PDA

View Full Version : Kак да задаваме правилно въпросите



EdHunter
06-08-2009, 13:18
Много хора пуска теми с молба за помощ, но не дават никаква информация за тези, които искат или могат да помогнат. В следствие, на което започва едно голямо разпитване на дълго и на широко за целият хардуер, инсталиран софтуер и т.н. докато се достигне същината на проблема. Пример за лоша тема:

Заглавие: Проблем с компютъра.


Компа ми започна да се даржи странно и не работи добре. Моля кажете какво му има и може ли да се оправи?!?!!?

или


пи4ове, от фчера нешто ми забива кочината и немога да играя ЛОЛ(Ларкравт). айде помагайте штото требва да стана 52 левел и немоа с таа барака

По този начин никой не може да помогне на питащият, освен ако случайно не е наследник на Нострадамус или Ванга. За това имам следната молба към всички които пускат теми за проблеми с компютъра или искат да им се направи конфигурация да дават възможно най-много информация за машините си ако искат помощ

Пример:


От вчера имам следният проблем с машината. При пускане на игра, след известно време компютърат ми се рестартира сам и после си зарежда Windows нормално. Имам следната конфигурация:
Дъно: едикаквоси (например Epox 8NPA7i)
Процесор: едикакъвси (напр. Sempron 3000+)
Памет едиколкоси и едикаква си марка (напр. 512МB DDR400 A-DATA)
Видеокарта: едикакваси с едикойси драйвер (напр. Galaxy 7300GT 128MB DDR3 с драйвер 91.47)
Харддиск: нек'ъфси(напр. 160GB Seagate 7200.9 SATA II)
Оптично у-ство: едикаквоси(напр. DVDRW NEC 3540A)
Захранване: едикаквоси, едиколкоси вата (напр. Codegen 350W)
Операционна система: едикакваси (напр. Windows 2000 SP4)

Проблемите започнаха онзи ден съсвсм внезапно докато играех и от тогава е все така(или пък: и преди ми е правело този проблем, но доста рядко а от вчера е постоянно) С други програми нямам проблем(или имам едикви си проблеми)

Ако не сте наясно с хардуера в компютъра може да използвате програмки от рода на Everest (http://www.kaldata.com/modules.php?modid=1&action=show&id=246), която ще ви даде подробна информация за компютъра и дори може да генерира бърз списък на целият ви наличен хардуер и софтуер откъдето можете да извадите необходимите данни.

Благодаря за разбирането!!!



Материали взаимствани от Kaldata.com

punksy7
06-08-2009, 14:19
баннете го тоя хунтер уе да го еба... :smt097 :smt098 :smt067 :smt035

EdHunter
06-08-2009, 14:28
баннете го тоя хунтер уе да го е**... :smt097 :smt098 :smt067 :smt035

хаха ако си много надъхан във форума да ти дам адрес да се видиме да пием едно кафенце?

ivanstef
06-09-2009, 11:51
Само не знам какво би ти помогнало като знаеш колко GB ми е хорда и какво ми е ДВД-то.

Genetix
06-09-2009, 11:54
Защо приемате всичко буквално ....

Това е само пример да се покаже, че за да ви се помогне трябва да давате подробна информация свързана с проблема а не: "Компа ми извежда грешка какво му е :-o :-o "