PDA

View Full Version : Вечната тема: Как да отслабна?? (статия)



Detestation
06-08-2009, 12:31
“Как да отслабна?”
“Адски съм дебела, помогнете ми!”
“Никой не ме харесва заради килограмите…”
“Подиграват ми се.”

И така нататък, и така нататък, това са само част от изявленията, които можеш да срещнеш из този форум. Всяка втора тема в “Козметика и диети” е посветена на отслабването, независимо дали автора има нужда от такова в действителност. Честно ви казвам, тази статия наистина беше провокирана от чувството за досада, беше ми омръзнало да срещам еднотипни постове на лолитки, които са си внушили, че трябва да станат 40 килограма. Но после досадата се промени в желание наистина да помогна на тези, които имат да свалят 4-5-10-20 килограма.
Знам, че ще ми кажете: Коя си ти, че да ни даваш съвети? Е, никоя не съм. Но просто и аз като всяко момиче, което някога е имало някой излишен килограм отгоре, съм се заравяла в книгите за диети, упражнения и т.н. А и в крайна сметка, никой не е длъжен да ми се доверява, но съм длъжна да кажа, че редовете, които пиша тук са взаимствани и от много книги, и от мой личен опит.
Първият въпрос, на който трябва да си отговорите, преди да започнете някакъв хранителен режим, е всъщност- Дебела ли съм? Има много формули, които могат да ви помогнат да изчислите това. Но при всеки, килограмите се изразяват различно. Някои имат по-тежки кости, по-силна мускулатура, по-едра конструкция. Така че, въпреки, че формулата, която ще ви дам за изчисляване на ИТМ (Индекс на Телесната Маса) се смята за една от най-точните, тя все пак е само насока.
Индексът си можете да изчислите на този линк:

http://www.specializingfoods.com/guppy460/articles.php?lng=bg&pg=34

Не се притеснявайте ако попадате в графата “Наднормено тегло” или “Затлъстяване”. Всичко е във ваши ръце и може да бъде поправено. А и, както вече казах, всеки човек има индивидуална конструкция. Ако наистина искате да разберете пълни ли сте, просто идете до огледалото в някоя по-оскъдна дрешка и се опитайте да гледате безпристрастно. Наистина безпристрастно. Малко паласки? Коремче? Голямо дупе? Широки бедра? Всичко може да бъде изкривено в съзнанието ви, и всъщност не пълното да ви изглежда отпуснато.
Това да си отпуснат, не означава, че имаш килограми за сваляне. Това означава единствено, че трябва да се стегнеш чрез спорт и други упражнения.

Така, да си дойдем на думата. Изконният въпрос : Как да отслабна трайно? При някои мацки преди въпросителната има и едно “без усилия”. Е, без усилия няма да стане. Запомнете го. Когато сте похапвали сладко, не сте мислили за последствията. Е, гледайте на резултата като някакво малко отмъщение на тялото ви, което има нужда от усилия, за да влезе във форма.
За да отслабнете, имате нужда от три неща:
1. Подходящ хранителен режим.
2. Физическо натоварване на мускулитe. (спорт)
3. Воля.
Последното е изключително важно. За да се заредите с мотивация и желание за действие, огледайте внимателно тялото си. Преценете отново- имате ли нужда, или това е само прищявка, защото всички останали го правят.
Ако имате, кажете си твърдо, че за момента тази цел влиза непреклонно в списъка на основните ви желания. Да, точно така, сред “Новия телефон” или “Принтер + скенер” добавете едно удебелено червено “Отслабване”. И да не сте си помислили да го изтривате, докато не го постигнете. Целите са, за да се преследват, нали така?

1.Хранителен режим.

Тази точка определено е болна тема за много от днешните тийнейджърки. Дали да стана вегегарианка? Или да откажа хляба? А сладкото? Пърженото?
Десетки въпроси могат да бъдат открити в главата на всяко момиче. И след като те се загнездят там, почти всяка започва да рови из Интернет, да си купува книги. Не че има нещо лошо, но порочното е, че навсякъде има нещо различно.
Е, приемете го: Диетата не е добра идея за подрастващия организъм. Не е и няма да бъде. За да отслабнете в тази възраст, трябва да се храните балансирано и здравословно. Не да пазите строги диети, независимо за колко време. Не бива да изключвате определени продукти от менюто си, освен за кратък период от време, когато искате да постигнете бърз, но краткотраен резултат.
Запомнете едно златно правило: Търси алтернативите.
Което, преведено на прост български, означава да се научиш да заместваш нездравословното със здравословно. Например, когато си на училище, вместо мазен хамбургер, да си купиш Активиа, пресен плод или десертно блокче с мюсли. Или когато сте в супермаркета да изберете кафеникавите пълнозърнести спагети, вместо традиционните.
Когато пазарувате, преглеждайте етикетите на продуктите. Не само калориите, погледнете мазнините (колко от тях са наситени), съдържанието на сол, въглехидратите. И така ще разберете как два наглед еднакви продукта всъщност са коренно различни.
Сигурна съм, че вече се питате: Добре, какво да ям, за да отслабна, стига общи приказки?
Първо, спазвайте принципа за количеството. Както е казал народът: Закуската изяж сам, обяда раздели с приятел, вечерята дай на врага си. Припомняйте си я всеки ден.
Обобщен, смисълът й е следният: сутрешното хранене трябва да е обилно и хранително. Обядът трябва да е балансиран и не твърде тежък, а вечерята оскъдна и с ниско съдържание на калории и въглехидрати.
Второ, внимавайте всеки ден да консумирате плодове, зеленчуци и млечни продукти. Витамините и калцият, които се съдържат в тези храни помагат на развитието ви и укрепването на костите ви.
Трето, което обикновено е най-трудното за младите хора- Изключете от менюто си всякакви боклуци. Снаксове, чипсове, солети, вафли, хамбургери, дебели пици, пържени картофи и така нататък. Всеки от вас добре знае за кои храни говоря. Всички те са вредни и предизвикват пристрастяване и затлъстяване.
Четвърто, ограничете приемът на захар и сол. Прекомерното количество сол предизвиква задържане на вода в организма и високо кръвно налягане, а захарта, която между другото е вид въглехидрат, е предпоставка за диабет .Притокът на глюкоза в кръвта кара панкреасът да секретира много инсулин, който е ключов хормон, предразполагащ клетките да усвояват глюкозата, чиято енергия им е необходима. Тази секреция на инсулин причинява бързо спадане на нивото на захарта в кръвта. Освен това инсулинът остава дълго време в кръвта, поддържайки ниско нивото на захарта, което предизвиква усещане за умора и ни кара да ядем все повече захар. Това е порочен кръг.

В примерното меню ще се опитам да включа достъпни за всички продукти, които освен това са лесни за намиране.

Примерно меню:


Първи ден.
Закуска: Купичка мюсли с прясно мляко,портокал, чаша чай или кафе с малко захар.
Обяд: Препечена на скара пилешка или пуешка пържола, салата, резенчета сирене.
Вечеря: Зелена салата / Шопска салата / Тракийска салата

Втори ден.
Закуска: Ябълка, купичка мюсли.
Обяд: Ориз с пиле и зеленчуци, салата.
Вечеря: Салата по избор, която не съдържа сосове и месо.

Трети ден.
Закуска: Натурален сок, препечена филийка с масло, 4-5 парченца тъмен шоколад.
Обяд: Месо на скара, салата, задушени зеленчуци.
Вечеря: Супа, плодове.

Междинни закуски могат да бъдат: Плодове, кисело мляко, зеленчуци, сирене.

Това е само едно примерно меню, което включва почти всички групи храни. Сигурно шоколадът в третия ден ви е направил впечатление. Той нарочно е предложен за закуска, защото през деня, тялото го превръща в енергия, а ако го хапнете за следобедна закуска или вечеря, той няма да бъде изразходен като енергия и ще бъде превърнат в подкожна мазнина. Менюто е само тридневно, но се надявам, че сте добили обща представа, и по-нататъшното бихте могли да си съставите сами.
Общата идея е да се храните здравословно, като всички групи храни са включени в дневното ви меню. Без да употребявате прекомерно захар и сол,да пиете газирани на питки, без да ядете пържено и junk food (боклукчави храни от типа на Макдоналдс и KFC) .

Търсете алтернативите,например:
Ръжен хляб, вместо бял
Пълнозърнести спагети, вместо традиционни
Собственоръчно изтискан фреш, вместо плодови сокове от кутии
Пилешко и пуешко месо, вместо мазното свинско
Зехтин, вместо олио
Мед за подслаждане, вместо захар
Задушени зеленчуци, вместо запържени
Плод, вместо вафла
Обезмаслено мляко, вместо това с 2 или 3.6% масленост
И така нататък…

Ако можете, се опитайте да ядете по-малко храна от обикновено. Това определено ще стимулира топенето на мазнини.

2. Спорт.

Следващия важен фактор за отслабване.
Това, дали ще се запишете на организирани тренировки, или ще правите упражнения вкъщи, си е ваш личен избор. Мое лично мнение е, че организираните тренировки са по-добри и приучват по-бързо на дисциплина. Освен това часът обикновено е фиксиран, и това предотвратява изречения, подобни на “А, днес няма да спортувам, имам много да уча” , тъй като предварително се знае кога е заниманието и може човек да съобрази останалите си задължения с него.
Подходящи спортове за момичета са: баскетбол, волейбол, атлетика, тенис, бойни изкуства, кик-бокс, тае-бо, каланетика, джогинг, йога, пилатес ,плуване, колоездене, посещения на фитнес-зали, и общо взето, каквото си изберете, стига да го правите с удоволствие.
Ако държите да правите упражнения сами вкъщи, погледнете тези линкове:
http://snimki.tialoto.bg/?gallery=77
http://dieti.rozali.com/fitnes-polezno/p181.html
http://www.teenproblem.net/s/1454.html
http://otslabvane.us/category/upraznenia/

Важното в спорта е, да го практикувате редовно, да се съсредоточавате, в това което правите, да не го вършите с нежелание и досада. Докато тренирайте, гледайте да натоварвате всички групи мускули, а ако получите мускулна треска, не спирайте тренировките. Мускулната треска всъщност е натрупване на млечна киселина в мускулите, която се разгражда при допълнителна физическа активност.

Относно хапчетата за отслабване

НЕ употребявайте подобни химии. Те са вредни за организма, и в повечето случаи, рязко свалените килограми, благодарение на тях се възстановяват със светкавична скорост. Повечето капсули са на принципа на диуретиците, които карат тялото да отделя вода. И вие всъщност не сваляте мазнини, а задържана вода, която бързо-бързо натрупвате отново, когато спрете хапчетата. Освен това съсипват бъбреците ви.
НЕ пийте разхлабителни. Те отново са вредни за тялото, за стомашно-чревния тракт, а и нямат дълготраен ефект по никакъв начин.
Всички тези медикаменти за вредни за развития вече организъм, камо ли за подрастващия.

Продължение на статията: 09.07.2009г.


Относно водата

Пийте много вода. И то вода, а не различни алкохолни и безалкохолни напитки, които в повечето случаи съдържат захар, кофеин и консерванти.
В човешкото тяло има 70-75% вода, която при бебетата и децата е повече.

Разпределение на вода в тялото (източник- wikipedia) :

1) 10 - 12 % телесната вода се образува при окисляването на мазнините, въглехидратите и белтъците Натрупването на водата в организма се осъществява главно в мускулите и кожата.
2) Около 55%от водата, която се изразходва за водния баланс на организма, се отделя с урината.
3) 15-16% се отделя през белите дробове /като пара/
4) 20%/ - се отделя, чрез потене през кожата.

Запомнете- не намалявайте необходимия дневен прием на вода (2 литра) , това няма да помогне на отслабването, а и може да причини обезводняване. При загуба на около 2,5% от теглото за сметка на вода организма губи 25% от своята ефективност.

Относно видовете води:В България, чешмяната вода е напълно годна за употреба и пречистена, така че няма никаква причина да не я пиете редовно. Все пак, като необходима бележка към точката, подчертавам, че за ежедневна употреба са подходящи минералните води с ниска минерализация, трапезните и изворните.

Бел.: Ако държите да знаете, най-качествената минерална вода в България е "Банкя". Тя се характеризира с изключително висока първоначална природна чистота, със стабилен физико-химичен състав и свойства и с ограничено съдържание на минерали. Но нищо не ви пречи да употребявате и останалите марки.




Автор на статията: Detestation
Целта на тази статия е не да ви подложи на изтощителен хранителен режим с по 800 калории на ден, а да ви помогне да се научите да живеете здравословно. Не очаквайте светкавични резултати- 4 килограма на седмица или нещо подобно. Бъдете търпеливи, защото трайното отслабване е бавно. А и по този начин предодвратявате отпускане на кожата и стрии.
Успех!

slim__shadygirl
06-08-2009, 12:45
Браво за темата :)

KillerAna
06-08-2009, 12:55
Как да отслабнете ли? Глад,секс,плуване,бягане,ощ е много спорт,лаксативи,повръщане и без мързел :grin:

akinom
06-08-2009, 13:07
Как да отслабнете ли? Глад,секс,плуване,бягане,ощ е много спорт,лаксативи,повръщане и без мързел :grin:
Целиш да покажеш коло си тъпа ли? Още си нова, а какво впечатление оставяш.. и има и по- слаби в thinspiration4life.blogspot.com от тази на аватара ти!

KillerAna
06-08-2009, 13:09
Как да отслабнете ли? Глад,секс,плуване,бягане,ощ е много спорт,лаксативи,повръщане и без мързел :grin:
Целиш да покажеш коло си тъпа ли? Още си нова, а какво впечатление оставяшЗнаеш ли как ми пука какво мислят за мене някви непознати хора от форум :lol:

zai4ety13
06-08-2009, 13:13
Как да отслабнете ли? Глад,секс,плуване,бягане,ощ е много спорт,лаксативи,повръщане и без мързел :grin: От личен опит занм, че гладът не е начин.Ти по-добре спри докато имаш възможност...

Detestation направил/ла си чудесна тема :) ето така се отслабва, а не със глад!

Detestation
06-08-2009, 13:16
Момиче съм. Радвам се, че темата ви харесва и се надявам да помогне на някого. :)

clever
06-08-2009, 13:18
Поздравления за темата! =D>

YouCantStopMe
06-08-2009, 13:19
извинете ме за спама,НО е необходимKillerAna - това ти ли си на аватараа.. БОЖЕ,УЖАСНО СИ СЛАБА!С ГЛАД НИЩО НЕ СЕ ПОСТИГА,А САМО СЕ ДОКАРВАТ БОЛЕСТИ! :shock:


темата е хубава,да

akinom
06-08-2009, 13:21
извинете ме за спама,НО е необходимKillerAna - това ти ли си на аватараа.. БОЖЕ,УЖАСНО СИ СЛАБА!С ГЛАД НИЩО НЕ СЕ ПОСТИГА,А САМО СЕ ДОКАРВАТ БОЛЕСТИ! :shock:


темата е хубава,да

Да, бе сигурно е тя :lol: По- горе написах от къде ги теглят тея анорексички. :?
Иначе и от мен поздравления за темата, дано да помогне на някого!

KillerAna
06-08-2009, 13:28
извинете ме за спама,НО е необходимKillerAna - това ти ли си на аватараа.. БОЖЕ,УЖАСНО СИ СЛАБА!С ГЛАД НИЩО НЕ СЕ ПОСТИГА,А САМО СЕ ДОКАРВАТ БОЛЕСТИ! :shock:


темата е хубава,да

Да, бе сигурно е тя :lol: По- горе написах от къде ги теглят тея анорексички. :?
Иначе и от мен поздравления за темата, дано да помогне на някого! Не съм аз на аватара, но и аз съм д/г толкова дебела :x





Как да отслабнете ли? Глад,секс,плуване,бягане,ощ е много спорт,лаксативи,повръщане и без мързел :grin: От личен опит занм, че гладът не е начин.Ти по-добре спри докато имаш възможност...
Я млъквай бе заек :x ! Никой не ти е искам безполезните съвети!

iPurple
06-08-2009, 13:30
^ Стига сте разваляли хубавата тема на момичето!

Поздравления! :)

Detestation
06-08-2009, 13:32
Поздравления! :)

Благодаря! :)

TheSameDevil
06-08-2009, 13:42
дали ще стане така.Волята ми е голяма

Сутрин:Банан и натурален сок банан(за съжаление съм на даскало и нямам възможност да си правя сам сокове)

Обяд:
Домат + краставица без нищо.Само така и някой друга ягода или череша

към 5-6 като не пече толкова:30 мин бягане с найлони

вечер:
пак плодове

И най важното много вода

Добре ли е според вас.Отскоро се придържам

Detestation
06-08-2009, 13:47
Да, но добави млечни продукти.
Не разбрах какво е това бягане "с найлони", обаче. Ще разясниш ли?

clever
06-08-2009, 13:48
искам да допълня;че страхотната ти тема ще помогне не само на хора;които искат да отслабнат;но и на тези;които искат да поддържат фигурата си и да са здрави!
примерните менюта изглеждат доста подходящи за здравословно хранене )))
:-)

bubblebabe
06-08-2009, 13:50
Предлагам темата да стане важна.
Браво.
Замислих се колко нездравословно се храня и как в менюто ми присъсъват само чипсове, шоколади и т.н. Спирам. Ще се храня здравословно, заради здравето, а не килограмите.

Detestation
06-08-2009, 13:53
Благодаря ви за положителните мнения.
Опитах се да акцентирам върху здравословното хранене, не толкова върху свалянето на килограми. Защото преди това как изглеждаш, е това как се чувстваш.

DimovB
06-08-2009, 13:53
Спирате свинското и дюнерите и почвате да въртите колело и да бягате.

в едно изречение ви разкрих тайната :-)

TheSameDevil
06-08-2009, 14:00
Да, но добави млечни продукти.
Не разбрах какво е това бягане "с найлони", обаче. Ще разясниш ли?

Обвит в някакви работи примерно торбички от найлон.При бягането да засилят потенето.
Добре ли е

Detestation
06-08-2009, 14:04
Ъм, тази "фитнес техника" ми беше непозната, та се порових из Интернет...звучи нормално, щом изхвърляш вода чрез потенето...
Но моето мнение, е, че ефектът е горе-долу същия като без найлона.

pinki
06-08-2009, 15:26
Евала за темата! Предлагам да стане важна! :) А относно бягането с найлон, помага наистина и ефекта се постига малко по-бързо от бягането без

Pepincetyy
06-08-2009, 15:46
Браво много хубава тема.
И аз предлагам да стане важна.

inl0f4i
06-08-2009, 19:03
евала много добра тема :) :-) искам само да попитам вдигането на гирички освен че прави мускули, сваля ли някакви сланинки или само стягане+мускули?

Cherryy
06-09-2009, 11:11
Момиче съм. Радвам се, че темата ви харесва и се надявам да помогне на някого. :)
аз така направих преди време и сега съм много доволна, наистина чудесна тема, най-накрая някой да им отвори очите, на тези които си мислят, че като карат днес на един пакет солети ще отслабнат :)

butty
06-09-2009, 13:34
Бравоза темата-наистина е страхотна и научих много нови неща! Дано има момичета, които наистина да я прочетат и да проумеят какво пише, и да го следват. Аз спрях газираното в началото на година, от което съм много доволна, защото преди пиех само кола, фанта, швепц, кола, фанта..
Ако се науча и редовно да правя упражнения и да тичам..ще съм предоволна, но изглежда нямам силна воля.. :?

Detestation
06-09-2009, 14:02
Благодаря ви за положителните мнения, добавих и параграф за водата.

Относно въпроса за гиричките: Физическите упражнения принципно правят мускулите по-здрави и тялото по-издръжливо. Те по-скоро спомагат отслабването (и то много, но спомагат). Ако имаш доста излишни килограми, подложи се и на диета, но ако проблемът са ти 3-4 кг. (или пък само ръцете), вдигай гиричките редовно по 10-15 минути и ще стопиш мазнините около ръцете.

Canis_Dirus
06-09-2009, 15:15
:grin: :grin:

Ще обясниш ли принципа на локалното топене на мазнини само от ръцете?


Какво ще се случи с бъбреците ни и яйчниците на тези, които имат такива, ако бягат с найлони?

inl0f4i
06-09-2009, 15:22
много благодаря на Detestation за информацията :)

Detestation
06-09-2009, 15:27
:grin: :grin:

Ще обясниш ли принципа на локалното топене на мазнини само от ръцете?


Какво ще се случи с бъбреците ни и яйчниците на тези, които имат такива, ако бягат с найлони?

Да съм казала на някой да бяга с найлони? Сама казах, че не знам нищо за т.нар. техника и предположих, че ефектът е горе-долу същия като при нормалния джогинг. Не съм убедена в правотата си, не знам какво е това бягане с найлони.

И къде съм споменала топене на мазнини само от ръцете? Казах, ако момичето има повече килограми за сваляне, да се подложи на хранителен режим + спорт, но не съм казала, че така ще свали само от ръцете. А, казах: упражненията са за стягане.

Трябва ли да ти преразказвам всеки пост, наблягайки на разни думички?

Bianca
06-09-2009, 15:29
Тичането с найлони е най-малоумното нещо, гарантирам ви. Просто извлича водата от организма и се обезводняваш, а след няколко часа положението е същото като преди. Пф.

Canis_Dirus
06-09-2009, 15:40
Какво имаш против "мазното свинско"?

Много си е хубаво даже. И вкусно!

Detestation
06-09-2009, 15:46
Какво имаш против "мазното свинско"?

Много си е хубаво даже. И вкусно!

Хехе, вкусно е, но в големи количества е вредно.
Едит: А и, все пак говорим за отслабване. Има хора с проблеми в теглото, за които свинското е мазна бомба, от която се качват килограми.

И все пак, поддържаник съм на идеята, че когато се яде, трябва или да се яде филе, или мазното щателно да се отстранява.

Canis_Dirus
06-09-2009, 15:53
Хехе, вкусно е, но в големи количества е вредно.
Едит: А и, все пак говорим за отслабване. Има хора с проблеми в теглото, за които свинското е мазна бомба, от която се качват килограми.

И все пак, поддържаник съм на идеята, че когато се яде, трябва или да се яде филе, или мазното щателно да се отстранява.

защо да е вредно? Защо реши, че от мазно се качват килограми? Защо трябва да се отстранява мазното?

Аз пък казвам, че трябва да седи мазното, защото мазнината е носител на вкуса. Без мазно не е вкусно!

Detestation
06-09-2009, 16:19
Хехе, вкусно е, но в големи количества е вредно.
Едит: А и, все пак говорим за отслабване. Има хора с проблеми в теглото, за които свинското е мазна бомба, от която се качват килограми.

И все пак, поддържаник съм на идеята, че когато се яде, трябва или да се яде филе, или мазното щателно да се отстранява.

защо да е вредно? Защо реши, че от мазно се качват килограми? Защо трябва да се отстранява мазното?

Аз пък казвам, че трябва да седи мазното, защото мазнината е носител на вкуса. Без мазно не е вкусно!

Аха, добре, яж си мазното тогава. :)

Canis_Dirus
06-09-2009, 16:58
Обясни ми, защо е вредно мазното?

Detestation
06-09-2009, 17:09
Абе, ти четеш ли?
"Мазното" е вредно в големи количества и се избягва при здравословен режим на хранене, когато хората искат да свалят килограми.

Освен това, червените меса съдържат наситени мазнини, които са основен причинител на диабет и сърдечно-съдови заболявания. Увеличават нивото на холестерол в кръвта.

Не казвам, че не трябва да се яде, просто трябва да не се прекалява.
За следващия ти умен въпрос, използвай google, вместо да се правиш на любопитния-питащ-дразнител-който-знае-повече-от-автора-на-темата.

Canis_Dirus
06-09-2009, 17:31
Абе, ти четеш ли?
"Мазното" е вредно в големи количества и се избягва при здравословен режим на хранене, когато хората искат да свалят килограми.

Освен това, червените меса съдържат наситени мазнини, които са основен причинител на диабет и сърдечно-съдови заболявания. Увеличават нивото на холестерол в кръвта.

Не казвам, че не трябва да се яде, просто трябва да не се прекалява.
За следващия ти умен въпрос, използвай google, вместо да се правиш на любопитния-питащ-дразнител-който-знае-повече-от-автора-на-темата.

Чета. Даже идея си нямаш, колко съм прочел.
Основен причинител на диабет е захарта. Наситените мазнини не причиняват сърдечно-съдови заболявания и не повишават нивото на холестерола.

Ако желаеш мога да подкрепя написаното от мен с медицински изследвания и статии. Здраве.бг и тялото.бг НЕ са медицински източници!

Detestation
06-09-2009, 17:41
Не, напротив, наситените мазнини са вредни в големи количества.
Дори да приемем, че това, което казваш, е вярно, прекомерното консумиране на мазнини си остава една от най-главните причини за наднормено тегло и затлъстяване.

П.П. Подчертано е, за да не зинеш пак нещо.

clever
06-09-2009, 17:44
не спорете :)

всеки трябва да яде и мазно и храна с въглехидрати;за да изразходва
човек се нуждае от всичко

момичето е право и има предвид;че ГОЛЕМИТЕ количества мазнини за хората;които искат да ОТСЛАБВАТ са вредни ;)

:)

Bianca
06-09-2009, 17:52
Не е за изразходване.
Мазнини, въглехидрати, белтъчини – трите ОСНОВНИ неща, които организмът трябва да приема. Не ги ли приема (в умерени количества, разбира се) – организмът спира да функционира нормално. Омега мастните киселини са най-добрите мазнини.
Стига сте си вадили собствени си теории, които не са на базата на нищо.

Canis_Dirus
06-09-2009, 18:00
Не, напротив, наситените мазнини са вредни в големи количества.
Дори да приемем, че това, което казваш, е вярно, прекомерното консумиране на мазнини си остава една от най-главните причини за наднормено тегло и затлъстяване.

П.П. Подчертано е, за да не зинеш пак нещо.

Докажи го с медицински изследвания!

Защото изброените по-долу сочат обратното!

Цъкни на линка
http://www.ravnskov.nu/weblit.htm#077

hardball
06-09-2009, 18:04
Много добра статия, не се връзвай на Каниса мн мн :D

Detestation
06-09-2009, 18:36
Не е за изразходване.
Мазнини, въглехидрати, белтъчини – трите ОСНОВНИ неща, които организмът трябва да приема. Не ги ли приема (в умерени количества, разбира се) – организмът спира да функционира нормално. Омега мастните киселини са най-добрите мазнини.
Стига сте си вадили собствени си теории, които не са на базата на нищо.

О, боже, кой е казал, че организмът не трябва приема мазнини?!
Трябва да се приемат в ограничени количества.

Колко пъти трябва да ви се каже?

Bianca
06-09-2009, 18:39
Не е за изразходване.
Мазнини, въглехидрати, белтъчини – трите ОСНОВНИ неща, които организмът трябва да приема. Не ги ли приема (в умерени количества, разбира се) – организмът спира да функционира нормално. Омега мастните киселини са най-добрите мазнини.
Стига сте си вадили собствени си теории, които не са на базата на нищо.

О, боже, кой е казал, че организмът не трябва приема мазнини?!
Трябва да се приемат в ограничени количества.

Колко пъти трябва да ви се каже?
Не опонирам на теб. Написах в умерени количества.

tochica
06-09-2009, 18:48
аз не отслабвам без спорт
трябва да се потиш и да преодолееш мързела
ям всичко, внимавам с количествата на по-калоричните храни

kuklichka_bg
06-09-2009, 19:11
Каквото и да си говрим,каквато и да е диетата се гладува малко или много.

girl_in_the_dark
06-10-2009, 12:18
Браво за темата!.. А и за линка за (ИТМ) много ми помогна.. сега вече знам, че трябва да сваля не повече от 5/6 кг.. и вярвам, че мога да го постигна.. но малко ми е трудно започването.. :o

sssladuranka
06-15-2009, 19:19
браво темата наистина е много хубава :grin:
аз като исках по едно време да отслабна един фр ми вика - ето ти една диета - секс и ябълки ако не се получи спираш ябълките :D

js7tw
06-15-2009, 20:31
аз за около 2 седмици 8 кила смъкнах,преди на секи 2 крачки нещо за ядене и просто спрях да ям,като бях на даскало 2ра смяна закусвах и след това в дома на даскало не сум ял и така 8 кила сега си ям доста пържени картофки почнах да ям на даскало и килата така си седят,не дигам,но ходя и на фитнес :))

YaNcHeToOo
06-16-2009, 08:34
Да, но добави млечни продукти.
Не разбрах какво е това бягане "с найлони", обаче. Ще разясниш ли?

Това с млечните продукти не е съвсем удачно, защото напоследък ги тъпчат с нишесте :?

exclusive__16
06-16-2009, 17:45
темата е мн добра с интерес я прочетох..и почвам .. :( :o 8-)