PDA

View Full Version : Аз ли сбърках?



BeBsItO
06-11-2009, 10:36
Здравейте :)
Искам да ми помогнете с едно нещо което много ме мъчи. Просто проследете резюмето на всичко случило се между нас в рамките на 2 години и половина и кажете.....в мен ли е грешката?
Момчето е на 18 -19 ,а аз на 17.

Та да започна с разказа. Уж любов ...внезапна..ненадейна.......и всичко беше ок първите 4-5 месеца....след което той започна да се държи отвратително с мен. Започна да МИ ЗАБРАНЯВА РАЗНИ НЕЩА,като например да излизам с приятели...или да ходя на плаж...а в същото време той не желаеше да излиза мн мн с мен,под предтекст ,че живее далече и го болят краката. Смешно нали?Е,да обаче аз бях кротичкото момиченце....дето е съгласно на всичко в името на любовта си.В този период загърбих много приятели......бях се изолирала. Мина обаче година ...и на мен взе да ми идва акъла....и започнах по старому (излизах следобяд с приятелКИ.....и изобщо едни нормални неща.....) .Нито излизах с приятели от мъжки пол...нито нищо. Започнаха проблемите....скандалите...... внушаването че имам вина за всичко..........и така до днес.
ОБИЧАМ момче,което всъшност не харесвам като човек. Странно нали?Само че е факт. Това момче вчера ми заяви,че щом ходя на плаж с една приятелка...не заслужавам да съм с него. Той не искал повече да се съобразява с това ,че родителите ми не ме пускат да преспивам в тях и т.н. Да,ок....аз разбирам ,че и на него му се искат много неща ,които не съм в състояние да сторя...но питам аз- КАКВО СЪМ ВИНОВНА ЗА ТОВА? Когато му го обясня.... и то не веднъж и двапъти (имали сме възможност за много разговори през тези 2 години и нещо)-той казва ,че това ЧЕ НЕ МЕ ПУСКАТ...не е негов проблем и да се оправям. Като допълним към всичко това отвратителното му държание....обидите....следен ето....отчитането по час къде съм и какво правя.......... като допълним и нежеланието му за живот....... и още куп неща......питам се аз...какво правя с него?
Е да ,но той вчера постави условия. Явно няма да бъдем заедно.......и може би е за добре......

И все пак виновна ли съм?

Love_Boy
06-11-2009, 10:42
Здравейте :)
Искам да ми помогнете с едно нещо което много ме мъчи. Просто проследете резюмето на всичко случило се между нас в рамките на 2 години и половина и кажете.....в мен ли е грешката?
Момчето е на 18 -19 ,а аз на 17.

Та да започна с разказа. Уж любов ...внезапна..ненадейна.......и всичко беше ок първите 4-5 месеца....след което той започна да се държи отвратително с мен. Започна да МИ ЗАБРАНЯВА РАЗНИ НЕЩА,като например да излизам с приятели...или да ходя на плаж...а в същото време той не желаеше да излиза мн мн с мен,под предтекст ,че живее далече и го болят краката. Смешно нали?Е,да обаче аз бях кротичкото момиченце....дето е съгласно на всичко в името на любовта си.В този период загърбих много приятели......бях се изолирала. Мина обаче година ...и на мен взе да ми идва акъла....и започнах по старому (излизах следобяд с приятелКИ.....и изобщо едни нормални неща.....) .Нито излизах с приятели от мъжки пол...нито нищо. Започнаха проблемите....скандалите...... внушаването че имам вина за всичко..........и така до днес.
ОБИЧАМ момче,което всъшност не харесвам като човек. Странно нали?Само че е факт. Това момче вчера ми заяви,че щом ходя на плаж с една приятелка...не заслужавам да съм с него. Той не искал повече да се съобразява с това ,че родителите ми не ме пускат да преспивам в тях и т.н. Да,ок....аз разбирам ,че и на него му се искат много неща ,които не съм в състояние да сторя...но питам аз- КАКВО СЪМ ВИНОВНА ЗА ТОВА? Когато му го обясня.... и то не веднъж и двапъти (имали сме възможност за много разговори през тези 2 години и нещо)-той казва ,че това ЧЕ НЕ МЕ ПУСКАТ...не е негов проблем и да се оправям. Като допълним към всичко това отвратителното му държание....обидите....следен ето....отчитането по час къде съм и какво правя.......... като допълним и нежеланието му за живот....... и още куп неща......питам се аз...какво правя с него?
Е да ,но той вчера постави условия. Явно няма да бъдем заедно.......и може би е за добре......

И все пак виновна ли съм?

А от каква народност е приятеля ти?

Faces
06-11-2009, 10:44
Не си виновна че той е комплексар ебахти кви са тия условия той да не си мисли че сме страна от 3-тия свят където жените нямат право да мръднат никъде без разрешение.Единствената ти грешка e това че си го търпяла твърде много и си му се връзвала на акъла това да те отделя от приятелите ти и ти да го слушаш също е грешка.Но гледам дошла си на себе си и това е добре зарежи го щот на тоя нещо му хлопа много яко.Щом го обичаш сигурно отначало ще ти е трудно но ще се справиш защото останеш ли при него твойто няма да е никъв живот а някво съществуване като на канарче в клетка.Зарежи го и да не ти пука всичко е по негова вина ти постъпваш 100% правилно :)

BeBsItO
06-11-2009, 10:44
Българин е.......само ,че явно е с много странни разбирания за живота...и супер голямо чувство за притежание на нещо.

BeBsItO
06-11-2009, 10:47
Просто ми тежи чувството за вина.......а :(
Най-голямата ми грешка е,че бях някъде 8 клас когато се запознах с него.....прекалено неопитна ....прекалено доверчива......и нещата се получиха светкавично,без да имам възможността да го опозная добре. Явно ,че никога не трябва да се започва връзка по този начин,защото повярвайте.....влезете ли в капана....измъкване няма.

Faces
06-11-2009, 10:51
Просто ми тежи чувството за вина.......а :(
Най-голямата ми грешка е,че бях някъде 8 клас когато се запознах с него.....прекалено неопитна ....прекалено доверчива......и нещата се получиха светкавично,без да имам възможността да го опозная добре. Явно ,че никога не трябва да се започва връзка по този начин,защото повярвайте.....влезете ли в капана....измъкване няма.
Добре ти за какво си виновна за това че си човек ли ? За това че целия ти свят не е затворен около един човек? Виновна си що имаш приятели и нужда от време за себе си ли? Приятеля ти е яко чалнат имал силно чувство за притежание ами някой да го светне че може да притежава само вещи а не хора и чувства.Не се напсихарвай сама издържала си много повече отколкото е трябвало сега е момента да махнеш тоя индивид от обкръжението си това е правилния избор или искаш да бъдеш като кученце на каишка а?

LittlePrincess
06-11-2009, 11:01
Нямаш никаква вина. Единствената грешка е, че си пропиляла 2 години да му спазваш изкукалите забрани.

curka87
06-11-2009, 11:11
Ти не си воновна за нищо, освен а това, че си загубила 2 от най-хубавите си години за нягого, който не го заслужава.
Но това не бива да те отчайва. Не се самообвинявай. Вдигни глава и продължи напред.
Успех!

BeBsItO
06-11-2009, 11:13
Имах нуждата да получа подкрепа от някой,макар и ..... задочно.

Не знам как ще издържа без него, защото съм свикнала. Осъзнавам много ясно ,че трябва да се прекрати всичко, но ми е мнгоо трудно.
Най-лошо е тогава,когато знаеш какво трябва да направиш....но не можеш да пребориш себе си. Имам чувството,че ситуацията в която се намирам е точно тази :
http://www.cosmopolitan.bg/love_sex/p3_497_0.html


Не че се вкарвам в филма, но наистина историята ми е много позната.

MarkKnight
06-11-2009, 11:15
Виновна си че още се съобразяваш с него :)

sladur4etyYy
06-11-2009, 11:16
момчетата (а и някои момичета) започват да се държат така, когато изневеряват. казваш, че в началото не е бил такъв, а после се е променил. изневярата е 1 възможна причина за промяната... а може и просто да му е прищракало нещо. във всеки случай е добре, че сте се разделили.

Ilikeliljon
06-11-2009, 11:24
Ммм да на това му се вика да си покажеш рогата. Всъщност той винаги е бил такъв, но отначало това е нямало как да излезе на показ, защото ще те отблъсне (между другото вероятно се е забелязвало, но трябва човек да е наблюдателен за да види, говоря за чувството за притежание). Така че, моето момиче не си виновна и се измъквай, колкото се може по-бързо от тази ситуация. Имай на предвид, че ако сега се разделите сигурно ще видиш колко много ще започне да те "обича" и да ти се кълне в "чувствата" си. Ако мога поне малко да теоретизирам и за него, обикновено зад чувството за притежание се крие неувереност в себе си, която поражда страх да не те загуби само, защото вероятно не е уверен в себе си това, че може да те задържи до себе си. Така че не се чувствай виновна, защото вината води до подчинение, а той точно това цели. Така че мило момиче дръж се здраво и го напусни. :) :)

spensi
06-11-2009, 11:26
Нямаш никаква вина. Единствената грешка е, че си пропиляла 2 години да му спазваш изкукалите забрани.
+1

Aicken
06-11-2009, 12:40
тоя е ебахти нещастника.защо да ти слага разни забрани? сигурно ти няма доверие или много го е страх да не те изгуби 8-)

BeBsItO
06-11-2009, 12:47
^ По-лошото е,че не съм му дала никога повод!!!


Междудругото смятате ли ,че е нормално едно 16,почти 17 годишно момиче, да спи в приятеля си. Мисля ,че не. А той изтъква подобни неща като оправдание за държанието си.
Другото което е ,че него го дразни,че главен приоритет в момента е образованието ми. Него това сякаш не го вълнува. Няма амбицията...няма хъса....... просто живее по течението. Говори за общо бъдеще....и един хубав живот,но сам не осъзнава,че само с приказки не става....трябва и акъл.........
НЕ ЗНАМ! Просто главата чак ме заболя.....

Ilikeliljon
06-11-2009, 12:54
^ По-лошото е,че не съм му дала никога повод!!!


Междудругото смятате ли ,че е нормално едно 16,почти 17 годишно момиче, да спи в приятеля си. Мисля ,че не. А той изтъква подобни неща като оправдание за държанието си.
Другото което е ,че него го дразни,че главен приоритет в момента е образованието ми. Него това сякаш не го вълнува. Няма амбицията...няма хъса....... просто живее по течението. Говори за общо бъдеще....и един хубав живот,но сам не осъзнава,че само с приказки не става....трябва и акъл.........
НЕ ЗНАМ! Просто главата чак ме заболя.....

Ами дали е нормално да спи или не, зависи от отношенията, но ако говорим за твоите, не не е нормално. Да разбирам ли, че не сте правили секс още. Иначе явно сте много различни и съответно и приоритетите ви, защото ако той не живееше по течението, както казваш нямаше да се ядосва толкова, че образованието ти и е приоритет. Стига разбира се този приоритет да не влияе на отношенията, което в твоя случай май не е така. :) :)

chrz
06-11-2009, 13:23
Попаднала си на келеш в общи линии... :-x

peteto_love
06-11-2009, 14:53
Ревността е болест,която разваля връзката..В една връзка трябва да има доверие,свобода и разбиране.Не може да се ограничиш,да не общуваш с никой,да загърбиш себе си и приятелите си,да изградиш целия си свят само около него .Грешката ти е била ,че си показала такава слабост към него и си позволила да те командва ..Той е егоист и при въпрос ,че той излиза с приятели,защо ти да не можеш ? Вярно е,че като не си сам трябва да се съобразяваш с половинката си.Но след като не си му давала поводи,не мисля че има проблем... Приятелите са завинаги,а за любовта не се знае...Секса е нормална част от една връзка.А за любовта няма ограничения..Не говоря ,че трябва да го правим на 12-14.. Но на 17 е напълно нормално,само ако е с предпазни средства естествено ..! Твоя приятел не може да те задължи да бъдеш с него,ако ти не си готова и смяташ това за нередно..Помисли какво искаш и го направи..Важното е да си щастлива..!!!

mynichka
06-11-2009, 15:23
не, не си сгрешила, а раздялата е най- доброто решение

Take_That
06-11-2009, 15:30
И все пак виновна ли съм?


Твърдо Не! Ако те обичаше, нямаше да ти налага такива ултиматуми и да иска да спре един вид живота ти...

BeBsItO
06-12-2009, 12:18
Благодаря ви много.
Днес ми се обади...каза ми че ме обича...но не можел да е с мен докато не се променя...и не почна да си седя само в нас.
:|

peteto_love
06-12-2009, 12:25
Не позволявай да те командва и използва така....

raia338
06-12-2009, 17:59
не си виновна за нищо,не се измъчвай

nicolepcd
06-13-2009, 08:21
Офф, толкова пъти си писала за него, как те обижда, пренебрегва и разни такива... и все казваш, че ти е омръзнало и е по-хубаво да го оставиш и все още седиш с него :o Ясно е и че сега няма да се разделиш с него, просто си привикнала. Ако наистина това всичко ти е омръзнало, казваш си "стига" и наистина прекратяваш всичко... :?

BeBsItO
06-13-2009, 10:09
Знам,но искам помощ точно за това. Как да преодолея всичко?

Take_That
06-13-2009, 10:50
Знам,но искам помощ точно за това. Как да преодолея всичко?

По-лесно ще ти е да преодолееш болакта от раздялата ви, отколкото това негово отношение... Разбери той не те обича поне не такава, каквато си, тогава въобще за каква любов говорим :? :? :? Иска те да си онова "доро момиченце", което вечно ще може да манипулира и ти постоянно да правиш това, което той ти каже еййй тогава вече много ще те обича! Според мен няма да страдаш много след раздялата ви, защото ще започнеш да живееш живота, който искаш без някакви ограничения ;)

Ilikeliljon
06-13-2009, 10:56
Хахаха що за глупост. Обича те, ама не можел да бъде с теб, ако не си стоиш вкъщи. Ти да не си робиня, домашен любимец или нещо подобно :-x :-x :-x Я го оставяй наистина. Иначе трудно е да се преодолеят такива неща, защото вече си зависима и ти в някакъв смисъл от него. Според мен е добре да започнеш да излизаш да се срещаш с повече хора, да си говориш на различни теми и да се забавляваш. Това ще намали зависимостта и напрежението от липсата на онова момче. Ако не си правила секс с него, пак ще кажа НЕ ГО ПРАВИ!!!!! Само това остава на фона на всичко. Със сигурност той те познава добре в някаква степен и знае каква страна да натисне в теб, за да те накара да му се подчиниш или за да се чувдстваш виновна, така че бъди подготвена и внимавай много в разговори с него. Също така ако може повече не му вдигай, не му отвръщай в скайп (ако имате там връзка помежду си). Това е начина, няма друг. Просто трябва да спреш да говориш с него и да не чуваш нищо и да не искаш да чуваш. :) :)

aloveyou
06-13-2009, 12:35
Нямаш никаква вина. Единствената грешка е, че си пропиляла 2 години да му спазваш изкукалите забрани.

И аз мисля така..
Ако бях аз на твоето място-щях да го зарежа.
Дори и да го обичам..
Нямаш никаква вина-както казаха

BeBsItO
06-14-2009, 10:21
Здравейте отново.
Вчера говорихме по телефона и аз просто го попитах защо ми крещи ,а той каза ''ПРЕСТАНИ ДА МЕ НЕРВИРАШ...КАКВО ИСКАШ ...ДА ТЕ НАМРАЗЯ ОЩЕ ТОЛКОВА ЛИ? ''

Ето това беше черешката на сладоледа......върха...от който няма слизане.
Аз разбира се си изключих телефона....а той ми званя 1000 пъти. Сутринта като го включих пак продължи със званенето...но аз пак го изключих. Вече не искам никакав контакт с този човек. Това беше най-наглото което можеше да направи.
Видях че ми е писал в скайп,но просто излязох от програмата.

Надявам се ,че постъпвам добре.
Така или иначе ми говори ,до вчера че ме обича,но аз съм била не знам си каква.....и не може да бъде с мен докато не се променя. Ето, сега наистина ще се променя...но не заради него ,а заради себе си!!! Спирам да бъда доброто момиченце дето все гледа да не обиди или нарани някой.

НИКОГА НЕ ПРАВЕТЕ ГРЕШКАТА МИ!!!!!!

AFT
06-14-2009, 11:36
^ Ще се сетиш...

BeBsItO
06-15-2009, 18:22
Хора...много ми е трудно..... :?