PDA

View Full Version : Фитнес Помогнете бе



bonjovi
06-07-2009, 20:00
Моля само този който наистина разбира да си каже мнението
Аз сам на 15 години и сам висок 165см
Интересуваме ако започна да вдигам тежести за бицепс, трицепс и от ЛЕЖАНКА ДАЛИ ТОВА ЩЕ ЗАБАВИ РАСТЕЖА МИ ( така са ми казвали)
Аз ще почвам да бягам, да правя лицеви опори и коремни преси АМА ЗА:тежестите и лежанката НЕ знам какво да правя ЩЕ МИ ЗАБАВЯТ ЛИ РАСТЕЖА ИЛИ НЕ

LitTleJ
06-07-2009, 20:33
Може да ти се забави растежа с клякане примерно ама малко или много ша се набиеш.По принцип се предполага че след 14 годишна възраст костите са ти добре развити за да не се получи някво увреждане при ПРАВИЛНО ИЗПЪЛНЕНИЕ НА УПРАЖНЕНИЯТА.Много наблягай са самия начин на изпълнение на упръжненията тежестите не са токлова важни колкото оптималното напрежение на мускулите.Та увлякох се малко ама все пак на растежа на височина се забавя, пък може и така да си останеш.

Naik1
06-07-2009, 21:05
ами всичко е до правилното изпълняване на упражненията и гена.ако ти е заложено да си висок пак ще пораснеш.. най-много дигането да те сниши с 2-3см.
неразбрах защо спомена само бицепс трицепс и гърди ? да не би да искаш само тях да тренираш ??? ако имаш такива намерения да знаеш че не са добри..

bonjovi
06-08-2009, 06:32
Освен бецепс трицепс и гърди какво друго може да тренирам на моите години и с този ръст

Myrth
06-08-2009, 11:24
Тренирай базово само гърди гръб и крака. Базовите упражнения за тези групи развиват всички мускули по тялото, по-добре даже от изолиращите упражнения, които са специализирани за по-малките групи.

dshiznit
06-09-2009, 06:23
Щом ше тичаш прави и упражнение на лост. Набирания сякви квито ти хрумнат и клек подскоци и разни такива за краката.

MP
06-09-2009, 08:33
Не се пресилвай с много тежко и нищо няма да ти се забави.

Naik1
06-11-2009, 13:13
Освен бецепс трицепс и гърди какво друго може да тренирам на моите години и с този ръст

ами най-добрият вариант е да се тренират гърди, гръб, крака, ръце,рамене, трапец.ако не вярваш попитай някой боди билдър (някой друг, не мен) и ще се увериш.като гледам темата ти явно не си се занимавал с фитнес и си мислиш че само тези групи са важни, но тялото ти няма да е красиво без краката, а без широк гръб познай колко добре ще стоят ръцете и гърдите..рамото и трапецът пъ кще ти уформят най-горната част от гърба (попринцип не е част от гърба, но ти го казвам така зада го разбереш)

Angelus_pld
06-11-2009, 20:46
Моля само този който наистина разбира да си каже мнението
Аз сам на 15 години и сам висок 165см
Интересуваме ако започна да вдигам тежести за бицепс, трицепс и от ЛЕЖАНКА ДАЛИ ТОВА ЩЕ ЗАБАВИ РАСТЕЖА МИ ( така са ми казвали)
Аз ще почвам да бягам, да правя лицеви опори и коремни преси АМА ЗА:тежестите и лежанката НЕ знам какво да правя ЩЕ МИ ЗАБАВЯТ ЛИ РАСТЕЖА ИЛИ НЕ
Аз съм на 16 и съм 181 и тренирам от 2 години,прави си изводите

bonjovi
06-12-2009, 10:57
Благодаря на всички че ми отворихте очите!

06-12-2009, 11:09
набирай се на лост след всяка серия на лежанката и няма да имаш проблеми

FreEakYyboYy
07-01-2009, 19:47
От лежанката или камоли от бицепса и трицепса не можеш да се набиеш и да искаш и не спира никъв разтеж... Казвам го не с друга цел а само да ти поясна-Висок съм 176 тежа 65 килограма аз съм на 15 дигам от година и 4 месеца по 4 пъти седмичнои досега никога не съм почуствал набиване или нещо от сорта продължавам да разта и повярваи ако се чудиш дали да ходиш на фитнес или не не се чуди ами веднага си купуваи картата ... 8) 8) 8-)

BiboW
07-01-2009, 20:01
Напротив, лежанката спира растежа!

ZipFail
07-02-2009, 11:08
Напротив, лежанката спира растежа!
И как го спира по точно ?

D3NG3rZ0N3
07-02-2009, 11:52
Напротив, лежанката спира растежа!

Брей, какъв разбирач! Като неразбирате поне не пишете тъпотии.

YakUZa777
07-02-2009, 15:20
Тренирай базово само гърди гръб и крака. Базовите упражнения за тези групи развиват всички мускули по тялото, по-добре даже от изолиращите упражнения, които са специализирани за по-малките групи.
+1

SOLER
07-04-2009, 13:00
Освен бецепс трицепс и гърди какво друго може да тренирам на моите години и с този ръст

Прав е.165 санта на 15...

SOLER
07-04-2009, 13:05
Тренирай базово само гърди гръб и крака. Базовите упражнения за тези групи развиват всички мускули по тялото, по-добре даже от изолиращите упражнения, които са специализирани за по-малките групи.

Тоя пич е прав,и не претоварвай краката.

IceColdKilla
07-06-2009, 14:21
Казват, че клек с щанга забавя растежа, но при мен това не си проличава :D спокойно можеш да си вдигаш от лежанка, не се притеснявай.
За бицепс аз лично вдигам щанга с надхват и правя с дъмбели чуково сгъване, кръстосано и скотово сгъване. За трицепс можеш да правиш лицеви опори, кофички, разгъване на дъмбел зад глава...разрови се и виж.

BladeDayBreak
07-06-2009, 17:35
Напротив, лежанката спира растежа!

Брей, какъв разбирач! Като неразбирате поне не пишете тъпотии.

Абе ти май най- много разбираш а я кажи колко ти е ръката и в прочие кажи стажа и всичко да те видим ко къде си стигнал. Хъх.. колкото до безмислените мнения има само един сайт който може да отговори на въпросите ви ама няма да спамя ще пиша на човека на лична.

D3NG3rZ0N3
07-06-2009, 17:48
2 години ми е стажа... последно като я мерих беше 40см. А тва, че разбирам доста... не го крия!

BladeDayBreak
07-06-2009, 17:56
Брех брех то си личи просто колко мн разбираш а колкото до лежанката не спира растежа. Както по-горе пише само клековете. А ръката на господина не ми изглежда толкова щото ако е значи моята трябва да бъде поне 60 8-) преди да лъжеш другия път си нарисувай метърчето наново туко виж си намерил някой сляп да повярва :D А колкото до добавките без тях се оправям вече 2 години и половина а ръката си ми е 41 чист мускул тъй кат те гледам надали е толкос пък и да е чист... едвали.. Науките ти за добавките ти стигат до тук а храненето да не говорим кой ли знае на децата в квартала какво говориш :razz: че от мастиката се лекува черния дроб който е увреден от протеина :D

D3NG3rZ0N3
07-06-2009, 18:04
Абе, глупак, ако искаш ела ми го измери. Вместо да пускаш безсмислени постове и да показваш колко си прост, вземи учебник по Български език и прочети къде се слагат запетаи.

BladeDayBreak
07-06-2009, 18:15
Ммм браво напредваме със простотията виждам. Хмм не помня да съм те обиждал така пряко, но явно ти така можеш а и ако не си забелязал и ти нямаш нито една запетайчица, мой примитивен приятелю. Няма да спамя повече и без тва не ми е до караници тая вечер. :x

D3NG3rZ0N3
07-06-2009, 18:30
Ти си уникално прост бе...