PDA

View Full Version : Za maturata



pepelq6kaaa
06-09-2009, 17:12
drygata godina mi predstoqt maturi i iskam da vi pitam nqkoi vaprosi ::po koi 2ri predmet darjahte maturata i s kolko q vzehte ? az si mislq za filosofiq ili geografiq oba4e 4uvam lo6i otzivi za filosofiqta niski ocenki mn trudno, vie kak mislite

mrysnika
06-09-2009, 19:33
Малко ти е рано да го мислиш,ама да дам съвет и аз. Ако си от езикова гимназия най-препоръчително е да запишеш по език. Ако се чувстваш добра по някой от езиците. Аз лично карах по английски и имах над 5.50, а не съм учил, от езикова съм. Чувал съм,че по философия все са прецакани. Тази година най-много се издъниха заради географията и математиката (някои), така че моя съвет е да се вземеш с английски,ако го владееш добре и имаш ниво, а иначе за другите не знам, това е моят съвет, а ако имаш засилен интерес към някой от предметите в училище, запиши него. Все пак не се знае и догодина как ще са матурите, но ти казах каквото знам за тази година. Твой е избора. ;)

plovdiv4anka90
06-09-2009, 19:46
Вече писах нещо за матурата,но пак накракто : втората ми беше по математика ( кандидатсвам с математика & английски ),НО беше голяма грешка..И аз съм от езикова и наистина съжелявам,че не избрах английски език,все пак се готвех еднакво и по двата предмета..Аз просто си реших,че по математика ще изкарам по-висока оценка.Не стана така.. ( Математика - Мн. Добър 5.04 , БЕЛ - Отличен 5.51 ) Та "леееко" се прецаках.Куриозът е,че по математика имам 5.50 в ТУ и 5.70 в ПУ,а на матурата 5.04 :D:D:D:D ...

И аз те съветвам да избереш език ( но и ако си добра в езиците все пак ;) ).То и не се знае какво ще е догодина с тия матури,но стискам палци и споко..Не е чак толкова страшно,само малко излишни нерви и това е... ;)

XceSS
06-10-2009, 00:21
Като дойде ще го мислиш :)

Sissy90
06-10-2009, 08:07
Като дойде ще го мислиш :)
Не е вярно, аз още миналата година бях решила. Колкото по-рано реши, толкова по-рано ще си седне на някои части и ще се подготвя.
Аз не съм от езикова гимназия, но бях в паралелка с много часове английски (от 9ти до 12ти клас все по 5-6 часа седмично, а в 8ми - по 19) и учителката ми беше много способна и ни подготвяше много добре. Затова реших да пиша английски, още повече, че ще кандидатствам туризъм и прецених, че ако имам висока оценка на матурата по английски, ще се явя само на изпит по математика.
Аз няма да те съватвам да пишеш контретен предмет, съветвам те да прецениш по кой предмет се чувстваш най-подготвена и още от началото на годината да учиш сериозно - не е вярно, че "има много време", много е важно да си максимално добре подготвена, за да знаеш, че можеш да разчиташ на собствените си сили. Виж какви матури са се паднали тази и маналата година, реши ги, виж на коя ще имаш най-висок резултат; помисли си също кой предмет ти е най-силен и най-приятен, все пак трябва доста учене и ако трябва да учиш цяла година по нещо, което ненавиждаш, по някое време ще изпушиш (на мен ми вървеше химията например, но не можех да я понасям - едвам изтрайвах 45 минути да слушам за имични съединения и реакции, пфу). Пожелавам ти успех!

PlamenMEN
06-10-2009, 09:11
Аз бях от тези, дето за сефте им бяха матурите. Ходих на история, изкарах 4.07. По БЕЛ - 5.35.
Като прегледах матурите по БЕЛ и история тази година... е то трябва да си пълен олигофрен, за да изкараш по - малко от 5. Теста го реших за под 7 минути без грешка. Другото - не повече от 30 минути. Казвам го всичко това,не за да покажа колко съм умен. Не съм хич. Но нещо ме кара да си мисля, че до година ще са още по - лесни. Според мен по - лесно от историята за матура няма. Така беше и миналата година, така беше и тази. това 4.07 съм го изкарал без да пипна нищо. По география е по - трудничко, но пък ако наистина знаеш добре някой език, не се колебай. Записвай езика. Иначе - история :D

make_you_mine
06-10-2009, 09:33
Тука като ви чета какви подготовки, какви чудеса.. срам ме хваща..нищо не съм правила за тия матури и пак и по двете имам над 5.50 ! Запиши това, в което се чувстваш най-уверена в знанията и способностите си.

lipstik
06-10-2009, 10:50
И аз догодина имам матура и смятам да е по английски.Не уча в езикова гимнзия,но той ми се отдава най-много.

pepelq6kaaa
06-10-2009, 12:16
zna4i az sam v sou s izu4avane na risuvane i italianski ''po zasileno'':D (silno kazano zasileno :S)) s edna duma samo SOU I iskam da prodalja s risuvane ili s psihologiq za tova si mislq za filosofiqta maturata

psihqsala
06-10-2009, 12:17
Ами не знам,чувала съм,че не е никак лека. А и като искаш психология, защо ти е матура Философия ? Ти избираш.

ProstoAz
06-12-2009, 10:03
Писането на кирилица е задължително!