PDA

View Full Version : топче на врата



mybrute
06-11-2009, 18:21
Здравейте,от 1 година някаде си напипвам някакво странно топче на врата не ме боли,не забелязвам да расте но просто е там.Майка ми казва че това са натрупани мастни тъкани или нещо от сорта...Но това нещо не изчезва и зех да се притеснявам да не е нещо сериозно затова моля за вашето компетентно мнение :-D топчето се намира отзад на варата до дясното ми ухо.Надявам се да сте ме разбрали.

Lysit0
06-11-2009, 18:25
Оо,и си чакал/а толко дълго време без лекар -спецялист,щом расте,неискам да те плаша,но може да е рак :( :(

mybrute
06-11-2009, 18:27
Оо,и си чакал/а толко дълго време без лекар -спецялист,щом расте,неискам да те плаша,но може да е рак :( :(
Виж по добре...написал сам че НЕ ЗАБЕЛЯЗВАМ ДА РАСТЕ ;]

POLLINA
06-11-2009, 18:32
лимфен възел

mybrute
06-11-2009, 18:34
лимфен възел

Я дай малко по подробно..не съм запознат с анатомията на човека..знам че лимфните възли се надуват при настинка но това вече ми е от 1 година някаде..

POLLINA
06-11-2009, 18:39
ами може би просто не си го забелязал
къде точно се намира и от коя страна е ?

mybrute
06-11-2009, 18:41
http://prikachi.com/files/909158d.jpg

Кадето сам отбелязал с червена точка около тази област ( снимката не е моя да не си помислите нещо)

POLLINA
06-11-2009, 18:49
:D
ами не знам моя лимфен възел е по-надолу
по-добре отиди на лекар не разчитай на нашите съвети :)

wartus
06-11-2009, 18:53
Ей хора имах синка тя изчезна и на нейно място си седи подуто нее синьо с цвята на кожата си е не ме боли НЕ расте него ушещам незнам какво мислите че е натрупване на кръв която нее разнесена след удара или масна тъкан????

clever
06-11-2009, 19:46
http://prikachi.com/files/909158d.jpg

Кадето сам отбелязал с червена точка около тази област ( снимката не е моя да не си помислите нещо) :razz:

СЕГА ... СМЕХЪТ НАСТРАНА
консултирай се с лекар колкото се може по-бързо !! ;)
не мога да ти кажа какво може да е особено без снимка ...
трябва преглед ))

успех! ; )))

mybrute
06-11-2009, 19:58
ама то и да дам снимка на себе си то нищо не се вижда то е подкожно и не е издадено навън,или може да е издадено но съвсем малко.Искам да кажа че и да дам собствена снимка нишо няма да се види.

clever
06-12-2009, 11:20
кажи след лекаря какво ти е било :)

Nitroglycerin
06-12-2009, 14:16
Зоната която показваш е богата на нерви ,лимнфи и кръвоносни съдове и може да бъде събрала се течност (въпреки ,че за 1 година би трябвало да се самоизтегли) предположението на майка ти ,че е мастна тъкан вероятно е най-вярно (ако сега навлизаш в пубертета е напълно нормално ,да имаш мастни бучки ,не е много често срещано ,но се случва) ,не мисля ,че трябва да се притесняваш.

batkodoki
06-12-2009, 18:24
Здравейте,от 1 година някаде си напипвам някакво странно топче на врата не ме боли,не забелязвам да расте но просто е там.Майка ми казва че това са натрупани мастни тъкани или нещо от сорта...Но това нещо не изчезва и зех да се притеснявам да не е нещо сериозно затова моля за вашето компетентно мнение :-D топчето се намира отзад на варата до дясното ми ухо.Надявам се да сте ме разбрали.

ВЪЗРАСТ&ПОЛ?!

"тренираш" ли нещо?

някакви т.н "безвредни" хранителни добавки?

проблемни зъби в прилежащата горна челюст или ухо?