PDA

View Full Version : Първа английска гимназия в София



chippy
06-10-2009, 17:37
Споделете мнения за Първа Английска в София. Как е що е? Сега ми предстои да напиша желанията за кандидатстване и си мислех за след 7ми клас да ходя в английската и ще напиша нея на първо място. Разбрах още, че там ако не случа на добра класна, която да я е грижа за учениците и да ги натиска няма до никаде да я докарам (вярно ли е това?) Споделяйте

workplace
06-30-2009, 20:03
аз у4а там :Д сега вече ще съм 9ти клас. и аз не случих на най-яката класна ... ии се наложи сама да си уча. нашият клас с руски беше най-преебан. иначе е така сега мисля ,че въпреки всичко, имам една доста добра основа по АЕ. на външният изпит сега по английски ,който държах имах 5.03 . а средният успех на класа - ГОДИШЕН по всичко.. е 5.64:)) а ние се смятаме за най-глупавата паралелка с руски:)) смятай:)

amk933
06-30-2009, 20:33
Страхотно е. След 8 клас напуснах.... :) :)

workplace
07-02-2009, 06:49
i zashto ?

Loshotia
07-02-2009, 07:10
^ охо! съученик на Деси 8-)

Аз завърших тая година гимназията и съм доволна! Предоставиха ми се доста възможности и стига да иска да се възползва човек, може да постигне много. Аз Захария не я познавам, но е вярно, че руската паралелка е винаги най- прецакана. Якото е, че има native speaker-и.

Ако имате въпроси относно профили, часове, сипове, спортове, питайте!

Millen4ety
07-02-2009, 07:52
ъъмм.. тъп въпрос: коя паралелка е най-добра в 1 АЕГ? 8-)
тъп въпрос номер 2: там кифлите по-малко ли са от 9 ФЕГ?
тъп въпрос номер 3: с бал 32.464 нали имам някакъв шанс да се боря за по-хубава паралелка?
тъп въпрос номер 4: значи паралелката с руския не е за предпочитане пред ФЕГ?

GbSy
07-02-2009, 09:01
Loshotia, ах. Точно теб те чаках да се появиш, знам, че ще дадеш комептентно мнение.
Нали е добър избор да пиша АЕГ? :D
Моля те, разкажи за паралелката с испански. Мисля, че ти беше в тази с френски, нали? Колебаех се м/у испански и френски... коя е по-хубавата паралелка?
Профилите? Разкажи и за тях! :oops:
О, и снощи разглеждах за сиповете... уау. Ама разкажи и за тях.
Извинявай, че така приповдигнато говоря, ама съм excited. ^^ :lol:

amk933
07-02-2009, 12:17
i zashto ?

Заради нещата, които си говорихме в миналата тема и заради някои, които няма смисъл да споменавам и, защото уча в училище, което ми харесва повече и, в което няма учител, който да ми каже, че няма време да преподава, защото, ако се случи, излита на следващия ден.... :)

П.С.: workplace, пиши на кирилица, че модераторите, ако те видят.... :-D

Mladchibg
07-02-2009, 12:48
И аз смятам да пиша I АЕГ като първо желание. Да попитам, ще ме приемат ли с бал 32,428 и аз ли избирам в каква паралелка да съм и с какъв 2ри език или това е според бала ми ?

workplace
07-02-2009, 13:36
хора ! аегето е една супер яка гимназия ! супер яки хора са събрани там:)) и да.. кифлите са по-малко.. фешъните не са много ;Д ахаха определено се влиза там с 32.42..поне миналата година . тогава аз влезнах там с 32 бал на 2ро класиране ии съм руска паралелка. мани че класната ни незнаеше как да ни преподава... завързахме го и сега сме си на нивото английски както са и останалите класове:))

Mladchibg
07-02-2009, 13:39
Ама с 32,428 на първо класиране нали ? А как стой въпросът с паралелките???

Loshotia
07-02-2009, 13:55
amk933, кои учители са ти преподавали?


А сега по въпросите: по мое време се избираха езиците при записването, сега май се пишат като желания. Мой съвет е да пишете първо немски, после испански, френски и накрая руски.

Профили: 1ви профил- английски, 2ри профил е съответният език, 3ти профил се избира в 11клас и се избира между литература, математика и химия, 4ти профил се избира в 12 клас като опциите са според избора в 11ти. Ако сте избрали литература или математика можете да запишете история, география или информатика, а ако е химия- биология. В 9ти и 10 клас разказвателните предмети се изучават на английски език, а в 11 се въвежда английска литература(в 12 става американска). Вторият език в края на 12клас( ако се учи) е на ниво В2.

Училището има страшно много сипове:
- вторите езици: руски, немски, френски, испански ( което нзачи, че можете да учите още езици освен задължителните)
- тая година въведоха и сип китайски език
- физика, математика, бързопис, шахмат, рисуване
- вокална група
- акробатичен рок енд рол
- PTPi(people to people international)- благотворителност
- клуб ООН
- клуб Евроинтеграция
- вестник "Зелен домат"
- География на туризма( 2годишен курс- завършва с изпит и получаваш сертификат за екскурзовод)
- фотография
- лидерство и мениджмънд

Спортове:
- волейбол
- футбол
- баскетбол

1АЕГ работи и по много международни програми
- MEP (model of eu parliament)
- нещо свързано с Желязната завеса
- стипендии от колежи в Англия

Има също и духов оркестър и мажоретен състав

Това се сещам. Ако някой има още въпроси, да пише.

Mladchibg
07-02-2009, 14:01
Добре, ако искам немски език какво трябва да напиша? А ако не ме приемат с немски какво става - отивам в друга паралелка или се гледа второти ми желание(дори и да е друго училище)?

amk933
07-02-2009, 14:06
Loshotia, Ненова по математика говори ли ти нещо? Ако я познаваш, няма смисъл да обяснявам повече. Цяла година частни уроци, защото след стачката влезна и каза, че тя нямала време да преопдава и да сме си преподавали един на друг, кой, каквото разбрал. Егати и страхотното училище, ако съдим по такива индивиди....... Иначе другите учители с малки забележки бяха много добри. И аз не казвам, че е само лошо, но има наркомани. Както и да е. За мен АЕГ е затворена страница и за съжаление една изгубена година. :)

Нищо лично към хората, които учите там, защото има и много свестни и готини, с които още се виждам и сме приятели. :)

П.С.: Не си мисли, че съм някой мързел, дето не му се учи, защото е много трудно. Завърших 8 клас с 6.00 :)

Loshotia
07-02-2009, 14:44
E, след стачката всички бяха много изнервени. Ние лично сме влизали в първи час с входно- без преговори и тн, но не беше така цяла година.
За Ненова съм чувала разни неща, но се съмнявам да ви е карала да си преподавате

amk933
07-02-2009, 14:48
E, след стачката всички бяха много изнервени. Ние лично сме влизали в първи час с входно- без преговори и тн, но не беше така цяла година.
За Ненова съм чувала разни неща, но се съмнявам да ви е карала да си преподавате

Ми то е достатъчно, че тя нищо не преподаваше и половината клас ходеше на частни уроци. И най-тъпото е, че на една родителска среща родителите бяха я направили на нищо, бяха викнали директорката и тя беше обещала, че ще вземе мерки срещу въпросната госпожа. И какви мерки взе? Никакви. Тази година пак им беше тя на бившия ми клас. В английската огромно значение има късмета на кога ще попаднеш, защото не всичко е розово. ;)

Nakadah
07-02-2009, 16:54
оди при наркоманите...

mravkata
07-02-2009, 17:15
Loshotia, Ненова по математика говори ли ти нещо? Ако я познаваш, няма смисъл да обяснявам повече. Цяла година частни уроци, защото след стачката влезна и каза, че тя нямала време да преопдава и да сме си преподавали един на друг, кой, каквото разбрал. Егати и страхотното училище, ако съдим по такива индивиди....... Иначе другите учители с малки забележки бяха много добри. И аз не казвам, че е само лошо, но има наркомани, виждал съм ги с очите си, виждал съм и как бири се отварят в час и как идват пияни хора на училище и на никой не му пука. Както и да е. За мен АЕГ е затворена страница и за съжаление една изгубена година. :)

Нищо лично към хората, които учите там, защото има и много свестни и готини, с които още се виждам и сме приятели. :)

П.С.: Не си мисли, че съм някой мързел, дето не му се учи, защото е много трудно. Завърших 8 клас с 6.00 :)
hm...пълни глупости.
1. в английската наистина има наркомани но то е във кое ДЪРЖАВНО учили6те няма.
2. аз уча също при ненова и да ти кажа тя даде шанс на почти всички ученици. не смятам че е най-добрата но наистина след стачката с 3 часа седмично как да има време.
3.ти като учи6 в частно училище много ясно че ще ти е добре и там учителите като получавам космически заплати платени от родителите ще те учат както трябва и ще се държат добре с теб.

amk933
07-02-2009, 18:04
Loshotia, Ненова по математика говори ли ти нещо? Ако я познаваш, няма смисъл да обяснявам повече. Цяла година частни уроци, защото след стачката влезна и каза, че тя нямала време да преопдава и да сме си преподавали един на друг, кой, каквото разбрал. Егати и страхотното училище, ако съдим по такива индивиди....... Иначе другите учители с малки забележки бяха много добри. И аз не казвам, че е само лошо, но има наркомани, виждал съм ги с очите си, виждал съм и как бири се отварят в час и как идват пияни хора на училище и на никой не му пука. Както и да е. За мен АЕГ е затворена страница и за съжаление една изгубена година. :)

Нищо лично към хората, които учите там, защото има и много свестни и готини, с които още се виждам и сме приятели. :)

П.С.: Не си мисли, че съм някой мързел, дето не му се учи, защото е много трудно. Завърших 8 клас с 6.00 :)
hm...пълни глупости.
1. в английската наистина има наркомани но то е във кое ДЪРЖАВНО учили6те няма.
2. аз уча също при ненова и да ти кажа тя даде шанс на почти всички ученици. не смятам че е най-добрата но наистина след стачката с 3 часа седмично как да има време.
3.ти като учи6 в частно училище много ясно че ще ти е добре и там учителите като получавам космически заплати платени от родителите ще те учат както трябва и ще се държат добре с теб.

1. Не е въпроса дали училището е частно. Учил съм в 73 преди това и определено не мога да кажа нищо лошо, защото учителите там не получават повече от в 1 АЕГ, но се ми казвали да си уча сам.
2. Никой друг учител не си претупа материяла като Ненова, защо ли?
3. Защо смяташ всичко това за нормално?

dari95
07-07-2009, 10:03
А какви отзиви имате за 1 АЕГ и какъв втори език да уча- френски или руски(в случай че не ме приемат с испански)

amk933
07-07-2009, 11:01
А какви отзиви имате за 1 АЕГ и какъв втори език да уча- френски или руски(в случай че не ме приемат с испански)

Вземи прочети тази тема от началото и ще ти стане ясно. ;) И стига го пуска това във всички теми за 1 АЕГ. :)

Loshotia
07-07-2009, 13:39
А какви отзиви имате за 1 АЕГ и какъв втори език да уча- френски или руски(в случай че не ме приемат с испански)

руският на последно го пиши

chippy
07-13-2009, 13:48
В крайна сметка сам вътре с испански език :) :) , кажете нещо и за нея!

GbSy
07-13-2009, 13:48
Аз съм в нея.
Давай скайп. :)

amk933
07-13-2009, 13:51
В крайна сметка сам вътре с испански език :) :) , кажете нещо и за нея!

Прочети темата отначало. Ако искаш питай. :)

chippy
07-13-2009, 13:53
Четох я, но нямаше нищо конкретно за паралелката с испански език. А между испанската и немската паралелка коя се котира повече?

GbSy
07-13-2009, 14:00
Немската ще са най-силни, но испанската ще е след нея веднага, така мисля.

amk933
07-13-2009, 14:01
Немската ще са най-силни, но испанската ще е след нея веднага, така мисля.

^^Абсолютно вярно. Руснаците все са последни. :D

workplace
07-13-2009, 14:46
Немската ще са най-силни, но испанската ще е след нея веднага, така мисля.

^^Абсолютно вярно. Руснаците все са последни. :D

ахахах ти така си мислиш:)) аз съм с руски и мога да ти кажа ,че сме по-умни от някои други класове ,незнаещи как се учи:)) в класа ми има ученици с по 34 35 бал:) ам неискат другите паралелки именно заради езика ;) а и сме с профил ИНФОРМАТИКА:) тихо са.

amk933
07-13-2009, 14:51
Немската ще са най-силни, но испанската ще е след нея веднага, така мисля.

^^Абсолютно вярно. Руснаците все са последни. :D

ахахах ти така си мислиш:)) аз съм с руски и мога да ти кажа ,че сме по-умни от някои други класове ,незнаещи как се учи:)) в класа ми има ученици с по 34 35 бал:) ам неискат другите паралелки именно заради езика ;) а и сме с профил ИНФОРМАТИКА:) тихо са.

ИНФОРМАТИКА! :О:О:О

И сигурно сте при онази заспалата....Аз, когато отидох да ги видя хората от бившия ми клас дори не разбра, че съм в часа и. Само не разбрах как не ме попита кой номер съм. :razz: :razz:

Иначе с руски е най-нисък бала за влизане. :) Преполага се, че сте и по-слаби като ученици. :)

workplace
07-13-2009, 14:54
кфа заспала бе ? :Д се тая . а тва за по-слабите ученици се разправя из цялата гимназия. незнам кой е пуснал тая муха ,че принципно РУСКАТА са най-глупави. еми в грешка. първо гледай себе си тогава говори. смея отново да твърдя ,че сме много по-умни от някои други класове или дадени ученици от випуска ;)

amk933
07-13-2009, 14:58
Хлебарска май беше... Иначе аз не казвам, че не сте умни или, че сте глупави. Казах, че след като сте с най-нисък бал се ПРЕДПОЛАГА така. Иначе не съм толкова тъп да не знам как е. Бях в английската една година и съм наясно как стоят нещата. :)

Loshotia
07-13-2009, 15:02
Това, че балът е най- нисък за тази паралелка, нищо не значи. Не знам как са другите, но аз на изпита си спомням, че бях адски панирана- това ми изигра лоша шега и допуснах адски тъпите грешки. Също така, понеже идвах от 32-ро и маса народ от там влезе в АЕГ, доста от тях избраха да си продължат руския.

amk933
07-13-2009, 15:04
Аз идвах от 73 СОУ, също с маса други хора (около 9 човека мисля), и там се учи и немски, и руски така че това не е причина според мен. :)

workplace
07-13-2009, 15:14
Хлебарска май беше... Иначе аз не казвам, че не сте умни или, че сте глупави. Казах, че след като сте с най-нисък бал се ПРЕДПОЛАГА така. Иначе не съм толкова тъп да не знам как е. Бях в английската една година и съм наясно как стоят нещата. :)

не не бях с Хлебарска :grin: ама Loshotia :D и да на изпита наистина се справихме доста добре:) даже учудващо за "паралелка с най-нисък бал" ;)

prudlioto
07-13-2009, 16:22
оди при наркоманите... .i. Кво говорите наизуст .. НАРКОМАНИ В АЕГ НЯМАА !! Иначе welcome на сични зайци и зайки .. скайпа ми е a_bogdanov666 ма недейте прекалява :D

Scarecrow
07-13-2009, 20:43
И аз ще съм заек в 1 АЕГ тая година...Приеха ме с 31.00 бал в руската на първо класиране...Отказах се да ходя на второ, макар че иммам шанс за тая с испански.Еми доста мнения във доста форуми изчетох за тая английска и като цяло учениците там са на мнение че е супер а тия които не са че е отврат...не знам ще видим.

amk933
07-13-2009, 20:54
И аз ще съм заек в 1 АЕГ тая година...Приеха ме с 31.00 бал в руската на първо класиране...Отказах се да ходя на второ, макар че иммам шанс за тая с испански.Еми доста мнения във доста форуми изчетох за тая английска и като цяло учениците там са на мнение че е супер а тия които не са че е отврат...не знам ще видим.

Не е така за това с учениците. Аз бях там за една година и не казвам, че няма положителни неща, но има и доооста негативни, които елитно училище не би трябвало да си позволява. ;)

prudlioto
07-13-2009, 22:00
^ ае млъкни кат не разбираш , че най ме нервят такия като тебе всезнайковци !! :? Руските не са най-тъпи . За мене най-зле са Френските паралелки .. не знам що .. има и яки пичове от там ма като цяло са пълна трагедия (особено момичетата :Х)

kopcheto
07-14-2009, 09:56
Ае стига дрънкахте глупости, сички са свестни.
Въа всяко стадо има мърша обаче.
Като Сашко комплекса (amk933). Бегай се скрий некъде бе.

amk933
07-14-2009, 10:22
Ае стига дрънкахте глупости, сички са свестни.
Въа всяко стадо има мърша обаче.
Като Сашко комплекса (amk933). Бегай се скрий некъде бе.

Аз казах, че в АЕГ има и готини хора и готини учители, но си има и мърша... Ако теб те кефят 112 и някои индивиди, сори - мен не ме... Пък и нямам комплекси - аз съм си решил проблема и си подържам връзка с хората, които ме кефят... :?

Loshotia
07-14-2009, 15:11
amk933 не знам защо се прави на такъв експерт след като е бил 1 година в гимназията, но явно си е типичната българска черта- специалист по всичко.

kopcheto
07-14-2009, 16:20
amk933 не знам защо се прави на такъв експерт след като е бил 1 година в гимназията, но явно си е типичната българска черта- специалист по всичко.

Щот е комплексар с парички.
Сега мама плаща, а той се фука.

amk933
07-14-2009, 17:23
amk933 не знам защо се прави на такъв експерт след като е бил 1 година в гимназията, но явно си е типичната българска черта- специалист по всичко.

Щот е комплексар с парички.
Сега мама плаща, а той се фука.

Хаха и на кого се фукам, ако не е тайна? Както виждаш никъде никога не съм казвал в този форум къде уча, за да се фукам.Май завистта си показва кой е комплексаря. Давай в същия дух да видят какви "некомплексирани" съученици ги очакват. :lol: :lol:

Loshotia, не знам какво експертно видя в мнението ми само, защото е по-различно от твоето и не замазва и минусите, които съществуват в училището. Сори, аз не лъжа. Казах, че има и готини неща, казах и какво не ми е харесало. Въпрос на мнение (а и не само мое). 8)

Loshotia
07-14-2009, 18:25
Освен за Ненова и за униформите друго нещо от теб не съм прочела. Доколкото разбирам, си учил/а 8 клас в гимназията, което няма нищо общо с гимназиалния живот в училището- бил/а си в една смяна със 112то, предавали са ти 3-4 учители, нямал/а си възможността да се срещнеш с по- големите или да участваш в някой сип.

chippy
07-14-2009, 20:43
То хубаво за тея паралелки с 2рите езици обаче по нататак не разбирам нали към 10 клас се избират още профили /математика, бълграски или химия до колкото разбрах/ и после тея профили каква роля играят за по нататак нали не се омешват паралелките в зависимост това кой какъв 2ри предмет е избрал?

Loshotia
07-15-2009, 05:44
Не, профилите са по едно и също време и просто който е профил математика отива с хората от другите два класа примерно(или колкото профила направят) и после примерно за историята или английския щелия клас пак се събира

Mladchibg
07-15-2009, 10:22
Здравейте, днес се записах в I АЕГ. Дадоха ми една бележка и казаха да отида в старото даскало за отпусно и да го занеса чак Септември месец!? Аз си мислех, че трябва още днес, та кажете сега какво да правя, да отида ли пак до АЕГ?

П.П: Нали родителската среща беше утре(четвъртък) от 18:00?

anito12
07-15-2009, 11:19
Здравейте, днес се записах в I АЕГ. Дадоха ми една бележка и казаха да отида в старото даскало за отпусно и да го занеса чак Септември месец!? Аз си мислех, че трябва още днес, та кажете сега какво да правя, да отида ли пак до АЕГ?

П.П: Нали родителската среща беше утре(четвъртък) от 18:00?
каква родителска среща те гони бе, човек :Д

родителска среща ще има на 10 септември, не утре

а отпускното е за септември, така ни казаха

Scarecrow
07-15-2009, 20:41
Трябва да си вземеш отпускното от старото даскало и да го носиш на родителската среща (която е през септември).Поне аз така разбрах.

chippy
07-25-2009, 13:43
Аз вече пренесох всички бележки и глупости само здравния картон ще го дам на септември иначе няма лошо да ги дадете и сега да не се занимавате

paripipari
06-18-2010, 08:03
dali shte me priemat s bal 31.428 vuv ruskata paralelka na purvo klasirane? (momche sum)

shakira96
06-18-2010, 08:08
Аз все отрицатени мнения съм чувала за училището, но въпреки всичко е на едно от първите в места в желанията ми.

jo0zy
06-18-2010, 08:17
dali shte me priemat s bal 31.428 vuv ruskata paralelka na purvo klasirane? (momche sum)

1. Пиши на кирилица и 2. Дори да си момче не знам дали имаш шансове.. особено на 1 класиране Може би по - скоро на второ. Имай предвид, че тази година са наистина много високи резултатите :)

paripipari
06-18-2010, 10:04
ья

paripipari
06-18-2010, 10:05
dali shte me priemat s bal 31.428 vuv ruskata paralelka na purvo klasirane? (momche sum)

1. Пиши на кирилица и 2. Дори да си момче не знам дали имаш шансове.. особено на 1 класиране Може би по - скоро на второ. Имай предвид, че тази година са наистина много високи резултатите :)
дано да грешиш :-o :-o

jo0zy
06-18-2010, 10:50
dali shte me priemat s bal 31.428 vuv ruskata paralelka na purvo klasirane? (momche sum)

1. Пиши на кирилица и 2. Дори да си момче не знам дали имаш шансове.. особено на 1 класиране Може би по - скоро на второ. Имай предвид, че тази година са наистина много високи резултатите :)
дано да грешиш :-o :-o

e дано наистина :)

SoundWave96
06-18-2010, 15:31
Здравейте.... Аз съм момче и балът ми излиза 32,858 .... това достатъчно ли е за 1 АЕГ или пък 164 Френска ???? :neutral:

brutaLxxbunny
06-18-2010, 15:40
Здравейте.... Аз съм момче и балът ми излиза 32,858 .... това достатъчно ли е за 1 АЕГ или пък 164 Френска ???? :neutral:

Ами да ти кажа,може и да ти стигне.Момчетата са с поне половин или една единица зад момичетата,така че ... :)

SoundWave96
06-18-2010, 15:50
Здравейте.... Аз съм момче и балът ми излиза 32,858 .... това достатъчно ли е за 1 АЕГ или пък 164 Френска ???? :neutral:

Ами да ти кажа,може и да ти стигне.Момчетата са с поне половин или една единица зад момичетата,така че ... :)

Дано да е така! А до попитам дали фактът, че имам пълно 6 за годината ще помогне за влизането ми???? :?:

TheThinker
06-18-2010, 18:17
Ще ти помогне колкото до ти образува по-висок бал,иначе някакво специално предимство за пълни отличници не знам да има, поне пре мене нямаше.
Аз съм вече трета година тука (в АЕГ) и имам известни наблюдения що-годе обективни. Не знам защо някои хора питат кой език да запишат и ги избират според успеха на паралелката. Тъпо е. Не може да нямате никаква цел. Някои езици е добре да се комбинират или според тва с ква насоченост си да си избереш гимназия и втори език. При нас има 1 руска и по 2 от испанските,френските и немските. Като общ успех немските се редуват да са най-отпред, после обикновено са испанските и руската и френските се редуват да са най-отзад. Но (винаги го има :-D ) аз понеже съм в руската и мъничко съм пристрАстен мисля, че тия във френските са по-големи боклуци. Сега за езиковата подготовка.На олимпиадите немски и руски ебават мамата на сички. Тая година и аз се присъединих и видях как е. Пообрахме доста първи места ама тва е съвсем не без помощта на ебати яката учителка- Цанка Вунова която те оставя да знаеш за 4 само ако упорито се опитваш до изкараш по-малко от 3. Решила е, че ще избута до С1 всеки който иска и съдейства до началото на 12ти клас. По немски не знам как точно стоят нещата но и те са със завидно добро ниво. Не знам за миналата година ама ако някой намери резултати от многоезичното тая година ще види че първите места по всички езици (руски,френски,немски,испан ски) са на 1 АЕГ 8) . За испанския- там нямам почти никаква информация но преподавателя (Луис Карденас) е натурален кубинец(или от някъде другаде беше където официалния език е испански) и доста добре преподава. За френския никви подробности не знам. Даскалитее.. Наистина ако случиш на добър(а) е яко и почти всички са добри ама има няколко противни или тъпи или и двете. всеки си има някаква странност ама почти сички са добри в смисъл че преподават добре. Толко засега. Мързи ме да пиша повече пък се не сещам и кво... Въпроси някой ако има- насреща съм. :wink:

06-19-2010, 06:44
И аз много исках в 1 анг. ( но знам, че бала няма да ми стигне) ,но когато казах на приятелите си те всички започнаха да ми казват колко е пропаднало училището и колко много наркомани има аз им отговарях ,че не е така и че във всяко училище има ,но после една приятелка от 1 анг ми каза какво е училището и аз се отказах .

TheThinker
06-19-2010, 11:46
Не знам кой ги е измислил тия наркомани ама за 4 години вече тука мога да ви кажа, че тва са пълни глупости. Яд ме е че "английската" винаги върви с "наркомани". Училището просто дава възможност сам да избереш дали искаш да постигнеш много или просто да завършиш гимназия. Тук е за хора с амбиции, коита сами знаят какво е добро за тях и си помагат и се опитват да го постигнат. И между другото около половината от миналото министерство т.е. преди бат Бойко е излязло точно от английската. :wink:

ChildrenOfBodom
06-19-2010, 12:44
Определено руската паралелка не е глупава или пр. Разликата в баловете от мин. година се изявява в десети и стотни. А и най - ниският бал е на френската паралелка. А и може да влезеш и с 35 бал в руската , при положение , че разбираш езика и си го учил в основното училище...

ChildrenOfBodom
06-19-2010, 12:50
Здравейте.... Аз съм момче и балът ми излиза 32,858 .... това достатъчно ли е за 1 АЕГ или пък 164 Френска ???? :neutral:

Ами да ти кажа,може и да ти стигне.Момчетата са с поне половин или една единица зад момичетата,така че ... :)

Дано да е така! А до попитам дали фактът, че имам пълно 6 за годината ще помогне за влизането ми???? :?:


Всъщност , причината , че завършват 7 клас , кара учителите да бъдат по - обективни към учиниците. Мога да ти кажа , че повече от половин София е завършила с пълно 6. За първо класиране май ще приемат с бал над 33 за момчета , но предполагам , че ще влезеш.

yoncheto96
06-26-2010, 11:34
Руската паралелка скапана ли е и ако е така защо? И за тая испанска паралелка нищо не разбрах.

nerealnasmart
06-26-2010, 12:30
Е да не отана по-назад и да питам . :D

Та приеха ме в 32 с бал 33 на първо класиране. Според майка ми може да имам шанс да влезна в първа АЕГ на второ класиране (има ли смисъл учи ми се и испански, но не знам дали ще ми стигне бала ) момиче съм.


:(

florida129
06-28-2010, 12:17
ЪЪ, бай дъ уей, само да попитам, щот съм нова, т.е. в 1 АЕГ са се записах, ще има ли родителска среща преди 15ти септемри,, ии от колко часа трябва да отида там?//

orhidea95
08-18-2010, 09:13
Значи аз уча там (сега ще съм 9 клас) и е супер.Не са верни слуховете, че имало наркомани и т.н.Кифлите са по-малко но все ги има, не може да се избяга от тях.За момчетата с бал 31 ще влезнете от първо класиране, а момичетата мисля че с 32 или 32 и нещо пак сте вътре ( може и с по-малко).Разровете се в нета мисля, че пише къде с колко се влиза.

LeDa
08-18-2010, 10:08
И аз тази година ще съм в Първа АЕГ.Интересува ме дали тази година ще има родителска среща на 10и,както предишните години?

crazy7oo
09-01-2010, 18:26
аз тази година ще съм 7ми клас и мисля там да кандидатствам така че ако някой е от това даскало ако може да си даде скайпа или да ми пише ashley.massaro97 :)

gegomego
04-11-2011, 14:28
АЗ да попитам: в 1 аег с униформи ли сте? защото мен много ми харесват униформите. и сега съм с униформа в мойто училище.

LeDa
04-11-2011, 15:12
АЗ да попитам: в 1 аег с униформи ли сте? защото мен много ми харесват униформите. и сега съм с униформа в мойто училище.
Нашите униформи ОПРЕДЕЛЕНО няма да ти харесат. :lol: Добре, че не ни задължават да ги носим. :lol:

smoker4e7o
04-11-2011, 17:57
Самата гимназия , казват , че е много добра .. , но има само тревопушляци , наркомани и кифли ,които след 7 клас са влезли там с пари или шибани уроци :) .. !

LeDa
04-11-2011, 18:28
Самата гимназия , казват , че е много добра .. , но има само тревопушляци , наркомани и кифли ,които след 7 клас са влезли там с пари или шибани уроци :) .. !
Я си гледай работата! Не смяташ ли, че е нечместно да говориш така? Защото мога да ти гарантирам, че влезнали по този начин са малцина, а аз съм си скъсала задника от учене, за да вляза там! И пари за уроци ще се дават, родителите ми са работили, за да ми осигурят нужната подготонка, не мисля, че трябва да злобееш!! Много си заблуден, и това че ти не си успял да влезеш, не е наш проблем!

rebeccaa
04-12-2011, 17:02
А само да питам след 8-ми клас приемат ли ? И ако приемат с приравнителни изпити ли е или с бал ?

LeDa
04-12-2011, 17:07
А само да питам след 8-ми клас приемат ли ? И ако приемат с приравнителни изпити ли е или с бал ?
След 8 клас само, ако има места освободени, което рпядко се случва. :)

rebeccaa
04-12-2011, 17:10
Мерси , А във втора английска пак ли е така?

gab4ooo
04-12-2011, 17:27
amk933, кои учители са ти преподавали?


А сега по въпросите: по мое време се избираха езиците при записването, сега май се пишат като желания. Мой съвет е да пишете първо немски, после испански, френски и накрая руски.

Профили: 1ви профил- английски, 2ри профил е съответният език, 3ти профил се избира в 11клас и се избира между литература, математика и химия, 4ти профил се избира в 12 клас като опциите са според избора в 11ти. Ако сте избрали литература или математика можете да запишете история, география или информатика, а ако е химия- биология. В 9ти и 10 клас разказвателните предмети се изучават на английски език, а в 11 се въвежда английска литература(в 12 става американска). Вторият език в края на 12клас( ако се учи) е на ниво В2.

Училището има страшно много сипове:
- вторите езици: руски, немски, френски, испански ( което нзачи, че можете да учите още езици освен задължителните)
- тая година въведоха и сип китайски език
- физика, математика, бързопис, шахмат, рисуване
- вокална група
- акробатичен рок енд рол
- PTPi(people to people international)- благотворителност
- клуб ООН
- клуб Евроинтеграция
- вестник "Зелен домат"
- География на туризма( 2годишен курс- завършва с изпит и получаваш сертификат за екскурзовод)
- фотография
- лидерство и мениджмънд

Спортове:
- волейбол
- футбол
- баскетбол

1АЕГ работи и по много международни програми
- MEP (model of eu parliament)
- нещо свързано с Желязната завеса
- стипендии от колежи в Англия

Има също и духов оркестър и мажоретен състав

Това се сещам. Ако някой има още въпроси, да пише.
Винаги квото пишат по бланките лъжат . отидох там и кво половината клубове са закрити :ДДД а с немски е много висок бала но успех мисля че ще успее6 ;)

zdrasti9182
04-12-2011, 17:52
...
Винаги квото пишат по бланките лъжат . отидох там и кво половината клубове са закрити ...
Бре! :?
И кои точно са закрити?

Killah
04-22-2011, 03:33
Ако някой иска да прочете незахаросано мнение относно 1АЕГ - да ми пише на лични, че не ми се разправя. Да обиждаш някого, само защото има различно мнение... :?

Иначе, завърших гимназията преди няколко години и не вярвам нещо да се е променило. Щом директорката е същата. Френските профили наистина не са най-доброто, да. Като се сетя какви неща се случваха и чета някои коментари - далеч сте от истината. Само да вметна, че близо половината (2/5ти:-D ) ми съученици бяха парашутисти и не го криеха, даже напротив. Не си спомням срещу каква сума може да се възползвате от тази услуга (4-цифрена) - скачане с парашут от някоя частна (предимно) гимназия в 9ти клас на ПАЕГ. Като се има предвид колко учих за да влезна :x Дали всяка година, прекарана в гимназията, не убиваше ентусиазма ми...сами си отговорете.

В 8ми клас и аз имах дилема дали да не се преместя, но все пак останах с "уговорката"(към себе си) да си спестявам някои часове. Яд ме е, че не запазих доброто си ниво, но чак сега (след дъжд - качулка) - тогава емоциите и разочарованието надделяха. Не правете моята грешка!:o Имам предвид - не се потдавайте на емоциите.

И за да не съм съвсем негативна - има свестни, добри учители - това не го оспорвам, но има и такива, които са тип: "не съм от тук и съм за малко".

По мое време нямаше толкова клубове, които не уточнихте дали въобще съществуват.

А класният, сега като премисля във времето, е душа. Но, ако ме види - сигурно ще се сърди, че веднъж не наминах към гимназията след като завърших :oops: :oops:

Това е моето мнение - не го приемайте лично! 8)

Grommash
04-22-2011, 22:05
Аз имам диплома от там като частен ученик и да ти кажа, много съм доволен. Така че, не му мисли! :P

sanyflower7
05-28-2011, 19:58
Искам само да попитам дали приемат в тази гимназия след завъешен 8ми клас и какво е нужно за да те приемат там?
Смисъл аз не съм от София, но уча в паралелка с засилено обу1аване на английски (18часа на седмица) малко съжалявам,че не се записах след7ми клас,но се интересувам дали още имам шанс? :) :)

w0nd3rfuL
05-29-2011, 12:11
А какви отзиви имате за 1 АЕГ и какъв втори език да уча- френски или руски(в случай че не ме приемат с испански)

руският на последно го пиши

Защо да пише на последно руския. Аз уча в 1 АЕГ с руски и си е страхотно. Все пак тва е Русия бе, не скапаните западни страни, на които се подмазваме в последните 22 години. Той/Тя ще си реши сама какво да учи.
Руския има и добри страни, подобен е на българския . ;)

Scourge
05-29-2011, 12:33
Където и да учите, с каквото и да учите САМОПОДГОТОВКАТА е на първо място..
Може учителят ви да е взел оскар, но ако вие сте "боклуци" няма смисъл да плюете "тоя даскал на нищо не ни научи".
Ако ще да уча в езикова пак мога да съм по-добър програмист и математик от тези в МГ.

Аз ще пиша езикова гимназия (не е в София) и пак ще се занимавам с Software, компютри и математика.
Успех на всички връстници ;)

TVD4ever
06-09-2011, 08:19
Искам да ви питам за втория език в 1АЕГ, защото мисля да влизам там с втори Испански. Да, но аз нищичко не знам по Испански. А въобще как се учи там втория език? Може ли да се научи добре???

aleks98
06-09-2011, 12:37
Отгоре, отгоре прочетох последните коментари за 1 АЕГ и тъй като аз другата година ще кандидатствам след 7 клас, тотално се отказах от 1 АЕГ, много неща съм чувал за 1 АЕГ и всички са отрицателни, това е една от най-наркоманските гимназии в София, не знам каква е средата там, но само изказвам мнение. Сега всички, които учите там и мислите гимназията за супер ще ме нападнете, но просто си изказвам мнението..

amk933
06-09-2011, 13:33
Ами като са толкова скапани тези училища, защо мераците за тях си остават големи?

Защото навън е още по-зле например? Много беше труден отоговора на тоя въпрос.

Логиката с наплива ми звучи малко като "защо в тези училища да не е зле, като в другите е още по-зле?" Така НЕ става.

Моите коментари по-рано в темата също са свързани с личен опит в едно от тия изброените училища, но имам база за сравнение и с цяла чужда система, която е на светлинни години от нашата в най-добрата си част.

aleks98
06-09-2011, 13:56
Не уча там, нито ще те нападам. Единственото, което ще ти кажа е, че много хора като теб развяват тука някакви заучени фрази за отделните езикови , без да имат грам преки наблюдения върху нещата.1АЕГ била наркоманска , 91 НЕГ била пълна със зубъри без социален живот, в 9 ФЕГ нищо не се учило и т.н, испанската не знам си какво.....И откъде знаете 8-) Някой ви е казал, така сте чули или как... Аз уча в едно от тия училища и пак не си позволявам да коментирам, въпреки че определено имам повече наблюдения :D Ами като са толкова скапани тези училища, защо мераците за тях си остават големи? Сигурно защото на фона на скапанато ни образование все пак в тях нещо се научава, а и срещаш разбрани и готини хора.А дрога и наркомани има навсякъде..

Явно не си ме разбрала правилно, имах предвид, че си правя изводи от мнения на приятели, които учат там и аз за немската и френската нищо лошо към тях нямам, даже в една тема казах, че в 91 НЕГ не са зубъри, а амбициозни деца, които искат да научат нещо, а някъде по първите страници на тази тема видях, че АЕГ я сравняват с ФЕГ, в случая ФЕГ е по-добра от АЕГ, но отново повтарям, че това си е лично мое мнение.. ;)

amk933
06-09-2011, 16:28
Отидох в АЕГ заради английския. Знаех го много добре, когато влязох, но в 8 клас аз учех за CAE, а в подгответо започнахме с А,Б,В...ясно е колко научих, но за щастие попаднах при един супер учител по английски и жената подходи с разбиране, говорехме си за това, което ме интересува и т.н. Другите учители (особено по математика) далеч не бяха толкова добри, обаче. А както чувам и нищо не се променя за добро.

Честно казано, ако днес трябваше да кандидатствам в БГ училище и да си избера някое, то това щеше да е или СМГ или 73СОУ, евентуално испанската...всичките 1ви за съжаление отдавна му отвързаха края и цялата система е една свинщина. Не може училища, които преди години бяха в пъти по-добри, днес да лежат на стари лаври и да си оставят нивото на обучение да се търкаля по пода...

Избрах английската...защо? Очаквах много. Обаче, не получих това, което очаквах. Съответно реших, че първата ми година ще е последна и така и стана. Алтернативите бяха 2 - 2 частни училища в БГ или училище-пансион в САЩ, ако не станеше тук. Е, стана. ААУ.

Другата причина да избера АЕГ беше, че бях относително зле с математиката, което се промени в последствие. Испански, френски и руски не исках да уча. Немският ми беше писнал и остана английският и така се случи и английската. За кратко. :)

inthemix
06-28-2011, 16:56
И аз съм от зайците новата година 8) .Балът ми стига за всякъде,но избрах паралелката с руски.Немски съм учил 8 години,а испанският не ми харесва(не мисля ,че ще влезне в употреба).Сега като виждам как плюете 1 АЕГ направо ми става кофти... :(

LeDa
06-28-2011, 17:21
И аз съм от зайците новата година 8) .Балът ми стига за всякъде,но избрах паралелката с руски.Немски съм учил 8 години,а испанският не ми харесва(не мисля ,че ще влезне в употреба).Сега като виждам как плюете 1 АЕГ направо ми става кофти... :(
Огромна грешка си направил. :) В осми клас ще ти е най-слабата г-жа по ае, и всички други паралелки ще гледат на вас като тази, които са имали нисък бал. :) Личен опит, аз съм испанска паралелка, и знам, че на руската и по БЕЛ им е различна г.жа и т.н.

inthemix
06-28-2011, 17:25
Как й е името на тази г-жа?

inthemix
06-28-2011, 17:27
А и в списъка не бяха никак ниски баловете....минали години нз но баловете са високи...по-високи от тази на френската(винаги е било така май)... :?

LeDa
06-28-2011, 17:32
А и в списъка не бяха никак ниски баловете....минали години нз но баловете са високи...по-високи от тази на френската(винаги е било така май)... :?
:lol: Да, споко руската да е с по-висок бал от френската. Руската паралелка като цяло винаги е най-слаба, последни бяха и на директорския, и на изпита след 8 клас.

inthemix
06-28-2011, 17:34
А и в списъка не бяха никак ниски баловете....минали години нз но баловете са високи...по-високи от тази на френската(винаги е било така май)... :?
:lol: Да, споко руската да е с по-висок бал от френската. Руската паралелка като цяло винаги е най-слаба, последни бяха и на директорския, и на изпита след 8 клас.
Добре,всяка година не е ли различно :( :? И как се казва учителката по АЕ?

inthemix
06-28-2011, 17:37
Тази година руската паралелка е с по-висок бал и от немската и испанската мисля... :o

LeDa
06-28-2011, 17:37
А и в списъка не бяха никак ниски баловете....минали години нз но баловете са високи...по-високи от тази на френската(винаги е било така май)... :?
:lol: Да, споко руската да е с по-висок бал от френската. Руската паралелка като цяло винаги е най-слаба, последни бяха и на директорския, и на изпита след 8 клас.
Добре,всяка година не е ли различно :( :? И как се казва учителката по АЕ?
Не, всяка година руската си е най-отзад по бал. А г-жата е Ганева.

inthemix
06-28-2011, 17:47
Добре, а Николов по литература добър ли е и на кои паралелки пре подава

LeDa
06-28-2011, 17:56
Тази година руската паралелка е с по-висок бал и от немската и испанската мисля... :o
Едит-нал си го. 8-) 8-) Не, руската си е на последно място както винаги, испанската е на първо. :lol: Руската си е винаги най-слаба, квото и да си говорим, не казвам, че са тъпи хората там, обаче дори мислели да я махат. :lol: Не го знам Николов, да не е заместник-директорът?

zdrasti9182
06-28-2011, 18:40
Ай стига плашихте децата бре!

Сериозно, няма по-добра гимназия от 1 АЕГ.
Колкото до Ганьевъ-ъ-ъ... въртят я, може да не вземе руската догодина.
Първият випуск, който взе, беше испанска паралелка, която днес се дипломира - с най-висок успех от всички 7 паралелки, ВЪПРЕКИ недоразумението "Ганьевъ", която ги пое и се опита да ги порусьенчи и която определено нищо не им даде.

А кой не знае Николов по БЕЛ :shock: , кой не е чувал за него :shock:
Може би, който не учи в 1 АЕГ и не е гледал ТВ.

http://infocenter.bnt.bg/var/plain/storage/images/media/images/2099/20071018_1_1/19295-1-eng-GB/20071018_1_1.jpg

LeDa
06-28-2011, 18:43
Ай стига плашихте децата бре!

Сериозно, няма по-добра гимназия от 1 АЕГ.
Колкото до Ганьевъ-ъ-ъ... въртят я, може да не вземе руската догодина.
Първият випуск, който взе, беше испанска паралелка, която днес се дипломира - с най-висок успех от всички 7 паралелки, ВЪПРЕКИ недоразумението "Ганьевъ", която ги пое и се опита да ги порусьенчи и която определено нищо не им даде.

А кой не знае Николов по БЕЛ :shock: , кой не е чувал за него :shock:
Може би, който не учи в 1 АЕГ и не е гледал ТВ.

http://infocenter.bnt.bg/var/plain/storage/images/media/images/2099/20071018_1_1/19295-1-eng-GB/20071018_1_1.jpg
Да, не уча в 1 АЕГ, споко. :lol: Може би някой, който не е бил в една смяна с английската цяла година, примерно? :lol:

zdrasti9182
06-28-2011, 18:46
А, да не забравя - ЧЕСТИТО на новите зайци! http://images.zoo-paradise.com/shop/zoo/images/products/thumb/Trixie_Carrot_Vinyl_20cm.jpg

inthemix
06-28-2011, 18:51
Мерси ! :grin:

zdrasti9182
06-28-2011, 18:52
...
Да, не уча в 1 АЕГ, споко. :lol: Може би някой, който не е бил в една смяна с английската цяла година, примерно? :lol:

Много си самоуверена и леко нахална за осмокласничка.
Гледай да не се репчиш много догодина, че ще те сложат бързо на място.
Приятелски съвет, нищо лично - нито си ми на образованието, нито на възпитанието (както се казва), нито на опита в тази гимназия.

LeDa
06-28-2011, 18:57
...
Да, не уча в 1 АЕГ, споко. :lol: Може би някой, който не е бил в една смяна с английската цяла година, примерно? :lol:

Много си самоуверена и леко нахална за осмокласничка.
Гледай да не се репчиш много догодина, че ще те сложат бързо на място.
Приятелски съвет, нищо лично - нито си ми на образованието, нито на възпитанието (както се казва), нито на опита в тази гимназия.
Никак не ме е страх от "по-големите", нека ме сложат на мястото ми. Не, не съм нахална, просто е тъпо е така да казваш, ми да, не го знам, не е преподавал на нито един клас от випуска ни, т`ва не ме прави малоумна, негледаща телевизия или неучеща в АЕГ. :)

zdrasti9182
06-28-2011, 19:02
Така де, сбърках - много нахална и ограничена.

И да се върнем на темата - някой да пита нещо за 1 АЕГ?
Или някой, на когото са преподавали повече от 3 учители да изкаже мнение?

MrsSapphiraA
06-28-2011, 19:11
И аз съм от зайците новата година 8) .Балът ми стига за всякъде,но избрах паралелката с руски.Немски съм учил 8 години,а испанският не ми харесва(не мисля ,че ще влезне в употреба).Сега като виждам как плюете 1 АЕГ направо ми става кофти... :(

И ще сам заек тази година в руската паралелка :)

MrsSapphiraA
06-28-2011, 19:12
И аз съм от зайците новата година 8) .Балът ми стига за всякъде,но избрах паралелката с руски.Немски съм учил 8 години,а испанският не ми харесва(не мисля ,че ще влезне в употреба).Сега като виждам как плюете 1 АЕГ направо ми става кофти... :(

И ще сам заек тази година в руската паралелка :)

LeDa
06-28-2011, 19:22
Така де, сбърках - много нахална и ограничена.

И да се върнем на темата - някой да пита нещо за 1 АЕГ?
Или някой, на когото са преподавали повече от 3 учители да изкаже мнение?
Да, не мога да ти стъпя на малкия пръст - изказваш мнение за човек, когото не познаваш, ок.

dessyfreak
07-04-2011, 15:34
аз от тази година ще уча в първа английска и чувам много добри думи за нея от приятели и познати, които учат там .. :)

BBelicious
07-06-2011, 10:15
Значи за 1 АЕГ ще ви кажа следните неща !
1во ако отиваш там само за да учиш, няма накъде по добре !! натискат с учене и научаваш доста !!
НО ...
2ро ако отиваш там и не се впишеш нямаш шанс да оцелееш!! Ще почнат да ти правят проблемите от нищото и накрая ще напуснеш! Ако си лигав и ако си мн общителен не препоръчвам това училище !! Там си знаят само тях си и не допускат никой друг !! Ако си как ги наричате КИФФЛи и фешъни или там квото и да е ( хора които се грижат за себе си ) няма да се задуржиш !! Признавам има печени хора, обаче като има толкова много дето ти развалят всичко , се губят !! Така че това е мойто мнение !! Ако си човек който отива там за да учи и практически да се затвори в едно общество и да не излиза от него Ходете там !! ама ако не не ви го препоръчвам ! мое мнение :дд

nikiito0o
07-06-2011, 12:13
Заек в 1 АЕГ съм, приеха ме с френски, но ме приеха и в "Ромен Ролан" в Стара Загора(от там съм) и майка ми настояваше за първа английска... та там се записах. Надявам се да не съм сгрешила, че избрах 1 АЕГ..тези коментари тук направо..страшно плашат :? :? :oops:

scrooper
07-06-2011, 12:49
Значи за 1 АЕГ ще ви кажа следните неща !
1во ако отиваш там само за да учиш, няма накъде по добре !! натискат с учене и научаваш доста !!
НО ...
2ро ако отиваш там и не се впишеш нямаш шанс да оцелееш!! Ще почнат да ти правят проблемите от нищото и накрая ще напуснеш! Ако си лигав и ако си мн общителен не препоръчвам това училище !! Там си знаят само тях си и не допускат никой друг !! Ако си как ги наричате КИФФЛи и фешъни или там квото и да е ( хора които се грижат за себе си ) няма да се задуржиш !!
...

Е ти изброи (изключи) всички типове- кифли, отворени, лигави... То какво остана- гангста?

LeDa
07-06-2011, 12:55
Значи за 1 АЕГ ще ви кажа следните неща !
1во ако отиваш там само за да учиш, няма накъде по добре !! натискат с учене и научаваш доста !!
НО ...
2ро ако отиваш там и не се впишеш нямаш шанс да оцелееш!! Ще почнат да ти правят проблемите от нищото и накрая ще напуснеш! Ако си лигав и ако си мн общителен не препоръчвам това училище !! Там си знаят само тях си и не допускат никой друг !! Ако си как ги наричате КИФФЛи и фешъни или там квото и да е ( хора които се грижат за себе си ) няма да се задуржиш !!
...

Е ти изброи (изключи) всички типове- кифли, отворени, лигави... То какво остана- гангста?
Нормални. Вярно е, че кифлите не са много на почит, но става въпрос за наистина кифли, а не за момичета, които просто се поддържат малко повече. Английската е най-клюкарското училище, само това ще ви предупредя. Всеки знае всичко за всеки.

ShtrudeL
07-06-2011, 13:29
Така.
Темата е стара.
Може да споделяте впечатленията си в общата тема.