PDA

View Full Version : Гнойна ангина



EdHunter
06-09-2009, 10:29
Добър ден от няколко седмици гърлото ме боли страшно много и усещам някакъв странен вкус когато стана сутрин надуто ми е гърлото и имам температура да не би да имам ангина?

clever
06-09-2009, 13:27
може да е или ангина;или проблем със сливиците ...
задължително отиди на лекар!
успех ))

bloodyF
06-09-2009, 17:40
имаш температура и болки в гърлоъо няколко седмици и не си отишъл на лекар. :shock: При първа възможност отивай на лекар... :-o :o :o

AlaBalaa
06-09-2009, 17:50
не ви знам аз на 1вия 2рия ден даже на същия ако имам температура земам терафлу или тайлолхот и едни бонбонки за гърло и си пия чайчет терафлу и тея хапченца и до 4-5 дена няма нищо :) а ти защо не си отишал на лекар нз

EdHunter
06-09-2009, 20:19
Ами аз помислих че съм настинал пих чайче майче,но ето докато се стигна всяка сутрин като стана устата ми бие на гной ли на какво незнам .. и когато дишам тешко ме боли една от страните дори помислиш че съм спал на криво ..

natity91
06-10-2009, 00:02
слушай ме сега внимателно като човек с голям опит с ангините особено гнойните... Ако сливицитети са били забрали няма да изкараш няколко сед... от забраното вдигаш висока температура и болката е много силна. На мене ми се е случвало да ми се надуе чак врата. Най-навярно ти се е било възпалило гърлото но тъй като не си му обърнал внимание инфекцията е станало по сериозна. Най навярно имаш тонзилит (ангина) но тя бива 3-4 вида така 4е най добре върви на лекар стига отлага. Гнойната ангина е много опасна. Не подценявай болното гърло. От сливиците ти зависи цялата ти имунна система. И за следващия път се лекувай на време. Не лекуваната ангина навреме води до увреждания на сърцето, бъбреците, 4ерния дроб и тн. Освен това колкото по късно толкова повече хап4ета :? Пий повече чай, топъл но не горещ. Топлото задвижва кръвта и повече кръвни телца ще се съберат в сливиците ти. И ОТИВАЙ НА ЛЕКАР. Айде успех, ако нещо конкретно те инт питай :) Кажи после какво е станало и с какви хап4ета те натъпкаха :-D

PlamenMEN
06-10-2009, 08:11
Набралата гной впрочем се лекува и с... препечен хляб. Не го говоря ей така, виждал съм го. Но все пак при температура и подути лимфи си трябва и лекарство де. Но гнойта с препечено хлебче (така по - сухичко) може да махне. Е, освен ако някой не му е гадно, че ще си гълта собствената гной :D

bloodyF
06-10-2009, 19:57
пиши като си ходил на лекар.. :)

hisy
06-11-2009, 17:19
Със сигурност имаш гнойна ангина.. не съм много сигурно но поне така като прочетах какви са ти симптомите... иначе пий хапчета за гърло и яж мед :) не пий студени напитки :)