PDA

View Full Version : Пиърсинг



betityy
06-12-2009, 14:17
Здравейте ! Много съм се навила да си направя пиарсинг на пъпа..Обаче ме е страх да не боли и дали ще мога да я сваля веднага след акто я сложа (ако се наложи), защото ще трябва известно време наще да не знаят ! И така де въпроса ми е ще боли ли и ще мога ли да я махна веднага например ? Също така ми препоръчайте някое студио и ориентировачна цена ако е възможно :) Благодаря.. :-P

Jumbie483
06-12-2009, 14:48
Не, веднага няма да можеш да я свалиш.
Предполагам, че ще боли.

Една приятелка преди две години си сложи обица на пъпа и след това един-два месеца почти не можеше да се докосне. Течеше кръв, болеше я и кожата се беше разранила.
Толкова се беше подуло, че дори обицата не можеше да махне. При опитите бликваше кръв. За това я махна чак след месеци ..

Тъй че, ти не си прави експерименти.
Ако вашите не ти разрешават - не го прави.

goosebumps
06-12-2009, 15:29
Това дали ще те боли, зависи от нагласата, с която отиваш в студиото. По мое мнение това е един от най- безболезнените пиърси (но вече си е до човека нали). Болката, (доколкото може да се нарече така), трае 10 секунди макс и на 11-тата всичко е приключило. Е естествено после една две седмици ти е трудно да се свиваш, но всичко отшумява 8-) Иначе това, че си се навила е много хубаво, само гледай да не станат разправии с вашите :-D ,защото просто няма начин да махнеш обицата поне през първите 2 месеца. Измисли някакъв друг начин за прикриване, зАщото чак след втория месец може вече да я махнеш и да я смениш с друга обичка примерно :) Ама, и между другото, лятото е най- неподходящият сезон, който можеш да избереш да се пробиеш! Иначе най- добре отиди в Мания или Трип Хаус ;]. Там всичко е на ниво- от хигиена до пиърсъри :) Самото пробиване, мисля беше 20 лева + цената за обицата, която ще ти сложат. Така че, всичко общо ще ти излезе към 35-40 лева. Успех с начинанието, надявам се съм ти помогнала.

Jumbie483
06-12-2009, 15:37
^ Ти имаш ли някакъв пиърс някъде ?

mynichka
06-12-2009, 16:12
Не..не боли :!:
И няма как да си я махнеш веднага, защото в началото мястото е подуто и едва ли ще успееш да си я сложиш сама! Ако проблема са родителите..те няма да забележат освен ако не ходиш с къс потник или къса тениска, а вече ако става въпрос за море нещо там за бански ..не знам .. :)

goosebumps
06-12-2009, 17:21
^ Ти имаш ли някакъв пиърс някъде ?

Еми да, нищо особено, но все пак нещо, с надеждата за в бъдеще да има повече :-D Имам на езика, пъпа (както се подразбира от поста ми малко по- горе), няколко дупки на мекото на ушите (а.к.а. "lobe piercing") иии два хеликса :)

FlashMX
06-12-2009, 20:09
^ Ти имаш ли някакъв пиърс някъде ?

Еми да, нищо особено, но все пак нещо, с надеждата за в бъдеще да има повече :-D Имам на езика, пъпа (както се подразбира от поста ми малко по- горе), няколко дупки на мекото на ушите (а.к.а. "lobe piercing") иии два хеликса :)

Не прекалявай с още pl0x :(

nenepygka
06-12-2009, 21:40
Боли самото пробиване, но както вече казаха - максимум 10 секунди. Всъщност доста по-малко дори, ама ще ти се сторят повече :-D Ако си под 16 може да не те пробият без родител, ама не съм сигурна дали 16 или 14 беше.. а за ваш'те не се притеснявай, ако не ходиш на море с тях - няма как да разберат. Аз вече втори път се дупча и те не знаят, не че ще ми кажат нещо де :-D 30 лева, максимум 40 ще ти излезе :-D Ама да знаеш, че много бавно зараства и да го пазиш като очите си.. Болка може да има най-много първата седмица като се навеждаш по-рязко, макар че при всеки е различно де.. абе болката е най-малкия проблем. :) А за свалянето.. абсурд да я сваляш дори след 3-4-5 месеца. Докато не зарастне напълно по-добре да не я буташ.