PDA

View Full Version : често срещан проблем с Windows XP



punksy7
06-06-2009, 15:20
Незнам,доколкото гледах другите форумчета на доста хора им е така >> хора онзи ден ми reinstall (преинсталнаха) Windows.Преди това имах доста добри игри които не на всеки му тръгваха.Windows ми беше в Д:// бях си го преинсталирвал сам и онзи ден когато ми го преинсталираха казах да ми сложат уиндоуса в С:// и те и така направиха.Сложих си world of warcraft и като беше готова пуснах я влзнах бачкаще си, влезнах главно ватре в акаунта си и като почнах да играя и ми се ресна компа.ДА ПОДЧЕРТАЯ че преди ми беше уиндоус в Д:// и си бачкаше world of warcraft перфектно сущо така и симс 3 ми бачкаше а сега не бачка.Помогнете незнам дали е от това защото уиндоус е в С:// а не в Д:// , и от каде идва проблема с рестартирването преди не беше така !!!! HELP !!! :-#

kofti_nick
06-07-2009, 10:56
Да не би проблема да идва от драйвърите ? :o

Cybershot
06-07-2009, 12:24
Не е от това проблема, дали ще е на Ц или Д!
Ако по принцип си се рестартирва сам, когато си иска --> хардуерен проблем
Ако се рестартирва когато си в някоя игра --> софтуерен проблем

punksy7
06-07-2009, 12:43
:? само когато вклуча някоя тежичка игра ДА БЕ НЕ МЕ ПЛАШИ не е софтуерен проблем прочети какав ми е проблема щеше да е софтуерен ако и преди това не тръгваше,НАПРОТИВ преди да ми го преисталират си тръгваше ,сичко варвеше нормално :? :? :? :?

ViolentSaint
06-07-2009, 16:02
хахеехахаехаехае най вероятно драйвър ;) но все пак ти си прото


Не е от това проблема, дали ще е на Ц или Д!
Ако по принцип си се рестартирва сам, когато си иска --> хардуерен проблем
Ако се рестартирва когато си в някоя игра --> софтуерен проблем

ОТ това по точен коментар нема да намериш !!!

doomkillerr
06-07-2009, 22:28
Незнам,доколкото гледах другите форумчета на доста хора им е така >> хора онзи ден ми reinstall (преинсталнаха) Windows.Преди това имах доста добри игри които не на всеки му тръгваха.Windows ми беше в Д:// бях си го преинсталирвал сам и онзи ден когато ми го преинсталираха казах да ми сложат уиндоуса в С:// и те и така направиха.Сложих си world of warcraft и като беше готова пуснах я влзнах бачкаще си, влезнах главно ватре в акаунта си и като почнах да играя и ми се ресна компа.ДА ПОДЧЕРТАЯ че преди ми беше уиндоус в Д:// и си бачкаше world of warcraft перфектно сущо така и симс 3 ми бачкаше а сега не бачка.Помогнете незнам дали е от това защото уиндоус е в С:// а не в Д:// , и от каде идва проблема с рестартирването преди не беше така !!!! HELP !!! :-#

Първо извинявай, че ти се "мешам" в нещата, ама от какъв зор дори си помислил някога да сложиш Win-а на D-то? :x Мястото си му е на C! А за игрите най-вероятно не са ти сложили нови драйвери на видео картата! Ако знаеш каква е може да си свалиш най-новите от сайта на пройзводителя на VC-то! :oops: Ето даже линк към двата най-големи пройзводителя: nVidia: Цъкни Тук (http://www.nvidia.com/Download/index.aspx?lang=en-us) или ATI: Цъкни Тук (http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/index.aspx)
П.С. - Дано да съм ти бил от полза! :)

punksy7
06-08-2009, 07:11
Мерси маняк с NVIDIA си бях ауе като ше каеш се едно като е бил в Д и сичко си е било наред ся като е в Ц се едно ДДЗ :P днес е понеделник ше хода да им кажа кфо става с компа ми и тогаа почвам с драйверите

doomkillerr
06-08-2009, 09:23
Аз вече обясних защо е така! Не е от местополужението на Уиндоуса (няма значение, че преди е бил на D - а сега е на C). След преинсталацията не са ти сложили всичкия необходим софтуер за нормалната работа на компютъра ти - тоест всички драйвери! Явно уиндоуса е открил някой от тях, но все пак те са стари и на по нови игри ще прави проблеми... :)

punksy7
06-08-2009, 11:26
ДОБРЕ УЕ МАНЯК от каде да дръпна по нови пууууууу ама сте кажете ми уеееееее :lol: има най различни към NVIDIA нз кое да дръпна кажи ми :lol: :lol: :lol: :lol:

doomkillerr
06-08-2009, 13:37
ДОБРЕ УЕ МАНЯК от каде да дръпна по нови пууууууу ама сте кажете ми уеееееее :lol: има най различни към NVIDIA нз кое да дръпна кажи ми :lol: :lol: :lol: :lol:
С удоволствие бих ти казал кой драйвер за nVidia да си дръпнеш, но има малък проблем! Все пак не съм някой пророк за да зная какъв модел ти е видео картата, тоест коя серия по точно. :shock: Това ти трябва да го знаеш, защото ти сам си избирал компютъра при покупката? Може да видиш по следния начин Win-Бутона -> Run -> Пиишеш "dxdiag" в полето и Enter -> даваш "Yes" на съобщението дето ще излезе и след това щракваш на "Display" :)

EdHunter
06-08-2009, 13:48
мамка му тука има всякви ще кажеш че не са виждали PC.. вчера ме питат какво е Рам памет какво да говориме тръгнали да ми играят по сложните игри и да инсталират програми дори който незнаят закво са..

punksy7
06-08-2009, 14:16
ей глупак няя ми даржиш такъв тон кав си ти е келеш (бих те наредил на английски ама тука не дават (по яко звучи)) мн добре знам кво е комп и НИКОГА няма да питам кво е рам памет тоя проблем ми се случва за 1 пат глупак !!!! ся ше те репорт

punksy7
06-08-2009, 18:05
ходих да ми го оправят за 1 час беше готово там си варвеше WoW и като се прибрах и пак почна с ресванията -.- исдписжа ми на син екран 0x0000000000000000000 ддз от каде е тоя проб. аз ли сам толкова малоумен или те смятай щом аз си преинсталирвам компа и няма проблеми СМЯТАЙ !!!

EdHunter
06-08-2009, 18:16
ходих да ми го оправят за 1 час беше готово там си варвеше WoW и като се прибрах и пак почна с ресванията -.- исдписжа ми на син екран 0x0000000000000000000 ддз от каде е тоя проб. аз ли сам толкова малоумен или те смятай щом аз си преинсталирвам компа и няма проблеми СМЯТАЙ !!!

провери кабелите или неподходящи драйвари .. каква ти е видео картата и саунд?

doomkillerr
06-08-2009, 18:28
ходих да ми го оправят за 1 час беше готово там си варвеше WoW и като се прибрах и пак почна с ресванията -.- исдписжа ми на син екран 0x0000000000000000000 ддз от каде е тоя проб. аз ли сам толкова малоумен или те смятай щом аз си преинсталирвам компа и няма проблеми СМЯТАЙ !!!
ОК! Пробвай седното => Десен бутон на иконката на "My Computer" ->"Properties" след това цъкаш на "Advanced" от там щракаш там където пише "Startup and Recovery" -> "Settings" -> от там дето пише "System Failure" трябва да махнеш отметките на "Send anadministrative alert" и "Automatically restart"!!! Ето прилагам и снимки за твое улеснение:
http://store.picbg.net/pubpic/96/98/11822e3658689698.JPG

http://store.picbg.net/pubpic/47/2E/cf1fb7b28e1e472e.JPG

http://store.picbg.net/pubpic/07/38/955bd406a75b0738.JPG

punksy7
06-09-2009, 17:22
сега вече стана още по зле.почна да се рестартирва при всяка игра КОЯТО И ДА е поастоянно се ресва НЗ , ся тоя ше яде бой който ми го реинстал

doomkillerr
06-10-2009, 09:29
сега вече стана още по зле.почна да се рестартирва при всяка игра КОЯТО И ДА е поастоянно се ресва НЗ , ся тоя ше яде бой който ми го реинстал
По добре викни някой приятел дето разбира да ти го оправи, щото като гледам ти няма да се справиш сам! Може и да се дължи на самата дистрибуция на уина, както и от много други неща! Може и да е хардуерен проблема, но няма как да ти помогна повече така онлайн!
Айде успех!!!