PDA

View Full Version : може ли някой да ми отговори на въпроса



natalia_91
06-04-2009, 12:21
искам да попита един от моя клас като вкара флашката на компа си и може да играе и да действа с програмите без да ги инсталира как става това :shock: :shock: :shock: може ли някой опитен да ми обесни защото аз не мога да го проумея а той не казва :shock: искам и аз да го направя това с моята флашка.Благодаря на откликналите на въпроса ми :-)

Genetix
06-04-2009, 16:09
Тези версии на програмите са Portable. Които тръгват без инсталация.

sexmaniaka
06-04-2009, 20:41
Аз не съм голям експерт в тая област, но по принцип има програми и игри, които самата инсталация не се "пръска" на 100 места, а е само в тази папка, в която я поставиш. Заради това тръгват от какъвто и да е външен носител на данни. Дори и от диск можеш да играеш и да работиш на програми, но на игрите, ако се наложи да си направиш Save няма да се запамети.
Надявам се, че поне малко съм помогнал с отговора на въпросът ти :)

Genetix
06-04-2009, 21:13
Аз не съм голям експерт в тая област, но по принцип има програми и игри, които самата инсталация не се "пръска" на 100 места, а е само в тази папка, в която я поставиш. Заради това тръгват от какъвто и да е външен носител на данни. Дори и от диск можеш да играеш и да работиш на програми, но на игрите, ако се наложи да си направиш Save няма да се запамети.
Надявам се, че поне малко съм помогнал с отговора на въпросът ти :)

А каква е ролята на регистрите ?
Всяка програма си прави регистрационна база в Windowsa. Което не е задължително да са важни за да тръгне програмата без тях. Но има случай и то не малко, в които без тях програмата не тръгва.

lmao
06-04-2009, 22:15
Аз не съм голям експерт в тая област, но по принцип има програми и игри, които самата инсталация не се "пръска" на 100 места, а е само в тази папка, в която я поставиш. Заради това тръгват от какъвто и да е външен носител на данни. Дори и от диск можеш да играеш и да работиш на програми, но на игрите, ако се наложи да си направиш Save няма да се запамети.
Надявам се, че поне малко съм помогнал с отговора на въпросът ти :)

А каква е ролята на регистрите ?
Всяка програма си прави регистрационна база в Windowsa. Което не е задължително да са важни за да тръгне програмата без тях. Но има случай и то не малко, в които без тях програмата не тръгва.

избягвам да работя с portable програми,обаче съм останал с впечатление че като ги пуснеш все пак оставят разни папки и глупости на компа на който се използват, та ако е така можеш ли да кажеш къде ги пращат :)

tedytyy
06-05-2009, 07:59
Защо направо не питаш този от твоя клас как става,вместо да си блъскаш главата ?

Genetix
06-05-2009, 10:23
Portable се държат доста стабилно особено тези които аз ползвам на флашката ми. PS CS3 Portable, Flash CS Portable, Visual Studio Portable.

XceSS
06-05-2009, 13:11
http://zamunda.net/browse.php?search=portable&cat=0&incldead=1
теглиш, слагаш и си пушка :)