PDA

View Full Version : Алергия...



mechtaq_za_teb
06-08-2009, 17:43
Някой друг освен мен да се изрива от слънцето? Цялата съм червена и то все на видни места. :( :cry: :cry: И преди ми се е случвало, но беше много отдавна(преди няколко години) и си мислех, че повече няма да се случва, но слънцето е спр силно. Пъпчиците са ситни и ме сърбят. Ако някой има подобен проблем да сподели някакво решение... или съвет.

Pepincetyy
06-08-2009, 18:02
На мен ми се появяват такива пъпчици лятото като съм на морето и ги мажа с Алергозан и изчезват.

pinki
06-08-2009, 19:08
Най-добрата ми приятелка има алергия от слънцето...мн ми е странно :-o

under_black_sky
06-08-2009, 19:15
Една съученичка е така по раменете най-вече се обрива ии отиде на лекар и предписаха някакви хапчета и мазила.Направи го и ти :)

marin4itu
06-09-2009, 19:41
И на мен ми излизат такива пъпчици и скоро ше ходя на дерматолог, защото и от водата имам алергия... Само от въздуха дето нямам :D

under_black_sky
06-10-2009, 06:19
Алергия от водааа :shock: :shock: :shock: Как така?!? :shock:

WildGirl
06-10-2009, 08:07
И брат ми е с алергия. Пий един алергозан и си мажи със слънцезащитен крем. А и гледай да не стоиш много на слънце

marin4itu
06-10-2009, 08:35
Алергия от водааа :shock: :shock: :shock: Как така?!? :shock:

Ами като се къпя или като съм на плаж или басейн, абе общо взето като седя повече от 10-15 мин във вода, цялата ставам на червени петна, които ме сърбят и после минават за около 15 мин. От малка съм така, трябва да ми вземат кръв и после 2 месеца да пия хапчета и ще се оправя.

DivoTo_KoTe
06-10-2009, 08:52
Ами и аз имах същия проблем,само дето не са пъпчици,а съвсем малки бели петна.Все едно кожата ми се бели,ама не се бели.Зимата ходих на солариум и сега се махнаха.Също ползвах и бебешки съпун,защото от душ-геловете на Ейвън по-се лющеха.Спрях Ейвън и други такива марки и си карам само с бебешки съпун и съм мн доволна

ELiTyYy
06-10-2009, 09:30
лелее..и на мен нещо ми става по ръцете...горе раменете ми са целите на пъпчици...а аз понеже мразя такива работи почнах да ги пипам и ся на нищо не прилича.... : (((
дали е от слънцето...?

tonie__
06-10-2009, 14:06
Най-добрата ми приятелка има алергия от слънцето...мн ми е странно :-o

една съученичка също има и ми е чудно как издържа с тея дълги ръкави в тва време :-o

SoFarSoG00d
06-10-2009, 17:33
Аз имам слънчева алергия от години,посети дерматолог,аз лично използвам Fenistil Gel,ако е по- усложнена Peritol,гледай да не се показваш на слънце и използвай слънцезащитен гел/крем.

DivoTo_KoTe
06-10-2009, 21:57
Най-добрата ми приятелка има алергия от слънцето...мн ми е странно :-o

една съученичка също има и ми е чудно как издържа с тея дълги ръкави в тва време :-o


Ами точно дългите ръкави я спарват и се появяват пъпчици.
Една съученичка лятото ходеше с боди,че по гърба имаше пъпки и не се сещаше да го махне.

dreamerly
06-12-2009, 15:46
Аз имам същия проблем(с разликата, че на мен ми е по цялото тяло... един път покажа ли се на слънце се появяват) с шибаната алергия и в момента съм с червени петна, които адски много сърбят и е ужаснооо :-# :-# :-# ... преди години някаква лекарка ми беше казала така да го наречем "изгореното" място да го нажа с ментолов спирт... реално има ефект, успокоява и става хладно от него... успех :)

guinessgirl
06-13-2009, 07:29
на мен ми се появяват само на лактите и от вътрешната страна.. на лактите 8-)

ползвам Елоком (крема,въпреки че и маста става) и помага.

vellvet
06-13-2009, 16:16
най - добре отиди при специалист :)