PDA

View Full Version : Коя институция отговаря за бездомните?



babity
06-04-2009, 18:55
Има един циганин, 'дето от сума време се навърта около автогарата. Нямам идея защо точно го прави, но си сипва бронз в найлонова торбичка и си диша в нея. Така де, по принцип не са ми много приятни (като на всеки) мангалите, ама ми става супер жал като го видя тоя. Да му дам пари на ръка мисля, че няма кой знае какъв смисъл. Пък и аз колко ли и мога да му дам... Може ли да се направи нещо за него? И по принцип кой отговаря за бездомните в тая държава?

w0sh
06-04-2009, 18:56
Кежуалите отговарят за бездомните..

след това пирогов отговаря за тях

Bianca
06-04-2009, 19:01
^ Абсолютно съгласна. Никаква милост за тези, не за друго прекарват последните години от живота си така, а само защото ги МЪРЗИ. Вместо да ми лъха тоя бронз, да иде на някаква почасова работа, пък да си изкара поне някакви пари за храна.

Goebbels
06-04-2009, 19:51
Горкия човек, а ти поне едно парче хляб му дай....

babity
06-04-2009, 20:06
И как точно протича процедурата със социалните?

EarthShaker
06-04-2009, 20:37
каква е тая работа с бронза?

Fritz
06-04-2009, 20:42
каква е тая работа с бронза?
Дишат изпарения от бронз и лепило(и други съдържащи ацетон) и се дрогират по тоя начин.
Тия дето просят пари за хляб я му дай един хляб и виж ква ше му е реакцията.Проси не за хляб,а за цигари,кафе и бира.Боклуци.

babity
06-04-2009, 21:02
Не съм запознат...

Но какво искаш да направят точно?

Не съм убедена. Знам ли, да го пратят в болница или да го настанят някъде... Нямам идея какво се прави по принцип.

SkyEatsAirplane
06-04-2009, 21:07
хич не ми е за такива.. .един такъв се върти тук из парка плаши малки момиченца.. баси педофила.. някой ден ще викна да го наритат, писна ми...

b0Nb0n
06-04-2009, 21:19
Аз ще ти кажа какво се прави:

1. Било му е осигурено безплатно образование и здравеопазване
2. Ако е искал да работи е щял да бъде регистриран в бюро по труда и да му намерят работа или сам да си търси
3. И сега му се осигуряват помощи сигурно


Проблема е, че когато сам не искаш да си помогнеш - насила няма кой да ти помогне...
е че то на тях аз ака като ги гледам им е кеф храна им дават тва им дават а те нищо по цял ден са рахойдат и лафчета тос ги черпи ония ги черпи еби му майката ко да иска да си помога той вече си е помогнал достатъчно

LovEsIckk
06-04-2009, 22:50
И мен ми е жал за такива хора . Ама искам не искам и да звъня на социални и т.н. файда никва..Ще го приберат , ще го нахранят и пак ще го пуснат.

KoRnFlAkE
06-05-2009, 00:10
тоя както го описваш, не си заслушава да му помогаш според мен.