PDA

View Full Version : Пари



girl4eety
06-05-2009, 07:09
Здравейте.
Проблема е там,че нашите не ми дават пари.Искам да си купа нещо, но те НЕ ТА НЕ.И си мислех според вас добре ли ще е ако открадна от тях пари т.е. зцнам къде ги държат и да им взема поне по 10лв. пред 3-4 дена и да отида да си купа нещо.

П.П. Говорила съм с тях нищо не става.
Моля ви дайте ми съвет..

LovEsIckk
06-05-2009, 07:35
Разбери ги,може да са в тежък период и просто парите да не достигат.
Не си мисли,че им е лесно и просто ей така ти казват "няма да ти дадем",за да не ти дават значи имат финансов проблем..А знаеш ли в момента колко трудно се изкарват пари?!

kindergarden
06-05-2009, 07:40
Преди години на мен ми се е случвало да бръкна в на тати или на мама портмоненцето/джобчето и да си извадя нещичко,но никога не съм взимала повече от 2 лева.Дори не забелязваха :D А иначе попитай ги защо не ти дават не може да няма причина.На мен майка ми един път ми отказа понеже не си бях оправила стаята :D

lipstik
06-05-2009, 08:26
Това да си вземаш от тях пари скришом,макар и 10 лв да е,не е добра идея.Ако разберът(както най-вероятно ще стане) ще бъде по-лошо.Явно нямат пари хората за това не ти дават.

Jumbie483
06-05-2009, 09:45
Това да откраднеш пари от вашите е най-тъпото нещо, което можеш да направиш.
В тази криза сега знаеш ли, колко трудно се изкарват пари ???
Попитай ги дали имат причина за да не ти дават.. Може наистина да имат финансови проблеми.

nesquiky
06-05-2009, 10:17
xaxaxax

dimitar_ak
06-05-2009, 10:28
А мислиш ли колко неловко ще се получи като те попитат взимала ли си пари?

sexa_na_kompleksa
06-05-2009, 12:38
По-добре недей. Без значение каква е причината да не ти дават.

NeZaPoznat
06-05-2009, 13:43
Здравейте.
Проблема е там,че нашите не ми дават пари.Искам да си купа нещо, но те НЕ ТА НЕ.И си мислех според вас добре ли ще е ако открадна от тях пари т.е. зцнам къде ги държат и да им взема поне по 10лв. пред 3-4 дена и да отида да си купа нещо.

П.П. Говорила съм с тях нищо не става.
Моля ви дайте ми съвет..

Най-добре недей. Става сложно след това. Ако имаш възмоност намери си работа.

ThePowerOfLove
06-05-2009, 13:58
Някакви джобни не ти ли дават? Ако можеш си спести от тях :)
И аз те съветвам да не крадеш, те ако имат 10лв излишни със сигурност няма да си ги похарчат за себе си..

hisy
06-05-2009, 15:34
Разбери ги,може да са в тежък период и просто парите да не достигат.
Не си мисли,че им е лесно и просто ей така ти казват "няма да ти дадем",за да не ти дават значи имат финансов проблем..А знаеш ли в момента колко трудно се изкарват пари?! +1 ...наистина може да имат финансов проблем но да не ти казват за да не те притесняват..

sm_95
06-05-2009, 15:49
да откраднеш е най-лошата идея. Родителите ти с ъс сигурност ще разберат, ще загубиш доверието им и ще стане много по лошо. Може би те имат финансови проблеми и за това нямат възможност да ти дават пари. Изчакай малко и можеш пак да поговориш с тях. Покажи им че си разумна и отговорна и че могат да ти кажат ако имат някъкав проблем :)

Pepincetyy
06-06-2009, 11:39
Някакви джобни не ти ли дават? Ако можеш си спести от тях :)
И аз те съветвам да не крадеш, те ако имат 10лв излишни със сигурност няма да си ги похарчат за себе си..
+1 :)

LetTheMusicTalks
06-06-2009, 11:45
Някакви джобни не ти ли дават? Ако можеш си спести от тях :)
И аз те съветвам да не крадеш, те ако имат 10лв излишни със сигурност няма да си ги похарчат за себе си..
+1 :)+1

ysmiFchiCa
06-06-2009, 13:02
Идеята да вземеш пари без те да знаят,не е добра.
Както по-горе някой беше казал,сега може да са в по-тежък период и затова да ти казват "не може" ...

got2Bthe1
06-06-2009, 19:08
не кради...лоша идея.... аз веднаж взех от наще и после мн съжалявах....сега крада само цигари и малко водка ако набарам 8-)

girlstar96
06-07-2009, 08:31
просто чакай НО НЕ КРАДИ всичко ще се нареди може би и на тях не им е лесно

sa4mata
06-07-2009, 13:42
по добре не кради заштото ако разберат пари няма да видиш повече но аз сам никои да ти казвам какво да правиш :) :)

fall_out_girl
06-07-2009, 18:04
Недей да крадеш от ваще..Това не е решението!

Pepincetyy
06-07-2009, 19:01
Недей да крадеш от ваще..Това не е решението!
+1 Представяш ли си после твойте деца да крадат от теб а ?

myNameIsImmortal
06-09-2009, 20:17
И като ги земеш какво..?!
Мислиш, че ще си купиш нещо кой знае какво.. :?

unf0rced
06-09-2009, 20:42
Недей да правиш глупости.. щом неса ти дали значи или найстина не ти трябва това което искаш да си купиш или просто тежак период [криза е все пак] мислиш ли , че ако имат с кошниците пари нямаше да ти дадът , когато почнеш да работиш да видиш как се пестят пари ще ги разбереш..

Hilary_
06-10-2009, 11:27
Тва е най-глупавото което можеш да направиш... :?
Може за момента да нямат да ти дадът... изчакай... :?

chicho
06-10-2009, 13:33
И после като ти видят новия парцал и като те питат от къде си го купила? Какво ще кажеш? мамо надупих се за 20 лв :o :o :o

kinkygirl
08-03-2009, 12:00
ти пък да откраднеш! :x изобщо как може да измислиш такава простотия :? ми помисли за това че може би не ти дават защото в момента може да са свършили парите и нямат възможност ..

Xitap
08-03-2009, 12:09
Ами братовчедка ми (на 15 години е) открадна пари от мен. Случи и се много лош инцидент. Счупих и пръстите на ръцете и яде бой от баща си с колан. Недей кради, защото при липсата на пари хората правят доста необмислени неща. И вземи се хвани на работа някъде!

dreamygirl231
08-03-2009, 12:23
По-добре недей да крадеш от тях така ще им загубиш доверието и ще си изпатиш после когато научат.А и все пак би трябвало да получаваш джобни,от които да спестиш. :?

rachel_billson
08-03-2009, 20:26
Помисли за това,което са ти дали досега,и затова,че и те са се отказвали от много неща,за да си щастлива.Идеята с кражбата е ужасна,защото освен че нищо няма да можеш да си купиш за тези пари ще загубиш по-важното-доверието им. :)

Biskfitka
08-03-2009, 21:44
Ами братовчедка ми (на 15 години е) открадна пари от мен. Случи и се много лош инцидент. Счупих и пръстите на ръцете и яде бой от баща си с колан. Недей кради, защото при липсата на пари хората правят доста необмислени неща. И вземи се хвани на работа някъде!Леко брутално...наказание :D

InaPPrEciAbLe
08-03-2009, 23:17
Недей де крадеш,помисли за родителите си,постави се на тяхно място-представи си,че не ти достигат парите и детето ти краде от теб!

lenito_sf
08-03-2009, 23:39
По -добре недей.. ще загубиш доверието им ..защото 100% ще разберат ..все пак всеки родител си "знае" парите :)

ValzZi
08-05-2009, 19:49
Това да си вземаш от тях пари скришом,макар и 10 лв да е,не е добра идея.Ако разберът(както най-вероятно ще стане) ще бъде по-лошо.Явно нямат пари хората за това не ти дават.

отново съм съгласна ..

Brunetkaa
08-05-2009, 19:53
Финансови роблеми..почти всички семейства имат..не си само ти, която те лишават от дрехи.
Ако откраднеш сега..първо ще загубиш доверието им, което надали ще успееш да си върнеш отново и второ-ще ти дадат ли пари "втори" път!?!

Snickers
08-05-2009, 20:52
Без нов парцал не можеш, нали?
Стегни се малко, може да имате финансови проблеми. Може пък да събират пари да ти купят нещо голямо и хубаво, знае ли човек?

ElinoOor
08-06-2009, 04:45
Това да си вземаш от тях пари скришом,макар и 10 лв да е,не е добра идея.Ако разберът(както най-вероятно ще стане) ще бъде по-лошо.Явно нямат пари хората за това не ти дават.

+ :)
Точно така.
И на мен ми трябваха пари обаче когато се светнах,че точно сега не е момента да им хленча,млъкнах и си намалих разходите до минимум,за да 'помогна' и аз.
Когато положението се нормализира забогатях 8-) :lol: 8-) 8-)

katericArofl
08-06-2009, 18:54
Преди години на мен ми се е случвало да бръкна в на тати или на мама портмоненцето/джобчето и да си извадя нещичко,но никога не съм взимала повече от 2 лева.Дори не забелязваха :D А иначе попитай ги защо не ти дават не може да няма причина.На мен майка ми един път ми отказа понеже не си бях оправила стаята :D

Какви спомени ми навя това.. :razz: :razz: :razz: Като бях много малка някъде на 4 годинки и тати нали лежеше на дивана и понеже панталоните му са широки с много джобове и като се врътне на няколко пъти и всички стотинки изпадат.. и аз лакомията мн се кефех и на жълти монети и вечерта само го разбутвам с едно фенерче и той докат си лежи аз зад него прахосмукачкааа :grin: ( умряха да се смеят с мен )

За да не е спам - Недей взимай. Не е правилно. Събирай по малко и като спестиш 10-15-20 лева си вземи нещо .

mochsis
08-06-2009, 21:33
Ами братовчедка ми (на 15 години е) открадна пари от мен. Случи и се много лош инцидент. Счупих и пръстите на ръцете и яде бой от баща си с колан. Недей кради, защото при липсата на пари хората правят доста необмислени неща. И вземи се хвани на работа някъде!Леко брутално...наказание :D

Лелее :shock: :shock: да не съм на мястото и :shock: :shock:... да вярно е че сега е криза може просто да нямат тази възможност така че не кради няма да има голяма полза даже напротив ще загубят доверието си в теб :)

kamucheto0
08-07-2009, 13:39
Разбери ги,може да са в тежък период и просто парите да не достигат.
Не си мисли,че им е лесно и просто ей така ти казват "няма да ти дадем",за да не ти дават значи имат финансов проблем..А знаеш ли в момента колко трудно се изкарват пари?!

и аз съм на това мнение :)

ameli
08-07-2009, 13:58
спестявай, нямаш ли спестявания от коледа, роднини не ти ли дават. като толкова имаш мерак почни работа да видиш колко лесно се изкарват пари :?

babystar
08-07-2009, 19:09
еми незнам . . може би не могат да си позволятт да ти дават пари . . ноо не кради един пат си зех от тати 5 лева и тати ме хвана . . :-o

LuxurySk0B
09-23-2009, 13:26
На мен не ми се е налагало да крада баща ми винаги дава когато поискам,но ако бях на твое място бих краднал :D всички са готови на всичко за пари

casey
09-24-2009, 17:55
Да откраднеш пари е много ЛОША идея. Просто си заделяй от джобните и спестявай. Не харчи всичко за първото видяно нещо. Потърси пари в някоя стара касичка и продължи да си събираш. Вярно изглежда детинско, но стотинка по стотинка ще ги събереш, както вашите са си изкарвали парите с труд. Гледай да се ограничаваш в някой неща.

NecroSadisticSadomiziers
09-24-2009, 18:29
Абе, криза, криза, МРЕТЕ С ТАЯ ИЗМИСЛЕНА КРИЗА БЕ! :-x :-x :-x :-x

bloodymirror
09-24-2009, 18:39
Виж,случвало ми се е като по-малка да си взимам малко пари от нашите,но после ми е много гадно,защото постъпвам супер тъпо,егоистично и най-вече-неблагодарно! Все пак при всяко семейство се случва..почакай малко.Парите не растат по дърветата!

YourStar
09-26-2009, 13:44
Хората наистина може да са в труден период,така че се постарай да ги разбереш.А,и не си мисли,че им е лесно да ти откажат,ако нямат :o

snufff
09-26-2009, 18:32
финансова криза,може би..

sladkish_14
09-27-2009, 07:53
Божеее какви деца.Замислял/а ли си се , че вашите може да не смогват с месечния бюджет?
Съобразявайте се малко , когато имат ще ти дадат.
А може и ти сам/а да си си направил/а така ..

gLoRiToO
09-27-2009, 08:55
Ти луда ли си да крадеш от ваще :? Щом не ти дават има причина,примерно ако всеки ден си харесваш нещо,хората не могат да работят само за твоите капризи...Аз съм на 17 и вече ми е неудобно да им искам пари и говорих с тях да почна работа,но те хората казаха че докато завърша ще ме издържат.За това помисли малко че притене не се изкарват толкова лесно и ваще те издържат,така че тва твойто са глупави капризи... :o

LuxurySk0B
09-27-2009, 09:52
Аз бих взел ,но понеже не съм бил в твоята ситуация не знам дали давам правилен съвет :?