PDA

View Full Version : Помощ по Английски Език



Cybershot
06-03-2009, 14:49
Значи утре имам класно по английски език и ни дадоха 2 теми да напишен есе/история. Аз на български дет се вика не мога да го измисля пък хамоли английски! Моля ако някой нещо му идва на ума даже и на български да пише.
Ето ги темите:
1. Describe the most unusual adventure you have ever had.
What was it like?
When did it happen?
How did u fell and react?
Why will never forget the experience?
2. Do stars have hearts?
What're the differences and similarities between celebrities and ordinary people.
Have you got a idol?
What is he/she like?
Другите въпроси са помощни/насочващи. Моля ако някой си има и идея да помогне. Първата тема мисля че ще я оправя ама 2рата грам идея си нямам :(

1n5ub0rd1na73
06-03-2009, 15:14
Знаеш ли, понеже това са въпросите от матурата, са ми познати. Аз съчинявах тогава по първата. Писах как един турчин ме е гонил през лозята с нож в ръка, защото му бях откраднал две чепки от гроздето. Ето ти идея. Имаш разрешението ми да я изплагиатстваш.

Cybershot
06-03-2009, 15:45
Знаеш ли, понеже това са въпросите от матурата, са ми познати. Аз съчинявах тогава по първата. Писах как един турчин ме е гонил през лозята с нож в ръка, защото му бях откраднал две чепки от гроздето. Ето ти идея. Имаш разрешението ми да я изплагиатстваш.

ако може дай още 2-3 изречения малко по-подборно. Харесава ми темата! Ама проблема е че трябва да имам и по 2те защото ще сме на 2 групи... 2рата ми е много тъпа, най-вероятно ще се изхитря и ще сядам сам когато каже темите скачам другата група :-D

1n5ub0rd1na73
06-03-2009, 15:53
Това е целият сюжет. Забравих само да спомена, че съм бил с приятеля си. Останалото са детайли - как сме се спогледали, как лицето му е пребледняло, как е държал онзи ножа, как е псувал, как не си бягал по-бързо през живота си и т. н. Такива неща - фантазия.

Cybershot
06-03-2009, 15:55
Това е целият сюжет. Забравих само да спомена, че съм бил с приятеля си. Останалото са детайли - как сме се спогледали, как лицето му е пребледняло, как е държал онзи ножа, как е псувал, как не си бягал по-бързо през живота си и т. н. Такива неща - фантазия.

много ти благодаря :)
Тази по английски я хапе кучето да ни дава от матурата пък не сме езикова паралелка :(

LudiDaskali
06-03-2009, 18:48
Еми тя матурата да не мислиш че е за английска паралелка на нивото.от 9 клас без паралелка вече се пишат такива истории и се очаква да знаеш почти всички времена и да ги прилагаш както и граматиката, което наистина е трудно за някой, на който не му варви или не се е занимавал отделно с английски, ако беше лесно всички щахме да изкараме матурата с 6 ххаахха.

Cybershot
06-03-2009, 19:16
Еми тя матурата да не мислиш че е за английска паралелка на нивото.от 9 клас без паралелка вече се пишат такива истории и се очаква да знаеш почти всички времена и да ги прилагаш както и граматиката, което наистина е трудно за някой, на който не му варви или не се е занимавал отделно с английски, ако беше лесно всички щахме да изкараме матурата с 6 ххаахха.

ще им сера на тъпите времена в тоя английски... То и в българския има 100 времена ама кой ги ползва..

Cybershot
06-03-2009, 21:02
на някой ако му се занимава да преведе ето това на английски:

Всичко започна, когато един ден аз и един мой приятел решихме да отидем да ядем грозде. Беше

един слънчев следобед. Срещнахме се на уговореното място и тръгнахме. Гроздето беше в едно лозе

близо до града. Стигнахме, огледахме се дали има някого наоколо, но нямаше. Във оградата имаше

дупка, минахме през нея и вече бяхме в лозето. Почнахме да ядем грозде, но след няколко минути

от някъде изкочи някакъв мъж, който извади нож, започна да вика и идва към нас. Ние се

погледнахме и на бързо избягахме. Но си останахме гладни. Вървим си по пътя и видяхме една

череша. Беше в двора на една къща. Прескочихме оградата, качихме се на черешата и започнахме да

ядем. По едно време се чу изтрел. Това беше един дядо, който стреляше по нас с пушка заредена

със сол. За секунди слязохме от черешата, прескочихме оградата и изчезнахме. Слава богу не успя

да ни уцели. От тогава вече не влизаме в чуждите дворове.

1n5ub0rd1na73
06-03-2009, 21:47
Превода ти го пратих в отговор на личното ти съобщение.