PDA

View Full Version : Малко немски език.



cherinka
06-11-2009, 14:24
Здравейте, мили мои. :smt007
Имам нужда от вашата помощ.
Бихте ли превели ето това текстче.

http://prikachi.com/files/908058y.jpg

Умолявам ви от все сърце. :)

ScionOfStorm
06-11-2009, 14:48
малко ме мързеше за по-изпипан, ма май и това ще ти свърши работа:

Индира държи горда своята кукла и я гали по русите коси. "Вкъщи"-мисли си тя с усмивка -"никога не съм имала такава кукла."

Ах, да. Старото й "вкъщи". Индира може да си спомни с точност за двора. Там игра със своите приятелки - прости игри като тези на Криеница или Семейство. В момента се намира доста далеч от това - тук, в Австрия.

Войниците пристигнаха и подпалиха къщата на нейните баба и дядо. Индира, заедно с майка си, баща си и двете си по-малки братчета успя да избяга от пламъците в гората.
Седмици наред се криха от войниците между дървета и /другото не го знам к'во е/.

Днес Индира и семейството й се намират в безопасност. Петимата живеят в една стая, част от приют за бегълци. Тук, на това място, Индира не се страхува нито от полицията, нито от войниците. Горда е, че може да ходи на училище в Грац. "Учителката ми е мила и много красива"-разказва тя.-"А и се смее често." Съучениците на Индира също се отнасят приятелски с нея още от първия й ден тук. Петнадесет са те в класа, и от тях само Индира не е родом от Австрия. В родния й град тя не може да ходи на училище, защото войниците са запалили и разрушили и трите училищни сгради, които е имало. А пък тук идва лятото с неговото топло време и Индира е радостна от това. Скоро, в часа по Физическо възпитание учениците ще плуват. Всички се радват, Индира - също.

rosskata
06-17-2009, 14:24
Това откъде е? 100% съм сигурна, че съм го чела и преди.

cherinka
06-17-2009, 19:30
учебната.тетрадка.по.немск :D

cherinka
06-19-2009, 18:36
мило, днес спейса ми се оправи :D :D :D :D :D :D :D :D


представяш ли си :shock: