PDA

View Full Version : Какво ни предстои през 2070г....



BrainlessROCKBABY
06-04-2009, 15:56
http://pmgbs.com/water.php - моля ви, изгледайте презентацията на Милена Маринова –ІХ г клас, Деница Радева-Х в клас; Веселин Чолаков-Хб, Даяна Георгиева- Хв , Радин Пенков-ХІ е клас. Изключително поучителна, невероятни истини.. Нека се замислим! :shock: :cry:

NecroSadisticSadomiziers
06-04-2009, 15:57
изтрийте плс

afterforever
06-04-2009, 15:58
А тия хора знаят ли, че им споменаваш имената във форум?

BrainlessROCKBABY
06-04-2009, 16:02
А ти знаеш ли, че ги пише над презентацията?

afterforever
06-04-2009, 16:03
А ти знаеш ли, че може да не са съгласни да из разпростаняваш творението?

BrainlessROCKBABY
06-04-2009, 16:09
Ми нали е качено на сайта на ПМГ, бе!

XTREMEFREERIDE
06-04-2009, 16:56
Гледах го не отдавна. Наистина трябва да се замислим.

zvezdii4kaa
06-04-2009, 17:16
Мн хубаво е направено,хареса ми.

Pepincetyy
06-04-2009, 19:32
Много е хубаво.

nefchi_bs
06-04-2009, 19:38
Доста е тъжно...Не знам какво да кажа,но аз каквото мога да направя го правя..

Flander
06-04-2009, 19:50
Няма какво да кажа... За момент просто си помислих колко е хубаво като вали, като се разхождаш из красивите ни планини и всички страхотни места,които притежава нашата планета - Земята...

impassive7
06-04-2009, 20:06
Наистина малко са хората, на които им пука за Земята. ''Абе всички си хвърлят боклуците където си искат, що пък аз да ги хвърлям в кошовете?'' Рушат планетата, без изобщо да им пука. ''Абе аз да си живея сега, пък натам какво ще става не ми дреме.'' :? :? :?

sladkish_14
06-04-2009, 20:15
Може би малко са прекалили ..

Rofl4e
06-04-2009, 20:15
невероятно е

TheGirlNextDoor
06-04-2009, 20:16
за вас не знам..ама мен ме накара сериозно да се замисля : ))

lmao
06-04-2009, 20:28
нямаше ли всъщност точно водата да ни затрие като ни се разтопят полюсите?

Slave4You
06-04-2009, 20:39
Презентацията мн ми хареса. Мн оригинала идея и т.н.
Но не мисля, че това ще стане в толкова близко бъдеще. Особено това за вентилираните зони ли кво беше.. Иначе наистина може да ни накара да се замислим да не замърсяваме природата така. Не се знае какви последствия може да има всичко- сигурно няма да са точно такива, но няма да е мн положително определено. Добре е да ни се напомня от време навреме, че Земята не е вечна, нито пък да си мислим, че това, което вършим, няма да има последици в бъдещето. И пак да кажа презентацията е супер ;)

Naughty_
06-04-2009, 20:39
оо на дали ще живея до 79 години, за да видя дали прогнозите им са вярни 8-)
Ей сега ще го разгледам 8-)

Aniiiii
06-04-2009, 23:32
Мн смислена презентация .. Евала им

JUSTDNB
06-04-2009, 23:47
Уникална е

LetTheMusicTalks
06-05-2009, 01:45
Дано да живея много пожелавам го на всички и дано тва с земята да не стане трябва да се вземат мерки.. инче ще съм на 76 години :D

[B]a[N]D[i]T[k]a
06-05-2009, 02:52
изгледах я цялата въпреки че песента е много тежка. посланието е хубаво но мисля че са преувеличили... каквото и да е хората не са изобратили всичкото ей това оборудване на 21 век за да може да сме затрити поради липса на вода. Освен това да не добавяме водата на полюсите където дори и под формата на лед все още съществува...

zero
06-05-2009, 03:25
Аее не се стягайте :D
По-ранната прогноза е za 2012 година :D

Wrathchild
06-05-2009, 05:58
A aвторката знае ли, че това съм го гледала преди повече от 2 години и изобщо не е тяхно?

butty
06-05-2009, 06:47
Здравейте!
Не знам чия е презентацията, но е направена много добре и е настина въздействаща! Като я гледаш, може да се замислиш над нещата в живота..и какво правиш самият ти, за да опазиш околната среда. Но всичко май стига само до замислянето.. никой не прави нищо съществено в реалния живот..

LiRRRa
06-05-2009, 10:58
Страхотна презентация!!

SummerParty
06-05-2009, 13:30
Наистина добро.

Cherryy
06-05-2009, 15:00
вижте кво в крайна сметка човечеството върви към усъвършенстване и не ми се вярва това да се случи, просто е невъзможно, колкото и да не се съобразяваме сега, то след време ще ни дойде акъла и това няма да се случи, абослютно е невъзможно, не се вкарвайте в некви филми и фантастики, щото няма кой да позволи това да се случи!

DiTeraNNo
06-05-2009, 16:17
Може би малко са прекалили ..

Мхм, съвсссеем МЪНИЧКО

SuNsEt
06-05-2009, 16:22
Ох,абе такова имаше за 2010...за 2056 за не знам си коя година.Каквото има да се случва,ще се случи.Стига драматизми...Никой не може да накара хората да спрат да използват найлонови торбички или да не замърсяват околната среда и т.н. Просто няма как да стане.Ако е вярно,в което се съмнявам,живей си сега,че ако си жива през 2070 няма да ти е кой-знае колко комфортно.

Vengeance
06-05-2009, 16:30
много е смислена презентацията и наистина ме накара да се замисля :?

Cherryy
06-05-2009, 17:23
абе това са живи глупости, може и да има липса на вода, но хората да нямат коси и да са уроди 8-) :lol: никак не е реално, по-скоро смешно отколкото да те накара да се замислиш

fashion4etyy
06-05-2009, 17:41
През 2070 ще съм на 80 ! и хич не ми пука кво ще стане тогава :?
Освен тва няма как да изчезне всичката вода.. :D

lipstik
06-05-2009, 19:05
Не ми се вярва това да се случи в толкова близко бъдеще.Към 2170 е по-вероятно,макар да ме съмнява чак такива кризи да настъпят.

sladur4etyYy
06-05-2009, 19:29
тва е супер преувеличено и абсолютно невъзможно! как ще изчезне всичката вода, бе, хора?! айде, стига, моля ви се ;д а вие, дето ''сте се замислили'', какво ще направите по въпроса, а? май- май само искате да се отчетете, като много загрижени, ама след няколко часа вече ще сте забравили, че изобщо сте гледали презентацията.

fall_out_girl
06-05-2009, 20:20
Наистина някой неща са преувеличени,но толкова ми ства гадно като я гледам... Дори да не изчезне цялата вода ние сме длъжни да си я пазим и не само нея,а всичко останало също.Никой не се интересува от нищо.Всеки мисли само как да си угоди сега,а за напред на никой не му пука! :(

Flander
06-05-2009, 21:40
тва е супер преувеличено и абсолютно невъзможно! как ще изчезне всичката вода, бе, хора?! айде, стига, моля ви се ;д а вие, дето ''сте се замислили'', какво ще направите по въпроса, а? май- май само искате да се отчетете, като много загрижени, ама след няколко часа вече ще сте забравили, че изобщо сте гледали презентацията.

Тук въпросът не е само за това дали ще има вода през 2070. Презентацията е затова да се научим това, което имаме, а не да искаме всичко, което нямаме. Защото си казваш, че е гаден денят, когато вали, но като видиш красотата на природата, виждаш каква красота има във всичко по Земята...

P.S. - Това е мое мнение и се надявам повече хора така да мислят.

5StaR
06-05-2009, 21:56
СПОКС, ще умрем 2012.. няма се плашите!!!

yeah right, it's all bullshit

zai4ety13
06-06-2009, 16:08
Я ми кажете как за 60 години всичката вода така ще се изчерпи? А Тихи океан,Атлантическия и другите кво ще стане с тях? Колкото и да не се съобразяват хората с използването на водата, няма как за 60 години да се опотреби всичко!!!
Иначе ДА презентацията е направена мн добре, но не е реална :?

zai4ety13
06-06-2009, 16:24
Още от преди милион години до днес, количеството на водата на планетата НЕ СЕ Е ПРОМЕНИЛО и НЯМА КАК ДА СЕ ПРОМЕНИ.
Това няма да се случи никога.
Излезте от филма за малко. ;-)
И то пък само за 60 години да се употреби всичката вода! Много са смешни....

Cherryy
06-06-2009, 16:32
жива фантастика, планетата е на половината от сигурния си живот, ако няма 3 световна, ще съществува още 4.6 милиарда години в пълния си блясък, когато Слънцето се превърне в Червен гигант и настъпи Ледников период, а до тогава микроорганизмите ще са се погрижили за нас, няма повод за тревога :wink:

zai4ety13
06-06-2009, 17:41
жива фантастика, планетата е на половината от сигурния си живот, ако няма 3 световна, ще съществува още 4.6 милиарда години в пълния си блясък, когато Слънцето се превърне в Червен гигант и настъпи Ледников период, а до тогава микроорганизмите ще са се погрижили за нас, няма повод за тревога :wink: Ох най-накрая реално мислещи хора :)

UnaBletoLoVeU
06-06-2009, 19:49
Наистина малко са хората, на които им пука за Земята. ''Абе всички си хвърлят боклуците където си искат, що пък аз да ги хвърлям в кошовете?'' Рушат планетата, без изобщо да им пука. ''Абе аз да си живея сега, пък натам какво ще става не ми дреме.'' :? :? :?

Като видя някого да си хвърля боклуци, по-големи от фасове винаги се възмущавам, обаче следващия път, когато видя някоя пикла да си хвърли клечката от сладоледа или дори опаковката, някой педо-пешо с шарена косица да си смачка празните цигари и да ги заправи в храста, ще им се развикам. Не че ще ме чуят, обаче не мога да трая такива индивиди :-x

454SS
06-06-2009, 20:10
Ледниците се топят, пък тия се притесняват, че водата ще свърши.

sladur4etyYy
06-06-2009, 21:09
тва е супер преувеличено и абсолютно невъзможно! как ще изчезне всичката вода, бе, хора?! айде, стига, моля ви се ;д а вие, дето ''сте се замислили'', какво ще направите по въпроса, а? май- май само искате да се отчетете, като много загрижени, ама след няколко часа вече ще сте забравили, че изобщо сте гледали презентацията.

Тук въпросът не е само за това дали ще има вода през 2070. Презентацията е затова да се научим това, което имаме, а не да искаме всичко, което нямаме. Защото си казваш, че е гаден денят, когато вали, но като видиш красотата на природата, виждаш каква красота има във всичко по Земята...

P.S. - Това е мое мнение и се надявам повече хора така да мислят.

естествено, че когато вали, си казваш, че денят е гаден. някой порой, като ти провали плановете за деня, едва ли ще си кажеш ''ее, добре, поне световният запас от вода се увеличи''. да, трябва да ценим природата и богатствата й, ама тука малко преувеличавате 8-)

plovdiv4anka90
06-07-2009, 11:09
Браво на тези хората,потрудили са се за презентацийката,нооо..спор д мен с черната хроника са я прекалили..Вярно е,трябва да пазим това,което имаме,но чак пък такава драма... :-o

Pooky
06-07-2009, 14:18
Нали трябваше да сме оптимисти ? :lol:
Е, кофти е, но все пак всички ще умрем, някога,някак..Жалко за идните поколения(ако все пак при някакви обстоятелства прогнозите от презентацията се сбъднат), да трябва да преминат през това..
Но все пак мисля, че човечеството няма да се затрие от някакви природни явления, ами ние самите ще се избием :( Толкова е важно да се направим на интересни и да покажем превъзходство ..

doomkillerr
06-07-2009, 22:02
Цялата презентация все едно е правена, като сценарии за фантастичен филм на ужасите! Много трагична обстановка докарват хем с картините, хем с музикалното оформление. :lol: Малко ме съмнява все пак, че ще останем "на сухо" без никаква вода.
Има обаче и доста истина в посланието на ученицие, че все по напредналото общество замърсява, все повече околната среда - включително озоновия слой, питейната вода, дърветата биват все повече изсичани и т.н. Това се превръща в тенденция и както гледам никога няма да престане!
Да не забравяме и малко извесния факт, че само хората са способни сами да решават съдбата си и тази на човечеството, като в повечето случаи се стига до собственото ни самоунищожение!!! - Най-простия пример е воденето на войни! :o Мисълта ми е - че е възможно да предотвратим така неизбежната един ден глобална екологична катастрофа (деня на стращния съд) ако не вземем мерки от сега!!!
П.С. - Във връзка с темата: На скоро гледах Терминатор 4-ри Спасението и излиза, че ако не пресъхнат океаните, ще ни заробят машините или Земята ще остане без атмосфера и т.н. Разбира се не всеки отделен човек може да промени бъдещето на Земята, но всички заедно можем!!! Нека всеки вземе своето участие в опазването на нашата планета дори и с най-елементарното нещо - да си хвърля отпадаците на определените места за това, а не където Ви падне! Ако всеки е на принципа "к`во ме грее това - нали след толкова години няма да ме има" няма да стигнем до никъде - и тогава ще живеят хора, но Ние Днес решаваме тяхната съдба! НЕКА ВСЕКИ СЕ ЗАМИСЛИ ЗА ТОВА!!! 8)

afterforever
06-07-2009, 22:06
Чакат ви супер трудни матури... 8)

BrainlessROCKBABY
06-08-2009, 09:10
П.П. Гледах "Заразно зло: изтребване" и когато започна вълната на A(H1N1) > OMG,WTF?!

crazysmile11
06-08-2009, 09:16
Добре направено, но някакси леко преувеличено...

pLqmi92
06-08-2009, 09:31
за вас не знам..ама мен ме накара сериозно да се замисля : ))

И мен..

JUSTDNB
06-08-2009, 10:29
Како оплюхте всичко бе??Тва е просто една преzентация и е добре направена - факт.Как само задълбахте.."много ясно,че нямало да се случи..,няма как" - някой да е обещавал,че точно 2070 ще се случат нещата точно така?Тва е ПРИМЕРНА преzентация..божее

kofti_nick
06-08-2009, 12:02
Не четете достатъчно новини, преди около година канадски учени направиха машина която произвежда вода от въздуха, само в някакъв си американски щат не може да се прави вода, защото влажността на въздуха била мн ниска :) Споко, вода ще има за всеки :)

tItEufFf
06-08-2009, 15:50
Ледниците се топят, пък тия се притесняват, че водата ще свърши.

Аз не мисля, че става въпрос, че водата ще свърши. А, че ще бъда замърсена...

PlamenMEN
06-09-2009, 08:03
То презентацията е хубава, ама твърде наивна на моменти. Спокойно, хората имат уникален инстинкт за оцеляване. Вярвам, че ако я докараме до там, заедно ще намерим начин да се справим :)

fashion4etyy
06-09-2009, 13:55
Сега хич не ми се мисли за 2070 :?
кво ще кажете за 2080? :D

la_loba_mariana
06-10-2009, 13:26
strahotno e naistina,mnogo pou4itelno i izklu4itelno silnooo :o

Diggity
06-10-2009, 13:50
С тази отвратителна евреиска песен...

YourFavouriteDrug
06-14-2009, 20:46
ами добре е направено
ако не беше преувеличено, нямаше да те накара да се замислиш

само че не вярвам да се случи в толкова близко бъдеще
или изобщо
не сме създали всички технологии и джаджи, за да умрем като тея от третия свят.

пс. наистина е по-добре, ако му махнете звука
пс 2. верно много се дразня някой като си изхвърли боклука на земята -.-

addi70
06-16-2009, 12:09
Може до тогава да не сме живи, но все пак нека дадем едно ПО-ДОБРО бъдеще на нашите деца. :!:
Ще дам всичко от себе си, това да не се случва, НАПРАВЕТЕ ГО И ВИЕ .
Заедно ще успеем!

faststep
06-16-2009, 13:30
А химията като наука за кво е...така че не казвайте че е тъпа ми я учете :booooomb: :-x
Ще го кажа за непросветените като теб(директно от тълковния),химия=наука, която се занимава със свойствата на различните вещества, с техния състав и със съединяването помежду им. Науката за взаимоотношенията на организмите с околната среда(и съответно тяхното въздействие върху нея) е екология. И макар клипчето да е СИЛНО преувеличено(говорим за хиперхипербола), поне те кара да се замислиш. :(

tedsSs
06-16-2009, 20:37
През 2070 ще съм на 80 ! и хич не ми пука кво ще стане тогава :?
Освен тва няма как да изчезне всичката вода.. :D

Тя няма да изчезне, а ще е замърсена.. :?

nerealnasmart
10-12-2009, 18:06
и друг път съм го гледала :( :(

nVidia
10-12-2009, 18:35
На нас дори в училище ни го пускаха...
Няма да стане. Каквото и да направят народа няма да се стресне. Освен ако не се стигне до крайности.... :(

CoNviCt
10-12-2009, 18:44
в кфи филми се вкарвате 2012 е края на света 8)
а дотогава дай дай фърляй боклука през терасата,фърляй кондомите пред блока,сери в морето,сечи и пали горите,замърсявай горите,замърсявай въздуха, изтегли един як заем към 50к
и после като ти кажа т че са се объркали ще ти стане тъжно
хора аз се бъзикам обаче работата е сериозна и човечеството не осъзнава какво е направило,а най лошото е че и това не може да се спре
колите и заводите не могат изведнуж да спрат,сеченето на горите не може да спре, всичко е необратимо
и да на въпроса който още не сте задали - прецакани сме
вие сега ще кажете,че трябва да съдим дравчета,трябва да си изхвярляме боклука... еми 1,2,10,100,1 милион човека ще променят ли нещо,дърва от горите например трябват за много цели
при положение че човечеството достига 7 млрд население,колко дръвчета треа се посадят знаете ли
абе просто се замислете,че това което се случва не може да се спре и човечеството отива към своя края, тва е филма
приятно гледане на филма само това мога да ви пожелая :?