PDA

View Full Version : Второ изнасилване потресе Ракитово



myNameIsImmortal
06-03-2009, 20:40
Преди време имаше едно изнасилване тук в моя град, където 2ма изнасилиха една жена, след която я захвърлиха при едни скали, а после кучто с което се е разкарвала се прибра само и след извесно време я намериха и я спасиха. Бойко Борисов, малко преди да стане кмет на София беше идвал тук за разследване и т.н.

Сега всичко се повтаря.. момичето миналата година беше в моето училище.. но е с Костандовско гражданство..

За няколко часа полицаите арестували извършителите
Второ изнасилване потресе Ракитово
Трима местни се изредили на 15-годишно момиче
2 Юни, 2009

Само за два дни Ракитово бе потресено от втори случай на брутално изнасилване на непълнолетна. Този път полицията задържа трима местни мъже по обвинение, че са посегнали на 15-годишна девойка. Парадоксалното е, че триото насилници са действали в късна доба същия ден, когато синът на младши полицейски инспектор от родопския град изнасили 16-годишно момиче, за което "Монитор" писа. Малко след полунощ в петък пред кафене в съседния гр. Костандово ракитовците Л.Н. - 26 г., Н.Н. -27 г., и В.М. - 24 г. обещали на 15-годишно момиче, че ще го закарат до дома му.


Четиримата се качили в лек автомобил "Мерцедес", който обаче не потеглил към жилището на девойката, а спрял в местност, недалеч от Ракитово, където Л.Н. накарал другите двама авери да слязат от колата и след като заключил вратите, брутално изнасилил 15-годишната ученичка. След като 26-годишният задоволил нагона си, повикал и останалите, които не пропуснали да се погаврят и блудствали с нея. Момичето викало за помощ, но тъй като районът е отдалечен от населеното място, а и поради късния час, нямало кой да чуе виковете й. След като показали мъжките си "достойнства", тримата насилници откарали непълнолетното момиче до дома й. За броени часове среднощните похитители са заловени при операция на служители от полицейския участък в Ракитово и колегите им от районното управление във Велинград и са вкарани в ареста, като разследването е поето от местната районна прокуратура. Запознати с разследването са категорични, че няма връзка между двете изнасилвания, въпреки че са станали в един и същи ден и приблизително по едно и също време.

Потърсен за коментар от „Монитор", председателят на общинския съвет в Ракитово Георги Попчев заяви, че е научил от вестника, но след запитване началникът на полицейския участък е потвърдил за двата случая. Като родител и дългогодишен педагог обаче ракитовският общински шеф е възмутен от престъпните прояви на младите мъже. В местната общинска комисия за борба с противообществените прояви за малолетни и непълнолетни няма оплаквания от пострадалите, тъй като те са се жалвали в полицията.

Обвиненият за изнасилване Кирил К., син на младши полицейски инспектор от Ракитово, остава в ареста, след като Велинградската прокуратура му удължи срока със 72 часа. Срещу него е повдигнато обвинение за изнасилване на 16-годишна непълнолетна ученичка от оздравителната гимназия в родопския град.

Най-вероятно прокуратурата ще удължи ареста и на тримата ракитовци, които се гавриха с 15-годишното момиче от Костандово.


Имаше информация във весник Труд и 24 часа..

Източник: http://www.monitor.bg/article?id=201028

... :-o :-o :(
______________
Нека другия път да бъде в правилния раздел.
hamilcar

Ilikeliljon
06-03-2009, 20:45
Темата не е за тук :) :) Но иначе много жалко за момичетата.:(

myNameIsImmortal
06-03-2009, 20:48
Темата не е за тук :) :) Но иначе много жалко за момичетата.:(
Някой мод да я премести където трябва..
А не знам.. обаче днес в час седя и нещо даскалката по философия почна да говори за изнасилвания и такива работи и вика а вие знаете ли кои са били, и аз седя :shock: и после сгрях какво е станало като ми разказаха.. :?

Ilikeliljon
06-03-2009, 20:51
Темата не е за тук :) :) Но иначе много жалко за момичетата.:(
Някой мод да я премести където трябва..
А не знам.. обаче днес в час седя и нещо даскалката по философия почна да говори за изнасилвания и такива работи и вика а вие знаете ли кои са били, и аз седя :shock: и после сгрях какво е станало като ми разказаха.. :?

Много е кофти, жалко за момичетата и за всички изнасилени жени :( :( :( :(

djuki
06-03-2009, 21:49
тъжно много тъжно :(

Extremescream
06-03-2009, 21:59
А момичето какво е правило в полунощ някъде из града? :-o
Не защитавам постъпката на онези ИЗРОДИ,но е добре и да се помисли от тази гледна точка-ако си е била у дома тогава,нямало е да бъде насилена.

mysterious93
06-03-2009, 22:09
Ужас! :( Човек да го е страх да си покаже носа навънка..може да е била на рожден ден или нещо такова. Това не значи че трябва да й се случи нещо. Само ми е странно как така се е съгласила да се качи в колата (вече др. е въпроса ако са се познавали). Но на мен ако някой непознати , след полунощ ако ми предложат да ме закарат донякъде (та и през деня) ще избягам със скоростта на светлината (ест ще се старая да запазя хладнокръвие ама като се знам каква съм паника..) абе нз как може да има такива изроди :(

Extremescream
06-03-2009, 22:12
Ужас! :( Човек да го е страх да си покаже носа навънка..може да е била на рожден ден или нещо такова. Това не значи че трябва да й се случи нещо. Само ми е странно как така се е съгласила да се качи в колата (вече др. е въпроса ако са се познавали). Но на мен ако някой непознати , след полунощ ако ми предложат да ме закарат донякъде (та и през деня) ще избягам със скоростта на светлината (ест ще се старая да запазя хладнокръвие ама като се знам каква съм паника..) абе нз как може да има такива изроди :(

Като/ако е била на рожден ден,родителите да дойдат да я приберат.Не е нормално 15-годишно момиче да се мотка сама из града посред нощ.И все още си поддържам мнението-ако си е била у дома по това време,нямало е да я насилят.Не е виновна,но подобни неща могат да бъдат предотвратени.За това има закони и вечерен час-те не са само да ни развалят кефа.Ама кой ли ги спазва.В този случай родителите са за бой!А изнасилвачите-за разстрел!

Ilikeliljon
06-03-2009, 22:37
Хайде стига, вярно е, че не е трябвало да стои до късно, но имайте напредвид, че Ракитово е малък град и нещата стоят по-различно.Ние от големите градове не можем да го разберем. Там хората се познават и не е толкова страшно да оставят децата си до късно.

myNameIsImmortal
06-03-2009, 22:45
Да, тука града не е толкова голям и повечето хора се познават..
Но това е, че тя не е от Ракитово, а е от съседното село..
Не знам дали е била на рд или нещо от сорта.. но настина е потресаващо.. :(

myNameIsImmortal
06-04-2009, 12:45
..."Син на младши полицейски инспектор..."
Той със сина си не може да се справи,да го възпита и да му обесни кой е правилно и кое не,какво остава за криминалния контигент с който трябва да се справя.....И сигурно поради колегиалност,ще оправдаят сина му,99% съм сигурна ,че ще стане така!

тоя син го познавам и съм обеден, че ше го оправдаят.. :? :?
Преди пак така за нещо го бяха оправдавали..

vesito13
06-04-2009, 13:26
Гадно е , съжалявам за момичето . Само тя си знае какъв белег е оставило всичко това в съзнанието и . Но не е нито първото , нито последното изнасилено момиче , тя дори не е една от малко , защото те не са малко . Не в моя град , но друг също малък град , в който имам близки и познати , не искам да говоря колко изнасилвания станаха на момичета , жени и то само за последните 3-4 години , за преди това не искам да говоря . Градът е малък , всички се познават , момичетата не са тръгвали на никъде с изнасилвачите им , или поне не по собствено желание . Отплеснах се от темата , но все пак не вярвам да има справедливост , след 2-3 месеца същите мъже най-вероятно ще си живеят живота нормално , както до сега ... И за пореден път ще кажа , вечерният час не беше създаден само за да ни е кофти на нас и да трябва да се прибираме рано . Не отива на едно 15 годишно момиче да стои до полунощ по улиците , и още повече да се качва в кола с някакви непознати мъже :? Ако аз бях на мястото на това момиче , недай си боже , не знам дали бих имала сили да продължа нормално живота си :(

clever
06-04-2009, 14:43
:cry:

SuNsEt
06-04-2009, 21:41
Да,какво е правела сама,в друг град и то късно вечерта?Тук може да се кажат много хипотези,но родителите са виновни.Не знам защо,но си мисля,че може и да няма родители.Може да живее с баба си или нещо такова...Или просто баща й да е пияница,а майка й еди-си каква.За това да не е искала да се прибере или просто да се е разхождала с някоя приятелка от този град,тя да се е прибрала,а момичето да е тръгнало пеша.През това време тези тримата да са я видяли и да са и предложили да я закарат до тях,понеже е прекалено късно и е опасно да е сама.
Когато някои такива изнасилвачи видят жертвата си късно вечер и сама,особено ако е млада/малка ,им става ясно,че могат да я подлъжат по какъв ли не начин.Момичето е било наивно...освен ако тя им е отказала да се качи в колата и те,вече насилствено,не са я принудили.Естествено,че няма да има как да избяга-двама отпред и един седи до нея.
Момичето ще има травма за цял живот.Нейните младешки години вече няма да са толкова щастливи особено,когато живее в малък град/село.Излишно е да се лъжем,че може да има някаква справедливост и да опандизят тези мъже.Единственото,което момичето може да направи е,да заживее на друго място.Просто да се опита да забрави,да заживее на ново и да бъде по-отговорна за собствения си живот.Да не излиза късно вечерите и да не вярва на всичко,което може да й каже някой.
ПП:Какво бих си помислила аз,ако бяха ми предложили да ме закарат до нас:
1во-още щом видя приближаваща се кола към мен,вече започвам да си обмислям варианти,защо приближава.
2ро-след като ме заговарят не ги поглеждам и вървя напред.Вече знам,че със сигурност няма да ме закрат до нас.
3то-тръгнат ли да излизат от колата,бягам към по-оживена улижа и викам за помощ.
И аз съм на 15 и ми се е случвало да ми спират коли и да ми свиркат.Когато бях по-малка двама мъже също имаха някакво намерение да ме изнасилят.Просто ми казаха"Ела да се повозиш с нас" Отзад в колата имаше малко момиченце,което както останах с впечатление,се опитваше да избяга.Аз просто не спрях да вървя,после забързах крачка,когато видях,че единия е тръгнал да слиза и накрая,докато се усетя,вече тичах.Слава Богу,не ме бяха проследили с колата.Но още тогава,щом бях започнала да я приближавам,имах някакво гадно чувство и си казах"Номера на колата ще е добре ако го запомня".За съжаление бях на 10-11 и не успях,но поне не ми направиха нищо.

clever
06-05-2009, 13:42
1во-още щом видя приближаваща се кола към мен,вече започвам да си обмислям варианти,защо приближава.
2ро-след като ме заговарят не ги поглеждам и вървя напред.Вече знам,че със сигурност няма да ме закрат до нас.
3то-тръгнат ли да излизат от колата,бягам към по-оживена улижа и викам за помощ.
и аз бих направила така ...
човек трябва да е отговорен за себе си и да не вярва на непознати.. да не разговаря с тях и да не тръгва никъде с тях... също да не взима нищо . . .
:!:

LedenooMomiche
07-11-2009, 23:17
Това е възможно най-гадното нещо,което може да се случи на една жена,а още по-малко на някакво момиче..Ужасявам се дори само като чуя тази дума.Вече има всякакви изроди и ще става още по-зле.Кой знае как се чувстват тези жени,момичета,които са жертви на подобно нещо,не искам и да си помисля какво ще бъде,ако на мен ми се случи.Ужас,ужас,без думи съм.

0nem0retIme
08-10-2009, 20:47
Аман от загорели недоебани идиоти..!
Ама то и момичето си е виновно донякъде..как може да се съгласи непознати да я закарат до дома й.. :o

KickstartMyHeart
08-11-2009, 15:33
А нея кой я е карал да се качва в колата? Не ги оправдам тея изроди и прочие, ама ако не се беше качила при непознати и ако не се е била по улиците посред нощ, можеше и да не стане това. :?
Anyway, изнасилването е едно от най-ужасните неща, които могат да се случат на момиче. На никого не го пожелавам. :(

nicolepcd
10-24-2009, 15:35
За първото момиче... вярно, че е на 15, ма толкова ли е глупава, че да се качи с непознати в кола, вечерта? За нея нямам оправдание, естествено, жалко е, ама който се прави на голям, ще си пати... За второто момиче не знам подробности, мога само да я съжаля... И наистина се надявам и двете да преживеят по-лесно всичко случило им се... :(

bilqnavod
10-25-2009, 19:50
:( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(
Докога ще продължава това????

probation
12-08-2009, 07:21
МВР не си върши работата явно...