PDA

View Full Version : "искаме това което нямаме"



liubopitko
06-03-2009, 20:14
Хайде умни глави, кажете сега, защо аджеба "винаги искаме това което нямаме"? В смисъл ако знаем, че тя/той са ни в кърпа вързани са ни вече без интересни. И не ви ли е гадно да се правите на не достъпни понякога само за да задържите някого?

w0sh
06-03-2009, 20:16
щот тъй! няма как да искам това което имам.

сега имам бира и не искам друга бира представи си.

50cent
06-03-2009, 20:16
ми специално аз обичам предизвикателства и когато момиче ми се пусне лесно то просто не е интересно тва е като филмите защо да гледаш началото като си видял вече края

sasha_90
06-03-2009, 20:19
Защото забраненото винаги е по-сладко.

cherinka
06-03-2009, 20:23
щото.мий.кеф.да.си."извоювам".нещо,отколкото.да.ми.падне. ей.така.на.готово

Войните.за.кво.са.се.водили, мислиш? :)

InnchetO
06-03-2009, 20:23
Ами замисли се... Ти като имаш нещо за какво ти е да го искаш !? 0.о нали го имаш.. целиш се към друго, което нямаш. Като го получиш трето, после четвърто, пето..

cherinka
06-03-2009, 20:26
Ами замисли се... Ти като имаш нещо за какво ти е да го искаш !? 0.о нали го имаш.. целиш се към друго, което нямаш. Като го получиш трето, после четвърто, пето..
и.гледаш.да.пазиш."предните".за.резервички. :D

така.би.постъпил.хитрия.чов ек 8-)

machoka
06-03-2009, 20:26
Това е доста ку*венско поведение, бай дъ уей..

инче, смени си подписа плс или го намали )

cherinka
06-03-2009, 20:31
Това е доста ку*венско поведение, бай дъ уей..

инче, смени си подписа плс или го намали )
Поста.на.инето.по-скоро.ме.тикна.към.размисли .а.кариеристите.
тръгват.от.един.пост.и.лека. полека.се.изкачват.до.друг, ойто.ако.
загубят,въпреки.всичко
имат.достатъчната.кфалифик ация.за.предните,на.които.с .били

:-o

InnchetO
06-03-2009, 20:34
Това е доста ку*венско поведение, бай дъ уей..

инче, смени си подписа плс или го намали )

Нямах нищо подобно в предвид. По скоро идеята се доближаваше до поста на черинка :)

*Ама защоооо :( :( ;д

отивам да сменям подписа 8-)

machoka
06-03-2009, 20:38
Ами замисли се... Ти като имаш нещо за какво ти е да го искаш !? 0.о нали го имаш.. целиш се към друго, което нямаш. Като го получиш трето, после четвърто, пето..

това може да е така в кариерата, но когато се случи в личните взаимоотношения не вещае нищо добро.

подписчето е голямо, сорррии :oops:

cherinka
06-03-2009, 20:41
Еми. 8-)
Човек.се.стреми.да.има.възм жно.най-добрия.партньор.

InnchetO
06-03-2009, 20:41
Извинявам се за спама
Така добре ли е :)

machoka
06-03-2009, 20:44
Еми. 8-)
Човек.се.стреми.да.има.възм жно.най-добрия.партньор.

Това ли ти служи за съвествно успокоение да ги менкаш всяка вечер?

Инчето, с много фантазия може и да мине 8)

LovelyGirl
06-03-2009, 20:46
Аз пък искам това, което имам :-o
Интересно ми е и искам да го задържа.

InnchetO
06-03-2009, 20:48
Аз пък искам това, което имам :-o
Интересно ми е и искам да го задържа.

"Искаме това което нямаме" то си е в самото заглавие отговора. ИСКАМЕ, а не искаме да задържим. Съответно не може да искаш да имаш нещо, което вече имаш :)

LovelyGirl
06-03-2009, 21:01
Аз пък искам това, което имам :-o
Интересно ми е и искам да го задържа.

"Искаме това което нямаме" то си е в самото заглавие отговора. ИСКАМЕ, а не искаме да задържим. Съответно не може да искаш да имаш нещо, което вече имаш :)

Аз казах, че искам това, което имам..следователно не искам това, което нямам..както е заглавието на темата.
Казах и, че искам да го задъжа, защото някой спомена, че вече като има нещо, не му е интересно.
(А при мен не е така). :)

5StaR
06-03-2009, 21:18
дам така е, ако някоя е прекалено лесна не е интересна 8-)

machoka
06-03-2009, 21:22
дам така е, ако някоя е прекалено лесна не е интересна 8-)

абе зависи колко си на зор 8-)

cherinka
06-04-2009, 04:50
Еми. 8-)
Човек.се.стреми.да.има.възм жно.най-добрия.партньор.

Това ли ти служи за съвествно успокоение да ги менкаш всяка вечер?

Инчето, с много фантазия може и да мине 8)
Не.знам.дали.отгатваш,не.зн м.дали.просто,за.да.ме.зата иш
но.лично.в.моя.случай.позна: )))))))))))))))))))))

NeZaPoznat
06-04-2009, 07:37
Хайде умни глави, кажете сега, защо аджеба "винаги искаме това което нямаме"? В смисъл ако знаем, че тя/той са ни в кърпа вързани са ни вече без интересни. И не ви ли е гадно да се правите на не достъпни понякога само за да задържите някого?

Първо - глупаво е да си мислиш, че някой ти е в 'кърпа вързан'. Ще поживееш - ще видиш.
Второ - много пъти стремежа на накой да те разкара се третира като 'правене на недостъпен'. Помислил ли си за такъв вариант или смяташ че си толкова КУУЛ, че всички са ти в краката ?

Общо по темата "искаме това което нямаме" - когато нямаме нещо сме склонни да го идеализираме, идолизираме и обожествяваме и по този начин сами си докарваме някакъв особен вид пристрастеност към желанието да го имаме. Когато имаме нещо вече виждаме и лошите му страни, които не го правят толкова привлекателно. :-P

Aicken
06-04-2009, 07:46
и след тоя израз че винаги искаме това което нямаме или не можем да имам


идва

когато притежаваш нещо е обикновенно като го изгубиш става ценно




ОТ ОПИТ !!!!

Hilary_
06-04-2009, 11:40
Тва е глупаво да се правиш на недостъпен, за да задържиш някой... това се прави, за да привлечеш интерес у другия, но не и да го задържиш... :? като си го получил къв е смисъла да се правиш... :?
А иначе защо искаме това, което не можем да имаме ... защото недостъпното е най-сладко и искано... както и чуждото... :?

smileforyou12
06-04-2009, 12:41
хахах ем за кво да искам още това което имам 8-)

liubopitko
06-04-2009, 18:54
щот тъй! няма как да искам това което имам.

сега имам бира и не искам друга бира представи си.


Малко не те рабрах, сори :D И след като я имаш тази бира си я държиш в хладилника и не я пиеш, така ли? Може би не съм формолирал правилно темата - трябваше май да напиша "едно нещо го ЦЕНИМ тогава, когато го нямаме или сме го изгубили". Идеята ми е, че когато го имаме напълно не му се радваме (е не винаги де) толкова много.

Galinskii
06-04-2009, 19:06
защото забранения плод е най-сладък! :grin: :oops:

ThePowerOfLove
06-04-2009, 19:12
Защото не искаме да приемем, че не можем да го имаме. Имаме нужда да си докажем, че сме възможни да постигнем това, което желаем. И разбира се, когато го постигнем - намираме по-трудна и по-интересна цел.

lipsvashh_mi
06-04-2009, 19:18
нали знаеш-забраниния плад е най-сладък...тръпката е по-голяма,от самото преследване ама и болката накрая ако нещата не се получат е убийствена...най-тъпото в случая е ,че се нараняваме сами,заради някакви скапани прищевки...а още по-тъпо,е че хем го знам това,хем и аз в момента искам нещо,което сигурно никога няма да получа :D

liubopitko
06-04-2009, 21:05
ами мнго 10х за мненията :D И успех lipsvashh_mi!

Alabalaportokala
06-04-2009, 21:52
Сменете си гледната точка. Имате пари, но всеки иска още иоще пари. Нарича се алчност. Спестете ми проповедите, притчите и клишетата. Всеки интелигентен и знаещ човек с висока обща култура и малко или много алчен, но е алчен. Извода е че е искаме нещо което имаме но в още по голямо количество. Войните са се водели заради алчност. Хитлер например е имал сключен пакт за ненападение със СССР, но след като окупира цяла Европа разваля пакта. В крайна сметка е искал да лапне нещо което устата му не е можело да побере, но го има в стомаха му. Когато 1 мъж успее да свали 1 жена си казва "ейй колко добър сваляч съм, защо пък да не пробвам уменията си върху още по красива мадама". И продължава напред. Това е единия вариант. Другия е да се влюби и доброволно да остави на чехъла да го погълне. Аналогично е и когато успее да я вкара в леглото. Той иска още и още жени. Не се задоволява. Когато превъртите една игра, логично да преминете към следващата, но пак зомбясвате пред монитора.

В крайна сметка като сменим гледната точка излиза че когато имаме едно нещо искаме още повече от същото нещо. Единственото което се мени е източника и интереса, защото когато ви свърши бирата за вас няма значение от кой магазин е купена а дали напива. Елементарно!

Riot
06-05-2009, 13:59
искам да ми сетне royal flush на флопа :(

dasiquwn
06-05-2009, 17:51
щот тъй! няма как да искам това което имам.

сега имам бира и не искам друга бира представи си.

Аз имам бира и искам още бира, представи си не си напълно прав...никога нищо не идва в повече.

raia338
06-05-2009, 21:39
най-лошото е ,че нараняваме хората който наистина ни обичат и тичаме по тези които ни се подиграват :(

citygirl
06-05-2009, 22:43
Еми природа :-D Всеки иска това, което няма :)

sun4e
06-06-2009, 11:40
Защото хората сме устроени по този начин ... То затова се казва ,че като изгубиш нещо осъзнаваш колко скъпо ти е било...докато го имаш не ти пука нали го имаш и гледаш да задоволиш другите си желания...но просто не става така :?