PDA

View Full Version : Упражнения за гърди



RogerSanches
06-06-2009, 18:05
Здравейте.Бих искал да ви попитам какви точно упражнения да правя за гърди и най-вече с какви уреди.Ако може повечето от съветите да са свързани с упражнения в домашни условия,понеже нямам много време за фитнессс :o

plmn
06-06-2009, 18:24
като ще е у дома, не виждам какъв избор имаш
прави всякави разновидности на лицеви опори
ако имаш гладиатор с лежанка, още по-добре.

RogerSanches
06-08-2009, 04:52
Aаааааа,някой друг няма ли да се изкаже :( :( :( моля ви

EarthShaker
06-08-2009, 04:58
отиваш в двора на някое даскало и правиш кофички :)

a3c1M
06-08-2009, 18:44
лицеви опори :)
тук е моментът да попитам значи правях преди по 40 50 на серия (тежа 83кг) но зимата поспрях, и гърдите ми вече не са стегнати върху тях има и малко сланинка, та ако почна пак лицеви и кофички дали че ги стегна или трябва кардио?

toni_nemezis
06-09-2009, 21:00
Пич земи си лост и лежанка (но трябва да можеш да коригираш ъгъла й) и почваш.Също така кофичките и лицевите опори помагат много.Поразрови се из google и ще намериш информация предостатъчно 8)

IceColdKilla
07-06-2009, 23:10
Прави лицеви опори, със събрани с разделени ръце и кофички.

ZipFail
07-06-2009, 23:52
Прави лицеви опори, специално тея които натоварват допълително гърдите..голям ефект няма да има, ама поне ще направиш някаква сила..

psychedelic
07-08-2009, 15:39
Намираш някъде успоредка и правиш кофички направо разцепват гръдите ;)

TraceurEmil
07-09-2009, 10:35
Диамантени лицеви(събираш ръцете пред гърди като палците и показалците образуват форма на диамант).На мен много ми помогнаха за гърди. :)

MP
07-09-2009, 19:56
Всъщност и набиранията влизат в гърдите,но аз за друго освен кофички и лицеви опори не се сещам.Имай в предвид,че има доста разновидности лицеви.Можеш да опиташ да ги правиш с някакви тежести,слагаш си някаква раница,натъпкана с книги примерно.Нещо такова.

Genetix
07-09-2009, 22:23
Набиранията отиват повече в гърба.

За гърди лежанка, с два дъмбела от легнало положение флайс се казва. За гърди лицеви. Още можеш на гладиатора.

Сега видях, че си писал в домашни условия. Еми купи си 2 гири и прави флайс. Лицеви също са добри.

ФЛАЙС:
http://i.ehow.com/images/GlobalPhoto/Articles/4722012/flyes_Full.jpg

MP
07-10-2009, 12:13
То е ясно,че влизат повече в гърба,но това е базово упражнение,засягащо цялата горна част на тялото (рамо,гърди,трапец,бицепс,... ).Направо вкарай и набирания,няма само гърди да правиш...

l0wrider
07-11-2009, 12:23
Набиранията отиват повече в гърба.

За гърди лежанка, с два дъмбела от легнало положение флайс се казва. За гърди лицеви. Още можеш на гладиатора.

Сега видях, че си писал в домашни условия. Еми купи си 2 гири и прави флайс. Лицеви също са добри.

ФЛАЙС:
http://i.ehow.com/images/GlobalPhoto/Articles/4722012/flyes_Full.jpg
Тва го правят момчетата в нашия фитнес точно за гърди :] тва е доста добро а другото е лежанка и лицеви опирии можеш да пробваш и тези - http://www.youtube.com/watch?v=c_Dq_NCzj8M но те тренират повече неща :]

Genetix
07-11-2009, 13:20
Мисля, че и цепенето на дърва развива гърдите :D Ето ти нещо за домашни условия :D

l0wrider
07-11-2009, 19:47
Мисля, че и цепенето на дърва развива гърдите :D Ето ти нещо за домашни условия :D
пф ако съм си на село и имам работа по цел ден ше направа мускули кат на Coleman :D Агро фитнеса форевър

Ca7aHa7a
07-19-2009, 12:11
При домашни условия малко трудно можеш да правиш упражнения за гърди , но във фитнес клуб бих ти препоръчал лег на лежанка , кофички , флайс и полу лег с дъмбели :)

a3c1M
07-20-2009, 15:46
Мисля, че и цепенето на дърва развива гърдите :D Ето ти нещо за домашни условия :D
оххх не ми напомняй
цял ден през лятото бухай с брадвата после пълни в количката карай реди върни са и айде пак :smt075 :smt062

psychedelic
09-29-2009, 16:50
Флайса ебава мамката на гърдите(горната част). Машината(гладиатор) средна, лежанка и ако са ти останали сили правиш помпи и си разцепил гърдите ;)

Acquire
10-02-2009, 20:48
Прави колкото се може повече лицеви опори!И ако имаш време си направи лостче в къщи,то също е от полза :)

raduna
10-02-2009, 22:16
Виждам, че темата е за гърди, но понеже доста се споменават лицевите опори, реших да ви питам.
Когато ги правите болят ли ви китките? Защото мен доста ме заболяват и има голямо напрежение върху тях и ми се струва, че определено е доста нездравословно. Затова не мога да ги правя, въпреки, че искам. :( Може би не всеки може да ги прави и не са за хора със слаби китки?

П.С. Аз не съм момче и ми трябват за ръце, а и корем, не за гърди.

WrongLife
10-03-2009, 05:57
Набиранията отиват повече в гърба.

За гърди лежанка, с два дъмбела от легнало положение флайс се казва. За гърди лицеви. Още можеш на гладиатора.

Сега видях, че си писал в домашни условия. Еми купи си 2 гири и прави флайс. Лицеви също са добри.

ФЛАЙС:
http://i.ehow.com/images/GlobalPhoto/Articles/4722012/flyes_Full.jpg

Наистина флайсът е много много подходящо упражнение за развиване на Големия гръден мускул /Дъмбели от 3-5 кг/. Но само упражнения без кардио и хранителен режим не си струва. Тичай в парка, скачай на въже, разходки по байри в планината, карай колело и ролери, наистина имаш много възможности. Трябва да хапваш месо /без свинско/ и черен хляб /най-добре препечен/. Също така пий много течости /аз предпочитам чай/.

brusa
10-04-2009, 09:29
kakto kazaha po nagore kupisi giri i pravi flais + licevi opori i kofi4ki az sas girite mojesh da pravi6 i butane to e kato lejankata samo4e sas giri a ne sas prav lost bra4etmi tazi zima deto mina hode6e vseki den na lostove i prave6e kofi4ki a sled tova ve4eri prave6e licevi opori i povqrvaite mi napravi ebasi gardite

ImmortalTechnique
10-08-2009, 08:34
Набиранията отиват повече в гърба.

За гърди лежанка, с два дъмбела от легнало положение флайс се казва. За гърди лицеви. Още можеш на гладиатора.

Сега видях, че си писал в домашни условия. Еми купи си 2 гири и прави флайс. Лицеви също са добри.

ФЛАЙС:
http://i.ehow.com/images/GlobalPhoto/Articles/4722012/flyes_Full.jpg

Наистина флайсът е много много подходящо упражнение за развиване на Големия гръден мускул /Дъмбели от 3-5 кг/. Но само упражнения без кардио и хранителен режим не си струва. Тичай в парка, скачай на въже, разходки по байри в планината, карай колело и ролери, наистина имаш много възможности. Трябва да хапваш месо /без свинско/ и черен хляб /най-добре препечен/. Също така пий много течости /аз предпочитам чай/.


Дъмбели 3-5 кг за флайс? Тва е за момиченца бе? Аз правя с по 14-16 кила дъмбели.

jghgh
10-08-2009, 14:46
Извинявайте, че ви се меся в темата (момиче съм), но на кое викате "кофички"?

И също ме интересува въпроса на raduna, и аз имам някакви слаби китки, пък ми се ще да се науча да правя лицеви (е, аз ще правя женските най-вероятно..)

WrongLife
10-08-2009, 15:05
Имортал Той явно е начинаещ. Ако започне с 15 кила може да се скъса гръдния мускул от пренатоварване. Иначе наистина не се постигат същите резултати.

remix1912
10-10-2009, 17:57
правите с 15 кг. флайс.Сигурно не знаете за какво става въпрос виждал съм и много по-силни от мене го правят с 5-10 кг. дъмбел.Днеска го направих едвам едвам с 10кг. Ако се прави правилно флайса влиза много и не е нужно нито възможно с много големи тежести

ImmortalTechnique
10-11-2009, 08:47
Ми.. явно си слабичък, де а знам, кво да ти кажа, аз пък съм виждал и хора по-слаби от мене да правят с 14 кила. Я питай кечо с колко прай, сигурно поне с 18-20. Кечо, обясни им на децата за кво иде реч 8)