PDA

View Full Version : Проблемче с лаптопа..



Madn3s5
06-04-2009, 22:59
Първо здравейте. :)

Значи, от седмица и половина някъде, компютъра ми се преебава..
По няколко пъти на ден, 2 или 3, както си слушам музичка и ровя някъде се появява син екран с надписи.. след тва компютъра автоматично се рестартира..

ето кво ми излиза
http://i39.tinypic.com/zv1z41.jpg

Някой има ли идей от какво е?

LovEsIckk
06-05-2009, 08:09
Носи го на преинсталация.
Стария ми компютър правеше така и тва се появяваше често и го носех на преинсталация там все ми обясняваха от кво е ама вече не помня ,мина бая време

CucAgMuH
06-05-2009, 08:27
Kernel-mode process or driver problem.

Kernel-mode process or driver incorrectly attempted to perform memory operations in the following ways:

* By allocating a memory pool size of zero bytes
* By allocating a memory pool that does not exist
* By attempting to free a memory pool that is already free
* By allocating or freeing a memory pool at an IRQL that was too high

This error message is typically due to a faulty driver or software.

Тоест - или някой драйвер прави проблемите, или някой някой малоумен софтуер който се е инсталирал като част от кернела на Windows(такива процеси инсталират например Nero, NOD, Photoshop... лесно могат да бъдат видяни и отсранени от services).

Как да се справиш прктически с проблема:

1) Ако помниш какво е сложено на компютъра(като софтуер) непосредствено преди да започне да се появява проблема - деинсталирай го.

2) Ако все още има проблеми - ъпдейтваш си всички драйвери с последните драйвери от официалният сайт на производителя.

3) Ако все още има проблеми - отваряш services и започваш да разкарваш съмнителният софтуер които си е слагал сервизи там(деинсталираш).

4) Ако нищо от тия стъпки не помогне - по-лесният начин за нормалният човек ще е да преинсталира системата :)

PlamenMEN
06-05-2009, 13:58
http://www.digitalbg.info/pantockrator/ErrorWindows.html
Грешките на Windows
# STOP 0x000000C2 (BAD_POOL_CALLER)
# ПРИЧИНА: Драйвър или софтуер грешно инсталирани

Jesus
06-05-2009, 14:15
Викаш с лаптопче си ? хм и аз имах подобен проблем но той беше породен от wi-fi рутера ми, имаше парола и след 10тина часа работа ми се срина системата и windows-a каза че е от wi-fi, махнах паролата на рутера и вече близо 3-4 месеца не ми е давал blue screen of death :)

Madn3s5
06-05-2009, 19:52
Изтрих един софтуер, който инсталирах последно.. ще видим до утре, дано не се появи пак.
Мерси ви :) .

skuck
06-06-2009, 09:37
Викаш с лаптопче си ? хм и аз имах подобен проблем но той беше породен от wi-fi рутера ми, имаше парола и след 10тина часа работа ми се срина системата и windows-a каза че е от wi-fi, махнах паролата на рутера и вече близо 3-4 месеца не ми е давал blue screen of death :)

тва ми се струва доста невъзможно, не е било от Уарлеза... иначе... помисли... баси ОС-а дето тряя да е Уиндоус...а?И аз съм с лаптоп, с рутер с парола от 10 знака с WPA2 Криптиране.... (възможно най сложното) ... няма проблеми вече около месец и половина (учудващо, щото принципно уиндоус при мене не се задържа 2 седмици без праинстал...)

skuck
06-06-2009, 09:38
Авторке, съмнявам се да се оправи без праинстал... се пак Уиндоус....

Madn3s5
06-06-2009, 18:25
Авторке, съмнявам се да се оправи без праинстал... се пак Уиндоус....

мда, не се оправи :(

Cherryy
06-06-2009, 18:35
и на мен ми излезе тоя екран същия зимата, ня помня кой месец беше и онзи ден пак ми се появи :o

skuck
06-06-2009, 20:03
ми... ако не искаш да ти прави тея работи... преинсталирай го.

EroSennin
06-06-2009, 21:51
Проблема с Wiriless-a се поражда когато ключа се обновява :)

Cybershot
06-07-2009, 08:30
Май забравихте за онази функция "repair"
Лично аз бих го преинсталирал, но ако имам нещо ценно ще се мъча :)

skuck
06-07-2009, 18:49
Не мисля, че тогава се поража, просто Джама решава че тряя да прай на пук!

Ако има нещо ценно ... да го буха на флашка или на диск!

viksit0y
06-08-2009, 08:38
Аз също имам лаптопа от месец и почна да прави същите проблеми по няколко пъти на ден .. другия ми комп още като го купихме пак правеше така и реших да го преинсталират..и като ми го върнаха обратно нямаше такива проблеми. Сега се чудя дали да ми преинсталират и лаптопа :o