PDA

View Full Version : Ако те ухапе куче...



OneGirl
06-09-2009, 19:49
Значи днес медицинската сестра дойте в час и ни обесняваше за ухапванията. И каза, че ако ни ухапе куче трябвало кучето да умре до 6 дни, защото ако НЕ умре ставало лошо и аз я попитах защо трябва да умира и тя ми каза: Или ти или кучето.
Но аз немога да разбера, защо кучето трябва да умира. Според мен ако умре кучето е лошо, защото това може би значи, че е болно от бяс.
Та вие как мислите, аз за първи път чувам за такова нещо :shock: .

yahhooo
06-09-2009, 19:50
В кой клас си? Първи, втори

OneGirl
06-09-2009, 19:57
Еееее де да бях първи или втори. Хубави времена бяха :D.
10 клас съм.
И аз съм учудена, че дойде да ни говори такива работи :? .

babity
06-09-2009, 19:58
Тя сигурно е от най - грамотните лекари. Заеби, т'ва е абсолютно невярно като информация.

tWiLigHtgIrL
06-09-2009, 20:06
Е мен преди две години ме ухапа едно куче та доколкото виждам нито аз съм умряла нито кучето.Сигурно пак е някоя измислица.

bulgarche
06-09-2009, 20:10
Следващият пъ слушай по-внимателно

cherinka
06-09-2009, 20:17
Е мен преди две години ме ухапа едно куче та доколкото виждам нито аз съм умряла нито кучето.Сигурно пак е някоя измислица.
.мен.ма.ухаапа.като.малка
и.умре.после :booooomb:
аз.останах.alive,обаче :D :D :D :D

MakeMeLaugh
06-09-2009, 20:45
Дано да си руса, че ужас..

Goebbels
06-09-2009, 20:47
Вярно е

Seducti0n
06-09-2009, 21:13
8-) ебати лошите хора!

Няма какво да го мислиш това куче, просто отиваш да ти бият инжекция против бяс и толкова. :)

Boot
06-09-2009, 21:21
и тетанус.


Ако е домашно куче с ваксина за бяс, няма нужда да се бие на ухапания.

5StaR
06-09-2009, 21:22
не всички кучета са болни от бяс.. мен са ме хапали и не съм си бил инжекции...

LiveFlower
06-09-2009, 21:25
не всички кучета са болни от бяс.. мен са ме хапали и не съм си бил инжекции... И все пак , за по-голяма сигурност , нищо не пречи ;)

Serseri91
06-09-2009, 21:53
Е мен преди две години ме ухапа едно куче та доколкото виждам нито аз съм умряла нито кучето.Сигурно пак е някоя измислица.
.мен.ма.ухаапа.като.малка
и.умре.после :booooomb:
аз.останах.alive,обаче :D :D :D :D

Слава богу! :-)

OneGirl
06-10-2009, 04:28
Следващият пъ слушай по-внимателно

Абе човек аз правилно чух, защото след това питах класа и те казаха, че така е казала.
Аз за тва питам дали е вярно тва нещо.

cherinka
06-10-2009, 05:32
не всички кучета са болни от бяс.. мен са ме хапали и не съм си бил инжекции... И все пак , за по-голяма сигурност , нищо не пречи ;)
дай.всеки.път.като.те.ухапе. комар/куче/буболечка/след.басейн/море
да.си.бием.инжекциииииииии :grin:

викам.и.леко.като.настинем. а.гълтаме.яко.антибиотици :grin:

за.по-сигурно :smt023

Ag
06-10-2009, 07:57
Е мен преди две години ме ухапа едно куче та доколкото виждам нито аз съм умряла нито кучето.Сигурно пак е някоя измислица.
.мен.ма.ухаапа.като.малка
и.умре.после :booooomb:
аз.останах.alive,обаче :D :D :D :D
Такива като тебе не умират лесно 8-)

rauwkost
06-10-2009, 08:25
Ако те охапе куче... ОХАПИ ГО И ТИ! Поне ще сте квит. :D

Jumbie483
06-10-2009, 08:39
Явно целия ти клас е пропуснал някоя част 8-)
Ако кучето е болно от бяс, тогава ще му се наложи да умре.. 8-)
Ако не е.. мисля, че една ваксина ще свърши работа.
Мен са ме хапали кучета, когато съм била малка.. Всички сме живи :D

OneGirl
06-10-2009, 10:25
^ точно така и аз така мисля. Но тя каза: или ти или кучето. :shock:
И ми каза, че ако Не умре кучето е било лошо, но според мен това значи, че не е болно кучето и е по-добре да не умира :D .

cherinka
06-10-2009, 11:04
имам.чувството,че.всички.го ворите.за.като.при.пчелите.

кат.те.ухапе.и.то.тряяло.умр е :shock: :-o :-o :-o :-o :-o

PiruBloodz
06-10-2009, 11:08
мопсът ме захапа :(

ако още няма зъби, кой умира?

ScionOfStorm
06-10-2009, 11:32
то да не е куче пчела тва бе..

b0Nb0n
06-10-2009, 11:34
то да не е куче пчела тва бе..
http://badanimalpuns.files.wordpress.com/2009/04/bee-pug.jpg

ScionOfStorm
06-10-2009, 11:46
МОПСЧЕТАААА :-) :-) :-) :-) :-)

cappy123
06-10-2009, 14:05
Ммм информацията не ми се струва много достоверна.Нямай вяра на тази жена, консултирай се със специалист. :P

Goebbels
06-10-2009, 14:41
Ммм информацията не ми се струва много достоверна.Нямай вяра на тази жена, консултирай се със специалист. :P
Е ако за това се консултира със специалист, ще я отпратят с шутове.

MakeMeLaugh
06-10-2009, 15:11
Толкова ли си тъпа не мога да разбера.
Вече ти го казаха няколко пъти в темата, ама ти не слушаш.. както си направила и оня път.

Ако те ухапе куче - то трябва да умре като го УБИЯТ! Иначе се озверява и ще хапе наред.
Така стана с нашето на село. Нахапа баба навсякъде и се озвери. Баба оживя, ама кучето умря - щото го гръмнаха в главата.

Сега кое не ти е ясно... егати.

EroSennin
06-10-2009, 15:16
пчелата жили, осата хапе :)

babity
06-10-2009, 15:27
Толкова ли си тъпа не мога да разбера.
Вече ти го казаха няколко пъти в темата, ама ти не слушаш.. както си направила и оня път.

Ако те ухапе куче - то трябва да умре като го УБИЯТ! Иначе се озверява и ще хапе наред.
Така стана с нашето на село. Нахапа баба навсякъде и се озвери. Баба оживя, ама кучето умря - щото го гръмнаха в главата.

Сега кое не ти е ясно... егати.

Кучето не озверява, защото е захапало веднъж. Нито озверява ако хапне сурово месо, защото кръвта им действала някакси, както се носят митовете. Но да, разбирам, че е по - лесно да извадиш оръжието и да стреляш, отколкото да седнеш, да прочетеш книга или две, да поставиш песа на правилното място в йерархията и да нямаш проблеми доживот. И не ми протестирай, това не се прави след като нахапе баба ти, а ПРЕДИ това!!!

cherinka
06-10-2009, 15:29
Толкова ли си тъпа не мога да разбера.
Вече ти го казаха няколко пъти в темата, ама ти не слушаш.. както си направила и оня път.

Ако те ухапе куче - то трябва да умре като го УБИЯТ! Иначе се озверява и ще хапе наред.
Така стана с нашето на село. Нахапа баба навсякъде и се озвери. Баба оживя, ама кучето умря - щото го гръмнаха в главата.

Сега кое не ти е ясно... егати.

Кучето не озверява, защото е захапало веднъж. Нито озверява ако хапне сурово месо, защото кръвта им действала някакси, както се носят митовете. Но да, разбирам, че е по - лесно да извадиш оръжието и да стреляш, отколкото да седнеш, да прочетеш книга или две, да поставиш песа на правилното място в йерархията и да нямаш проблеми доживот. И не ми протестирай, това не се прави след като нахапе баба ти, а ПРЕДИ това!!!
наредиха ли те :D

Goebbels
06-10-2009, 16:41
смърт за бедномните помяри,
в момента има бременна кучка в мойта махала, мисля да я гърмя, иначе ще роди поне 6-7 кутрета.

MakeMeLaugh
06-10-2009, 17:15
^^ Не, не са ме наредили в случая ;)

babity, на теория нещата са едни, на практика други.

Въпросното куче беше така да се каже изследвано и се установи, че нервите в главата или мозъкът му (не помня кое точно) са се притискали от черепната кутия на кучето, което се е получило от възрастта с времето и накрая то да го наречем превърта на моменти и се случват случки.

Но дори и да изключим текста горе:
Ти такова куче, което е нахапало някой твой роднина 7 или 8 пъти, вкл и за врата и главата (за късмет нищо не стана фатално) би ли го оставила до теб и да живееш заедно с него, като просто отвориш някоя книга и почетеш нещо си, че нищо му няма и бла-бла...
Аз бих го изкормил на момента.
И е факт, че Пит Булите за уличните боеве се хранят със сурово месо на тъмно само от 1н и съши човек.. пък ти както искаш си го разбирай.

LiveFlower
06-10-2009, 17:20
^ а бе кучетото нападне ли веднъж стопанина си , куршума трябва да лети !

OneGirl
06-10-2009, 17:20
Толкова ли си тъпа не мога да разбера.
Вече ти го казаха няколко пъти в темата, ама ти не слушаш.. както си направила и оня път.

Ако те ухапе куче - то трябва да умре като го УБИЯТ! Иначе се озверява и ще хапе наред.
Така стана с нашето на село. Нахапа баба навсякъде и се озвери. Баба оживя, ама кучето умря - щото го гръмнаха в главата.

Сега кое не ти е ясно... егати.

Не че не слушам. Разбрах кво ми казаха, ама оная не каза, за убиване тя каза, че то само трябвало да умре без никой да го убива. На мен това ми стана интересно.
Еххххх значи!!![/b]

sunnkata1
06-10-2009, 18:29
Бате бахти глупоста !! Тая прото си праи ебавки :lol:

babity
06-10-2009, 21:53
^^ Не, не са ме наредили в случая ;)

babity, на теория нещата са едни, на практика други.

Въпросното куче беше така да се каже изследвано и се установи, че нервите в главата или мозъкът му (не помня кое точно) са се притискали от черепната кутия на кучето, което се е получило от възрастта с времето и накрая то да го наречем превърта на моменти и се случват случки.

Но дори и да изключим текста горе:
Ти такова куче, което е нахапало някой твой роднина 7 или 8 пъти, вкл и за врата и главата (за късмет нищо не стана фатално) би ли го оставила до теб и да живееш заедно с него, като просто отвориш някоя книга и почетеш нещо си, че нищо му няма и бла-бла...
Аз бих го изкормил на момента.
И е факт, че Пит Булите за уличните боеве се хранят със сурово месо на тъмно само от 1н и съши човек.. пък ти както искаш си го разбирай.

Ти четеш ли какво ти се пише? Казах, че това се ПРАВИ преди да се стигне до инцидент! Кучето е животно, което за да живее добре трябва да е част от определена йерархия. В момента, в който му покажеш, че си слаб и му позволиш да ти се качи на главатА то се качва на лидерската позиция (която е строго определена за водача, с други думи ЧОВЕКА) и ще направи всичко по силите си за да я задържи възможно най - дълго. И тая "болест" със "специалната част от черепа" съм я чувала безброй много пъти и то специално за добермани и ротвайлери. Склонна съм да се съглася, че кучето е имало проблем тогава и само тогава когато видя научнообоснованото мнение на лекар за тази болест. И ако в действителност такъв проблем е бил налице (в което силно се съмнявам) къде сте били вие за да приспите агресивното животно преди да се случи това? Преди няколко седмици стана меле. Дворното срещу къщните. Единият захапва и докато му отвориш челюстта другия се заприщва за някъде другаде. Майка ми се оказва насред въпросното меле и дворното куче я нахапа. Отиде на лекар, боцнаха и инжекцията, седя си с компресите колкото беше нужно, но така и не убихме кучето, а нямаме и намерение да го правим. Има една приказка, много подходяща за случая: няма злобни кучета, има глупави хора.

MakeMeLaugh
06-11-2009, 13:11
как да се предвиди след като не е имало признаци, а е станал от раз.
ти лично предвиждаш ли земетресенията, гейзери, вулани и т.н. има неща, дето докато не се случат не се предвиждат.
ебати дървените философи майна.

и не сме играели никви театри с господар и стопанин.. всеки ден се е отнасяно с него по 1 и същ начин без разлика, или то е влезнало в пубертета и му е щукнало, че е силен шеф вече..

говориш си едни теоретични нещица, дето на практика са трудно осъществими поне в този случай.

тва, че са нахапали твоя роднина, не значи, че знаеш всичко и че можеш да предскажеш всичко.. що не сте го предвидили преди това, а...
същата работа ;)

заключението ми е 1-но. .направи ли глупост (да посегне с хапене на човек БЕЗ видима причина) мастията - избива се докрак. не желая да усеща страха ми винаг дкато е до мен или да стоя "на тръни"..

Аре не ми се пише, днес взех последния изпит и завърших 2-ри курс успешно и ми е кеф 8)

MakeMeLaugh
06-11-2009, 13:16
не говорим при самозащита. това си е нормално.
а примерно както си стои и да скочи да хапе, да напада и т.н. както в моя случай.
каква е гаранцията, че пак няма да му щукне нещо.

MakeMeLaugh
06-11-2009, 13:26
Стоиш си у вас. Гледаш ТВ. Стоиж неподвижен, дори не гледаш кучето. И то започва да ти се звери, пени и евентуално охапе.
Кво прайм.

Те и хората не убиват ей така, ама има хиляди случаи нали на првъртели хаховци без никой да ги закачи, свободни ли ги оставят..

А бе няма значение. Аз съм по-скъп и моите роднини също от едно куче (говори наистина за без провокация от човека), така че.. :)

Като не ми изнася как се държи - или да си върви или да мре (зависи от случая), не съм го взел да съм му крив при положение, че се грижа за него..

FlashMX
06-11-2009, 13:41
Толкова ли си тъпа не мога да разбера.
Вече ти го казаха няколко пъти в темата, ама ти не слушаш.. както си направила и оня път.

Ако те ухапе куче - то трябва да умре като го УБИЯТ! Иначе се озверява и ще хапе наред.
Така стана с нашето на село. Нахапа баба навсякъде и се озвери. Баба оживя, ама кучето умря - щото го гръмнаха в главата.

Сега кое не ти е ясно... егати.

Не че не слушам. Разбрах кво ми казаха, ама оная не каза, за убиване тя каза, че то само трябвало да умре без никой да го убива. На мен това ми стана интересно.
Еххххх значи!!![/b]

Имам чувството , че цял живот.. все едно са те държали в някакъв изолатор и са те пуснали преди няколко седмици... и нямаш обща култура...

OneGirl
06-11-2009, 15:12
Толкова ли си тъпа не мога да разбера.
Вече ти го казаха няколко пъти в темата, ама ти не слушаш.. както си направила и оня път.

Ако те ухапе куче - то трябва да умре като го УБИЯТ! Иначе се озверява и ще хапе наред.
Така стана с нашето на село. Нахапа баба навсякъде и се озвери. Баба оживя, ама кучето умря - щото го гръмнаха в главата.

Сега кое не ти е ясно... егати.

Не че не слушам. Разбрах кво ми казаха, ама оная не каза, за убиване тя каза, че то само трябвало да умре без никой да го убива. На мен това ми стана интересно.
Еххххх значи!!![/b]

Имам чувството , че цял живот.. все едно са те държали в някакъв изолатор и са те пуснали преди няколко седмици... и нямаш обща култура...
Не, че нямам обща култура, но нормално ли е в училище да ни говорят такива измислици. Е то тази тва като ни го обесняваше в стаята нямяше учител, бяха я пратили колкото да ни занимава там с нещо, защото нали вече няма свободни часове :( .

BlackWings
06-11-2009, 16:20
http://img31.imageshack.us/img31/9030/495o.gif "Или ти или кучето"
Какви са тея глупости.

MakeMeLaugh
06-11-2009, 18:49
OneGirl, те не са измислици.
ама бас ловя, че имаш ебати въображението и изобщо не мислиш трезво..
след толкова писане в темата, ти продължаваш да си твърдиш измислицата.. а бе зле си.

babity
06-11-2009, 20:31
Стоиш си у вас. Гледаш ТВ. Стоиж неподвижен, дори не гледаш кучето. И то започва да ти се звери, пени и евентуално охапе.
Кво прайм.

Те и хората не убиват ей така, ама има хиляди случаи нали на првъртели хаховци без никой да ги закачи, свободни ли ги оставят..

А бе няма значение. Аз съм по-скъп и моите роднини също от едно куче (говори наистина за без провокация от човека), така че.. :)

Като не ми изнася как се държи - или да си върви или да мре (зависи от случая), не съм го взел да съм му крив при положение, че се грижа за него..

Защо изобщо си правиш устата да спориш за неща, от които не разбираш? След като нямаш време да си "играеш" на куче и водач значи не бива да имаш куче. Кучето е отговорност и ако ти не си "поиграеш" утре ще нахапе и някой минувач, защото ти не си си направил труда да го социализираш правилно. И днес ще убиеш този помияр, а утре следващия и следващия, и следващия... колко кучета мислиш да убиеш преди да попаднеш на куче със слаба нервна система, което ще можеш лесно да подчиниш?

Boot
06-11-2009, 20:41
MakeMeLaugh продължава да ме изумява с екстремалната си тъпота, честно.



Стоиш си у вас. Гледаш ТВ. Стоиж неподвижен, дори не гледаш кучето. И то започва да ти се звери, пени и евентуално охапе.
Това просто няма как да се случи, ако си възпитавал кучето с любов и внимание (както би трябвало да се прави)

MakeMeLaugh
06-11-2009, 20:41
Хахахах ебати смеха вкарваш :>

Случая беше със селското ни куче :lol:


По принцип от мн неща разбирам, но ми доставя удоволствие да ти пиля нервите :)

Един съвет: Ожени се за кучето си. нека има мъж в семесйтвото ви ;д

sword
06-11-2009, 20:42
(към babity) ^тези животни са те обвзели отвсякъде.. но пък е хубаво, че има един такъв човек във форума.
Занимаваш ли се с нещо сериозно? Развъдна дейност?

babity
06-11-2009, 21:00
(към babity) ^тези животни са те обвзели отвсякъде.. но пък е хубаво, че има един такъв човек във форума.
Занимаваш ли се с нещо сериозно? Развъдна дейност?

Готвя се да кандидатствам ветеринарна медицина. Естествено, имам си предпочитания и някои по - любими породи, но на този етап не бих се заела с развъдна дейност, а и аз отглеждам домашни любимци, а не изложбени кучета.

MakeMeLaugh, не можеш да ме дразниш. Виж, съжаление предизвикваш. Такива големи претенции, а толкова малко покритие.

MakeMeLaugh
06-11-2009, 21:10
Мхм, хубаво е човек да си вярва, но не прекалявай ;)

Лапешка работа :)

babity
06-12-2009, 07:05
Това, че си на повече години не означава, че непременно си нещо повече, нито ти дава право да ме квалифицираш както и да е. Разбирам, че го правиш за да имаш последната дума и да изглеждаш умен в очите си и смятам да ти доставя това удоволствие като прекратя диалога си с теб.

ParadOx
06-12-2009, 09:21
В кой клас си? Първи, втори

8-)

Swinkenhoffer
06-12-2009, 09:25
Веднъж ме захапа една немска овчарка, защото в продължение на 10 минути й редях стотинки на главата... мисля, че си го заслужих. :D

OneGirl
06-12-2009, 10:35
OneGirl, те не са измислици.
ама бас ловя, че имаш ебати въображението и изобщо не мислиш трезво..
след толкова писане в темата, ти продължаваш да си твърдиш измислицата.. а бе зле си.
Въобще не си измислям!!! :-x :-x

MakeMeLaugh
06-12-2009, 10:37
Аз ви казвам какво се случи, пък вие каквото си искате мислете.
Ситуации се случват всякакви, но както и да е ;)

Мн теоретично я карате тази тема.

machoka
06-12-2009, 10:41
Колкото и да възпитаваш кучето, никога не можеш да разчиташ на адектватност в поведението му, защото си остава животно.

Violenza
06-12-2009, 11:01
смърт за бедномните помяри,
в момента има бременна кучка в мойта махала, мисля да я гърмя, иначе ще роди поне 6-7 кутрета.
много са досадни бременните жени,
в махалата има една, мисля да я гръмна.

смърт за такива като тебе, мислещи се за нещо повече от един бездомен "помияр".

babity
06-12-2009, 12:28
Колкото и да възпитаваш кучето, никога не можеш да разчиташ на адектватност в поведението му, защото си остава животно.

Точно затова има и едни хора, на които им казват дресьори/треньори. Кучето заучава всичко чрез създаването на определени условни рефлекси. Треньорът е този, които пресъздава на кучето най - честите/най - нужните ситуации, в които ще попада и му изгражда условни рефлекси. Пък и развъдчиците също подпомагат треньорите в това им начинание като произвеждат кучета с желаните качества, с които после лесно се работи за достигане на желания резултат. В крайна сметка ако кучетата не бяха достатъчно адекватни/надеждни едва ли щяха да се използват за водачи на слепи хора.

Едит: говорим си само на теория, защото никой не се наема да даде конкретна случка с желаните подробности за да му се обясни къде точно се е осрал в конкретния случай.

fOreverReD
06-12-2009, 13:03
Ако е бездомен помяр ще се постарая да му е за последно... Ако е домашно, на стопанина му така ще му се развикам, че ще му се ебе майката.

В квартала има две кучета дето много ги обичам, едното веднъж почна да ме лае и тръгна да ме хапе, ама спря на един метър от мене и почна да ръмжи. Е веднъж изяде едно павенце в муцунката и от тогава като ме види или ме гледа мило или бяга като за световно... Другото само ме е лаело, пак без да му направя нищо... Ако някоя от тия двете посмее да ме ухапе и ме зарази с нещо, ще го обеся отзад на катерушките :-x

MakeMeLaugh
06-12-2009, 14:55
babity ти изкарваш така, че във всяка ситуация кучето е право и за всичко си има обяснение и то е против човека.. слез на земята.

точно одеве гледах по тв-то, че колкото и да дресираш едно животно, яв него си остава животинския инстинкт.. ;)

И все пак, ако те ухапе теб лично кварталното куче, което винаги се върти около твоето жилище и скача да ти ръмжи и гони какво ще направиш? Как ще реагираш всеки ден като знаеш, че то е там?

JUSTDNB
06-12-2009, 15:01
Leleeeee

babity
06-12-2009, 15:54
babity ти изкарваш така, че във всяка ситуация кучето е право и за всичко си има обяснение и то е против човека.. слез на земята.

точно одеве гледах по тв-то, че колкото и да дресираш едно животно, яв него си остава животинския инстинкт.. ;)

И все пак, ако те ухапе теб лично кварталното куче, което винаги се върти около твоето жилище и скача да ти ръмжи и гони какво ще направиш? Как ще реагираш всеки ден като знаеш, че то е там?

В интерес на истината е много лесно да се схване как реагира кучето. Трудността идва от това да предизвикаш у него правилния инстинкт и си ставате приятели.

Ако кучето се навърта около дома ми това значи, че има причина да е така. А за улично куче това значи, че най - вероятно някой го храни там, а вероятността това да съм аз е прекалено голяма. Квартално куче ме е хапало като дете, но нито съм ги намразила животините, нито съм се озлобила. Досега не ми се е случвало да бягам от куче. Надявам се да нямам и такъв повод. Има предостатъчно методи да разкараш куче, което се е засилило към теб. Замахваш все едно хвърляш нещо, можеш да креснеш, да създадеш силен шум, непознат шум, който да го прогони. Чувала съм, че някои пръскат около себе си с дезодорант, защото миризмата е прекалено силна (знаем колко е чувствителен кучешкия нос). Ако създадеш непозната обстановка за кучето е твърде вероятно да се почувства застрашено и да се оттегли без бой. Въпросът е само да не бягаш. Веднъж станеш ли жертва ще си останеш такъв докато не го поставиш на място. Не разбирам какво толкова искаш да си докажеш? Наистина ситуациите, за които питаш са тооолкова коренно различни, че чак наистина като филм стана.

Едит: не мисля да съм писала, че дресировката прави кучето човек. Напротив, то си остава куче само дето вземаш най - доброто от него или с други думи се научаваш да четеш реакциите му, да контролираш инстинктите му, да го поставиш под пълен контрол така, че за него да е удоволствие да изпълнява волята ти.

MakeMeLaugh
06-12-2009, 16:15
исках да ти кажа, че не винаги може да се предскаже какво би направило едно куче.

особено, ако е направило някоя беля, съмненията и страхът стават по-големи, доверието пада към него.. и се орибягва до крайности според случая.

и сега ще кажеш, че ето страха контролира всичко у кучето го усеща, но човек наплаши ли се веднъж не може да си върне доверието в (в повечето случаи) животиснкия инстинкт на кучето (човешка психика), кучето му става господар (по-силния) и стават неприятности и проблеми.

а от там следва и крайностите.

затова ти казам, че едно е да се говори на теория какво трябва да се направи и как трябва, но съвсем друга е ситуацията със практиката изпълнението след една такава случка.

та затова се стига до "куршума"..

fOreverReD
06-12-2009, 16:18
я се осъзнай, от 100 кладенеца ще донесеш вода, но пак няма да схванеш, че нападението се провокира.

Пълни глупости...

Sham
06-12-2009, 17:46
Я разбирачите да ми обяснят аз с какво провокирам насъсканите, злобни кучета на мутрите с черния бизнес в квартала? И защо все ме хапят, като нито шумя, нито ги плаша, нито нещо по мен дрънка и т.н. ?
И как се гони глутница?

Животно се дресира, както и човек, също толкова успешно и трайно...

FlashMX
06-12-2009, 18:21
Колкото и да възпитаваш кучето, никога не можеш да разчиташ на адектватност в поведението му, защото си остава животно.

Така е. Има няколко случая в които куче ме е хапало без да има никаква причина... Вървя си по улицата изкача и ме захапва сърце не ми даде да му бия шут обаче.... Втория път пак подобна случка и то със домашно куче в двор.. пак го пощадих. Третия път вече не издържаш като излезна един помияр от един двор лае лае аз не му обръщам внимание и като ме захапа за петата през кеца добре че не можа да ме захване хубаво та да падна.. какви шутуве яде по главата.... Имам познат където ДОМАШНОТО им куче което е било ДРЕСИРАНО и там в сипове постоянно някакви награди по конкурси са ходили т.н където са го имали 7 години е нападнало дъщеричката им и сега е с деформирана ръка .дори не се знае защо го е ухапало...И то не ухапка бърза и да пусне веднага а го е влачило детето.... Такаче нямам нищо против животните напротив но просто никога не можеш да разчиташ на 100% адектватно поведение от тях колкото и да е дресирано и т.н

fOreverReD
06-12-2009, 18:39
я се осъзнай, от 100 кладенеца ще донесеш вода, но пак няма да схванеш, че нападението се провокира.

Пълни глупости...

Обоснови се, червена шапчице

Общо взето в мизерния ни квартал е пълно с бездомни помияри... Всеки един от които си проси да бъде изтезаван по най - гадния начин и да бъде оставен да умре в агония от раните си!!!!!! Писна ми да живея като мишка! Зимата имаше Н на брой случай на ухапани от бездомни помияри... Даже ако не се лъжа една жена почина.

Веднъж като се прибирах от даскало пеша (бях адски спрял имах много часове) и си гледах нещо на телефона... Изведнъж видях някво куче пред мене и адски много се стреснах, защото въобще не внимавах... От тук предполагам, че и то се е стреснало и почна да ме лае и тръгна да ме хапе... Тук може би си е моя вината, но не съм го провокирал нарочно. А и кучето беше с обърната към мене глава, така, че предполагам, че ме е видяло, но може и да не е.

Друг случай... Беше зима и бях много малък, бях тръгнал зад блока в една детска градина за да се пързалям с наелон. Както си вървях съвсем спокойно, ме "нападнаха" две кучета... Едното почна да ръмжи и да ме лае, другото почна леко да ме хапе по ръката, бях с дебели ръкавици, но се стреснах адски много... Тук не мога да напиша РЕАЛНА причина, заради която ме нападнаха... Не мога да си обясня и защо едното куче ме хапеше по тоя странен начин... Мисля, че си играеше, но откъде да го знам...

Друг случай. Реших да отида до магазина, купих си разни работи и тръгнах да се прибирам. Там видях любимото ми куче, което винаги стой пред нашия вход и понякога ме лае за щяло и нещяло... Та както си минавам просто го погледнах, то почна да ме лае, но не се приближи. Бях със заети ръце, но в дясната носех шише бира (стъкло), ако беше тръгнало да скача, щях да прежаля бирата и да го ударя с все сила по муцуната... Може би ме 'нападна', защото попринцип ме е страх от кучета и винаги като мина близо (на около 10 метра) от домашно или улични кучета, просто... изтръпвам. С какво го провокирах ми кажи?

Имам фобия от кучета, защото като малък кучето на съседа се чувстваше длъжно да ме хапе поне веднъж на ден... А бездомните мелези колко пъти са ме лаели е така за спорта...

Да пиша още ако искаш? Не съм ГИ провокирал нарочно?! Аз какво съм виновен, че ме е страх от кучета? Сам съм си виновен ли кво?

babity
06-12-2009, 18:44
Ако си достатъчно самоуверен ще подчиниш кучето на всяка цена независимо какво е направила. По - важното, ти трябва да го подчиниш преди да се почувства лидер.

По въпроса защо напада глутницата. Предполагам, че след първия инцидент се страхуваш. Дори и да не го показваш несъзнателно правиш резки движения, а това се забелязва от животното. От опит е.

Днес в думата дресура не се влага смисълът на онези мъчения, на които подлагат животните в цирка, а обучение на кучето от специалист дресьор. Има рингова и спортна дресура. Като кучето може да се обучава за общо послушание (изграждане на йерархия и приучаване на елементарни команди, необходими за безпроблемното съжителство с човека), за охранител на човек, за охранител на предмет, т.нар. фрийстайл или танц с куче. Въобще кучето има много превъплащения и всичките до едно са полезни на човека. Тук искам да кажа, че съществуват и кучета ДЕТЕГЛЕДАЧИ. Като с това държа да наблегна, че смятам за изключително глупаво да се подарява/продава куче когато вкъщи някой забременее. Запознанството на детето и животното трябва да започне още от най - ранната възраст на бебето. Естествено, под строг контрол и разясняване и на двете страни как трябва да общуват помежду си. Както знаете има и породи, които се препоръчват за семейства с деца.

fOreverReD, приятелю, ти не правиш разлика между куче, което се закача с теб (за игра) и такова, което те напада. Предполагам, че става дума за териториална агресия.

Sham
06-12-2009, 18:53
Бабиту, ти може да изпитваш влечение, да имаш специална връзка с животните, в случая кучета, но не всички хора държат да поддържат взаимоотношения с гореспоменатите.)

babity
06-12-2009, 18:57
Бабиту, ти може да изпитваш влечение, да имаш специална връзка с животните, в случая кучета, но не всички хора държат да поддържат взаимоотношения с гореспоменатите.)

Аз не задължавам никой с нищо. В крайна сметка ако пък толкова не понасяте уличните кучета винаги можете да се обадите в отчаяните ви подобия на приюти, ще ви приберат кучетата, ще се погрижат за тях и после ще ви пуснат кучета от друг квартал.

Sham
06-12-2009, 18:59
хах:Д
колко си докачлива.

fOreverReD
06-12-2009, 19:05
fOreverReD, приятелю, ти не правиш разлика между куче, което се закача с теб (за игра) и такова, което те напада. Предполагам, че става дума за териториална агресия.

С БЕЗДОМНИ (всичките "инциденти", които написах в предния си поуст са заради бездомни, а не домашни кучета!) кучета аз не искам да си играя! Ако те искат... Еми не е мой проблем това... Защо трябва да правя разлика м/у нападение и игра?! И двете не са ми приятни, следователно го приемам за нападение? Ако аз почна да те пипам м/у краката, а на теб не ти харесва, какво?! Ще го възприемеш като игра ли, само и само защото аз си 'играя' с тебе... Аре моля ти се!

И ако са агресивни към, то аз съм във всякакво право да ги мразя! Дори както написах, вече няма да толерирам някви безгръбначни плужеци да ме ръмжат и да ме лаят е така за нищо... Като малък живях достатъчно в страх, сега повече няма да го търпя това. Следващото куче което си позволи да ме ухапе ще се погрижа лично да страда, до края на жалкия му живот!

ДА МРАЗЯ кучета имам фобия... Научете се да четете btw, не случайно мразя БЕЗДОМНИТЕ кучета. Но ако бяхте си направили труда да прочетете и да асимилирате поуста ми... Нямаше да се налага да се повтарям.


Хубаво е да си уверен и силен, т.е. да си алфа мъжкар и тогава няма да имаш проблеми, но в момента си просто поредния силен в интернет шушляк, който говори за изтезания и не знам какво, а заешкото му сърчице се свива всеки път като види куче. Колкото повече се страхуваш, толкова по-озлобен ставаш, а кучетата те усещат и толкова повече ще си имаш проблеми.

Решение: бъди мъж!

Бих ти се изсмял в лицето... То и слона се страхува от мишки, ама... Приеми го като ирония/самоирония и подигравка или както искаш, се ми е тая... Заешкото ми сърциче се свиваше... преди, вече не е така, но пак не ми е много приятно и винаги влизам в един и същи филм, като мина на 1 метър от някое псе. Винаги си представям как ме ухапва и от детските ми години изникват доста спомени...

А за тебе мога да кажа, че си поредния болен мозък (имаш поне едно куче... Повечето стопани на кучета мислят по тоя, същия малоумен начин) за когото животните са по - важни от хората.

А това, че не ми изкоментира предния поуст и не ми обясни с какво съм ги провокирал е достатъчно показателно какъв си и за какво се бориш... Айде за 1вия случай може би вината е изцяло моя, но за другите 2...

Sham
06-12-2009, 19:09
Бабиту, ти може да изпитваш влечение, да имаш специална връзка с животните, в случая кучета, но не всички хора държат да поддържат взаимоотношения с гореспоменатите.)

Живеейки в един модерен свят, искайки да сме социално активни и т.н., ние приемаме да поддържаме взаимоотношения и с личности и институции, които не са ни приятни, но няма как да бъдат избегнати. Това не се получава, ако сме игнорантни и крайни в действията си спрямо нелицеприятните ни индивиди от заобикалящата ни среда. :)
а с дресировка, мхм;

fOreverReD
06-12-2009, 19:11
Аха ясно... :razz: За кво ли си хабих времето, при положение, че два аргумента на кръст не можеш да напишеш...

fOreverReD
06-12-2009, 19:19
Знаех си, че не трябваше да натискам Ф5 и да ти чета мнението... Добре, не ми прочете поустовете, няма да прочетеш и тоя, но се пак ще те попитам: Ако аз ти ударя една тупаница в лицето, ти ще стоиш и ще ме гледаш тъпо ли?! Надявам се, да загрееш какво имах предвид с това, но съдейки по коментарите ти едва ли... :oops:

FlashMX
06-12-2009, 19:22
http://www.xyrcncp.com/gallery/d/779-2/apple_20evil_20cat.jpg

babity
06-12-2009, 19:24
fOreverReD, приятелю, ти не правиш разлика между куче, което се закача с теб (за игра) и такова, което те напада. Предполагам, че става дума за териториална агресия.

С БЕЗДОМНИ (всичките "инциденти", които написах в предния си поуст са заради бездомни, а не домашни кучета!) кучета аз не искам да си играя! Ако те искат... Еми не е мой проблем това... Защо трябва да правя разлика м/у нападение и игра?! И двете не са ми приятни, следователно го приемам за нападение? Ако аз почна да те пипам м/у краката, а на теб не ти харесва, какво?! Ще го възприемеш като игра ли, само и само защото аз си 'играя' с тебе... Аре моля ти се!

И ако са агресивни към, то аз съм във всякакво право да ги мразя! Дори както написах, вече няма да толерирам някви безгръбначни плужеци да ме ръмжат и да ме лаят е така за нищо... Като малък живях достатъчно в страх, сега повече няма да го търпя това. Следващото куче което си позволи да ме ухапе ще се погрижа лично да страда, до края на жалкия му живот!

ДА МРАЗЯ кучета имам фобия... Научете се да четете btw, не случайно мразя БЕЗДОМНИТЕ кучета. Но ако бяхте си направили труда да прочетете и да асимилирате поуста ми... Нямаше да се налага да се повтарям.

Не можеш да избягваш срещите с бездомните кучета. И това е вина не на животното, а на хората, които са отговорни то да е такова. Относно фобията ти... консултирай се със специалист и се опитай да я преодолееш. В противен случай те очакват още неприятни случки с кучета.

fOreverReD
06-12-2009, 19:32
http://www.xyrcncp.com/gallery/d/779-2/apple_20evil_20cat.jpg

Не знам дали снимката е отправена към мене, но... "One horse race", както казват. Никакви смислени аргументи не извади тоя човек...

Когато ти дойде акъла тогава ела и спори, моля те... излагаш се.


Не можеш да избягваш срещите с бездомните кучета. И това е вина не на животното, а на хората, които са отговорни то да е такова. Относно фобията ти... консултирай се със специалист и се опитай да я преодолееш. В противен случай те очакват още неприятни случки с кучета.

Това мене не ме интересува, честно казано... Дреме ми на оная работа (без извинение), заради кого има толкова бездомни кучета на улицата! Ако ти искаш да живееш като мишка добре... Но на мен ми стига толкова... Няма да се оглеждам постоянно за кучета, няма да се обръщам постоянно ако съм минал до някакво куче и то е зад гърба ми и със сигурност няма да заобикалям цяла софия, само защото някъде си е легнал някъв мелез... Ще гледам да не ми пука, но ако пак някое псе се направи на хишник, ще му покажа как се ловува... с пушката на един съсед... Дупе да му е яко на сладурчето!

Аз фобията няма да я преодолея, освен ако не си взема куче, а на тоя етап това е невъзможно. Един приятел има немска овчарка, още е малък и игрив (кучето имам предвид, мъжко е) и не ме е страх от него, дори ми е кеф да си играя с него... Но след няколко години като стане на мойте кила дето се вика... Тогава няма да ми е много приятно да съм около него.

FlashMX
06-12-2009, 19:38
[quote=FlashMX]http://www.xyrcncp.com/gallery/d/779-2/apple_20evil_20cat.jpg

Не знам дали снимката е отправена към мене, но... "One horse race", както казват. Никакви смислени аргументи не извади тоя човек...

Когато ти дойде акъла тогава ела и спори, моля те... излагаш се.


.

Не е към тебе... просто ми писна от някакви хора които имат някаква кучешка мания и стават като старите лелки с пуделите си... и ми писна да виждам тая тема най-отгоре нямам търпение да сложат ключ и тъпия спор да приключи.
peace out.

Sham
06-12-2009, 19:46
Панаиииири, панаииииири...
Бате Бойко е веднъж:Д

fOreverReD
06-12-2009, 19:57
Не проблема ти е, че си "българин" (не знам дали ще ме разбереш, не ми и пука) и че си свикнал да ти се качват на главата, да стоиш и да си мълчиш. И аз съм така, но вече като искат да ми отрежат главата няма как да си мълча...

Нападне ли ме БЕЗДОМНО куче без причина (вече не съм на 5 години да мятам камъни по кучетата... образно казано де, тогава не го правех) ще го удуша... Така ще си реша проблема, ако не ти изнася тука лек ден... Има си чужбина... Ставаш и си тръгваш.

Нямам нищо против ДОМАШНИТЕ кучета, ако е малко и сладко - добре... Ако е по - голямо и може съвсем спокойно да си убие възрастен мъж, или с наморник или с каишката и го пазиш строго. Ако ме нападне домашно куче ще се развикам на стопанина му, няма да тръгна да му сипвам отрови и такива работи... Ще си поговоря със стопанина!

За последен път пиша, че нямам нищо против животните, ако те не ме закачат и аз няма да ги закачам, но ако тръгне да ме хапе някое сладурче...

babity
06-12-2009, 20:01
Това, че хората нямат твоята фобия не ги прави мишки, нито няк'ви заблуденяци. Ти не си различен от нас - тези, които си мълчим и нищо не правим, но ти живееш в постоянен страх и затова си навличаш неприятности. Сега продължи да обясняваш как аз живея зле без страховете ти...

fOreverReD
06-12-2009, 20:21
Засега добре... Да видим натам как е положението.

Според тебе тия кучета, които трябва да бъдат измъчвани, какво са ми направили?
Сигурно ме гледат мило всеки път, когато мина покрай тях. Сигурно ми скачат на врата и почват да ме ближат и да ми се радват, всеки пък като мина покрай тях. Сигурно пък забелязват, че съм по - голям от тях и подвиват опашка (сега ще те подсетя ОТНОВО, за да не забравиш! Аз просто си минавам, без дори да ги провокирам по най - малкия начин... отвънка. От вътре страха, емоциите и т.н. не мога да ги контролирам, но това не ме прави по - малко човек от теб). Сигурно пък си стоят на място и ме игнорират. Изключих няколко възможности, но ще ти оставя интересно на тебе, да се досетиш сам какъв е верния отговор. Вярвам в твойте възможности. Знам, че можеш!

Не знам защо, но всички разсъждават по тоя начин... Ако ме нападне като съм го провокирал - добре, сам съм си виновен. Никой не обсъжда, че мястото на тия кучета не е на улицата, а се обсъжда, че аз съм го провокирал следователно, то има ПЪЛНОТО право да ме нападне... Вината си е моя... донякъде. Ако ги нямаше кучетата на улицата... нали се сещаш?

Като куче ме нападне, аз се браня... Ако трябва ще го убия! Така стоят нещата, колкото и да ревеш. А алтернативата, да предприема мерки знаеш ли каква е? Да звъна в общината.. и те знаеш ли кво правят? Кастрират ги... Добре, мене не ме е страх, че ще ме ебе, а че ще ме ухапе. В най - добрия случай ги хващат и ги пускат и те сами се връщат в квартала... Е добре, готина алтернатива. Губя си времето, хабя си нервите за единя кур... Ама тва си е сизифов труд, кво да ти кажа.


Това, че хората нямат твоята фобия не ги прави мишки, нито няк'ви заблуденяци. Ти не си различен от нас - тези, които си мълчим и нищо не правим, но ти живееш в постоянен страх и затова си навличаш неприятности. Сега продължи да обясняваш как аз живея зле без страховете ти...

Не знам дали тоя поуст е насочен към мене, но ми се струва, че не... Както и да е, ако обясниш като хората и се аргументираш бих ти отговорил и на тебе.

MakeMeLaugh
06-12-2009, 20:21
Леле, колко внимание и каква чест отдавате на едно куче просто.. сякаш то е по-важно от вас и вие винаги трябва да се съобразявате с това.. :?

Звучиш бабиту като някоя стара мома..

Аз съм по-важен от едно куче, то трябва да се съобразява повече с мен, не чак дотолкова аз с него, след като не го провокирам. тва е

и не бих си дал кучето за дресура при теб.. не искам животното ми да се мисли за супергерой :lol:

babity
06-12-2009, 20:25
Това как на теб ти звуча не ме вълнува особено. За всеки случай проблемът не е в моя телевизор!

PiruBloodz
06-12-2009, 20:28
Леле, колко внимание и каква чест отдавате на едно куче просто.. сякаш то е по-важно от вас и вие винаги трябва да се съобразявате с това.. :?

Звучиш бабиту като някоя стара мома..

Аз съм по-важен от едно куче, то трябва да се съобразява повече с мен, не чак дотолкова аз с него, след като не го провокирам. тва е

и не бих си дал кучето за дресура при теб.. не искам животното ми да се мисли за супергерой :lol:

съмнява ме :ь

fOreverReD
06-12-2009, 20:28
Леле, колко внимание и каква чест отдавате на едно куче просто.. сякаш то е по-важно от вас и вие винаги трябва да се съобразявате с това.. :?

Звучиш бабиту като някоя стара мома..

Аз съм по-важен от едно куче, то трябва да се съобразява повече с мен, не чак дотолкова аз с него. тва е

и не бих си дал кучето за дресура при теб.. не искам животното ми да се мисли за супергерой :lol:

Я... Приятел ти като си модератор да не би да си нещо повече от нас? *вкарва супер ирония* :-D
Кучето е по - важно и от теб и от мен! Взети ЗАЕДНО при това! Ако то тръгне да те хапе, стоиш и търпиш... Това е положението! Ако не ти изнася, се изнасяш. :razz:

Бати аргументите дето вадят... Се едно сам си споря. :shock:

MakeMeLaugh
06-12-2009, 20:30
Хахахах :D

MakeMeLaugh
06-12-2009, 20:40
Е не съм въздух под налягане само в нета, оправям се добре в живота :)
И не съм казал, че ме е страх от кучета, напротив даже им дърдоря като видя някое дружолюбно из квартала.

Бе всеки луд с номера си в добрия смисъл, ама да се знае границата, че.. :)

fOreverReD
06-12-2009, 20:41
Наеш кво? Направи се, че утре си на училище и се изнижи... По - елегантно ще е. Уверявам те :)

Въобще няма да се правя на кретен, да спирам и да се лигавя. Няма да се правя на Господ, пред някакво шимпанзе, което си лиже гъза! Продължавам си... напада ме, взимам най - голямото паве и му го разбивам в главата. АЗ СИ НОСЯ ПОСЛЕДСТВИЯТА ЗАРАДИ ДЕЙСТВИЯТА МИ И ТО ЩЕ СИ ГИ НОСИ!

Това за шимпанзето го мисля, само за тия кучета, които са бездомни и искат да ми докажат, кой е шефа

MakeMeLaugh
06-12-2009, 20:50
криво си разбрал.
жалко за изгубеното време и похабената клавиатура :)

лека

fOreverReD
06-12-2009, 20:51
Аз мисля да се изнижа... Нито четеш, нито асимилираш. Щом толкова ги обичаш кучетата, що не си ги прибереш ВСИЧКИТЕ? Тогава няма разни форумни "пухльовци" да те правят на 5 стотинки :oops:

Оооооо чакай... Ти вече имаш едно (или повече)

Беше просто пример... Можеше да каеш, че трябва да изведеш кучето.

от както не съм на даскало съм загубил представа за времето :?


Ами имаш право, както и аз имам право като видя някой да тормози беззащитно куче (това изключва, ако кучето е нападнало), да му потроша кокалите...

Г-н бияч, когато ме видиш да измъчвам или въобще да се занимавам с бездомно куче (занимавам изключва глагола 'гледам'), ми кажи... Ще ти дам най - дебелата тояга и няма да се дърпам... па ти удряй колкото ти душа иска... до кокъл!

MakeMeLaugh
06-12-2009, 21:05
а може би не четеш между редовете..

все едни такива сложни дилеми, а? ;д

Аз си изказах мнението ясно и подробно, няма какво да добавя

лека и умната ;р

fOreverReD
06-12-2009, 21:15
Като си напуснал училище поне да беше научил нещо, а не да се правиш на велик и да си ме "направил на 5 стотинки", доста некачествено образование са ти дали явно... :)

Явно образование не ми трябва... за да те направя на 5 стотинки :(


Не ми е ясно защо, ако всичко е ясно и точно, трябва да чета между редовете?

А пък на мен не ми е ясно, защо не ми отговори на половината от въпросите/аргументите? :shock:

Явно от бързане съм ги написал калпаво и нищо не се разбира :oops: Добре де... се тая.

JUSTDNB
06-13-2009, 09:38
Обожавам кучета!Наистина.Адски много пъти са ме хапали и като бях малка и като по-голяма,но въпреки това винаги съм ги обичала.И все пак не мисля,че всяко нападение от куче е провокирано,Да,много често сами сме си виновни,но в никакъв случай не винаги.Ето един пример за необосновано според мен "нападение"да го кажа,за да не кажете,че само си говоря:

Бях по-малка и си карах колело,когато тръгнах да се прибирам,пътят ми минаваше през нещо като склад,пред който винаги пазеше една немска овчарка.Както и да е от тва куче специално винаги съм си имала повече страх,защото вече ме беше хапало веднъж и исках само по-бързо да мина покрай него.Та минавайки най-предпазливо то - както си лежеше - стана и започна да ме гони,няма нужда да обяснявам,че откачих и ускорих много ясно,все 1 кучето ме настигна и ме захапа за крака,честно казано не беше кой знае какво раната,но страха беше в повече..

Аз мисля,че тук няма провокация,ако някой не е съгласен също да се обоснове ахах

Sham
06-13-2009, 09:56
и мен са ме хапали по този начин, но на колелото имаше 'звънчета', това беше "провокацията";

fOreverReD
06-13-2009, 10:52
Ами в тоя случай си си виновна ти, според мен (колкото и да не ми се иска да го напиша), защото все пак тва куче е обучено да напада и да брани дадената зона. Дори без да си го провокирала... Отделен е въпроса пък защо това куче не е било вързано (предполагам, че не е било).

Но пък ти имаш всякакво право да минаваш там, така, че дори да си го провокирала, не си виновна! Кучето е трябвало да се държи изкъсо, според мен.


Ако аз те "притеснявам" с присъствието си и всеки ден минаваш покрай мен и ме оставиш да забележа, че не изпитваш добри намерения спрямо моето съществуване- как ще реагираме и двамата?

Тва така и не можах да го разбера, кво аджеба имаше предвид. Нито запетайки слагаш, нито нищо... Ела разбери кво е написал бате.

Доколкото разбрах искаш да ми кажеш, че аз изпитвам лоши намерения към кучетата и следователно те се 'бранят' без дори да съм ги погледнал накриво. Като не ме познаваш, а и явно като не искаш (или не можеш, явно е второто...) да разбереш, че НЕ изпитвам никакви лоши чувства към ДОМАШНИТЕ или УЛИЧНИТЕ кучета, не коментирай ако обичаш!!!! Ако то си стой на мястото и не ме закача и аз няма да го закачам. Лошите чувства идват когато някое куче си позволи да ме ухапе, а повярвай ми малко са кучетата, които не са го правили. Иначе изпитвам пълна апатия, все ми е тая дали са там или ги няма (разбира се само като се размина без инциденти, иначе от все сърце ми се иска да ги разкарат и никога повече да не се връщат!)

Като мина покрай тия по - злобните мелези, винаги гледам да избегна конфронтация. Това ми е вродения инстинкт от малък... Просто съм патил адски много, заради мелезите в квартала и съм си набил в главата, че като ме ухапе по крака, ще съм в адската агония, но реалността действително е друга.

Понякога ги заобикалям метър, два, но понякога минавам точно до тях! Все пак гледам тая фобия да я убия, докато е време...

babity
06-13-2009, 13:27
Обожавам кучета!Наистина.Адски много пъти са ме хапали и като бях малка и като по-голяма,но въпреки това винаги съм ги обичала.И все пак не мисля,че всяко нападение от куче е провокирано,Да,много често сами сме си виновни,но в никакъв случай не винаги.Ето един пример за необосновано според мен "нападение"да го кажа,за да не кажете,че само си говоря:

Бях по-малка и си карах колело,когато тръгнах да се прибирам,пътят ми минаваше през нещо като склад,пред който винаги пазеше една немска овчарка.Както и да е от тва куче специално винаги съм си имала повече страх,защото вече ме беше хапало веднъж и исках само по-бързо да мина покрай него.Та минавайки най-предпазливо то - както си лежеше - стана и започна да ме гони,няма нужда да обяснявам,че откачих и ускорих много ясно,все 1 кучето ме настигна и ме захапа за крака,честно казано не беше кой знае какво раната,но страха беше в повече..

Аз мисля,че тук няма провокация,ако някой не е съгласен също да се обоснове ахах

Куче пазач. То охранява територия, която ти прекосяваш.

Swinkenhoffer
06-13-2009, 15:22
Тука ми промихте мозъка... като по-малка минах покрай едно куче, което си лежеше пред един вход, и изведнъж ми се хвърли на крака. Нямам спомен дори да съм го забелязала, но вече започвам да си мисля, че подсъзнателно съм му изпращала някакви сигнали на дълбоко затаен страх или де да знам... :D
После, когато ми се налагаше да минавам от там, доста се притеснявах, но то хич не ми и обръщаше внимание.

mArMaLaDkA
06-13-2009, 16:28
Веднъж ме захапа една немска овчарка, защото в продължение на 10 минути й редях стотинки на главата... мисля, че си го заслужих. :D

:razz: 8-) :lol: На купчинки ли ги реди стотинките?

fOreverReD
06-13-2009, 17:34
Не знам какво да кажа... Май туко що с този си поуст ме удари с мокрия парцал. На тъп ли се правиш или какво?

LizZz
06-13-2009, 20:23
Не знам какво да кажа... Май туко що с този си поуст ме удари с мокрия парцал. На тъп ли се правиш или какво?
Много си глупав, бе.
Лошото е, че вече не ми е и смешно, дори, на такива случаи като тебе...

fOreverReD
06-13-2009, 20:45
Не знам какво да кажа... Май туко що с този си поуст ме удари с мокрия парцал. На тъп ли се правиш или какво?
Много си глупав, бе.
Лошото е, че вече не ми е и смешно, дори, на такива случаи като тебе...

Ъъъъъъ, немска овчарка? Лабрадор? Питбул?

LizZz
06-13-2009, 20:49
Не знам какво да кажа... Май туко що с този си поуст ме удари с мокрия парцал. На тъп ли се правиш или какво?
Много си глупав, бе.
Лошото е, че вече не ми е и смешно, дори, на такива случаи като тебе...

Ъъъъъъ, немска овчарка? Лабрадор? Питбул?
Не знам какво искаш, но предпочитам Кокер Шпаньол.

fOreverReD
06-13-2009, 20:57
Не знам какво да кажа... Май туко що с този си поуст ме удари с мокрия парцал. На тъп ли се правиш или какво?
Много си глупав, бе.
Лошото е, че вече не ми е и смешно, дори, на такива случаи като тебе...

Ъъъъъъ, немска овчарка? Лабрадор? Питбул?
Не знам какво искаш, но предпочитам Кокер Шпаньол.

Е тва е щото си по - умен от мене, не за друго :oops:

LizZz
06-13-2009, 21:14
:smt090

JUSTDNB
06-13-2009, 21:39
Обожавам кучета!Наистина.Адски много пъти са ме хапали и като бях малка и като по-голяма,но въпреки това винаги съм ги обичала.И все пак не мисля,че всяко нападение от куче е провокирано,Да,много често сами сме си виновни,но в никакъв случай не винаги.Ето един пример за необосновано според мен "нападение"да го кажа,за да не кажете,че само си говоря:

Бях по-малка и си карах колело,когато тръгнах да се прибирам,пътят ми минаваше през нещо като склад,пред който винаги пазеше една немска овчарка.Както и да е от тва куче специално винаги съм си имала повече страх,защото вече ме беше хапало веднъж и исках само по-бързо да мина покрай него.Та минавайки най-предпазливо то - както си лежеше - стана и започна да ме гони,няма нужда да обяснявам,че откачих и ускорих много ясно,все 1 кучето ме настигна и ме захапа за крака,честно казано не беше кой знае какво раната,но страха беше в повече..

Аз мисля,че тук няма провокация,ако някой не е съгласен също да се обоснове ахах

Куче пазач. То охранява територия, която ти прекосяваш.


Обяснявам по-подробно,защото явно все ще се намери да се хванете за нещо.Зоната не беше охранявана,нито оградена или нещо подобно.Всъщност дори не беше зона.Представете си 1 улица,по която минават всеки ден много хора и тя е единствената,по която аз мога да стигна до блока ми.Така че не ми говорете,че е било зона,а кучето пазач - нямаше такова нещо.И въпросната "територия" не е нито на кучето,нито на собствениците му.Единственият факт е,че то трябваше да бъде вързано,но не беше и в никакъв случай не е било провокирано.

PainMonopoly
06-14-2009, 07:16
не всички кучета са болни от бяс.. мен са ме хапали и не съм си бил инжекции... И все пак , за по-голяма сигурност , нищо не пречи ;)
дай.всеки.път.като.те.ухапе. комар/куче/буболечка/след.басейн/море
да.си.бием.инжекциииииииии :grin:

викам.и.леко.като.настинем. а.гълтаме.яко.антибиотици :grin:

за.по-сигурно :smt023Бясът не се лекува и винаги води до смърт, ако се разболееш от него. Затова тази сигурност е някакси задължителна.

PainMonopoly
06-14-2009, 08:22
Аз нямам подобен проблем - чувствам се добре в компания на кучета, те го усещат и се разбираме взаимно. Ти си настроен негативно и това води до конфликтни ситуации, а често и подсъзнателно провокираме такива ситуации. Може и да не си обърнал внимание, но да си направил движение, което да заплашва животното без да го осъзнаваш, защото самия ти вече си се паникьосал в дадена степен. Тогава и имаме нападение и версия, че нищо не съм направил. :)Вървиш си в тъмното. Не подозираш, че из храстите са се излегнали бездомни кучета. Те изскачат от нищото и започват да те лаят.

Пак ли си паникьосан и правиш заплашителни резки движения, след като дори не знаеш, че има кучета?


Наеш кво? Направи се, че утре си на училище и се изнижи... По - елегантно ще е. Уверявам те :)

Въобще няма да се правя на кретен, да спирам и да се лигавя. Няма да се правя на Господ, пред някакво шимпанзе, което си лиже гъза! Продължавам си... напада ме, взимам най - голямото паве и му го разбивам в главата. АЗ СИ НОСЯ ПОСЛЕДСТВИЯТА ЗАРАДИ ДЕЙСТВИЯТА МИ И ТО ЩЕ СИ ГИ НОСИ!

Това за шимпанзето го мисля, само за тия кучета, които са бездомни и искат да ми докажат, кой е шефа

Много по-практично е да отстраниш причината с която провокираш кучетата и да си решиш проблема, отколкото да ти се налага всеки ден да водиш битка с тях.

PainMonopoly
06-14-2009, 08:49
Не е голямо нещо, но пак е някакъв вид агресия.

И е вярно, че като минавам от там, задължително съм обърнал бира или 5 преди това. Но:


Тука ми промихте мозъка... като по-малка минах покрай едно куче, което си лежеше пред един вход, и изведнъж ми се хвърли на крака. Нямам спомен дори да съм го забелязала, но вече започвам да си мисля, че подсъзнателно съм му изпращала някакви сигнали на дълбоко затаен страх или де да знам... :D
После, когато ми се налагаше да минавам от там, доста се притеснявах, но то хич не ми и обръщаше внимание.

Окей, ето ти нападение. Същите условия. Била е малка. Едва ли е била пила.

PainMonopoly
06-14-2009, 10:09
А може би не можеш да се сетиш за причината за нападението, защото няма такава?

Не е ли възможно просто да има кучета с отклонения, които не реагират според кучешката норма?

То и при хората е така: повечето с които се разминаваш на улицата ще те подминат все едно не съществуваш. Но все ще се намери някой, който да е шизофреник или наркоман, който да извади нож и да те подгони, викайки "искам да те заколя... искам просто да те заколя...". Защо и при кучетата да няма такива случаи?

Sham
06-14-2009, 10:10
болна ми е тази тема.
мен не ме е страх от кучетата, никога не ме е било, в парковете си играя с тях и т.н.
Но просто искам да видя как някой, който не обитава моя квартал, стига от най-близката спирка до моя блок по тъмно(!). Не са тренирани кучета, не са кучета пазачи, най-обикновена глутница, от Улична превъзходна до някакви породисти, които не мога да назова. През деня ги няма, което пречи на "Общината", те не ходели на проверки след залез слънце. Вечер се пускат от едно "предприятие" и оттам човешки крак не може да мине. Когато бяха по-малка бройка(2-3), можеше и да се престрашиш, да ти се размине, но 5-6-7+ и всички настървени... Естествено, тези "бизнесмени" НЕ притежават тези кучета, но въпреки това ги крият денем, т.е. те действително не съществуват, а са нещо като кошмари.

Как се справяме с такива миловидни, благохарактерни създания?
Кажете вие, че моят(и на всички двукраки в околността) е заобикаляне до съседната населена зона.

Sham
06-14-2009, 10:23
Някои са бездомни, но преди стояха зад една ограда, т.е. някой ги гледа, което се изчерпва с храни и пои, други са с нашийници. Сега ги използват точно с това предназначение.

Sham
06-14-2009, 10:30
http://i.actualno.com/club.bg/files/2008/01/08/02339c70a6.jpg
8-)

fOreverReD
06-14-2009, 13:36
Много по-практично е да отстраниш причината с която провокираш кучетата и да си решиш проблема, отколкото да ти се налага всеки ден да водиш битка с тях.

Ловя бас, че ми прочете предишните поустове... :oops: Няма повече да се занимавам и да обяснявам... Прочети предишните страници с мойте поустове написал съм всичко...

PainMonopoly
06-14-2009, 13:51
Много по-практично е да отстраниш причината с която провокираш кучетата и да си решиш проблема, отколкото да ти се налага всеки ден да водиш битка с тях.

Ловя бас, че ми прочете предишните поустове... :oops: Няма повече да се занимавам и да обяснявам... Прочети предишните страници с мойте поустове написал съм всичко...Прочетох ти ги всичките.

Обясняваш как не можеш да си контролираш емоциите и не можеш да промениш отношението си към тях. Отказваш да се адаптираш.

Като е така, ти ще мяташ павета, те ще те хапят и пак ще се запази баланс. :-|

fOreverReD
06-14-2009, 13:58
Да определено си ги прочел... :oops:
Хайде кажи ми приятелю - как да се променя като човек? :?

Всички ми пищите за алтернатива, написах такава, но всички я подминаха... Това не е ставало само веднъж, да подчертая! Общината FTW!! *държи си устата затворена, за да не излезнат цветущите поздрави към разни майки*

PainMonopoly
06-14-2009, 14:01
Има всевъзможни психологически похвати за да си преодолееш страховете. В твой интерес е да се разровиш и да прочетеш това-онова. Това е нещо, което можеш да промениш.

Разбира се, че общината е длъжна да се погрижи за кучетата. Но когато не го прави, трябва да се научим да оцеляваме на своя глава.

fOreverReD
06-14-2009, 14:12
Добре, в крайна сметка ако не искам да се променя? Ако искам да си живея в страх до края на живота кво праим? Вие явно си помислихте, че като видя някво куче и сърцето ми спира... Еми не е баш така. :?

Аз си оцелявам перфектно засега. Казах си какво ми е решението и съм напълно сериозен! А не дай си Боже да ме зарази с нещо... Тогава да не ти казвам всички бездомни сладурчета какво ги очаква :-) Ще пребоядисам отстрани блока целия в червено само Ман Юнайтед!

Бих копирал някои от аргументите си дето съм ги написал по - назад... Ама щом не сте ми отговорили начи сте безсилни :oops:

...kажи сега ти кво куче имаш :razz:

EroSennin
06-14-2009, 14:16
картман (http://fandomania.com/wp-content/uploads/2009/01/cartman2.jpg) е прав :) и той си има кени, а не куче :)

PainMonopoly
06-14-2009, 14:30
Добре, в крайна сметка ако не искам да се променя? Ако искам да си живея в страх до края на живота кво праим? Вие явно си помислихте, че като видя някво куче и сърцето ми спира... Еми не е баш така. :?

Аз си оцелявам перфектно засега. Казах си какво ми е решението и съм напълно сериозен! А не дай си Боже да ме зарази с нещо... Тогава да не ти казвам всички бездомни сладурчета какво ги очаква :-) Ще пребоядисам отстрани блока целия в червено само Ман Юнайтед!

Бих копирал някои от аргументите си дето съм ги написал по - назад... Ама щом не сте ми отговорили начи сте безсилни :oops:

...kажи сега ти кво куче имаш :razz:Не знам защо винаги когато някой ти предложи по-добро решение на проблем, се държиш все едно те напада глутница кучета. Като не искаш да се промениш, няма да се променяш. То си е за тебе.

Куче никога не съм имал и както виждаш не защитавам безусловно кучетата, дори поставих под съмнение тезата, че кучето ВИНАГИ отговаря на провокация. Но смятам, че в твоя случай има точно провокация. Не можеш да избягаш от това, че кучетата ти надушват страха и се чувстват застрашени от това и те нападат.

Хесусе, доста си забавен...

babity
06-14-2009, 15:28
Обожавам кучета!Наистина.Адски много пъти са ме хапали и като бях малка и като по-голяма,но въпреки това винаги съм ги обичала.И все пак не мисля,че всяко нападение от куче е провокирано,Да,много често сами сме си виновни,но в никакъв случай не винаги.Ето един пример за необосновано според мен "нападение"да го кажа,за да не кажете,че само си говоря:

Бях по-малка и си карах колело,когато тръгнах да се прибирам, пътят ми минаваше през нещо като склад,пред който винаги пазеше една немска овчарка. Както и да е от тва куче специално винаги съм си имала повече страх,защото вече ме беше хапало веднъж и исках само по-бързо да мина покрай него.Та минавайки най-предпазливо то - както си лежеше - стана и започна да ме гони,няма нужда да обяснявам,че откачих и ускорих много ясно,все 1 кучето ме настигна и ме захапа за крака,честно казано не беше кой знае какво раната,но страха беше в повече..

Аз мисля,че тук няма провокация,ако някой не е съгласен също да се обоснове ахах

Куче пазач. То охранява територия, която ти прекосяваш.


Обяснявам по-подробно,защото явно все ще се намери да се хванете за нещо.Зоната не беше охранявана,нито оградена или нещо подобно.Всъщност дори не беше зона.Представете си 1 улица,по която минават всеки ден много хора и тя е единствената,по която аз мога да стигна до блока ми.Така че не ми говорете,че е било зона,а кучето пазач - нямаше такова нещо.И въпросната "територия" не е нито на кучето,нито на собствениците му.Единственият факт е,че то трябваше да бъде вързано,но не беше и в никакъв случай не е било провокирано.

Последно имаше ли склад или не?

PainMonopoly, дали и в каква степен кучето ще прояви агресия зависи от типа му нервна система. Няма кучета шизофреници, които скачат да те хапят за айляка. И последно проблема в безпризорните ли е или в домашните кучета?

Това с велосипедите, което Рейбиз спомена е наистина неприятно. Докато съм била с колело ме е гонило куче. "Усмихна" ми се на 20 - 30 санта от задната гума. Плавно ускорих скоростта без да крещя и да правя нещо по - специално и след няколко метра вече не представлявах никакъв интерес за него. Проблемът го създават стопаните. Изключително малка част от тях обучават кучето си. Но все пак за да се стигне до обучение трябва да е постигната йерархията, за която говорех по - назад.

PainMonopoly
06-14-2009, 15:51
PainMonopoly, дали и в каква степен кучето ще прояви агресия зависи от типа му нервна система. Няма кучета шизофреници, които скачат да те хапят за айляка.

Имат си мозък, и техният мозък може да се обърка. Има кучета, които се лижат до разкървяване, такива които гонят сенки и несъществуващи обекти, такива които се блъскат в предмети без никаква причина. Не може да ги изкарваш недосегаеми за умствени разтройства.

Не съм особено компетентен относно кучета, нито проявявам особен интерес да бъда. Но мисля, че трябва да се замислиш върху възможностите едно куче да се побърка, че да не се окаже, че обвиненията в превъзнасяне на кучешкия вид са верни.

fOreverReD
06-14-2009, 15:55
Това "по - добро решение" само аз ли не го видях? :shock:

А попринцип тия животинки не са на НИКОГО, така, че мога да си метам камъни по тях, мога да ги заливам с вряла вода от нас, мога да зема някъв пистолет и да стрелям по тях, мога да си ги изтезавам като пич и никой нищо не може да ми каже... защото те не принадлежат на никого! Факт...

Ми да забавен съм... Поне не тъпча на едно и също място (където ми е удобно, ама и вие тва не го правите де! :? Накрая ще зема да си копна някои от раотите дето ги написах по назад и ще ви гледам сеира...)


Но смятам, че в твоя случай има точно провокация. Не можеш да избягаш от това, че кучетата ти надушват страха и се чувстват застрашени от това и те нападат.

Начи тва го четох 10 пъти... Доколкото разбрах логиката ти е следната:

Мене ме е страх от тебе, ти това го усещаш и ме нападаш за да се 'защитиш'. Riiiiiiiiiiiiight. :razz: Както написах по - назад, това, че ме е страх от кучета прави ли ме по - малко човек от тебе или от някой друг? А и аз съм ЧОВЕК! Кучето трябва да се съобразява с мене, не аз с него! Когато кучето стане доминиращ вид на тая планета, тогава елате и ми разказвайте приказки от 1001 нощ...

PainMonopoly
06-14-2009, 16:02
За кучето страха и желанието за нападение е едно и също нещо. Може да не ти харесва, но е факт.

И не можеш да очакваш куче, което се чувства в опасност, да СЕ СЪОБРАЗЯВА С ТЕБ.

И това за забавното не го казах на теб, той си знае за кого е.

babity
06-14-2009, 16:12
Как да им се обърка мозъка? Да са продукт на кофти гени? Да, тогава може. В някои случаи агресията се унаследява. Но не мога да приема, че едно нормално малко кутре, необременено с агресия, както по - горе споменах, отглеждано и възпитавано правилно може един ден просто да полудее и да ме изяде.

MakeMeLaugh
06-14-2009, 16:21
^ Говориш така, все едно си световноизвестна професорка..
а си все още само аматьор без практика :)
Защо тогава да слушаме твоето мнение като еталон, предвид, че практиката показва *понякога друго, моето момиче :)
Не се заяждам - говоря си :)

И след като само каза, че може да лудне нещо кучето от самият си проблемен ген - как според теб да позная, че не са му наред гените като до дадения момент няма признаци..
пак стигаме само до едни теоретични *зависимости :)

fOreverReD, не се мори бе, когато и ти имаш куче у вас тогава ще имаш думата :Р

PainMonopoly
06-14-2009, 16:22
Хората полудяват от кофти гени, кофти възпитание, стрес.

Не виждам причина същите предпоставки да ги няма и при кучетата.

И аз лично не виждам причина едно нормално отглеждано куче на което не му е генетично заложено, да се побърка. Но едва ли винаги условията са толкова перфектни.

MakeMeLaugh
06-14-2009, 16:36
Именно.
Говорим за Ненормалните предпоставки - гени и т.н.
Че в 1 номент както си седи и може да изкрейзи и т.н. както при хората примерно.

Тогава как да позная и го предотвратя.. никак.
Не говоря, че всеки случай е такъв.

Затова пиша досега. Щото тя едва ли не изкара, че ние сме виновни, че нахапа баба ми 6-7 пъти по главата и врата даже, а то нямаше видима причини да го направи..

babity
06-14-2009, 16:57
MakeMeLaugh, не мисля, че си можеш да се изказваш за моя личен опит. Аз не задължавам никого с мнението си. Ти си вярваш/говориш глупости, защото си неинформиран и за това си правя и труда да обяснявам, пък и не само за теб. Както видя има и други. Това е все едно аз да питам нещо за компютри, ти да разбираш от тях и да ми обясниш. Не виждам нищо странно/ненормално в това. Как да познаеш гените? Защо е нужно да ги познаваш? Пазиш си един неутралитет, гледаш си работата и си свиркаш. Ако това не те удовлетворява като отговор можеш да прочетеш какво беше писал Рейбийз по - назад. Колкото до домашните животни, такива се закупуват от легитимни развъдници, в които селекционерите имат грижата за гените и темперамента на кучетата, които произвеждат.

ПейнМонополи, съгласявам се вече. Може би грешката да е на мен но аз лично приписвам умствените разтройства на разумните същества, а в случая с кучето става въпрос за отклюване на дадени (в повечето случаи защитни) инстинкти. И в крайна сметка пак стигаме до извода, че дадено условие провокира дадено действие на кучето.

babity
06-14-2009, 17:05
Именно.
Говорим за Ненормалните предпоставки - гени и т.н.
Че в 1 номент както си седи и може да изкрейзи и т.н. както при хората примерно.

Тогава как да позная и го предотвратя.. никак.
Не говоря, че всеки случай е такъв.

Затова пиша досега. Щото тя едва ли не изкара, че ние сме виновни, че нахапа баба ми 6-7 пъти по главата и врата даже, а то нямаше видима причини да го направи..

Ако ти се беше интересувал когато е било времето за това щеше да вземеш куче с доказан характер и нямаше да се случи това, което ти се е случило. Само защото ти не си се поинтересувал и не си взел мерки да предотвратиш евентуални инциденти това не значи, че проблема е в животните по принцип. 100% сигурна съм, че проблема не е бил наследствена агресивност.

Sham
06-14-2009, 17:50
Господи, как не се измори да превъзнасяш кучетата?
Вярно, аз правя същото с хората, обаче - крайна отдаденост и доживотна убеденост?

Swinkenhoffer
06-14-2009, 18:24
А попринцип тия животинки не са на НИКОГО, така, че мога да си метам камъни по тях, мога да ги заливам с вряла вода от нас, мога да зема някъв пистолет и да стрелям по тях, мога да си ги изтезавам като пич и никой нищо не може да ми каже... защото те не принадлежат на никого! Факт...
Доказа какъв мизерен мухъл си... не били на никого, значи може да издавателстваш над тях, защото са животни и няма кой да ги защити. С тея действия ще си останеш същото злобно и смотано лайненце. На "мъже" като тебе и ухапване от куче им е твърде малко. :)

fOreverReD
06-14-2009, 18:29
Чакай бе супермен... Длъжен си да ги защитиш, господин бияч :shock: Кви са тия работи... "ми направи го?". Не постигнах това което исках с този поуст... :?


А когато кучето стане доминиращ вид на планетата - лично аз ще дойда да ти се изсмея на параноичните приказки. Проблемът ти явно е сериозен и имаш нужда от лечение вече...

Явно много си обичаш мелеза... Първо написа, че живота му струва повече от колкото на повечето хора пищеши във форума... Сега пишеш, че ще станат доминиращ вид, ама ти вярваш ли си? Нищо чудон де, като те гледам къв болен мозък си... :oops:

Освен да обиждаш и да храниш нещо друго правиш ли в тая тема? Аре няма да ти падам на нивото! Като напишете (ти и другите, псевдо-кучелюбци) по някой и друг свестен аргумент (ама не безпочвен) тогава може и да ви обърна внимание. 8)

fOreverReD
06-14-2009, 18:37
Като напишете (ти и другите, псевдо-кучелюбци) по някой и друг свестен аргумент (ама не безпочвен) тогава може и да ви обърна внимание. 8)

Лек ден!

babity
06-14-2009, 19:35
Господи, как не се измори да превъзнасяш кучетата?
Вярно, аз правя същото с хората, обаче - крайна отдаденост и доживотна убеденост?

Понеже не спря да повтаряш едно и също ще те помоля да се аргументираш. В темата съм цитирала факти за отношенията човек-куче, както и очевидно малко познатият ви начин, по който кучето възприема света и не видях къде съм превъзнесла каквото и да е.

JUSTDNB
06-14-2009, 20:03
Обожавам кучета!Наистина.Адски много пъти са ме хапали и като бях малка и като по-голяма,но въпреки това винаги съм ги обичала.И все пак не мисля,че всяко нападение от куче е провокирано,Да,много често сами сме си виновни,но в никакъв случай не винаги.Ето един пример за необосновано според мен "нападение"да го кажа,за да не кажете,че само си говоря:

Бях по-малка и си карах колело,когато тръгнах да се прибирам, пътят ми минаваше през нещо като склад,пред който винаги пазеше една немска овчарка. Както и да е от тва куче специално винаги съм си имала повече страх,защото вече ме беше хапало веднъж и исках само по-бързо да мина покрай него.Та минавайки най-предпазливо то - както си лежеше - стана и започна да ме гони,няма нужда да обяснявам,че откачих и ускорих много ясно,все 1 кучето ме настигна и ме захапа за крака,честно казано не беше кой знае какво раната,но страха беше в повече..

Аз мисля,че тук няма провокация,ако някой не е съгласен също да се обоснове ахах

Куче пазач. То охранява територия, която ти прекосяваш.


Обяснявам по-подробно,защото явно все ще се намери да се хванете за нещо.Зоната не беше охранявана,нито оградена или нещо подобно.Всъщност дори не беше зона.Представете си 1 улица,по която минават всеки ден много хора и тя е единствената,по която аз мога да стигна до блока ми.Така че не ми говорете,че е било зона,а кучето пазач - нямаше такова нещо.И въпросната "територия" не е нито на кучето,нито на собствениците му.Единственият факт е,че то трябваше да бъде вързано,но не беше и в никакъв случай не е било провокирано.

Последно имаше ли склад или не?

PainMonopoly, дали и в каква степен кучето ще прояви агресия зависи от типа му нервна система. Няма кучета шизофреници, които скачат да те хапят за айляка. И последно проблема в безпризорните ли е или в домашните кучета?

Това с велосипедите, което Рейбиз спомена е наистина неприятно. Докато съм била с колело ме е гонило куче. "Усмихна" ми се на 20 - 30 санта от задната гума. Плавно ускорих скоростта без да крещя и да правя нещо по - специално и след няколко метра вече не представлявах никакъв интерес за него. Проблемът го създават стопаните. Изключително малка част от тях обучават кучето си. Но все пак за да се стигне до обучение трябва да е постигната йерархията, за която говорех по - назад.


Виж какво като не си била там и да ти го обяснявам няма да ме разбереш.Толкова ли е трудно да си представиш 1 улица и от 1та и страна стар склад,както примерно можеше да има кафене там или ресторант,само че беше склад!Ще кажеш - склада е бил на някакви си хора и е възможно кучето да го е пазело,ами кво ще кажеш за улицата,по която си минавах и тя ли е на "собствениците"?

MakeMeLaugh
06-14-2009, 20:20
Господи, как не се измори да превъзнасяш кучетата?
Вярно, аз правя същото с хората, обаче - крайна отдаденост и доживотна убеденост?

Нали :)
Нереална е.
Сякаш всичко знае ;р

Raybeez, кой то говори за развъдник, говорим за обикновено куче, примерно дадено от познат и т.н.

Celence
06-14-2009, 20:20
мога да си ги изтезавам като пич

:shock: :shock: :shock:

babity
06-14-2009, 20:29
Господи, как не се измори да превъзнасяш кучетата?
Вярно, аз правя същото с хората, обаче - крайна отдаденост и доживотна убеденост?

Нали :)
Нереална е.
Сякаш всичко знае ;р

Raybeez, кой то говори за развъдник, говорим за обикновено куче, примерно дадено от познат и т.н.

В такъв случай никой не може да ти гарантира какъв ще е темперамента на кучето и дали е обременено с агресия или каквото и да е друго. Нечистопородното развъждане води освен до нежелани наследствени болести и до нетипични за породата екстериор и качества. Сдобиването на куче не става просто така. Процесът тече в тази последователност:
-избор на порода
-намиране на надежден легитимен развъдник
-закупуване на кучето
Във всички останали случаи гаранции няма. Ако знаеш нещо повече от мен по темата моля да го споделиш. Смятам да се занимавам и с кинология, така че няма да ми е излишно. ;)

babity
06-14-2009, 20:40
Нека има и елемент на изненада! :-x

К'ви изненади, виж че го заболява гъзе и почва много да разбира като го изненадат заради немарливостта му.

MakeMeLaugh
06-14-2009, 20:58
Хахаха, ква кинология, перфе си за секти и вероучение :lol:

Дано наистина станеш добра ветеринарка, че иначе става лошо :)

babity
06-14-2009, 21:14
Мне, аз не харесвам много идеята за отгледано в инкубатор куче, като опашката му трябва да е не знам си колко сантиметра, а наклона на гъзе- еди колко си.

И се кефя на мелези!

Не всеки може да си го позволи този лукс. Една наследствена болест може да струва прекалено скъпо.


MakeMeLaugh, ако не можеш да подкрепиш тезата си с доказателства не ми давай оценки на мен. Нямаш базата, на която да го правиш.

fOreverReD
06-15-2009, 12:03
Дрън дрън та пляс...

babity
06-15-2009, 13:28
Дрън дрън та пляс...

Това обобщава цялото ти участие в темата.

fOreverReD
06-15-2009, 13:34
Дрън дрън та пляс...

Това обобщава цялото ти участие в темата.

Май обърка цитата 8)

fOreverReD
06-15-2009, 16:16
Пия ги ама не помагат, МОМЧЕНЦЕ... ХАха :D

Абе ше се науча аз, че кучетата са по - важни от хората... един ден :shock:

fOreverReD
06-15-2009, 16:51
Като не можеш да дискутираш по темата и да напишеш някой друг свестен аргумент ставай и изчезвай... Ходи спори с малоумните си връстници, щото с мене не можеш. :(

Много гадно а? Човек без образование и душевно болен те прави за смях... :? :oops:

fOreverReD
06-15-2009, 17:05
Хаха... Добре. Аз казах, че нападението не винаги се провокира, ти ми каза да се аргументирам аз го направих и... ти напълни гащите. :oops:
Заяждате се да... Като няма кво друго да напишете 8)

fOreverReD
06-15-2009, 17:12
Радвам се, че ви забавлявам. 8) Аз не съм ти отговорил на 1 въпрос, а ти на 10... Както и да е. :oops: Вече наистина спирам да се занимавам с глупости... :?

woshata
06-15-2009, 17:35
тцттцтцтц

EroSennin
06-15-2009, 19:59
според мен всяко куче което напада и уличните трябва да ги избиват без дори да се замислят :) особено уличните да ги гръмват на място а не да ги кастрират :x

Swinkenhoffer
06-15-2009, 20:05
И според мен хора с отрицателен коефициент на интелигентност трбва да бъдат изтребвани, ама... :(

EroSennin
06-15-2009, 20:13
няма ли кой да ми даде 1 патрон :С

според мен е по-добре да измрът помярите вместо да стават птп-тазаради тях

EroSennin
06-15-2009, 20:21
е хапали са ме но чак да ме ядат :С
аз си мисля че е по-добре да умрат кучетата от колкото хората, но всеки е с различна гледна точка :)

SouthStandServiceLad
06-15-2009, 20:39
ФоревърРед ти на херца ли си ?

TheNewReligion
06-15-2009, 20:40
...ухапи го и ти. Според мен не си я разбрала правилно. Едва ли специализирано лице ще изръси подобна глупост. :? По-вероятно е, ако кучето умре в рамките на 6 дни, и на теб да ти има нещо.

JUSTDNB
06-16-2009, 10:09
...ухапи го и ти. Според мен не си я разбрала правилно. Едва ли специализирано лице ще изръси подобна глупост. :? По-вероятно е, ако кучето умре в рамките на 6 дни, и на теб да ти има нещо.

Ти защо не прочете 15 страници тема, ами се издрискваш по първия пост?

Мисля,че тва беше към авторката.

fOreverReD
06-18-2009, 18:12
Всички бездомни и агресивни сладуЛчета заслужават да ги набия на кол! (мноо диабло играя и явно ми се отразява :shock: ) Неска пак любимото ми куче дето виси пред входа реши да ме лае и тръгна да ме хапе е така за спорта... Жалко, че отивах към магазина, а не се връщах... Щях да го почерпя с малко бира... и стъкло :oops:

babity
06-18-2009, 19:45
Дрисня страхлива. Без оръжие не смееш, а? Пиш ми яжката беее, мухъл!!!

babity
06-19-2009, 17:45
признавам единствено баварските добермани и овчаркиhttp://prikachi.com/users/instantclassic/10o.gif
всички останали помияри ще ги пратиме във Виетнам и ще затвориме капака,че бързаме http://prikachi.com/users/instantclassic/10o.gif

не спирайте да ядете кучешко,братя виетнамци,не спирайте http://prikachi.com/users/instantclassic/10o.gif

Ти па' 'щот не ядеш...