално на всяка, като се опитваш гърба да ти е абсолютно прав при всяка.

1 минута стойка на ръце

Пръсти – намери някой ръб, клон или лост, хвани го само с пръсти и просто си виси. Колкото можеш повече!


Това е само върха на айсберга на физическата подготовка, нужна ни да станем супер-ефикасни, защотото никога не трябва да спираме да тренираме! Винаги трябва да се подобряваме! Never settle!

term0t0
06-04-2009, 04:11
А някой ако ми каже кой е основния мускул на крака при удар на топка /футбол/ да знам да го тренирам повечко 8-)

Myrth
06-04-2009, 07:20
Квадрицепса. Тренира се най-ефикасно с клек със щанга.

mostwanted
06-04-2009, 08:59
на 13 години съм тежа 82 кила и искам да направя мускули без да ходя на фитнес

отиваш на лостовете в училището и почваш да се набираш .. първо тесен хват после широк зад врат , лицеви опори , коремни преси ... в залата е по-лесно отивай на зала

Naik1
06-04-2009, 19:28
А защо не тръгнеш на фитнес? Мислиш си че ще ти се подиграват ли? Напротив! Хората пият сумати химии за да имат маса и се тровят, пък ти я имаш. Почни да ходиш ако редовно ходиш ще станеш машина! Имам един познат който и той беше така почна да ходи и сега като го видиш не можеш позна че преди е бил по-така :o

какво значи химия ?! H2O ?! Престанете с тея ТЪПИЗМИ като бавноразиващи сте.. само с тренировки ще стане бявно, затова може да вземе хранителни добавки, за да се възстановява и да направи по-бързо мускулна маса.а отностно CyberShot - преди да си наясно не пиши, че някой инструктор примерно ако ти чете поста ще се напикае от смях.прочети малко в нета поне преди да се правиш на голям разбирач !!!

Cybershot
06-04-2009, 19:55
А защо не тръгнеш на фитнес? Мислиш си че ще ти се подиграват ли? Напротив! Хората пият сумати химии за да имат маса и се тровят, пък ти я имаш. Почни да ходиш ако редовно ходиш ще станеш машина! Имам един познат който и той беше така почна да ходи и сега като го видиш не можеш позна че преди е бил по-така :o

какво значи химия ?! H2O ?! Престанете с тея ТЪПИЗМИ като бавноразиващи сте.. само с тренировки ще стане бявно, затова може да вземе хранителни добавки, за да се възстановява и да направи по-бързо мускулна маса.а отностно CyberShot - преди да си наясно не пиши, че някой инструктор примерно ако ти чете поста ще се напикае от смях.прочети малко в нета поне преди да се правиш на голям разбирач !!!

мисля че в случая ти си необразования. Тези всичките протеини и глупости са за натрупване на маса мойто дете. Човекът си има масата не му трябват химиите, пък се замисли за да станеш фитнес инструктор колко мозък ти трябва... колкото да си военен, нали знаеш когато бог раздавал мозъка чакал военните на един мост да им даде мозък, ама те правили учение как да преминават под мост, ако имаш малко сиво вещество, няма да отговаряш на този пост

Myrth
06-05-2009, 04:44
От тея 80 и кусур кила знаеш колко са ММ на тая възраст....

Протеинът НЕ е добавка за маса. И точно ТИ си необразования. Не искам да те обиждам. Просто прочети малко повече.

На това ниво обаче протеин на прах не му трябва. Без фитнес трудно може да се постигне такава интезивност, че да са му необходими добавки. Човекът трябва да се замисли за диета за понижаване на теглото. Тренировката не е от особено значение. Силовата такава. Добре е да бъде изградена само от базови упражнения, никакви машини, никакви изолиращи упражнения, само свободни тежести и то със съобразени за възрастта килограми. Мускули може би лесно ще направи ако гони саркоплазмена хипертрофия, но за изграждането на истинска мускулна тъкан се иска много търпение, познания и опит.

И пак казвам, протеинът на прах е винаги добър вариант, просто мисля, че като за начало ще е излишен и ще разсея човека от изграждането на добър хранителен режим. Просто психологията на начинаещия е да се доверява много на прахчетата и да изпуска най-същественото - храна и почивка. След това е тренировката и накрая добавките.

pitonia
06-05-2009, 21:51
От тея 80 и кусур кила знаеш колко са ММ на тая възраст....

Протеинът НЕ е добавка за маса. И точно ТИ си необразования. Не искам да те обиждам. Просто прочети малко повече.

На това ниво обаче протеин на прах не му трябва. Без фитнес трудно може да се постигне такава интезивност, че да са му необходими добавки. Човекът трябва да се замисли за диета за понижаване на теглото. Тренировката не е от особено значение. Силовата такава. Добре е да бъде изградена само от базови упражнения, никакви машини, никакви изолиращи упражнения, само свободни тежести и то със съобразени за възрастта килограми. Мускули може би лесно ще направи ако гони саркоплазмена хипертрофия, но за изграждането на истинска мускулна тъкан се иска много търпение, познания и опит.

И пак казвам, протеинът на прах е винаги добър вариант, просто мисля, че като за начало ще е излишен и ще разсея човека от изграждането на добър хранителен режим. Просто психологията на начинаещия е да се доверява много на прахчетата и да изпуска най-същественото - храна и почивка. След това е тренировката и накрая добавките.

единственото свястно мнение в цялата тема...как никой не се сети че момчето е само на 13 и фитнеса не е подходяща алтернатива за него,а всички му викате "тръгвай на фитнес",а за тва че ставите му не са развити още и че самата му мускулатура все още не е в състояние да се справи с такъв вид тренировка?Ще остава на "разбирачите" да отговорят на този въпрос.Моя съвет е да почнеш да тичаш за да свалиш малко килца,под малко разбирай че трябва да станеш поне 70 кг да не казвам по-малко(то си зависи и от телосложението де),успоредно с това прави упражнения със свободна тежест...лостове,лицеви,кор мни и т.н така малко или много ще се пооформиш,а за да станеш нацепен батка трябва време и постоянство,на тея години ти е много рано да искаш каквато и да е мускулатура.И все пак ако случайно решиш да послушаш невещите и да тръгнеш на фитнес слушай колегата с горния пост....малко килограми,без да се напъваш и да се правиш на як пред аверите...като станеш на 16 17 тогава може да мислиш за по-сериозни тренировки :) успехи;)

chicho
06-06-2009, 07:28
с Чикия, чикията изгражда мускула, чикията изгражда характер, чикията изгражда въображението. Чикията ще ти помогне!

Naik1
06-07-2009, 15:51
pitonia каза : как никой не се сети че момчето е само на 13 и фитнеса не е подходяща алтернатива за него,а всички му викате "тръгвай на фитнес",а за тва че ставите му не са развити още и че самата му мускулатура все още не е в състояние да се справи с такъв вид тренировка?

Защо да не е подходящ фитнеса ? Аз започнах на 13 и след 5 месеца имах добър резултат, а формата ми беше къде къде по занемърена от неговата.Зависи от организма, зависи и от това как ще тренира.Ако не натоварва много и прави упражненията перфектно няма да има проблеми.Поне аз нямах.По едно време ме болеше лявата китка, но си взех ластик и като я стягах тренировката пак си ставаше много добра.
Нищо няма да му стане, стига инструктора му да е професионалист и да го насочи към правилните програма, упражнения и добавки(ако момчето желае).
Апък в по-горните постове прочетах издънката "протеинът не е хранителна добавка за маса".Аз не казвам че съм много образован, но това ми го е казвал световен шампион по натурален културизъм, който ми е и 1ния тренер.Само че вие чули недочули взехте да се правите на най-големите раззбирачи и почнахте "не си образован" ; "нямаш достатъчно сиво вещество" и тн.Препоръчах му го за да изгради МУСКУЛНА маса.Знам че си има маса, защото бях доста по-нагоре с килата от него преди време, но сланинката (при него не са само мазнини) няма да стане мускул.Щеше да стане, ако мазнините му бяха малко и разпределени, каквито са при бодибилдърите, когато трупат маса.
П.С.Аз вземам суроватъчен 100 процентов протеин за мускулна маса и имам доста добър ефект.

Myrth
06-07-2009, 17:53
Приятелю,
протеинът не е добавка за покачване на мускулна маса. Не ме разбирай погрешно, мускулните влакна са си изградени от протеин и така той е важен компонент за покачването на мускулната маса. Но ако трябва да разделим добавките в категории, то портеинът отива в категория ''възстановяване'', а гейнърите - в ''покачване на тегло''. Естествено, че когато качваш маса, приемът на протеин на прах е от голяма полза, но той има и други приложения.

Масата идва с храненето и положителния калориен баланс, протеинът е нещо от първа необходимост, но сам по себе си НЕ спомага за покачване на килограми.

FCB
06-13-2009, 20:53
Отслабни първо-бягане,намали и яденето.И без фитнес ще ти е мн трудно.

YakUZa777
06-29-2009, 20:39
Приятелю,
протеинът не е добавка за покачване на мускулна маса. Не ме разбирай погрешно, мускулните влакна са си изградени от протеин и така той е важен компонент за покачването на мускулната маса. Но ако трябва да разделим добавките в категории, то портеинът отива в категория ''възстановяване'', а гейнърите - в ''покачване на тегло''. Естествено, че когато качваш маса, приемът на протеин на прах е от голяма полза, но той има и други приложения.

Масата идва с храненето и положителния калориен баланс, протеинът е нещо от първа необходимост, но сам по себе си НЕ спомага за покачване на килограми.
Едно хубаво мнение, ходя сериозно точно от 2 години и 2 месеца, а общо имам към малко, по - малко от 3 години, не са много, но чета форуми за ББ и слушам какво си говорят хората с по - голям опит, и мога да ти кажа, че съм виждал във фитнеса хора на твоята възраст, ако те е срам да ходиш, няма нищо срамно, никой не е отишъл и е почнал веднага със 100 кг.

D3NG3rZ0N3
06-29-2009, 22:51
Хубаво е да почнеш да ходиш на фитнес. ТИ си в такава възраст, в която тялото ти започва да създава засилено хормони. След 2-3 години ще имаш добри мускули. Първо трябва да свалиш тези килограми. Отиди във фитнес залата и помоли инструктура да ти направи тренировачна програма. Най-важно е храненето. Спри тестените продукти, свинското месо. Може да си хапваш пилешко, риба, яйца, но варени. Рибата е добър източник на протеини. Сутрин може да закусваш с овесени ядки, варен ориз- тва са растителни въглехидрати и ще ти дават енергия за тренировката, а и при самата тренировка бързо ще ги изгориш.
Може да си купиш и Ел карнитин, Фат бърнар- помагат за изгарянето на мазнините. Взимай протеини и аминокисилини.
Вечер гледай да вечеряш до 8-8.30.. след тези часове метаболизмът се забавя и се пълнее. Спри пърженото, яж варено и печено. Вечер преди лягане може да изпиеш един протеин.
За мускулите е най-важно храненето, тренировката и възстановяването. Гледай да се наспиваш добре.
Надявам се с нещо да съм ти помогнал :)

ZipFail
06-29-2009, 23:55
Това че се отделят хормони не значи че му е време да дига маса..
13 както и да го гледаш не му е време да трупа маса..

SmiLeHappyEnjoyMyPaiN
06-30-2009, 02:34
плувай ... стани хамале

ibizzaa17
06-30-2009, 09:38
И все пак ти трябва малко фитнес, поне 2 пъти седмично ходи, там не ядът хора ; )

TwoSmokingBarrels
08-30-2009, 00:25
И аз искам да спечеля шестица от тотото без да залагам .... :grin:

LUDVIGCHO
08-30-2009, 15:06
С много чикии :grin: аз на твойте години мислех как да се върна от тренировката по футбол и да изблъскам една здрава Чикияя :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :grin: :razz: :razz:

kalashnik
08-30-2009, 15:53
Прави мойта програма, много е гадна според някои хора, ама такъв е живота. Давам ти как я започнах в началото. Естествено трябва да имаш и голяма воля.

1. Ставаш рано, примерно 6-7 часа, като си на училище и си първа смяна да кажем в 5 часа.
2. 20 минути разгряване.
3. Като за начало 1 км тичане - не много бързо, умерено темпо.
4. 15 лицеви упори.
5. 15 коремни преси.
6. 20 набирания на лост.
7. 10 минути разтгане.
8. Горещ душ - до такава степен че едвам да издържаш, за да предизвикаш обилно потене.
9. След душа 15 минути разходка да се изспотиш едно хубаво.
10 Студен душ с постепенно намаляване температурата на водата, за да спре потенето, иначе още чаш ще си се потиш и ще ти е кофти и сънено, освен това неутрализира някакво вещество което те кара да се чувстваш отпаднал, както и закаляващ ефект.

Естествено тряба да спреш да ядеш много блажно.

tsoko
08-30-2009, 20:14
А защо не тръгнеш на фитнес? Мислиш си че ще ти се подиграват ли? Напротив! Хората пият сумати химии за да имат маса и се тровят, пък ти я имаш. Почни да ходиш ако редовно ходиш ще станеш машина! Имам един познат който и той беше така почна да ходи и сега като го видиш не можеш позна че преди е бил по-така :o
Наиситна е така и аз отначало се притиснявах защото бях мекотело сега съм по стегнат :D Даже яките момчетия ми показваха как точно да правя упражненията и то с кеф го правеха :)

BladeDayBreak
08-31-2009, 11:51
Малее, ще изядете момчето О.о . Според мен той все пак е на 13 и толкова много килограми няма да е зле да поотслабне постепенно със малко бягане или колело. Е аз съм на 17 и съм 76 кила О.о и то при положение, че съм у фитнеса от 2 години и 3 месеца. Не му пробутвайте никакви добавки, първо да му окрепне организма достатъчно. Тоест да поизчака да стане поне на 16. На 13, а Вие, ще го тъпчите с протеини и не знам си какво. Като тръгне на фитнес може да прави базовите упражнения. У моята зала съм забелязал някои, които са колкото него и им се отразява добре. Но когато отскочих до залата която ми е доста надалеко да видя какви простотии продават там и като видях 2 дечица на по 12 да правят мъртва тяга със лоста за скотовото ми прилоша. :shock: Това упражнение всеки инструктор със минимални познания, ще ви каже, че не трябва да се изпълнява от хора дори които са под 18. Ако трябва да сме честни уврежда гръбнака и можете да прекъснете някой диск. А някой разбирач ако реши да ме обори ... няма да стане . Съветвал съм се със Димитър Димитров (ако го знаете кой е) по простата причина, че със инструктора ми са ходили на състезания и черпя от тях познания. ^=Така, че моя съвет е тръгни на фитнес, не пий нищо което ти пробутват с цел "напълни ми джоба да ти прецакам дроба" не че протеина е вреден ама както прочетох по-горе и съм съгласен. Точно сега нямаш какво да качваш :? Тренирай редовно, прави каквото казва инструктора и резултатите няма да закъснеят :) =^ (ако имам правописни грешки то е заради бъгавата ми кирилица която се сменя когато си поиска и се ядосвам)

ArrowsOfDeath
08-31-2009, 12:31
Възможно ли е без качване на маса да се става по-силен? Например постепенно с тренировките да вдигаш повече, но да си си същите килограми. И не говоря за хора с голямо тегло, а по-слаби, около 60-65кг.

BladeDayBreak
08-31-2009, 12:41
Възможно ли е без качване на маса да се става по-силен? Например постепенно с тренировките да вдигаш повече, но да си си същите килограми. И не говоря за хора с голямо тегло, а по-слаби, около 60-65кг. човече силовата тренировка и тази за маса са коренно различни и според мен тази силовата по-скоро, ще се орелефиш по-бързо отколкото да натрупаш нещо понеже сила се прави с много повторения както релефа а маса със малко някъде до 10 максимално

redbul2
08-31-2009, 13:53
Възможно ли е без качване на маса да се става по-силен? Например постепенно с тренировките да вдигаш повече, но да си си същите килограми. И не говоря за хора с голямо тегло, а по-слаби, около 60-65кг.

Напълно е възможно.И най-често така става.Силата расте все повече след всяка тренировка,а масата по-бавно.Или остава същата.Това е валидно в някакви граници,докато се стигне тавана.На силата при същата маса.След това,ако искаш повече сила,ще трябва и повече маса.И то най-вече мускулна маса.

LuxurySk0B
10-17-2009, 14:38
Аnapolon 50 mg това го пиеш и нямаш нужда от фитнеси и упражнения :)

monboonbon
04-07-2010, 12:21
Аз също се интересушам от нещо и искам съвет! На 14 години съм и тежа 47кг. и съм висока 160см. Питала съм много хора и са ми казвали , че не съм дебела, но аз имам малък проблем, на който супер много се дразна и незнам какво да правя! Имам корем, който не отива на фигурата ми и не ми харесва ! Искам да си перфектна с перфектна форма! Опитала съм всичко коремна преси, тичане всичко! Чакам съвет от вас :)

Chacho
04-07-2010, 12:40
Случайно да караш късен пубертет? Тогава съотношението мазнини/мускули е по-голямо отколкото при по-късна възраст.

Другият вариант е да не си пробвала достатъчно. Корем не се сваля от днес за утре. Правилно хранене + тичане + коремни задължително дава ефект.

Ако пораснеш още, всичко ще си дойде на мястото. Също така коремът изглежда по-малък и стегнат ако ходиш по-изправена.

ПС: Моделите по списанията се снимат с глътнат корем, стегнати мускули пр.

HHristov
04-07-2010, 17:52
Не става само с коремни преси :) Трябват и други упражнения

Joshoa
04-19-2010, 21:03
Почти на 15 години съм , мога ли да вземам някакви добавки за мускули ? :? :?

Valento
04-19-2010, 21:17
Почти на 15 години съм , мога ли да вземам някакви добавки за мускули ? :? :?

Суроватъчен протеин

janesplinters
04-19-2010, 21:34
Хубаво тяло може да се постигне без фитнес, чрез лицеви, кофички, набирания и коремни.Тези упражнения покриват сички мускули, които ще покрие и фитнеса.Но за твоите кила ще е малко трудно ако нямаш сила да правиш поне по 1-2 бройки от горните упражнения.Трябва да наблегнеш на бягането.Без значение колко е.С времето ще свикнеш

djoint
04-20-2010, 03:22
Поитересувай се от скално катерене, обаче ще ти трябва добър захват като цяло.

Otcheto
04-20-2010, 05:13
според мен тррябва и малко да поотслабнеш.Се пак няма да ставаш културист не ти треба толкова много маса! а и да ти кажа като си примерно 60-65 кила ще са ти нижни по малко тренировки за да се нацепиш ;)

parkour4ety
04-25-2010, 14:47
с Чикия, чикията изгражда мускула, чикията изгражда характер, чикията изгражда въображението. Чикията ще ти помогне! много си т1п... поне нещо смислено да беше написал

Chacho
04-25-2010, 15:02
с Чикия, чикията изгражда мускула, чикията изгражда характер, чикията изгражда въображението. Чикията ще ти помогне! много си т1п... поне нещо смислено да беше написал

Смислено и весело си е. Пък и като прочетох ми не е гузно вече на съвестта.

killmyself
05-17-2010, 00:43
добре пичове изчетох всичко каквото сте написали ... аз имам подобен въпрос .... само че при мен нещатата са малко на опаки ... аз сам на 17 години и сам 55-56 килограма правя всяка вечер преди да си легна лицеви опори и коремни преси ... оформил сам се уж лекичко обаче сам си клиоща ... висок сам над 175 см . и друго правя лилевите опри докато не ми омалеят рацете и не се просна по очи с коремните преси също правя така ... на скоро чух че това е грешно защото мускула не се развивал по тоя начин та някви предложения ? :oops: може би трябва да правя някакви сериики или нещо от рода ... а колкото до фитнеса нямам възможност да ходя ... четох че това е по лесния начин а начина по които аз се мъча да направя нещо е мн труден обаче ... ше си вървим по трудния начин очаквам некви препоръки :)

Chacho
05-17-2010, 04:19
Аз тренирам като теб, обаче на серии до отказ. Демек всяка една серия правя, докато не падна по очи. Ходя на лост и успоредка, но съм правил и тренировки с лицеви. Резултатите са адски бавни, пък и съм забелязал, че има един начален период, в който се свалят килограми и едва след това може да почнеш да качваш. Аз си го обяснявам, че тялото се адаптира към интензивността на тренировките (всеки ден и до отказ).

Shazzrah
05-17-2010, 10:41
Директно на въпроса: НЕ!

с мързел нищо не се постига...камо ли пък мускулесто тяло!Не виждам проблем да отделяш по 1 час на ден за фитнес...
[/i]

Gr0zDan0v
05-17-2010, 13:09
КайзеН!



Глезени/ Прасци

Подскоци (заешки подскоци)

С изправени крака скачай напред или само на едно място, така, че да скачаш максимално всеки път. Това заяква бързите мускулни влакна, нужни за експлозивна сила.

Начало (начинаещ) - 50 / Напреднал – 100

Повдигане на пръсти

Това заяква бавните мускули, нужни за издръжливост и цялостна сила на мускулните влакна. Намерете стена или някой неподвижен обект. Застанете пред него, колкото може по-прави, стегнати. Сега се изправете на пръсти възможно най-високо, като запазвате баланса. Пълно движение нагоре и надолу. Никакво лъжене! Петите до край нагоре и до край надолу!

Начало (начинаещ) - 50 / Напреднал – 100

Колене! Много са важни!

Клякания

Клекнете докато бедрата са паралелни на земята и се изправете да изходната позиция. Внимавайте гърба да е прав, за да имате правилна стойка. Това подобрява формата ви при кацане и претъркулване.

Начало (начинаещ) - 50 / Напреднал – 100

Клякания с подскоци

Същото движение, само че със скок в края на всяко клякане. Скок след всяко една клякане, едно след друго

Начало (начинаещ) - 25 / Напреднал – 50

Ядро / Коремни мускули

50 – 100 коремни преси

50 – 100 коремни преси, където съвсем леко се повдигате от пода

50 – 100 докосвания на петите – лежи по гръб и докосвай лявата и дясната пета една след друга

50 извъртащи се коремни преси

Ръце, Фаланги (пръсти)

15 – 25 хендстенд лицеви опори

50 – 100 лицеви опори

25 – 50 подскачащи лицеви опори ( или с пляскане), като подскачаш максимално на всяка, като се опитваш гърба да ти е абсолютно прав при всяка.

1 минута стойка на ръце

Пръсти – намери някой ръб, клон или лост, хвани го само с пръсти и просто си виси. Колкото можеш повече!


Това е само върха на айсберга на физическата подготовка, нужна ни да станем супер-ефикасни, защотото никога не трябва да спираме да тренираме! Винаги трябва да се подобряваме! Never settle!

подробно и изчерпателно

theoneudontknow
05-17-2010, 14:27
Само да си изкажа мнението - за 13-годишен да имаш 83 кг тегло е малко... множко ... а ти колко си висок? Тва е по-важно от възрастта...

theoneudontknow
05-17-2010, 20:01
КайзеН!



Глезени/ Прасци

Подскоци (заешки подскоци)

С изправени крака скачай напред или само на едно място, така, че да скачаш максимално всеки път. Това заяква бързите мускулни влакна, нужни за експлозивна сила.

Начало (начинаещ) - 50 / Напреднал – 100

Повдигане на пръсти

Това заяква бавните мускули, нужни за издръжливост и цялостна сила на мускулните влакна. Намерете стена или някой неподвижен обект. Застанете пред него, колкото може по-прави, стегнати. Сега се изправете на пръсти възможно най-високо, като запазвате баланса. Пълно движение нагоре и надолу. Никакво лъжене! Петите до край нагоре и до край надолу!

Начало (начинаещ) - 50 / Напреднал – 100

Колене! Много са важни!

Клякания

Клекнете докато бедрата са паралелни на земята и се изправете да изходната позиция. Внимавайте гърба да е прав, за да имате правилна стойка. Това подобрява формата ви при кацане и претъркулване.

Начало (начинаещ) - 50 / Напреднал – 100

Клякания с подскоци

Същото движение, само че със скок в края на всяко клякане. Скок след всяко една клякане, едно след друго

Начало (начинаещ) - 25 / Напреднал – 50

Ядро / Коремни мускули

50 – 100 коремни преси

50 – 100 коремни преси, където съвсем леко се повдигате от пода

50 – 100 докосвания на петите – лежи по гръб и докосвай лявата и дясната пета една след друга

50 извъртащи се коремни преси

Ръце, Фаланги (пръсти)

15 – 25 хендстенд лицеви опори

50 – 100 лицеви опори

25 – 50 подскачащи лицеви опори ( или с пляскане), като подскачаш максимално на всяка, като се опитваш гърба да ти е абсолютно прав при всяка.

1 минута стойка на ръце

Пръсти – намери някой ръб, клон или лост, хвани го само с пръсти и просто си виси. Колкото можеш повече!


Това е само върха на айсберга на физическата подготовка, нужна ни да станем супер-ефикасни, защотото никога не трябва да спираме да тренираме! Винаги трябва да се подобряваме! Never settle!

1во да кажа - браво пичага, сичко е описано подробно
2ро - добра тренировка ( при тренировките за корем, когато стигнах до половина на пресите, при които леко се отлепяш от пода, направо ме пареше корема.. :) добра тренировка )

kireto454
05-20-2010, 14:53
Ми и аз станах машина без фитнес , просто си купих дъмбел,щанга,прожини,лежан а,гладиатор и бягаща пътека(за през зимата и за вечерта) а да и тичам в парка :D

Chacho
05-20-2010, 15:11
Ми и аз станах машина без фитнес , просто си купих дъмбел,щанга,прожини,лежан а,гладиатор и бягаща пътека(за през зимата и за вечерта) а да и тичам в парка :D

Хахахаха, без фитнес, просто си си купил зала :D

Madeyed
05-28-2010, 14:14
Ето ме и мен.
На 12-съм.Тежа 40 килограма и съм висок някъде 150.
Всееки ден правя 3 серии по 20 (гири 5 кила).И някой пат когато не ме марзи по 100 коремни преси и лицеви опори.Малко се изморявам.Всички приятели на моята възраст са по 50 килограма и повече.Имам мускули,но не ходя на фитнес(казват,че съм малак).
Това е,че изглеждам добре,но малко стомаха ми е :? малко по.напреди изпъкнал(имам 3-гънки като клекна).
Помощ.

Lordi90
05-28-2010, 23:25
С тия 82 кг ...едва ли ще може да прай лицеви камули НАБИРАНИЯ. Моя съвет е да почнеш с тичане и скачане на въже :) и да пиеш много вода, защото помага за чистенето на мазнините.

danian
09-08-2010, 20:51
мен дали 6е ме пуснат на фитнес на 12 сам

D3NG3rZ0N3
09-08-2010, 21:00
Не! Там е само за пълнолетни и алкохолици...

danian
09-09-2010, 07:03
на 13 14 ходат ами някв детски фитнес

danian
09-09-2010, 10:26
хаха 6то аз не искам инструктор

YVKsport
09-09-2010, 17:59
на 13 години съм тежа 82 кила и искам да направя мускули без да ходя на фитнес
Ако темата не е ебавка-много ще ти е трудно.Едва ли имаш сили за набирания при тези килограми.Не ти знам ръста,но първо "влез в час" с кардио,пък същевременно почвай кръгови тренировки-лицеви,преси,клекове,кофич и...

shinkyokushin
09-09-2010, 18:27
на 13 години съм тежа 82 кила и искам да направя мускули без да ходя на фитнес
Ако темата не е ебавка-много ще ти е трудно.Едва ли имаш сили за набирания при тези килограми.Не ти знам ръста,но първо "влез в час" с кардио,пък същевременно почвай кръгови тренировки-лицеви,преси,клекове,кофич и...
на неговата възраст тамън почвах да спортувам, бях доста по-лекичък (но все пак пухкав и то доста) и не можех да направя една чиста лицева, за кофички да не говорим :D



е ся можеш ли ? :shock: :shock: :shock: :shock:

arena121
09-09-2010, 18:30
Здравейте, на 15г. съм и тежа 96кг. и съм 170см висок. Искам да отслабна и също така да напрая мускули. Ако може някой съвет.

Ice_b0x
09-09-2010, 18:36
Здравейте, на 15г. съм и тежа 96кг. и съм 170см висок. Искам да отслабна и също така да напрая мускули. Ако може някой съвет.
Спортувай нещо ? Тичане/плуване. Като станеш 85 почваш фитнес и успоредно с него кардио. До 17 вече ще си натрупал някаква ММ. Правиш си една диета да поочистиш и воала. Младеж на 17-18 години с сравнително добре оформено тяло. Е няма да си като Арни или Лу ама пак е нещо :D

awerw
09-09-2010, 20:30
http://img94.imageshack.us/img94/8633/2480351t.jpg

shinkyokushin
09-09-2010, 21:17
awerw кво искаш да докажеш че си по-прост ос spainn ли ?! ако е това то доста напредваш ама трудно го стигаш :razz:

awerw
09-10-2010, 08:26
Връщам отбора на FemaleBodyInspector :D

arena121
09-10-2010, 18:35
Здравейте, на 15г. съм и тежа 96кг. и съм 170см висок. Искам да отслабна и също така да напрая мускули. Ако може някой съвет.
Спортувай нещо ? Тичане/плуване. Като станеш 85 почваш фитнес и успоредно с него кардио. До 17 вече ще си натрупал някаква ММ. Правиш си една диета да поочистиш и воала. Младеж на 17-18 години с сравнително добре оформено тяло. Е няма да си като Арни или Лу ама пак е нещо :D

А какво е кардио, че съм малко необразавон. :D :D

arena121
09-11-2010, 09:16
Благодаря!!! ;)

TheTruth
09-14-2010, 17:22
спортувай повече- Ритай, играй баскет или някакъв спорт. Тичай, Прави Лицви опори, коремни преси.

Бъди ПОСТОЯНЕН и ТРЕНИРАЙ секи ден. Не след дълго, ще постигнеш резлутат.

Greennight
09-14-2010, 18:24
Ми тичай,прави коремни,лицеви.

everythingisrelative
11-15-2010, 17:12
ЗОМГ...на 13 години 80 кила хахаххаха


Наблягай на чекийте, за да отслабнеш :lol: :lol:

viki_737
06-16-2012, 21:05
Здравейте на 14 години съм 1.69 и тежа 50кг. Искам да направя мусколи, но ме е страх, че преди години ме оперираха от херния. С гирички и лицеви предполагам, че ще стане нещо, но трудно. Ако тръгна на фитнес се опасявам да не получа отново херния, че аз тренирам футбол.

ChubbyBunny
06-17-2012, 07:20
К'ви мускули е, брат?

xXxAngerfisTxXx
06-17-2012, 07:31
от коремни преси няма АБСОЛЮТНО НИКАКЪВ ЕФЕКТ! От лицевите се стягат гърдите само ако ги правиш с широк захват, ако ги правиш с ръце една до друга ти натоварва трицепса. И ква херния ??? Явно не знаеш правилната техника на изпълнение. То и мен ме беше страх от херния, но като правиш упражненията във фитнеса както трябва, риска от травма и минимален.
Мускули се правят само и единствено във фитнеса.

loveca777
06-17-2012, 09:09
от коремни преси няма АБСОЛЮТНО НИКАКЪВ ЕФЕКТ! От лицевите се стягат гърдите само ако ги правиш с широк захват, ако ги правиш с ръце една до друга ти натоварва трицепса. И ква херния ??? Явно не знаеш правилната техника на изпълнение. То и мен ме беше страх от херния, но като правиш упражненията във фитнеса както трябва, риска от травма и минимален.
Мускули се правят само и единствено във фитнеса.на теб ти трябва да бачкаш на село или на някой строеж :D

Bananas :D Yeee
06-18-2012, 07:40
аз сам на 13 години също тренирам лека атлетика вече от 5 години и сам 40 килограма и като за начало може да започнеш малко да потичаш

madm1ke
07-11-2012, 08:45
Ако беше малко по-малък щях да те посъветвам да почнеш плуване.Аз плувам от както се помня и без фитнес,без даже лицеви и тн. израдих добра фигура.Ако си постоянен започни плуване ама не да отидеш и да се киснеш.Тряба сериозно да се отнесеш.Колкото до фитнеса и аз на твоите години едно лято отидох на фитнес и инструктора каза 4е съм малък.Не се притеснявай от външния си вид,изчакай една-две години и тогава започни с фитнес и стриит.

PleeZzLiiyo0o
08-23-2012, 12:52
здрвейте можели някой да ми помогне да ми каже как да кача мускулна маса момче на 18 год. сам и килограмите ми са 52 писнами хората ми ми казват .. МОМЧЕ ТИ ЯДЕШ ЛИ ЩО СИ ТОЛКОЗ СЛАБ :@:@ писнами да ми се подиграват някои можели да ми каже как да кача мускулна маса кфо точно трябва да правя и кфо да ям наи вече .. моляви помогнете ми .. :) :)

Jus7Smil3Back
08-23-2012, 13:04
отивай във фитнеса и минавай на хранителен режим

Chacho
08-23-2012, 13:25
Високовъглехидратен режим и някаква форма на силови тренировки.

Incadeptus
08-23-2012, 13:37
Високовъглехидратен режим и някаква форма на силови тренировки.

+1

Jus7Smil3Back
08-23-2012, 13:49
+1

+2

sa6ou
08-23-2012, 14:24
А не искаш ли да направиш само като седиш пред компа? И ядеш като прасе? То така не става мой човек

bathory
08-25-2012, 12:29
Като задаваш малоумни въпроси в разни форуми.. (:

Sh00t5
08-25-2012, 13:45
Започни някакъв силов спорт фитнеса не е единственото нещо.Ако имаш зала по щанги пък и в повечето случеи са безплатни.

redbul2
08-25-2012, 15:45
писнами хората ми ми казват .. МОМЧЕ ТИ ЯДЕШ ЛИ ЩО СИ ТОЛКОЗ СЛАБ :@:@ писнами да ми се подиграват някои можели да ми каже как да кача мускулна маса кфо точно трябва да правя

Ако си от Варна, бягай в зала "Тракия". Това е фитнеса за теб и други слаби момчета от Варна. В тоя фитнес ще ви бъде супер и за 4-5 месеца ще направите големите баници. :)

loveca777
08-25-2012, 16:15
Ако си от Варна, бягай в зала "Тракия". Това е фитнеса за теб и други слаби момчета от Варна. В тоя фитнес ще ви бъде супер и за 4-5 месеца ще направите големите баници. :)

да бе , при най-силните го пращаш , ти пък :D :&

redbul2
08-25-2012, 17:57
Естествено! И най-опитните са там. :) Да се учи от тях. Който се учи,той ще сполучи. :D

loveca777
08-25-2012, 19:30
ще се стресира детето :D , душичката му няма да издържи като слиза на долу по стълбите към подземието
Не ,че нещо , но и в този фитнес съм срещал такива дет много се отварят - е на всякъде ги има ,няма как иначе

Chacho
08-25-2012, 19:36
Офтопик:
^Дори и извън залата. Оня ден някъв старец се разхождаше покрай лостовете и се спря да ми обяснява, че като се набирам не трябва да има напрежение в тялото и корема ми трябва да е отпуснат (правех набирания с леко изпънати напред крака). Идва да ми се пречка на последна серия и ме ръчка с пръст в корема, като ми повтаря "отпусни се, закво си се стегнал". Бахти кретена, беше на едно 60-70 години. Всеки дава акъл и гледа в чуждата паница.

loveca777
08-25-2012, 19:41
хахахаХ Този луд старец , другия път не го допускай да те приближава много ,защото може да се окаже хомосексуален :D
То без да се стяга тялото какъв е смисълът

Русе
08-26-2012, 22:38
Намери си редовни и сериозни дружки , ходете да бягате в парка , вдигай гирички , лицеви опори , коремни преси , лост + успоредка = Най - добре :)

Savage14
08-26-2012, 23:59
Мускули няма как да направиш, дори и да ходиш на фитнес! Това е невъзможно! Такаче по-добре се откажи преди да си започнал! Ориентирай се в сферата на ядрената физика и био-химията! :)

explosion_
08-27-2012, 07:47
Нарисувай си! ;) :D

Mim40z
08-27-2012, 09:12
Ето решението ;) http://cdn3.nowaygirl.com/wp-content/uploads/2012/04/279012139384644293_rpvShtlf_f-550x335.jpg

toninator
08-30-2012, 09:35
нали знаете че тая тема е от 3 год :)

no power
09-03-2012, 02:15
отиваш на лостовете в училището и почваш да се набираш .. първо тесен хват после широк зад врат , лицеви опори , коремни преси ... в залата е по-лесно отивай на зала

toi e na 13 - i e 82 kila na kvi lostove go prashtate ne6ty po lesno my trqq

usein0304
09-29-2012, 17:21
http://allin.alle.bg/fitnes/

raror
10-05-2012, 12:54
НА 13 82 кила ... к'ви лостове ви гонят ... по дяволите ако почне лостове с тия 82 много бавно ще се развива (особено в началото)

didoo
10-05-2012, 19:44
Така е аз съм на 14 и тежа 75 кила и едвам правя по 5-6 набирания
П.П Може би може да прави лицеви аз правя по 20

Zdravkoo15
03-26-2013, 16:29
Zdraveite az sum na 14 godini teja 50kg.
ot edna sedmica veche izpolzvam tazi programa za trenirane http://www.bb-team.org/workout/4373_trenirovachni-programi-na-reg-park-chast-purva
Iskam da znam dali e podhodqshta za men.
Da otbeleja che ne sum treniral nikoga i sega zapochvam
mersi predvaritelno:)

firstdiesel
03-26-2013, 19:10
НЕ

cyclops
03-27-2013, 21:08
Ето на такава тренировка съм привърженичка аз през топлите дни ! :) http://vbox7.com/play:4e5814722a&start=242&r=emb

Muaythaifighter
03-29-2013, 06:24
на 13 години съм тежа 82 кила и искам да направя мускули без да ходя на фитнес


13 годишен 82кг свинята майка мишелин , не няма да ходиш на фитнес

ми ше праиш кардио 5 дни в седмицата , свиня майка и ще си скъсаш дебелия за§ник от трениране , за да влезеш във форма

Kaloqn9
04-03-2013, 21:38
Добре ама който не може да прави 20 набирания може ли да ги изключим?

Didoroki
04-03-2013, 22:07
Zdraveite az sum na 14 godini teja 50kg.
ot edna sedmica veche izpolzvam tazi programa za trenirane http://www.bb-team.org/workout/4373_trenirovachni-programi-na-reg-park-chast-purva
Iskam da znam dali e podhodqshta za men.
Da otbeleja che ne sum treniral nikoga i sega zapochvam
mersi predvaritelno:)

Определено НЕ. Даже не я пробвай.
Ако за пръв път влизаш в залата, най-добре 2-3 седмици обикаляй на всички уреди, след това си прави сплит!
http://www.bb-team.org/workout/1465_parvi-stapki-vav-fitnesa
Трябва и доста други статийки да прочетеш, за да си усъвършенстваш тренировъчния и хранителния режим.

weezy.
04-03-2013, 22:35
на 13 години съм тежа 82 кила и искам да направя мускули без да ходя на фитнес

Bitch please .. :D

skornex
04-03-2013, 22:52
намали теглото с бягане коремни преси и после почваш лицеви а без фитнес не става
Казвам ти това което направих и аз бях 70 кг след тренировките съм около 56 57 кг като намалиш теглото и като заякнеш продължаваш да спортуваш това което те влече КЪСМЕТ ;)

lazarbombata
12-11-2013, 12:33
az puk sum na 12 godini i izkam da si napravq musko li bez fitnez

betudontbet
12-19-2013, 04:02
на 13 години съм тежа 82 кила и искам да направя мускули без да ходя на фитнес

яж лайна

crazy_wolf_92
12-30-2013, 00:06
Квооо....???????? 82 кила тежал моля ти са спирай макдоналд. Аз съм 9 клас и най големия е 73 кила!

crazy_wolf_92
12-30-2013, 00:08
Зачерви малко шкембето и ще ти намеря работа като шамандура в Созопол.