PDA

View Full Version : 25-ти кадър....?



blackvelvet
06-11-2009, 10:26
http://www.pravoslavieto.com/news/2003/skriti_sataninski_kadri.htm

Незнам...на мен ми се струва наистина идиотско. :-D Аз лично не съм попадала на такова предаване,където да са пускали този 25-ти кадър.Днес един съученик ми каза,че е попаднал на него..гледали някакво предаване с баба му и след показването на този кадър тя седяла неподвижно,втренчена в една точка.... :-o

Nam3less3
06-11-2009, 10:28
По-скоро го използват за реклами на продукти.

Ilikeliljon
06-11-2009, 11:13
25 кадър се е използвал в анонсите преди филми по кината в Сащ през 70-те като кадъра е съдържал внушения от типа, пийте Кока кола и други подобни. Аз лично мога да кажа от осмисляне, че колкото е по-осъзнат един човек, толкова по-ясно може да схване, че има нещо нередно в клипа, под схване имам предвид да го усети, защото както е написано човешкото око възприема само 24 кадъра. Но мозъка възприема всичко не само 25, но и 500 кадъра може да възприеме. :) :)

Jumbie483
06-11-2009, 13:25
Аз пък това за първи път го чувам.. Интересно е :-D

Liar
06-11-2009, 15:59
Не разбирам какво биха могли да рекламират по този начин...

53downfall
06-11-2009, 21:13
Купете си бисквитки дедовите хрупанки....

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Абе мамоооооо купи ми утре дедови хрупанки.

Г/д това ти се набива в подсъзнанието и ако го гледаш достатъчно много пъти можеш да го пожелаеш съответното нещо.
За това е незаконен 25 кадър.

Genetix
06-16-2009, 22:32
Купете си бисквитки дедовите хрупанки....

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Абе мамоооооо купи ми утре дедови хрупанки.

Г/д това ти се набива в подсъзнанието и ако го гледаш достатъчно много пъти можеш да го пожелаеш съответното нещо.
За това е незаконен 25 кадър.

Още един мит ПЪЛЕН МИТ!

Експеримент: Кино на входа се предлага пуканки и чипс;

По време на прожекцията на всеки 25-ти кадър се изписва ПУКАНКИ.
Когато дойде момента за антракта 90% от хората които излизат да пазаруват си взимат чипс! Това е доста известно в психологията. Когато някой се опитва да те обеди в нещо толкова много макар и подсъзнателно инстинктивно ти не му се доверяваш.

Ilikeliljon
06-17-2009, 09:29
Купете си бисквитки дедовите хрупанки....

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Абе мамоооооо купи ми утре дедови хрупанки.

Г/д това ти се набива в подсъзнанието и ако го гледаш достатъчно много пъти можеш да го пожелаеш съответното нещо.
За това е незаконен 25 кадър.

Още един мит ПЪЛЕН МИТ!

Експеримент: Кино на входа се предлага пуканки и чипс;

По време на прожекцията на всеки 25-ти кадър се изписва ПУКАНКИ.
Когато дойде момента за антракта 90% от хората които излизат да пазаруват си взимат чипс! Това е доста известно в психологията. Когато някой се опитва да те обеди в нещо толкова много макар и подсъзнателно инстинктивно ти не му се доверяваш.

Не съм чувал за този експеримент, но да ти кажа за друг. Когнитивен експеримент за проверка дали съществува несъзнателно. На хората с невероятно бърза скорост им се пускат на хора с уплашени, разкривени от злоба и гняв лица. Тоест кадрите вървят със скорост, при която е невъзможно човешкото око да види образа. След това при тези хора се наблюдават различни смущения от физическо естество, параноя, страх и други. :) :)

Genetix
06-17-2009, 11:33
Да така е този 25 кадър както го наричат има влияние и то голямо към подсъзнанието, но когато се използва за манипулация има анти ефект.

Колкото до този експеримент ще се помъча да намеря в коя от книгите ми го имаше и ще ти покажа. Дано го намеря :D

Ilikeliljon
06-17-2009, 11:51
Ок ще ми е много интересно да чуя какво представлява по-пълно експеримента и в коя книга го има :D :D Чакам включване :-o :-o

Sevgincho
06-18-2009, 04:47
Не се чуствам агресивен , след като погледнах тия снимки ? Ами винаги си купувам пуканки в кино , незнам от 25 кадър или не 8-) :P

Genetix
06-18-2009, 11:59
Можем да говорим много. Интересното е, че за масова манипулация настроението е едно от най-важните фактори. Ако в киното са събрани само тинейджъри и им се пусне филм за екстремни спортове и бира шанса успешно да ги манипулираш е над 70%. А ако им пуснеш черно бял скучен филм манипулацията има анти-ефект.

Типичен пример е срутването на кулите близнаци. При една такава трагедия се манипулира най-лесно. В случая началото на войната в Ирак и контрол над петрола. Години след това когато настроенията от 9.11 се разсейват американците стават против войната като в началото подкрепят идеята.

buffalo88
06-18-2009, 12:09
"Ако човек има здрава психика и твърди убеждения, ясна и последователна ценностна система, трудно би му въздействало."

Genetix
06-18-2009, 12:15
"Ако човек има здрава психика и твърди убеждения, ясна и последователна ценностна система, трудно би му въздействало."

Това може и да е така но може и да не е. Според психология на манипулацията може да се въздейства на хора с здрава психика само ако се изкриви действителността. Тоест добре подготвена лъжа така, че тя да стане неговата действителност а не лъжата да бъде част от неговата действителност. Здравата му психика ще е активна в тази "действителност" и ще бъде използвана за собствени цели.

Ilikeliljon
06-18-2009, 12:41
"Ако човек има здрава психика и твърди убеждения, ясна и последователна ценностна система, трудно би му въздействало."

Това може и да е така но може и да не е. Според психология на манипулацията може да се въздейства на хора с здрава психика само ако се изкриви действителността. Тоест добре подготвена лъжа така, че тя да стане неговата действителност а не лъжата да бъде част от неговата действителност. Здравата му психика ще е активна в тази "действителност" и ще бъде използвана за собствени цели.

Почти си прав, ама само почти. Прочети за експеримента на Милграм за подчинение пред авторитета. Въпреки измислената действителност и подчиняването на човека се вижда, че се появяват нервни реакции на смях, параноя, страх, треперене, изчервяване, което означава, че нещо в нас реагира на лошото. Един мой любим психоаналитик беше казал, на човека може да се направи почти всичко, но думата почти е много важна, защото показва, че човека не може да бъде подлаган на безкраен натиск и моделиране. Точно на принципа на пружината, упражняваш натиск над нея, можеш да я деформираш, но ще се стигне до един момент, където натиска ще се уравновеси и вътрешното напрежение ще противодейства на външния натиск. Иначе макар, че е рядко се срещат такива хора, има такива, които биха усетили опасността и биха предовратили опита да им се въздейства на каквото и да е ниво :) :)