PDA

View Full Version : Трябва ми кратко съчинение на английски език :S



ilianka24
06-03-2009, 13:28
Спешно ми трябва кратко съчинение на тема предимства и недостатъци да живееш в малък град и още едно на същата тема, но за големия град. Моля ви много е важно. Утре имам класна. Помогнете миии

1n5ub0rd1na73
06-03-2009, 13:43
Предлагам ти да съчиниш нещо на български и по двете теми, а аз да ти ги преведа.

ilianka24
06-03-2009, 16:57
Всяко нещо има своите предимства и недостатъци. Много хора оставят семействата си и отиват да работят в големите градове, защото там имат по- голяма възможност за реализацияи съответно по- добро заплащане. В големият град децата им ще имат повече възможности за развлечения и игри. Също така и обучението там е на ниво. Редом с предимствата си, големият град има и много недостатъци. Почти всеки ден има задръствания, има по- голяма вероятност децата да попаднат в лоша компания. А мръсния въздух води до много заболявания. Но в крайна сметка всеки сам избира къде да живее.



Благодаря предварително. Много съм ти признателна :)

1n5ub0rd1na73
06-03-2009, 17:47
Everything has its advantages and disatvantages.
Many people leave their families in order to go to work in bigger cities. This is because the chances of a better realization and, respectively, a bigger salary are better. In the big city children have more opportunities for entertainment and games. Also, the quality of tuition there is up to the standard.
Along with having positive aspects, big cities have many downsides. Traffic jams happen almost every day, and there's a higher chance that children would find themselves in bad company. Furthermore, polluted air leads to many diseases.
But in the end, everyone makes their choice where to live.